Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz Narxis #70 üzenetére

    Tesco pénztár :
    Általában megfogja az ember azokat akik megveszi a fél tescot, púpos az a bevásárló kocsi. Miután oylan ráérősen kipakol, és szép lassan halad, mint ki munkaidőben órabéren van, eljön a fizetés pillanata : ekkor nagy csodálkozás (pl minap 58ezer ft) : Jajj mennyi??? miután a pénztáros megismétli, haélravált arcát muattaja 10mp-ig, elvégre nem gondotla mkor összeszedte a sok szarját h azt valaha ki kell fizetni... Aztán elkezdi keresni a tárcáját (eddig nem sejtette h fizetni is kell amjd a végén), majd előkotorja a táska aljáról. Előveszi és kinyitja, elkezdi keresgetni a pénzt. Eszébe jut h 100ft-os kedvezmény kuponjaiból van vagy 15db, és a cigánykodás ideje pont itt van ... majd mikor a pénzre kerül a sor : "Jájjj így adok két tizesben..." "jajj mégse inkább a huszas..." "jajj nem jó itt a sok ötös inkább attól szabadulnék, jajj nem a 20-ast inkább" variálgat nagyban. Adott esetben számlát is kér a saját vállalkozására, mert az h tömi a majmot meg a lánya új topot kap, neki fontos válalkozási ktg...
    Látszik, hogy kocsival van, mert méltóságteljesen tolja ki a bevásárló kocsit a parkolóba, nem siet sehová, ám elismerő tekineteteket keresi, hogy mekkora zsákmányt visz haza...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz KROK640 #98 üzenetére

    Azonban a múltkori példa ennél rosszabb. beálltam a legrövidebb sorba (ez is csalóka, mert ami rövid sor nagyon annak oka van). Előttem négy czigány. Egy 30 körüli 70nek kinéző nyanyuka, bruttó 30kg lehetett, de a kalács képéről láttam, hogy az egyik czigó csaj a lánya velük. Nos az ő kalács képe úgy nézett ki mint Bagdad belvárosa, vagy mint aki megfejelt egy felrobbanó kézigrátot, több kráter volt az arcán, mint a hold a felszínén! Ez eléggé rosszat tett amúgy sem szép arcának, testre lehet h tűrhető volt, de jól titkolta... valami barátnője, ő sem volt sokkal szebb, a hajáról látszott h idén mág nem mosta meg. Meg egy maki majom, szintén barna srác. Egy rakat energiaitalt meg hasonló szarságokat vásároltak. (chipsek, energiaital, legolcsóbb parizer, kuki, lófax).
    Na ehhez, durván hányás szaguk volt...
    Szóval kiderült, a vinnyogásukból hogy megjött a "segíly!".
    Megkezdődött a "párbeszéd" :
    Az "anyuka"kérdi hold arcú lányát : Na oszt iszol még?
    mire lány büszkén : persze, tegnap is bebasztam, meg ma is befogunk, iszunk hányunk, jó az élet! (érződött is a szagukon)
    Mire az "anya" : há' én is iszok, pedig a gyógyszer miatt nem lehetne!
    mire a lánya bíztatja, hogy igyon csak az orvosok hülyék, meg olcsóbban lehet "bebaszni".
    A srác nem bírta cérnával, és a hülye koszos cigó baseball sapkájával és az olyan koszos nyakával mint aki most jött a szánbányából, kinyitja a chipset és elkezd zabálni mielőtt lehúznák azt...
    Majd mikor fizetnek, akkor kijön a 2900ft... elővesz az anyuka egy 2000-est és azt hiszi ez elég lesz. Mikor kiderült h nem akkor elővette az aprókat, amiről ránézésre látszott h 300ft ha lesz, majd kétszeri átszámolás után, talált végre egy 1000-est, nagy károgás közepette odaadja. Majdnem áll arrébb mikor jövök lassan nekilát számolgatni az aprót, és visszazárni a tárcát. Közben az egész banda elpakolt de a kezem alatt állnak. Az volt az érzésem h a lehúzott termékeimből fognak kikapni 1-2 tételt és elszaladni az "anyuka" taktikusan a könyököm alá állt. Jól pofán kellett volna vágjam ami véletlenül ment is volna, majd sűrű elnézések közepette pakolni, ehylett kerülgettem őket. Gyorsan el is pakoltam, majd kifzettem amit kellett. Látszott rajtuk h minimum a visszajárómra fáj a foguk, de én lexartam őket. Ezután elindultak, majd én is barátnőmmel. Megálltak a kv automatánál összeaprózva a dolgokat, mert az előbb még az aprómra fájt a foguk, mostmeg van "píz" kv-ra is.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Frawly #94 üzenetére

    +1

    Ráadásul az sem tetszik, hogy a műveletek azonnal már a boxban végrehajtódnak (vastagítás, kép stb.) bb code-ok jók voltak

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Klaus Duran #101 üzenetére

    Debrecen

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Frawly #103 üzenetére

    Hát vannak. 13 éve diákként ott dolgoztam, és hát nem volt semmi :D )de nem csak a brazilok, hanem úgy unblock)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Nikaré #106 üzenetére

    hogy be tudja verni a kiálló szögeket, és nehogy felszakítsa a kabátját :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    Busz, jegyvétel :
    Rendszeres, hogy felszállnak, vén nyanyák, koszos munkások, kissebbségiek. Elmondják, hogy hová is szeretnének utazni, majd mikor a sofőr mondja h mondjuk 310ft, akkor nélmi rácsodálkozás után (azt hitted ingyen lesz?) kotorászik a táskában. Nagy nehezen előkotorja a tárcát (40-50mp is eltelhet ilyenkor) lekezdi számolni az aprót. Persze nem annyi, hiányzik 20-30-40ft... na akkor elő a 10 ezrest, büszke arccal, hogy ő neki is van ám, de ez az amiből a sofőr általában nem tud visszaadni. Újabb kemény kutató munka veszi a kezdetét, előkerül az 500-as, amit úgy ad oda mintha a fogát húznák... sőt van amelyik az ilyenkor kinyomtatott jegynél még variál is, h akkor csak egy megállóval előrébbig kéri.
    Érdekes, én mindig előkészítve a pénzt lehetőleg a legkissebb vagy semmilyen váltással, a sofőrnek egyből oda tudom adni. Ezek meg nem ....

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Klaus Duran #111 üzenetére

    Ez mondjuk kétségtelen

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Frawly #112 üzenetére

    Igen, minden normális ember így csinálja.
    Még anno 2007ben mikor bulizni mentem kétszer adtam elő, hogy 10-20 ezressel fizettem. Először visszakaptam, nagy veszekedés közepette a sofkától, azzal h én tartom fel a járatot.
    második alkalommal elvette a 20-ast és közölte, hogy nem tud visszaadni, de ha megérkeztünk akkor a forgalmi irodában felváltatja.
    Na így is lett, megérkeztünk bement a forgalmi irodában, majd (gondolom meg is kávézott) laza 20 perc után visszatért a visszajáróval. Na akkor jutottam oda h annyi apróm tuti lesz amennyi a buszra kell.
    Érdekes h azóta 13 éve fillérre pontosan kiszámolva megyek, és mást így amennyire láttam soha nem szivattak meg, pedig mint felül is írtam nem ritka az eset.

    Amúgy az angoloknak úgy hallottam a buszra sorban állásnál is van kultúrájuk, nem úgy mint a magyaroknak, ahol csirkék módjára tolakodnak...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Cs1csó #113 üzenetére

    Na igen, csak ilyen sebességgel és mentalitással bosszantó.
    Azt tényleg nem veszem hozzá, hogy 2-3 hét és a fele a kukában lesz mint romlott árú...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    Nekem konkrétan a postával van tele a hócipőm.
    Úgy 8-9 hónapja kezdődött, hogy értesítéseket kezdtem találni a postaládámban sikertelen kézbesítésről. Egyre sűrűbben. Olyan időpontokban is, amikor tudtam, hogy tutira otthon voltam.
    Na most ezzel csak az a baj, hogy az ilyen ajánlott levél és egyéb átvételen rajta van, hogy 15:30-tól átvehetem a postán, ami gyakorlatilag tudom jól, hogy 15:45 leginkább, (nem egyszer volt olyan h 15:40kor még nem volt bent a kézbesítő) a posta meg szeret 15:50 körül bezárni, szóval egy 5 perces időablakom van átvenni a leveleimet/küldeményeimet.
    Egyik alkalommal volt olyan h random kinéztem az ablakon, és láttam, hogy vidáman írja a csaj az értesítőt, külön becsengetés vagy bármi nélkül, úgy szóltam le neki h rohanok el ne menjen.

