Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sofian

    őstag

    válasz NGA #143 üzenetére

    "2012-ben elkel 1 millió wp8" + 1-2 Millió Surface illetve oem eszköz + desktopon is lehet számítani jó pár millió Win8 telepítésre.. és bummm így már inkább a win8 ökoszisztémára érdemesebb fejleszteni.... hiszen ez volt a célja az egésznek... :)

  • debrejo

    senior tag

    válasz NGA #143 üzenetére

    1: Soha senki nem mondta azt sem hogy nemhogy a 710/800, de a 900-as sem kapja meg a wp8-at. Ez szerintem rohadt nagy pofátlanság. Ha xp-s laptopot vennék win7 bejelentése előtt 2 héttel és a bejelentésen azt mondják hogy akkor sem megy rá a win7 ha megveszem, bizony kurvaideges lennék hogy ezt miért nem tudták hamarabb mondani. Csak nem azért hogy biztosan vegyem meg a hardware-t?

    2: Javíts ki ha tévedek: a wp7.8 NEM tartalmazza majd a bővíthetőséget, nem lesz natívan benne a Nokia Drive, Zune függő marad, és jó ha 1 évig lesz még rá normális patch és program kiadva (ez csak merő tipp) ami egy röhej mivel a csúcsdroidokra is hosszabb ideig van támogatás, pedig aztán ott van ám fragmentáció. A WP8 mindezeket tartalmazza, én ezekre vártam, ha ezek most megnyíltak volna az eddigi modellek előtt is, már mentem is volna telefont venni. De nem. A Nokia Drive symbianos változata ezerszer jobb mint az eddigi WP-s kiadás, ami kábé az "eccer emegy" kategória. A WP8-as már a normálisabb navit tartalmazza.

    3: Tévedsz, amint elindul a WP8, ami ténylegesen áttörés lesz mind a mobil, mind a tábla és pc piacon, a WP7.8 olyan hamar süllyed el hogy követni nem győzöd. Év végéig nem 1 millió user hanem jóval több lesz mint a korábbi változaton, pont az átjárhatóság miatt. A programozónak az a rendszer fogja megérni ami terjedni fog és nem az ami kettőt rúg és megy a levesbe. Hidd el, láttam a Meegonál. Amint kiderült hogy projekt befagyasztva, egy deka program, annyi se jött ki, lelkes orosz srácok toldozzák-foldozzák, már ameddig.

    Összegzés: nem veszek Lumiát, de nem azért mert nem nekem való vagy nem próbálnám ki, de hülye lennék most L900-at venni. Majd esetleg jövőre.

    @Sequoyah: (baszki, betűről-betűre írtam le a neved, eltört a nyelvem amikor megpróbáltam elolvasni) a symbiannak az én szememben egy nagyon fontos előnye van, volt eddig a WP rendszerrel szemben: sokkal jobb a navija annak ellenére hogy elvileg ugyanaz, ami nekem fontos. Nem kell állandóan a navi, ezért nem is veszek külön de ha kell, akkor azért legyen használható.
    A Belle-t megkapó symbis telefonok meg kifejezetten könnyeden kezelhetőek, a finneknek ezt már akkor ki kellett volna hozni amikor megjelent a droid.
    Nem kezelem én sehogy, én csak azt mondom, hogy az lett volna a tiszta, ha ezt a tényt már az L900 kiadása előtt közlik (mármint hogy a WP8 ezen SEM fog elfutni), vagy mégjobb lett volna ha várnak még 1 hónapot az L900-as kiadásával és mondjuk WP8-ast rajta mutatják be. Instant get lett volna. Így meg...

    [ Szerkesztve ]

  • Sofian

    őstag

    válasz NGA #148 üzenetére

    5-6 millió Win8 eszköz simán lehet... mivel a win8 felmegy a pc-re is...

  • Sofian

    őstag

    válasz NGA #151 üzenetére

    De! WinRT-s alkalmazások mindegyiken futnak...
    Ha fejlesztesz egy WinRT-s alkalmazást akkor azt minimális energiabefektetéssel telefon/tablet/desktop környezet kompatibilissé teheted. Ez volt az egész WP8 fejlesztői Event lényege, erről szólt az egész előadás!

Új hozzászólás Aktív témák