Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sestertius

    őstag

    válasz darál0w #32483 üzenetére

    Egy halom dolgot átállítottam... de érdekes módon úgy tűnik, üzemel... én vagyok a legjobban meglepve! :DDD
    Majd azért mutatok pár infót, legalább elmondod, mi micsoda.... :D :R
    Mekkora láma vagyok..... :B

    Üdv!

    Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

  • sestertius

    őstag

    válasz darál0w #32483 üzenetére

    Hát akkor újra itt... :D
    De a lap topikjában sok okos információval elláttak, és már szerintem csak kevés hiányzik a teljes sikerhez. Remélem... :)
    Szóval cmos reset után azt csináltam, hogy ram 1333 MHz mellett fix 1.5V ram fesszel, 40 szorzó, 100 bclk, minden más fesz auto, elindultam CPU 1.3V-ról lefelé. A proci végül úgy tűnik 1.215V-nál baba, 1.210-el is elmegy, de ekkor néha már rosszalkodik a game, elkezd néha szaggatni, tehát 1.215-nél maradtam. Eddig oké, jött a ram.

    Mivel megvilágosítottak, hogy használjam az x.m.p.-t a beállításoknál, rápróbáltam. 1866-ot valahogy nem szereti, mert be sem indult /x.m.p. 1/. Aztán x.m.p. 2 jött, és ennél a 2-es profilnál belövi magának a ramot gyönyörűen 2000-re 8-8-8-24 mellett /ezt a profile 2 fül mellett ki is írja - tehát nem 2133-ra, ami jó, mert pont ez a gyári, így értelmet nyert az, ami a lap honlapján írva vagyon, nevezetesen hogy támogatja ez a 2000-es ramot is... /.
    Az időzítést fixálja nevesített értékekre, a ram fesz-t is 1.65V-ra, minden más auto. Indul a gép, megy, de prime vagy game 1-2 perc, és kifagy...
    Próbáltam a gyári "laza" értéket adni neki, azaz fix 1.5V-on átállítva az időzítéseket 9-9-9-24-re /ezt kell tudnia ezen a feszen/, de az eredmény ugyan az.
    Tipp? :D :R

    Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

Új hozzászólás Aktív témák