Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balage76

    senior tag

    válasz Fiery #53 üzenetére

    Elképzelhető hogy a CES-en, január elején lesz majd szó róla, addig csak annyit hogy a következő generáció.

    + mzso + TeeJay:
    Amíg a vásárlói igények összhangban vannak a (globális) gyártókapacitással, addig komolyabb árcsökkentés nem lesz.

    Ezen pár dolog változtathat:
    - a külső SSD megjelenése, mivel a jelenlegi árszinten ebben a termékcsoportban az SSD gyakorlatilag életképtelen, annyira túlárazott a HDD-vel szemben. Az első fecskék itt vannak már a kanyarban, de első körben itt is meglesz a prémium árazás és csak utána mehetnek lefelé az árak, amik nyomják majd lefelé a belsők árait is.Talán nyár elején ebből már láthatunk valamit.

    - egy-egy gyártó megléphet nagyon belépőszinten komolyabb árcsökkentést, de ezt egyértelműen csak a minőség rovására, lásd Kingston V300. Ez már bizonyítottan zsákutca.

    - Minden gyártó arra gyúr, hogy a közép/felső méretkategóriát adja el inkább, mert ezeken több a profit, gazdaságosabb a gyártás. Itt van lehetőség árcsökkentésre, ezzel errefelé terelik a vásárlókat. Nagy a desktop upgrade piac (ahova elég a 120GB), de ahogy egyre ismertebb, elfogadottabb és elérhetőbb lesz az SSD technológia mindenki számára, úgy egyre inkább tolódik a vásárlói kör is a desktop felől a notebook felé, ahol viszont egy meghajtó van, tehát kell a min 250GB, de inkább 500GB. Tudom, lehet optika helyére vinyót rakni, de ez (mindamellett hogy tökéletesen működő megoldás) akkor is házibarkács, ami nagy tömegeknek nem megoldás.

Új hozzászólás Aktív témák