- Apple iPhone 15 Pro Max - Attack on Titan
- Poco F5 - pokolian jó ajánlat
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- A Samsung gyártja az első 2 nm-es Qualcomm lapkát?
- Garmin Forerunner 970 - fogd a pénzt, és fuss!
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- Egyszerre legnagyobb és legkisebb is a Garmin Venu X1
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
Új hozzászólás Aktív témák
-
Blaze71
őstag
A lakhelyet csak azért kérdeztem, mert én Győr mellett lakom és esetleg tudok segíteni beszerzésben. De így nem oké, messze vagyunk egyástól.
Ha nem tudsz egyszerre megvenni mindent, akkor elsőre érdemes próbálkozni a PreTested 550BE-vel, mert abban tutira megy mind a 4 mag, ha van ACC. Viszont Phenom-II, tehát elképzelhető, hogy megdöglik tőle a lapod és cseréltetheted 770T-re, ami meg már AM3 és SB710, tehát tudja az ACC-t és a procidból rögtön X4B50 lesz. Ha ez bejön, akkor az első körben 25 ezerből megveszed a procit, a lap meg vagy ingyen, vagy némi ráfizetéssel meglesz. Aztán jöhet a memória. Addigra úgyis lefelé megy a DDR3 jelenlegi indokolatlanul magas ára, hiszen már októberben olcsóbban gyártották őket, mint a DDR2-t. Ha szerencséd van, akkor 50 ezer alatt megúszod a platformváltást és még el tudod adni a mostani procidat, valamint a 4x1 GB memóriádat viszonylag jó áron. Akár 30 ezer alá is kijöhet a váltás és hidd el, meg fogsz lepődni, hogy mennyivel gyorsabb lesz a géped. Nem mintha most annyira lassú lenne, hanem az AM3-DDR3 párosítás szakít rendesen.
A Kingmaxról meg annyit, hogy az 1600 MHz-es DDR3-ra még nem volt panasz senkitől. Tudom, hogy kicsit megbízhatatlan volt, mert némelyik széria meghalt, vagy nem volt hajlandó rendesen működni, de nekem a DDR2-es moduljaim hibátlanok. A 800 MHz-es moduljaim vígan szaladgálnak bőven 900 MHz fölött, még a régebbi 512 MB-os modulok is.
-
Blaze71
őstag
Nos, egyrészt felesleges 965-ös Phenom-II-t venni, hiszen elvileg azért vennéd a BE-t, mert tuningolni akarsz. Ebben az esetben bőven jó egy X4B50 majdnem fele árban, mert kb 25 ezer a PreTested, amiben tutira megy a 4 mag. Másrészt a mostani lapod nem tudja az ACC-t, tehát addig csak két mag működne, amig meg nem döglik. Ez ugye lutri, mert lehet, hogy a Te lapod bírni fogja. Viszont eleve spórolnál a procin 14 ezret, ebből már közel kijön az új lap.
Ha nem használod az alaplapi VGA-t, akkor mindenképpen a 770T-UD3P-t javaslom, csak jót tudok róla mondani. Sajnos nekem nincs ilyen, de építettem már ezzel a lappal gépet. Nagyon ott van a szeren.
Ebbe a lapba nagyon jól megy a zöld címkés, hűtőbordás Kingmax 1600 MHz-es modul, ami szintén olcsóbb a Geil memóriáknál.
Összességében lehet, hogy elsőre egy X4B50-et kellene venned, mert a mostani 6400+ procinál 2 maggal is jelentős lesz a javulás. Ha elhalálozik a lap, akkor úgy cserélteted gariban, hogy már az AM3-as lapot kéred helyette. Természetesen lehet gariztatni ilyenkor is, csak nem azzal kell kezdeni, hogy a Phenom-II procitól halt meg, hanem beviszed a lapot, hogy egyszercsak se kép, se hang.
Szerk: Egyébként merre laksz?
Új hozzászólás Aktív témák
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Linux kezdőknek
- Windows 98/ME kérdések és válaszok
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- AMD Catalyst™ driverek topikja
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Xbox Series X|S
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i5 14600KF 32GB DDR4 1TB SSD RX 6700XT 12GB Zalman Z1 Plus Seasonic 650W
- Samsung Galaxy A23 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Új monitor állvány - csak össze lett szerelve
- HYNIX 2GB DDR3 RAM eladó
- Bomba ár! HP ZBook Studio G5 - XEON I 32GB I 512SSD I Nvidia I 15,6" 4K DreamColor I Cam I W11 I Gar
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest