- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Google Pixel topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Telekom mobilszolgáltatások
- Hogy bírja a Xiaomi 17T Pro az egész napos városnézést?
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Reinhardt
őstag
Megmondana vki, hogyan tudok recovery modba lepni, mert a volume up + power nem mukodik. szerintem nyomtam mar mindenhogy.
Nem valasz akart lenni.
-
MukkeRr
tag
Kiváncsi lennék rá, hogy honnan szándékozod megrendelni és miért pont onnan. Örülnék, ha megosztanád velem is, én is szeretnék rendelni egy 64Gb-ost, bár még mindenhol presale, szerintem legkorábban csak hó végén érkezhet meg, ha egyáltalán..
Spemall-ról rendeltem volna a 64 GB-ost ha nem fogyott volna el abban a pillanatban amikor rendeltem.Mostmár van raktáron,de lemondtam róla,inkább az nVidia Shieldnél maradok,mert bővíthető SD kártyával 128 GB-ig,sok olyan fícsőrje van ami nagyon érdekel engem.
-
koxminator
senior tag
Kiváncsi lennék rá, hogy honnan szándékozod megrendelni és miért pont onnan. Örülnék, ha megosztanád velem is, én is szeretnék rendelni egy 64Gb-ost, bár még mindenhol presale, szerintem legkorábban csak hó végén érkezhet meg, ha egyáltalán..
-
MukkeRr
tag
Túlságosan is megtetszett,szóval hamarosan megrendelem,a másik választás az az nVidia Shield K1 lett volna,de azt nem találtam sehol sem raktáron,ami szállított is volna Magyarországra.
-
koxminator
senior tag
-
MukkeRr
tag
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy bővíthető a memória sd kártyával?
Mert ha nem akkor máris nem kell,a 64 GB-osra pedig nincs pénzem. -
ZolkoW
őstag
az első tesztekre, és valós tapasztalatokra leszek igazán kíváncsi, de úgy érzem, nekem elég erős lesz ez...
-
vicze
félisten
huawei veri az új kirinnel a 90k-t a bétában. ha az olyan nagy szó, akkor szerintem ez is. csak leírtam, mert valaki kérdezte. (egyébként most már mobilaréna hírek között is ott van)
egyébként nem a pont számát kell nézni, hanem hogy hányadik a sorban a többi ponthoz képest. a 85 000 lehetne 8.5 is.. lényegtelen hogy 850 ezer vagy 850 pontja van, az számít hol áll a többihez képest (más rendszerrel)de majd biztos lesz pontos összehasonlítás, nem csak papírforma s akkor kiderül

"hanem hogy hányadik a sorban a többi ponthoz képest"
Tehát X db random készüléket megelőz(amiknél tök random pontszám szerepel, egy béta programban), tyű. Csak épp lassabb mint az elődmodell, nem semmi...Ja hát végül ha az Intel ráfekszik az GCC optimalizálóra és szépen hozzáilleszti az Antutuhoz a fordítót, ahogy teszi ezt az MTK, attól még simán akadhat minden más. Nem az eszement pontok számítanak, nagyon nem...
-
tjb007
nagyúr
Top 3 antutuban
85k ponttal
Ma lattam a hirt, azert meg ne kovezzetek erte
Nem az volt a kérdés, hogy hányadik és mennyi pontot kap az AnTuTu-ban, hanem hogy mennyire bika a K1-hez képest.
A Snapdragon 810 meg veri az új Kirint, ráadásnak még első is.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
GoldhandRent
őstag
huawei veri az új kirinnel a 90k-t a bétában. ha az olyan nagy szó, akkor szerintem ez is. csak leírtam, mert valaki kérdezte. (egyébként most már mobilaréna hírek között is ott van)
egyébként nem a pont számát kell nézni, hanem hogy hányadik a sorban a többi ponthoz képest. a 85 000 lehetne 8.5 is.. lényegtelen hogy 850 ezer vagy 850 pontja van, az számít hol áll a többihez képest (más rendszerrel)de majd biztos lesz pontos összehasonlítás, nem csak papírforma s akkor kiderül

-
vicze
félisten
Az kicsit benéztem, hogy a 600Mhz csak "turbo" órajel a GPU-nál is. De a 12EU nem lenne olyan gyenge, csak nem 200MHz-n.
-
TTTotya
senior tag
Nagyon szép lett szerintem, droidos változatban jöhetne is...
-
DemonDani
addikt
GPU-ban olyan messze lesz, mint Makó Jeruzsálemtől. És ami ezt igazán kellemetlenné teszi, hogy azért nagy a felbontása. Jó esetben is nagyjából 50% kinéz.
-
vicze
félisten
Top 3 antutuban
85k ponttal
Ma lattam a hirt, azert meg ne kovezzetek erte
Az Antutu 6.0 X-edik béta eredmény, amiben lassan minden 90k felett teljesít. Erre veri hirtelen mindenki, eléggé szánalom szint.
Csak hogy viszonyítani tudj CPU, GPU-ban nem találom még direkt összehasonlítást, de vagy azonos vagy lassabb mint a K1.
-
GoldhandRent
őstag
-
V.Dave
senior tag
-
-
fateless
veterán
Valaki megrendeli és leírja a tapasztalatait

-
tjb007
nagyúr
Nem lesz olyan bika, emiatt elég sokan ki is fejezték nemtetszésüket.
-
ALBY
senior tag
Telefonodban úgyis ott a sim kártya, azon az előfizetésen is jön a 4G net,
megosztod a telóval a tablet felé, wifi hotspotként zsebedben a telefon és ennnyi.
Felesleges venni még egy net előfizetést a tabletba is. -
ALBY
senior tag
Lesz ez az Atom olyan bika mint a Tegra K1 az előzőben?
Ha erőgépet akarnak a 3GB ram ez estben tényleg elfért volna.
Remélem készítenek hozzá egy átgondolt tuti billentyűzetes tokot is.
MicroSD foglalat mindenképp kell, anélkül nem vennék semmit.
-
Crytek
nagyúr
3G/4G verzió nem is lesz belőle?
- Now no 3G 4G version,maybe in near future.....Remélem azért valóban tervbe van véve!
-
Sn00k
veterán
Nagyon baba , mint kulso, mint a belso szempontjabol. Ezert az arert meg mar ajandek szerintem, foleg a 16os. Mar csak , arra vagyok kivancsi, mikortol lehet megvasarolni

-
Redlight2
tag
-
V.Dave
senior tag
mit tud ez a Intel Atom X5-Z8500? Mondjuk egy top 10-ben benne lesz bencsmárkban?
-
vicze
félisten
Ezt nekik mond.
Ez van odaírva. 
Nyilván akkor lesz biztos, ha piacra kerül. Mivel ugye a Mobil Windows továbbra se került kereskedelmi forgalomba, így elég keveset tudunk a dologról.Bár fenti képek nagyon mást mutatnak.

Komolyan MS saját magát teszi már nevetségessé. Semmi értelme ennek... -
fateless
veterán
Ez csak még több kérdést vet fel:
Hogyan lett hirtelen támogatott a QXGA felbontás?
Hogyan lett hirtelen támogatott a Cherry Trail?
Hogyan lett hirtelen elég a 2GB RAM ehhez az amúgy nem is támogatott felbontáshoz, amikor FHD felett 3GB a minimum?Megvárnám inkább míg piacra dobják, mert nagyon ködös az egész.
(#75) sheratan
Igen, a 7,99 hüvelykesek vagy az alattiak nem kapják meg (kivéve amik 8.1-gyel kerültek forgalomba).
(#77) fateless
Nem pont ugyanezt írtam én is? Csak a megfogalmazás más.
Ha a tab 7"-os és ARM proci van benne (pl. Snapi 410), akkor azon a Windows10Mobile fog futni. De ha ugyaneebben a tabban Intel Atom (pl. Z3740) van, és ez a tab eredetileg nem Windows 8.1-gyel került forgalomba, akkor azon egyik Windows 10 verzió sem futhat.
A "nem" szó kimaradt nálam olvasáskor
-
ZolkoW
őstag
-
blueMerle
veterán
-
kriszpontaz
veterán
Es a kepek amik vegre tiszta vizet ontenek a poharba
A cikkbol az is kiderul, h a cucc NEM dual boot-os lesz, a Win es az Android felcserelheto lesz.
Na végre vége a vitának.
-
vampire17
addikt
Es a kepek amik vegre tiszta vizet ontenek a poharba
A cikkbol az is kiderul, h a cucc NEM dual boot-os lesz, a Win es az Android felcserelheto lesz.
-
NavySeal
senior tag
-
Воланд
titán
ize, nincs olyan, hogy office mobile. van egy office univerzalis alkalmazas, ugyan az kerul fel egy desktop pc-re, meg egy 5"-os telefonra is.
-
tjb007
nagyúr
Ez csak még több kérdést vet fel:
Hogyan lett hirtelen támogatott a QXGA felbontás?
Hogyan lett hirtelen támogatott a Cherry Trail?
Hogyan lett hirtelen elég a 2GB RAM ehhez az amúgy nem is támogatott felbontáshoz, amikor FHD felett 3GB a minimum?Megvárnám inkább míg piacra dobják, mert nagyon ködös az egész.
(#75) sheratan
Igen, a 7,99 hüvelykesek vagy az alattiak nem kapják meg (kivéve amik 8.1-gyel kerültek forgalomba).
(#77) fateless
Nem pont ugyanezt írtam én is? Csak a megfogalmazás más.
Ha a tab 7"-os és ARM proci van benne (pl. Snapi 410), akkor azon a Windows10Mobile fog futni. De ha ugyaneebben a tabban Intel Atom (pl. Z3740) van, és ez a tab eredetileg nem Windows 8.1-gyel került forgalomba, akkor azon egyik Windows 10 verzió sem futhat.
-
ZolkoW
őstag
...majdcsak jön valaki, aki feltalálja, hogy 7,9" = 8"....
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
NavySeal
senior tag
Most akkor ez milyen win-el fog végül is érkezni?
Én eddig Win tabletet kerestem/keresek nekem megfelelő is lenne otthon (filmnézés, böngészés, youtube)...
Semmi spéci progit nem tervezek rajta futtatni. (mondjuk így az Androidos verzió is OK lenne, de kipróbálnám a Win-t, HA érdemes) -
Воланд
titán
-
vicze
félisten
-
fateless
veterán
Te sem.

Ha a tab 7"-os és ARM proci van benne (pl. Snapi 410), akkor azon a Windows10Mobile fog futni. De ha ugyaneebben a tabban Intel Atom (pl. Z3740) van, és ez a tab eredetileg nem Windows 8.1-gyel került forgalomba, akkor azon egyik Windows 10 verzió sem futhat. A Mobile azért nem, mert nem támogatja az Z3740-et, a desktop meg azért nem, mert annak 8 hüvelyk a minimum.
...és te sem

A win 8.1-es tabok 7-7,9"ig is megkapták a win10-et. Már nincs nálam, de a Toshiba Encore Mini 7(nem egy noname tablet tört win-nel) a maga rendje és módja szerint jelezte, hogy van win10, csak dőljek hátra, letölti. A frissítéskor kért egy memkártyát, mert nem volt elég hely, de aztán szépen és hivatalosan felfrissítette önmagát.
Az új tabletek nem kapják meg a win10-et kis kijelzővel, a régiek igen, legálisan frissíthetők.
-
Graphics
Jómunkásember
-
#16820480
törölt tag
Ezt én értem, csak azon vitáztam, hogy tudtommal a tabletek nem kapják meg a win32 runtime-ot.
blueMerle: Bocs, rosszul fogalmaztam, a futtatási környezet ezer éves, nem maga a PS verzió.
GoldhandRent: A kínai Xiaomi oldalon nem írnak semmit dual-bootról, az van, hogy csak a 64-esre lesz W10, és ott lehet választani amikor rendeled, hogy MIUI, vagy W10 legyen rajta. Gondolom utólag lehet majd cserélgetni rajta a ROM-ot, de szerintem nem lesz egymás mellett fent a kettő.
-
usbee
veterán
Szerintem fuss neki még egyszer
Vagy többször.De segítek: a kérdésem arra irányult hogy az MS irányelve szerint, a 7"-os tabletek jelenhetnek-e meg desktop /X86/ W10-el, mivel én még desktop /X86/ 8.1-el vettem a saját 7"-om. Na most ebből Te honnan szedted azt a sületlenséget, hogy én bármilyen frissítéstől tartok?! Szó sem volt erről. Másrészt, tudod, prpogramozóként tán nem vagyok llama hogy azt higgyem egy frissítés majd megváltoztat egy architektúrát
Félreértetted amit írtam, ennyi történt 
De az eredeti kérdésedben a már meglévő készülékedről volt szó, nem a majd megjelenő, kis méretű x86-os tabokról.

-
vicze
félisten
Jup W10Mobile.
Hivatalos oldalon:
"Preinstalled Office mobile version, which includes Word, Excel, PowerPoint and OneNote, so you can move to maintain high efficiency"Illetve [6] kiscsillag a szövegben és a lap alján: "Mobile Tablet Windows version"
Ebből szerintem egyértelmű.
-
blueMerle
veterán
Szerintem fuss neki még egyszer
Vagy többször.De segítek: a kérdésem arra irányult hogy az MS irányelve szerint, a 7"-os tabletek jelenhetnek-e meg desktop /X86/ W10-el, mivel én még desktop /X86/ 8.1-el vettem a saját 7"-om. Na most ebből Te honnan szedted azt a sületlenséget, hogy én bármilyen frissítéstől tartok?! Szó sem volt erről. Másrészt, tudod, prpogramozóként tán nem vagyok llama hogy azt higgyem egy frissítés majd megváltoztat egy architektúrát
Félreértetted amit írtam, ennyi történt 
-
usbee
veterán
-
blueMerle
veterán
Igazad van, erre így külön nem tértem ki, x86-on is lehet természetesen Windows 10 Mobile, bár win32 és desktop azoknál sincs.

(#60) blueMerle: "Desktopos" Windowsról nem lehet "nem-desktoposra" frissíteni, mert eltér a kettő, azaz alapvetően két külön OS-ek valamilyen szinten. Szóval ettől nem kell tartanod

Honnan vetted hogy én ezt a sületlenséget gondolom?
Nem vagyok n00b. -
HaZse
őstag
Tartalomfogyasztásra miért lenne jobb a W10? Ráadásul gondolom a 2 giga RAM se tesz neki túl jót, a 16 gigás változaton meg lófütty szabad hely lesz már induláskor. Ja és játékokból sincs tizedannyi Winre. Dolgozni meg gondolom kevesen fognak 8 collon. De felőlem aztán veheti bárki Winnel, lebeszelni senkit se fogok róla.

Képzeld el, hogy a Windows 10 jobban gazdálkodik azzal a 2GB RAM-al, mint egy droid tab. Amúgy az ilyen 16GB-os wines tabokból csak 1-2 volt, de azok meg 1GB RAM-al lehetett kapni. Na az valóban felesleges.
A 32GB már jobb, de a 64GB-nál nekem még 27GB van rajta, úgy, hogy tettem rá alkalmazást, a fiamnak egy játékot és magamnak 3 filmet. (BDRip)
Sőt, ha olvastad volna az Asus T100TA, ami most jött ki, abból br. 125k egy GB-al és 128GB Flash-al rendelkező tablet, amihez még egy billentyűzetet is kapsz. És ez szerintem elég jó ár/érték arányban, mert ilyen konfigurációval nem kapsz te egy droidos tabot.
-
HaZse
őstag
Te sem.

Ha a tab 7"-os és ARM proci van benne (pl. Snapi 410), akkor azon a Windows10Mobile fog futni. De ha ugyaneebben a tabban Intel Atom (pl. Z3740) van, és ez a tab eredetileg nem Windows 8.1-gyel került forgalomba, akkor azon egyik Windows 10 verzió sem futhat. A Mobile azért nem, mert nem támogatja az Z3740-et, a desktop meg azért nem, mert annak 8 hüvelyk a minimum.
Köszönöm a kiigazítást. Már világos.
Tehát 7.9"-ig Windows10Mobile és 8"-tól meg Windows 10 Asztali
-
tjb007
nagyúr
Nem jól értelmezed.
Ha a tab 7"-os és ARM proci van benne (pl. Snapi 410), akkor azon a Windows10Mobile fog futni. De ha ugyaneebben a tabban Intel Atom (pl. Z3740) van, akkor azon a Windows 10 x86-os (Asztali) verziója fut raja.
Amúgy az MS 7.9"-ig ad licenszt ARM-es tabletre/telefonra.
Remélem, hogy minden jól írtam le. Ha nem, akkor majd kijavítanak.

Te sem.

Ha a tab 7"-os és ARM proci van benne (pl. Snapi 410), akkor azon a Windows10Mobile fog futni. De ha ugyaneebben a tabban Intel Atom (pl. Z3740) van, és ez a tab eredetileg nem Windows 8.1-gyel került forgalomba, akkor azon egyik Windows 10 verzió sem futhat. A Mobile azért nem, mert nem támogatja az Z3740-et, a desktop meg azért nem, mert annak 8 hüvelyk a minimum.
-
HaZse
őstag
Igazad van, erre így külön nem tértem ki, x86-on is lehet természetesen Windows 10 Mobile, bár win32 és desktop azoknál sincs.

(#60) blueMerle: "Desktopos" Windowsról nem lehet "nem-desktoposra" frissíteni, mert eltér a kettő, azaz alapvetően két külön OS-ek valamilyen szinten. Szóval ettől nem kell tartanod

Nem jól értelmezed.
Ha a tab 7"-os és ARM proci van benne (pl. Snapi 410), akkor azon a Windows10Mobile fog futni. De ha ugyaneebben a tabban Intel Atom (pl. Z3740) van, akkor azon a Windows 10 x86-os (Asztali) verziója fut raja.
Amúgy az MS 7.9"-ig ad licenszt ARM-es tabletre/telefonra.
Remélem, hogy minden jól írtam le. Ha nem, akkor majd kijavítanak.

-
vicze
félisten
MIUI Magyarország
11 órája ·
A 64GB model dual boot-os lesz, Android 5.1.1 / Windows 10tessék, 2helyről (mondjuk a miui.hu az ibuygou alapján írt)
1 bolond százat csinál...
-
Fejvadi
nagyúr
MIUI Magyarország
11 órája ·
A 64GB model dual boot-os lesz, Android 5.1.1 / Windows 10tessék, 2helyről (mondjuk a miui.hu az ibuygou alapján írt)

-
usbee
veterán
Igazad van, erre így külön nem tértem ki, x86-on is lehet természetesen Windows 10 Mobile, bár win32 és desktop azoknál sincs.

(#60) blueMerle: "Desktopos" Windowsról nem lehet "nem-desktoposra" frissíteni, mert eltér a kettő, azaz alapvetően két külön OS-ek valamilyen szinten. Szóval ettől nem kell tartanod

-
GoldhandRent
őstag
-
Воланд
titán
-
blueMerle
veterán
Van egy 7"-os Lark tabletem, Tescóban vásárolt a karaj mellé
, erről nézek fimleket tv-n, és hivatalos desktop W8.1 (most már W10) van rajta. Vagy ez már az eleve desktop (x86) Windows 10-el szerelt tabletekre érvényes?woland_y2k:

-
Fejvadi
nagyúr
Ilyen kell nekem, de csak Miui-val.
-
tjb007
nagyúr
IBUYGOU jelentése a készülékbemutatóról:
Ibuygou
11 órája · szerkesztve ·
Mi Pad 2 comes loaded with Windows 10... (Dual boot for 64GB model and Single boot mode for 16GB model with MIUI only)Ez biztos valami titkos infó és csak ők kapták meg, mert sehol máshol nem említenek dual bootot.
-
madgie
titán
ez általában a felhasználók álmodozása, hogy majd az ezer éves fotóboltot tolhatják tableten végre
Én a nem épp ezeréves (tavalyi verzió) fotóboltot tolom a tabletemen, adobe illustratort ésatöbbi... Mi ebben az álmodozás?Gondolom, hogy száguld a PS a Z3735F-en, nekem az i5-3210M-en is sokszor kínszendvedés dolgozni vele.
-
GoldhandRent
őstag
Xiaomi meg fémhéz isde vagy oda de én ezt venném dual os miatt is
IBUYGOU jelentése a készülékbemutatóról:
Ibuygou
11 órája · szerkesztve ·
Mi Pad 2 comes loaded with Windows 10... (Dual boot for 64GB model and Single boot mode for 16GB model with MIUI only) -
tjb007
nagyúr
Nem csak ARM-es tabletekre, x86-osokra is (ami egyelőre kimerül a SoFIA-ban).
(#50) sheratan
Minden 7,99 hüvelykes és az alatti kijelzőátlóval rendelkező készülékre Windows 10 Mobile megy és mehet csak (hivatalosan).
-
blueMerle
veterán
Szerintem tabletre nem mehet W10m, az csak telefonokra lesz. Egyébként meg akárhogy is nézzük, ezen nem fognak win32-es cuccok futni
Én semmilyen erre utalót nem olvastam hivatalos forrásból eddig, ez általában a felhasználók álmodozása, hogy majd az ezer éves fotóboltot tolhatják tableten végre.ez általában a felhasználók álmodozása, hogy majd az ezer éves fotóboltot tolhatják tableten végre
Én a nem épp ezeréves (tavalyi verzió) fotóboltot tolom a tabletemen, adobe illustratort ésatöbbi... Mi ebben az álmodozás? -
ZolkoW
őstag
hopp, juteszembe: mivel nincs teljes méretű usb csati, az vajon mennyire alap (mitől függ?) hogy hubon keresztül kezeli majd a cuccaimat? bill+egér alap lenne, bár ezekre alternatíva a bt megoldás, de az oszcilloszkópomra nem..
-
usbee
veterán
Szerintem tabletre nem mehet W10m, az csak telefonokra lesz. Egyébként meg akárhogy is nézzük, ezen nem fognak win32-es cuccok futni
Én semmilyen erre utalót nem olvastam hivatalos forrásból eddig, ez általában a felhasználók álmodozása, hogy majd az ezer éves fotóboltot tolhatják tableten végre.De, a Win 10 M direkt tabletre lett tervezve, a mobil mellett.
Ha meg egy tablet x86-os (vagy amd64-es), és desktop win van rajta, akkor meg semmi akadálya, hogy win32 progikat futtasson. Onnantól már csak a hw szab határt.Szóval nem teljesen értem a problémádat.

-
#16820480
törölt tag
ARM-os Win 10 tableten a Mobile verzió lesz, értelemszerűen, win32 nélkül.
Igen, a WinRT a Win8-nak egy ARM-ra írt változata volt, jól emlékszel. Egyébként az nem is kapja meg a "desktop" Win10-et

A win32 kukázása nem tudom, most mennyire van pakliban az MS részéről. De gondolom továbbra is kitartanak mellette, csak most nem RT appokkal, hanem ezekkel az univerzális appokkal.
De mondom: kifejezetten tabletes Win10 nincs. Vagy desktop 10-et futtat egy tab, mindennel, vagy mobile verziót, desktop nélkül.
Én legalábbis így tudom - meg máshogy nem is igazán tudom elképzelni a dolgot.Szerintem tabletre nem mehet W10m, az csak telefonokra lesz. Egyébként meg akárhogy is nézzük, ezen nem fognak win32-es cuccok futni
Én semmilyen erre utalót nem olvastam hivatalos forrásból eddig, ez általában a felhasználók álmodozása, hogy majd az ezer éves fotóboltot tolhatják tableten végre. -
usbee
veterán
És mondjuk egy ARM-os W10 tableten hogy fog futni a win32 akkor?
Amúgy meg az RT tényleg kukázva lett, de az úgy emlékszem egy kifejezetten külön ARM-ra írt változat volt. Viszont a hosszabb távú terv, hogy a win32-t teljesen kidobják, és minden UAP lesz majd. Nyilván nem a mostani generációval, de ez az irány.
ARM-os Win 10 tableten a Mobile verzió lesz, értelemszerűen, win32 nélkül.
Igen, a WinRT a Win8-nak egy ARM-ra írt változata volt, jól emlékszel. Egyébként az nem is kapja meg a "desktop" Win10-et

A win32 kukázása nem tudom, most mennyire van pakliban az MS részéről. De gondolom továbbra is kitartanak mellette, csak most nem RT appokkal, hanem ezekkel az univerzális appokkal.
De mondom: kifejezetten tabletes Win10 nincs. Vagy desktop 10-et futtat egy tab, mindennel, vagy mobile verziót, desktop nélkül.
Én legalábbis így tudom - meg máshogy nem is igazán tudom elképzelni a dolgot. -
#16820480
törölt tag
És mondjuk egy ARM-os W10 tableten hogy fog futni a win32 akkor?
Amúgy meg az RT tényleg kukázva lett, de az úgy emlékszem egy kifejezetten külön ARM-ra írt változat volt. Viszont a hosszabb távú terv, hogy a win32-t teljesen kidobják, és minden UAP lesz majd. Nyilván nem a mostani generációval, de ez az irány.
-
usbee
veterán
Én is így emlékszem hogy a Win10 kukázta az RT vonalat. Vagy X86 desktop, vagy ARM W10 Mobile.
Igenigen.

Sőt, a Mobile utótagot pont azért hozták vissza, mert már nem csak telefonokra van/lesz, mint a Windows Phone, hanem ARM tabletekre is. Ahogy az MS szokta mondani: minden 8" alatti mobil eszközre.
Lényegében az RT és WP vonalat vonták össze ezzel. -
kriszpontaz
veterán
-
usbee
veterán
-
#16820480
törölt tag
+1. Mondjuk én inkább sírok rajta, mint nevetek.

(#15) Csapoati:
"Meg nem tudom, 8 collon szöveget szerkeszteni meg hasonlókat szerintem mazochizmus."
Ez minden egyes alkalommal előkerül.
A tablet saját képernyőjén lehet használni a tablet cuccokat, monitorra kötve meg a desktop/win32 cuccokat.Anno nem véletlenül volt a Win8-on szépen elszeparálva a tablet és a dekstop rész, saját felülettel:
Ha a tabletet önmagában használtad, akkor ott volt a Metro UI, RT appokkal, ha meg kikötötted monitorra, akkor ott volt a desktop, win32 progikkal.
És ez zseniálisan jól működött. Amíg fel nem rúgták az egész koncepciót a 10-zel...
Nem úgy volt, hogy a tabletre tehető W10-ben nem lesz win32, csak UAP?
-
HaZse
őstag
-
aelod
veterán
-
Crytek
nagyúr
Xiaomi meg fémhéz isde vagy oda de én ezt venném dual os miatt is
-
nemlehet
őstag
Én igazából nem értem ezt a tabletet. Ok, jön egy win-es változat. De W10M-el szerintem semmi értelme. Biztos van akinek tetszeni fog, de nagy sikere nem lesz.
Az előd lehet picit gyengébb volt a K1-el, de az is bőven elég erős volt bármire amire egy droidos tabletet használ az ember. A RAM mennyisége nem változott, pedig az azért nem ártott volna.
Az aluház mókusvakítás, semmi komoly előnye sincs, de megértem, ha valaki szereti.Ami lehetett volna: legyen belőle 4G-s változat, HDMI kimenet, infra, vízálló kiszerelés, vagy ha már WIN akkor 4 GB RAM és teljes értékű rendszer.
-
Crytek
nagyúr
2GB ram lol

-
DemonDani
addikt
A sajtóanyagban van egy olyan, hogy: "Comaptible with several PC programs.".
Szóval több mint valószínű, hogy a mobilosról van szó.
-
usbee
veterán
+1. Mondjuk én inkább sírok rajta, mint nevetek.

(#15) Csapoati:
"Meg nem tudom, 8 collon szöveget szerkeszteni meg hasonlókat szerintem mazochizmus."
Ez minden egyes alkalommal előkerül.
A tablet saját képernyőjén lehet használni a tablet cuccokat, monitorra kötve meg a desktop/win32 cuccokat.Anno nem véletlenül volt a Win8-on szépen elszeparálva a tablet és a dekstop rész, saját felülettel:
Ha a tabletet önmagában használtad, akkor ott volt a Metro UI, RT appokkal, ha meg kikötötted monitorra, akkor ott volt a desktop, win32 progikkal.
És ez zseniálisan jól működött. Amíg fel nem rúgták az egész koncepciót a 10-zel...
-
ZolkoW
őstag
szkeptikus vagyok, de valószínűleg kipróbálom majd... csak ahhoz hogy váltsak, nagyon jónak kéne lennie, mert ugye minden munkám a meglévőben van, ami üzleti célra is ingyenes

-
Csabulator
tag
-
madgie
titán
-
Воланд
titán
Azért én nem tennék ilyen kategorikus kijelentést. A legutolsó Win10 frissítés után szerintem még jobb lett a tablet mód. Én legtöbbször azt használom a 8"-es tabomon és köszönöm szépen jól megvagyok vele. Persze nem hibátlan az a rész sem, nem hozza azt a kényelmet amit egy android/ios tablettől elvárnék.
itt van mellettem egy surface 3 meg egy ipad pro es szerintem a w10 a surface-n katasztrofalis.
-
Csabulator
tag
Azért én nem tennék ilyen kategorikus kijelentést. A legutolsó Win10 frissítés után szerintem még jobb lett a tablet mód. Én legtöbbször azt használom a 8"-es tabomon és köszönöm szépen jól megvagyok vele. Persze nem hibátlan az a rész sem, nem hozza azt a kényelmet amit egy android/ios tablettől elvárnék.
-
GeryFlash
veterán
a Winamp nem az, de nekem kézreállóbbat még azóta sem találtam.. ami viszont fontosabb ennél, hogy NYÁKtervező progit és az említett oszcilloszkópot tudnám használni rajta/vele, ezt inkább venném, mint egy notit. Az asztali MELLÉ csak, természetesen.
Androidos tabletem van, de nekem sokkal-sokkal kevésbé hasznos, mint szerettem volna.Hint: Hamarosan lesz fasza Nyáktervező progi mind a 3 mobilos platformra
Auto route, Gerber export és hasonló nyalánkságok 
-
aprokaroka87
nagyúr
-
ZolkoW
őstag
Milyen szoftverekről van szó, amik 8 collon is jól használhatók? Őszintén kíváncsi vagyok, nem trollkodás.
ZolkoW: A Winamp azért nem egy kiválthatatlan valami.
Asztalin én is azt használom még mindig, de telefonon egy tizedmásodpercig se hiányoltam.szerk.: Ja ha WP10, akkor viszont nincs miről beszélni.
a Winamp nem az, de nekem kézreállóbbat még azóta sem találtam.. ami viszont fontosabb ennél, hogy NYÁKtervező progit és az említett oszcilloszkópot tudnám használni rajta/vele, ezt inkább venném, mint egy notit. Az asztali MELLÉ csak, természetesen.
Androidos tabletem van, de nekem sokkal-sokkal kevésbé hasznos, mint szerettem volna. -
tjb007
nagyúr
tehát Win10 Desktop...7.9col?
Lehet hogy a gyártó rájött hogyan lehet átverni a rendszert?
Semmit sem kell átverni, ez csak egy licencelésbéli megkötés. Ugyanúgy fel lehetne rakni 6 hüvelykre is mint a Mobile változatot egy 42 hüvelykes tévére.
(#26) Baggins86
A 8.1 esetében, annál is egy meghatározott verziónál. A 10-nél még nemigazán esett szó erről.
-
Baggins86
aktív tag
őőő..de nem az asztali Win10-el fog jönni
Hanem a Winphone 8x útodjávalBiztos, hogy aztali és nem mobile op rendszerrel jön és 9" alatt ingyenes a win licensz.
(#15) Csapoati "Hogy használod majd az asztali szoftvereidet lényegesen gyengébb hardveren? "
Azt ugye tudod, hogy az X5-Z8500-as atom már vígan elver egy régi C2D gépet oda vissza bármiben, úgyhogy annyira azért nem gyenge az a hw. -
kriszpontaz
veterán
Milyen szoftverekről van szó, amik 8 collon is jól használhatók? Őszintén kíváncsi vagyok, nem trollkodás.
ZolkoW: A Winamp azért nem egy kiválthatatlan valami.
Asztalin én is azt használom még mindig, de telefonon egy tizedmásodpercig se hiányoltam.szerk.: Ja ha WP10, akkor viszont nincs miről beszélni.
DWG állományok, tervrajzok megnyitása, esetleges minimális szerkesztése munkaterületen, és semmi több.
Mindezt úgy, hogy egy kicsit komplexebb rajznál ne fossa le a bokáját mint általánosságban az Androidos tabletek nagy része. Ha ezt egy Celeron 1007U-val szerelt, 2GB RAM-al megáldott 10" mini notin kényszerűségből sikerült megoldanom, akkor ezzel a hardverrel egy ilyen tabletnek simán tudnia kell.
Lehetne még sorolni, ez csak egy kívánság a sok közül. Nem YT videónézegetésre kell meg Facebookozni. -
aprokaroka87
nagyúr
-
tothmaxy182
őstag
őőő..de nem az asztali Win10-el fog jönni
Hanem a Winphone 8x útodjávalEz tuti?
Mármint tudom a nyolc col alatti-fölötti Windows-ok szabályát, de azt hittem, hogy a Xiaomi valahogy meghekkelte a rendszert... -
tjb007
nagyúr
őőő..de nem az asztali Win10-el fog jönni
Hanem a Winphone 8x útodjávalBiztosan azzal fog jönni, mert a Mobile sem ezt a felbontást, sem ezt a processzort nem támogatja.
-
Csapoati
nagyúr
Vannak olyan szoftverek amikről nem kell lemondanod. Ennyire egyszerű. Ha csak a saját melómat nézem, 1000x több értelme van egy Win-es tabletnek az én felhasználói szokásaim és a mindennapokban használt szoftvereim mellett mint egy Android vagy IOS-t futtató tabnak. Volt iPad-em, de semmire nem tudtam használni normálisan amire szerettem volna (nálam a tartalomfogyasztás megmarad asztali gépen). Meg is szabadultam tőle.
Nem komoly munkára kell hanem arra hogy ne kelljen minden külső munkahelyre egy notit cipelni, de tudjam az asztali szoftverek egy részét használni normálisan. Nem vált ki semmit csak megkönnyítené a mindennapokat.Milyen szoftverekről van szó, amik 8 collon is jól használhatók? Őszintén kíváncsi vagyok, nem trollkodás.
ZolkoW: A Winamp azért nem egy kiválthatatlan valami.
Asztalin én is azt használom még mindig, de telefonon egy tizedmásodpercig se hiányoltam.szerk.: Ja ha WP10, akkor viszont nincs miről beszélni.
-
ZolkoW
őstag
Hogy használod majd az asztali szoftvereidet lényegesen gyengébb hardveren?
Meg nem tudom, 8 collon szöveget szerkeszteni meg hasonlókat szerintem mazochizmus. Nem tudok mást elképzelni egy ilyen eszközön, mint tartalomfogyasztás (amire meg nagyjából mindegy, hogy melyik OS megy rajta, kivéve a játékokat), komoly munkára alkalmatlan egy ilyen eszköz.
Ja és semmi bajom a Win 10-zel, asztali gépen azt használok kb egy hónapja és teljesen elégedett vagyok vele.MatyuS: Na ez egy jó döntés, 16-osnak tényleg nem lett volna semmi értelme, de még a 32-esnek se sok.
amiket használok, valószínűleg mind megy ezen a hardveren. szöveget nem tervezek szerkeszteni rajta, legfeljebb ha nagyon muszáj.
ideális kijelző egy USB-s oszcilloszkóphoz :-)
mellette pedig futhat a Winamp, zsír! -
aprokaroka87
nagyúr
Win10-zel jöhet!

őőő..de nem az asztali Win10-el fog jönni
Hanem a Winphone 8x útodjával -
kriszpontaz
veterán
Hogy használod majd az asztali szoftvereidet lényegesen gyengébb hardveren?
Meg nem tudom, 8 collon szöveget szerkeszteni meg hasonlókat szerintem mazochizmus. Nem tudok mást elképzelni egy ilyen eszközön, mint tartalomfogyasztás (amire meg nagyjából mindegy, hogy melyik OS megy rajta, kivéve a játékokat), komoly munkára alkalmatlan egy ilyen eszköz.
Ja és semmi bajom a Win 10-zel, asztali gépen azt használok kb egy hónapja és teljesen elégedett vagyok vele.MatyuS: Na ez egy jó döntés, 16-osnak tényleg nem lett volna semmi értelme, de még a 32-esnek se sok.
Vannak olyan szoftverek amikről nem kell lemondanod. Ennyire egyszerű. Ha csak a saját melómat nézem, 1000x több értelme van egy Win-es tabletnek az én felhasználói szokásaim és a mindennapokban használt szoftvereim mellett mint egy Android vagy IOS-t futtató tabnak. Volt iPad-em, de semmire nem tudtam használni normálisan amire szerettem volna (nálam a tartalomfogyasztás megmarad asztali gépen). Meg is szabadultam tőle.
Nem komoly munkára kell hanem arra hogy ne kelljen minden külső munkahelyre egy notit cipelni, de tudjam az asztali szoftverek egy részét használni normálisan. Nem vált ki semmit csak megkönnyítené a mindennapokat. -
tothmaxy182
őstag
Win10-zel jöhet!

