Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ratrak

    tag

    Nekem ennek az elődje (?) van, úgy hívják, hogy Roidmi Eve Plus. A cikkben leírtakhoz képest a régi jobb: két oldalkeféje van, van benne szőnyeg-érzékelő funkció (mondjuk mire rákapcsol, addigra már jellemzően túl van a szőnyeg egy részén, szóval én inkább azt csinálom, hogy a "szőnyeges szobákra" beállítom, hogy max erővel menjen, és kész, a többi helyen meg jó a normál szívóerő, kemény burkolaton az is bőven elegendő), és akkora az akksija, hogy a nyolvanvalahány m2-es lakáson kétszer is át tudom zavarni egymás után ha akarom (néha akarom), és akkor is marad benne még vagy 30+% kraft.

    És 125-130ezer közt látom most egy gyors google search alapján.

    Oké, 8x8-nál nagyobb szobám nincs, nem tudom, hogy azt tudja-e kezelni, valszeg ugyanúgy nem, mint a CC. De azalatt szuper. Meg lássuk be, pont nem érdekel, ha visszamegy, és ezért pár perccel később végez, úgyis többnyire akkor dolgozik, amikor nem vagyunk otthon. Nagyon ritkán beragad itt-ott, és nyilván, ha hülye voltam, és elöl hagytam kábelt, azt ő is megeszi, de ez nem bug, minden ilyen működésű cucc ezt csinálja. (kivéve az, ami felismeri, hogy kábelt lát, már ha van olyan. Ez nem.) Ja, ennek be lehet állítani, hogy hány takarításonként ürítsen, és nem ürít áramszünet után sem kényszeresen.

    Szerintem a tesztelt CC egy erősen downgrade-elt verziója a régi Plusnak, ha tényleg kb. 20ezer ft a különbség, én most is rádobnám gondolkodás nélkül. De még remélem használom majd sokáig a Plus-t, én teljesen meg vagyok vele elégedve, mindent tud, ami nekem szempont, a felmosás egy itt-ott szőnyeges, és mindenképpen "szőnyegen túl dokkoló" robotos lakásban nem a robot dolga, a Plusban is csak azért van, hogy legyen. (Ha már felmosatsz vele, akkor úgyis kell szüttyögnöd a géppel a takarítási ciklus végén, akkor meg minek vettél ön-ürítős gépet? Ezeknek szerintem pont az a lényege, hogy "fire-and-forget" tudnak két-három takarítási kört megtenni, mire mondjuk annyi vackot felgyűrnek a kefékre, hogy hozzájuk kelljen nyúlni. Ha viszont felmosatsz velük, az mindneképpen foglalkozós lesz a takarítás után, akkor meg minek az ön-ürítés? Na mindegy, csak elkalandoztam :D )

    if you think you can - you can. If you think you can't - you're right!

Új hozzászólás Aktív témák