- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Yettel topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Új Trónok Harca telefon érkezik
- Magisk
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Fotók, videók mobillal
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
Hirdetés
-
Mobilarena
Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)
Új hozzászólás Aktív témák
-
∂яσнυη
senior tag
válasz
arkades #38324 üzenetére
Nem gondolkodtam.
KSparrow-nak már írtam pm-ben, hogy korábbról S60v3-om és v5 készülékekkel volt tapasztalatom, emiatt nagyobb az érdeklődés ezek iránt.Amit quailstorm írt Matrix klienst azt én is támogatnám vagy Signal-t.
Minimalizmusra próbálok törekedni, úgy hogy az még jelen helyzetemben ne érintsen túlságosan hátrányosan. Szeretnék kevésbé geek, big techtől függő lenni.
-
∂яσнυη
senior tag
Köszönöm az ötleteket és a linkeket! Átgondolom javaslataitokat.
Van bevett szokás, ahogyan érdemes megkérni német privát eladót, hogy küldje Magyarországra a telefont?
Csak angol megy, nem tudom érdemes e bajlódni a némettel, nagyobb hajlandóság reményében. -
∂яσнυη
senior tag
Sziasztok,
nem tudom hol is kezdjem, ezért megpróbálom röviden összfoglalni gondolataimat.
Az elmúlt időszakban volt időm gondolkodni az élet dolgain és egyre csak zavaróvá váltak dolgok, így a mai nagy érintőkijelzős mobiltelefonok is.Ezekben a legbosszantóbb számomra, az a mértékű inger, amit képesek egy emberre zudítani, ráadásol ezt bárhol, bármikor, ott ahol "szeretném". Szinte mindig.
És ez rengeteg időt elvesz/elvett fontosabb dolgoktól annak ellenére, hogy nem voltam egy túlzott közösségi média függő.További zavaró tény számomra ezen eszközök magas árazása (ezzel szinte kényszerítve sokunkat, hogy tokban hordja eszközét, mertha nem, nagy anyagi kár érheti), nehéz javíthatósága és szoftveres zártsága.
Ezért merült fel az igény részemről a váltásra, ötletelésre és úgy gondoltam talán néhány korábbi Nokia készülék megfelelne számomra, amíg rendezem magammal a dolgokat(1-2év). Emiatt kérném véleményetek. Amit úgy gondolom, hogy keresek:
-3.5mm-es jack csatlakozó mikrofonos headsetnek
-strapabíró ház
-csak hívás és sms
-akár napi rendszerességgel megbízhatóan eltávolítható aksi/tényleges kikapcsolás nem úgy mint sok okoskészülék esetében, melyek "kikapcsolás" után is tovább sugároznak stb.
-(fotó)
-(nyilt vagy félig nyitott "oprendszer")A symbian 2008 után ha jól értem nyilt forráskódú lett, így ezek úgy tűnik jó alternatívák lehetnek.
A mostani Nokia készülékekkel pedig megint csak az a gondom, hogy facebook és google alapból telepítve van, illetve a hardware-ek sem annyira strapabíróak a látott tesztek szerint.Így kérlek ha van ötletetek, javaslatotok a fent leírtakhoz, összátok meg velem.
-
∂яσнυη
senior tag
válasz
KSparrow #35733 üzenetére
Nem. A 87-re gondoltam, de már látom az csak proto. N78 helyett pedig inkább N82. Nagyon tetszik.
Házat hol érdemes keresni? Honnan tudok megbizonyosodni róla, hogy eredeti e? Külföldi oldalakat tudtok mondani, ahol érdemes vadászni?
5730-at most láttam vacsi újat elvileg, német amazonon 65+4Euroért.
Te már a második vagy, aki ajánlja az E90-et. Akkor bizonyára jó készülék.
-
∂яσнυη
senior tag
válasz
orion1025 #35730 üzenetére
Köszönöm. Esetleg valami amire érdemes figyelni vásárlásnál? Mi az ami pótolható(gyári minősegu alkatreszekbol)? Inkább bontott alkatrészeket használtok javításkor?
Nokia párti:
Akkor az valószínűleg csak prototípus. Az N86 kiemelkedő valamiben a többihez képest?
Többihez várom még az észrevételeket.
-
∂яσнυη
senior tag
Sziasztok!
Tudnátok segíteni árakban, hogy max mennyit adjak értük? Lenne egy pár készülék ami megtetszett és annak idején nem volt rá pénzem. Csak wifis készülékek érdekelnek, bár gondolom ezek a kezdetlegesek nem a legjobbak. Nos itt a listám:
Sony Ericsson:W960,W715,W705,W995Nokia:E51,E52,E55,E71,E72,E75,E90
N81,N82,N87,N96Xpress: 5630, 5730
Nem kell, hogy 0 perces legyen, doboz sem fontos, csak szép állapotú legyen.
Ha ezek között van hasonló, akkor a melyik a jobb konstrukció? A ritkább darabokat érdemes inkább jobb állapotban megvenni?
Köszönöm, hogy elolvastatok. Várom a megjegyzeseket!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A Hardveraprón született egy új kategória, a Retró telefon kategória, ahová feltehetitek az eladásra szánt készülékeket és alkatrészeket, valamint az ezekkel kapcsolatos keresési hirdetéseiteket. A kedvezmény számotokra az, hogy más topikokkal ellentétben ezeket a saját hirdetéseket nyugodtan belinkelhetitek ide a topikba, így mindegyikőtök számára látható, elérhető, kereshető.
Tehát a topikban továbbra is tilos a hirdetés az eddig megszokott, ide csak beírom formában. Ezt továbbra sem megengedett, és az ezt megsértők moderálásra kerülnek.
- Xiaomi Redmi Note 10 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G5 - i5-8G I 8GB I 128GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Apple iPhone 14 Pro / Gyárifüggetlen / 128GB / 12Hó Garancia / 88% akku
- Gyors, Precíz, Megbízható TELEFONSZERVIZ, amire számíthatsz! Akár 1 órán belül
- Telefon felváráslás!! Xiaomi 13T, Xiaomi 13T Pro, Xiaomi 14T, Xiaomi 14T Pro
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest