-
Mobilarena
Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:
Új hozzászólás Aktív témák
-
smirdex
tag
válasz
[lAyCsI] #414 üzenetére
A táp eredeti ventijének vezetéke egy 2 pines csatival csatlakozott a tápba, amin egy piros (+12V) és egy fekete (test) vezeték van. Az új Coolink venti eredendően pwm-es és négy vezeték jönki a ventiből. Fekete (test), sárga (12V),valamint egy zöld és egy kék. Gondolom ezek a pwm-hez szükségesek. Levágtam a ventiről a 4 pines csatit, a kéket és a zöldet leszigeteltem, a venti sárga vezetékét az erdeti pirossal, a venti fekete vezetékét az eredeti feketével forrasztottam össze. Ki is próbáltam a tápba szerelés előtt 12v-ról, teljes fordulaton működött.
Azonban összeszerelve nem indul..tartok tőle, hogy kevés neki a feszültség... -
-conrad-
addikt
válasz
[lAyCsI] #405 üzenetére
Sziasztok, táppal, hűtéssel kapcsolatos kérdésem lenne:
van a gépemben egy chieftech gps-450aa-101-a tápegység, amiben tönkrement a ventillátor. Ezt kicseréltem egy arctic cooling F12 TC ventillátorra úgy, hogy a 3 lábból csak a földet és a tápot használtam fel (tehát fekete és prios, a sárga kimaradt - nincs is neki hely, mert egy 2 tűs fix ventillátor volt benn), a hőgombát pedig behajtogattam a hűtőborda lamellái közé.
Fel is pörög, (igaz kell egy fél perc mire lesz olyan hőfok, hogy elinduljon) és szép csendesen jár. Mit gondoltok, elég lesz ennyi hűtéseljesítmény a tápnak? (ha melegszik felpörög majd nagyobb fokozatra is)
Futtattam benchmark programokat amik terhelik a gépet (pl. videokártyát) akkor felpörög és langyos levegőt fúj ki.Pont van teszt erről a tápról, így van egy kép is: [link] A képet nézve a hőérzékelőt a felső hűtőborda jobb oldalának lamellái közé tettem be.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kerékpárosok, bringások ide!
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Kazy Computers - Fehérvár - Megbízható?
- Építő/felújító topik
- Nintendo Switch
- Adguard Premium (Android, PC és egyéb rendszerekre, valamint böngészőkhöz)
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- PlayStation 5
- Medence topik
- További aktív témák...
- Cooler Master SickelFlow 120 ARGB ház ventilátorok eladóak /Garanciás/
- NOCTUA NF-A14 PWM Chromax.Black.Swap-Edition
- Eladó fekete Venti pakk!
- Újszerű - LIAN LI Uni Fan SL-INF 120 RGB (ARGB) 3 darabos fehér ventilátor szett + LIAN LI vezérlő
- Lian Li UNI FAN TL LCD ventilátor szettek, fekete, normal/reverse blade
- Samsung Galaxy A12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Tablet felvásárlás!! Samsung Galaxy Tab A8, Samsung Galaxy Tab A9, Samsung Galaxy Tab S6 Lite
- DELL, HP gyári töltők, sok db. 7,4x5mm - 4,5x3mm + USB-C/Type-C 65W
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- Apple iPhone 14 128Gb Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged