Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyc

    csendes tag

    válasz zordmorc #1095 üzenetére

    Ez: http://www.suse.de/~sndirsch/nvidia-installer-HOWTO.html sokat segithet.
    Ha a kernel-header fajlokat hianyolja, akkor tedd fel naki yasttal a kernel-source nevu csomagot.
    Forditaskor, a ./configure vegignezi, hogy meg vannak-e a szukseges lib-ek, ha nincs meg akkor kiirja, hogy mit hianyol.
    A nev alapjan a yastbol kivalasztod az ot tartalmazo csomagot, han me megí beirod a googleba es megekeresed, hogy melyik csomag resze.
    A csomagot yasttal felteszed, aztan johet ujra a ./configure.
    Ha mondjuk van egy masik geped amin mar mukodik, akkor azon a
    whereis fajlnev paranccsal rakeresel a fajlra, majd az rpm -qf /eleresiut/fajnevvel megmondja melyik csomag resze.

    nyc

  • nyc

    csendes tag

    válasz zordmorc #1092 üzenetére

    > 3d-támogatást...
    Tedd fel az nvidia drivert, mivel nincs benne alapbol! Ugynaonnan toltheted le mint a detonatort. Jo tanacs az /etc/X11/xorg.conf -ot fogja modositani, tehat az install elott mentsd el valahova, biztos ami biztos.
    A driver-hez van README , amit erdemes elolvasni, mert megmondja milyen csomagokra van szuksege a telepiteshez. Azokat a yast-tal fel tudod tenni.

    > Második kérdés a program telepités...
    Eloszor is nezd meg, hogy nincs-e belole csomagban, mert azt merfoldekkel konyebb feltenni (a mar elobb emlitett yast-tal). Ha nincs akkor a kicsomagolas utan README, INSTALL fajlokban felsoroljak a szukseges csomagokat amiket a yasttal feltehtesz, azutan johet a ./configure etc, etc.

    gcc lasd yast

    Ja meg egy tanacs, javaslom, hogy a /etc/inittab fajlban a runlevelt vedd le 3-ra
    (id:3:initdefault:), mivel ha elkefeli az install az x.confot igy nem akarja majd folyton elinditani az x-et.
    Ebben az eseteben viszont karakteres felulettel fogsz bejeletkezni es a startx paranccsal inditod az x-et.

Új hozzászólás Aktív témák