-
aprokaroka87
nagyúr
-
Csapoati
nagyúr
Hogy használod majd az asztali szoftvereidet lényegesen gyengébb hardveren?
Meg nem tudom, 8 collon szöveget szerkeszteni meg hasonlókat szerintem mazochizmus. Nem tudok mást elképzelni egy ilyen eszközön, mint tartalomfogyasztás (amire meg nagyjából mindegy, hogy melyik OS megy rajta, kivéve a játékokat), komoly munkára alkalmatlan egy ilyen eszköz.
Ja és semmi bajom a Win 10-zel, asztali gépen azt használok kb egy hónapja és teljesen elégedett vagyok vele.MatyuS: Na ez egy jó döntés, 16-osnak tényleg nem lett volna semmi értelme, de még a 32-esnek se sok.
-
Воланд
titán
-
ZolkoW
őstag
gondolom ezen X86-os win fut, akkor ennyi, megvan a következő tabletem... használhatom az asztali programjaimat, vagy legalábbis nagyrészét. amire kell, arra csak win jó, szóval...
-
blueMerle
veterán
-
Baggins86
aktív tag
Tartalomfogyasztásra miért lenne jobb a W10? Ráadásul gondolom a 2 giga RAM se tesz neki túl jót, a 16 gigás változaton meg lófütty szabad hely lesz már induláskor. Ja és játékokból sincs tizedannyi Winre. Dolgozni meg gondolom kevesen fognak 8 collon. De felőlem aztán veheti bárki Winnel, lebeszelni senkit se fogok róla.

Nyilván a 16Gb-s modellt el kell felejteni. Az én tabom W8.1-el és 2gb RAM-al vígan elvolt amíg össze nem tört
. Ha store-ból nézed a játékokat lehet, hogy tized annyi van, de azok legalább normálisak. Én konkrétan kivagyok, hogy semmi értelmes játék nincs droidon csak ilyen f2p szarok, amik meg fizetősek a 80%-uk gagyi. -
MatyuS
csendes tag
Tartalomfogyasztásra miért lenne jobb a W10? Ráadásul gondolom a 2 giga RAM se tesz neki túl jót, a 16 gigás változaton meg lófütty szabad hely lesz már induláskor. Ja és játékokból sincs tizedannyi Winre. Dolgozni meg gondolom kevesen fognak 8 collon. De felőlem aztán veheti bárki Winnel, lebeszelni senkit se fogok róla.

Csak a 64 gigás verzióban lesz kapható a Windows 10.
-
Csapoati
nagyúr
Nézd, rendes androdos tabletből találsz rengeteget, de winesből jóval kevesebb van és azok nagy része is dual bootos, ami nem jó hír a tárhely szempontjából.
Remélem, hogy lesz rajta SD kártya olvasó és nem ártana később 4G-s verzió sem...esetleg HDMI kimenet (hacsak az nem oldható meg az USB-C -n keresztül)
Viszont ha árban túlságosan közelít majd az iPad Minihez mire ideér, akkor továbbra is az lesz a nyerő.
Ezt megértem és amúgy is meggyőzhető vagyok, ha mondtok pár jó okot a wines változat mellett. Mert a táblagépes mód az tényleg nem az.

-
tjb007
nagyúr
Arra azért kíváncsi lennék, hogy hogy a bánatba érték el, hogy erre Windows 10-et rakhassanak.
(#7) Tigerclaw
A dual OS-esekről kb. öt kattintás lepucolni az Androidot.
-
Tigerclaw
nagyúr
Nézd, rendes androdos tabletből találsz rengeteget, de winesből jóval kevesebb van és azok nagy része is dual bootos, ami nem jó hír a tárhely szempontjából.
Remélem, hogy lesz rajta SD kártya olvasó és nem ártana később 4G-s verzió sem...esetleg HDMI kimenet (hacsak az nem oldható meg az USB-C -n keresztül)
Viszont ha árban túlságosan közelít majd az iPad Minihez mire ideér, akkor továbbra is az lesz a nyerő.
-
Воланд
titán
-
Csapoati
nagyúr
Tartalomfogyasztásra miért lenne jobb a W10? Ráadásul gondolom a 2 giga RAM se tesz neki túl jót, a 16 gigás változaton meg lófütty szabad hely lesz már induláskor. Ja és játékokból sincs tizedannyi Winre. Dolgozni meg gondolom kevesen fognak 8 collon. De felőlem aztán veheti bárki Winnel, lebeszelni senkit se fogok róla.

-
Baggins86
aktív tag
-
Csapoati
nagyúr
Tetszik és az ára is jó, mondjuk Windows-zal kerek 0 értelmét látom.
-
Tigerclaw
nagyúr
Na ez már érdekel Windows-al, 64GB-os verzióban.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- EAFC 26
- M.2 SSD hűtés
- Formula-1
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Balu77: MS365 home family (6usr) kalandok, miért nem ér semmit az 5 csillagos értékelés
- Dell notebook topic
- Húsz perc játékmenetet villantott az EXODUS
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Villanyszerelés
- További aktív témák...
- iPad mini (A17 Pro) 128 GB Wi-Fi - még 16 hó gyári garanciával eladó!
- újszerű iPad Pro 13" (M4) (2024) M4 chip Wi-Fi + Cellular 256GB silver ezüst Apple garancia
- iPad 11 128GB Wifi Újszerű/2027.03.15.Apple Gar./Akku 100%/p4908
- AKCIÓ! Apple iPad Air 4th Gen. 256GB Wifi + Cellular tablet extrával garanciával hibátlan működéssel
- iPad Pro 12,9 3. generáció Wi-Fi + Cellular 64GB Asztroszürke + Apple Pencil + Smart Keyboard
- Samsung PM9E1 "9100 PRO" 2TB M.2 NVME Gen5 x4 SSD! 14.000-12.500MB/s
- AMD GAMING PC! Ryzen 3800X / RX 6750 XT/ 16GB DDR4 / 512GB NVMe / B550M AX!
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 13, Xiaomi Redmi Note 13 Pro, Xiaomi Redmi Note 13 Pro+
- AKCIÓ! LG UltraFine 27" 5K IPS 99% DCI-P3 1 év garancia
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest


![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

Ez van odaírva. 


Vagy többször.