    Még tavaly beleszálltak a kapunkba és összetört (ez az ügy sincs lerendezve azóta sem) meg a posta láda is. így a kapu mellé kiraktam a kerítésre egy csövet, (ahogy a faluban itt az emberek 50%-a) mondván jó lesz az.

    Vagy fél évig senkinek semmi baja nem volt ezzel a megoldással. Majd jött egy levél a postától, hogy tegyek fel megfelelő levélszekrényt, mert az nincs. (az, hogy a kézbesítő nem csenget csak értesítést hagy, az nem baj). Első körben nem foglalkoztam vele.
    Majd kaptam egy második papírt, (tulajdonképpen szórólapot) hogy vegyek rendes levélszekrényt, vagy a jövőben meg sem kísérlik a kézbesítést. Ez azért nem lenne szerencsés, pláne, hogyha értesítőt sem hagynak.
    Na öcsém olvasta, aki gondolta akkor míg nyaralok vesz gyorsan egy postaládát. El is ment ide a kis "mindenes" boltba, és vett egy szép postaládát potom 11499ft-ért. Aránylag hátast dobtam, mivel ilyen 3-4 ezer ftra tippeltem egy postaláda áránál és a neten utánanézve is ez lett igaolva, sőt konkrétan azt a ládát is megtaláltam ami lett, ez 8090ft.
    A láda mellett megmaradt a műanyag cső is, kiírtam h reklám újságot ide, és gondoltam értelemszerűen a levél meg lehet a ládába.
    Hát ma mikor ellenőriztem a cuccot, a következő kép tárult elém : a postaláda reklám újságokkal tele, de csak félig begyömöszölve, mellette pedig a műanyagcsőben, az értesítő :facepalm:

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #120 üzenetére

    November eleje óta nem voltam bulizni :( :(

    kedvenc helyemet se szülinapomon, se karácsonykor se Szilveszterkor nem tudtam meglátogatni, hová tovább, azóta sem :(
    Meg félek, hogy lesz ami vissza sem nyit már ...

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #124 üzenetére

    Igen, nekem is vannak olyan helyek amikhez érzelmek, emlékek kötnek, és az egyiknek már kb semmi esélye nincs a visszanyitásra :( (kellemes meglepi lenne ha megtudná lépni)

    A másik, hogy ezek a helyek amik hónapok óta zárva voltak, és veszteséget termeltek, tehát aki vissza is nyit, valószínűleg egy HATALMAS(!) áremeléssel kénytelen ezt tenni. Pl a kedvenc helyem vállal ital kiszállítást, de hogy a kiszállítás dobja meg, vagy a jelentősen visszaesett forgalom nem tudni, de már sikerült egy 100%-os áremelést bevezetniük :(
    Ez praktikusan azt jelenti, hogy egy-egy estém kétszer annyiba fog kerülni mint korábban. Ez meg kicsit sem hangzik jól. (bár személy szerint úgy vagyok vele, hogy ha mondjuk most pénteken nyitnának már tripla árakon is lemennék, csak mehessek, de barátnőm is így van vele). Mert alig várom, hogy találkozzak a tágabb haveri/havernői körrel, akikkel egyébként még ha célirányosan rájuk írunk hogy kéne egy tali, sem tudunk hová beülni a városban ...
    Az megint szomorú, hogy egy ilyen áremelés nekem a tágabb értelembe vett ismerősi kört biztosan megfogja nyírbálni, mert lesz aki azt mondja, hogy ennyit már nem fizet, és inkább megissza otthon, vagy keres olcsóbb helyet, más társaságot.

    Végül ez az egész hosszabb távon is hatással lehet az emberekre : mert aki nagyon bulis, ivós fajta, az megoldja különféle zártkörű házibulikkal (amik egyébként jóval kedvezőbb áron jönnek ki mint a szórakozóhelyek), aki meg nem, az nem fogja hiányolni, de összességében szerintem a kezdeti felívelő forgalom emelkedés után, hosszútávon igencsak csökkenésre lehet majd számítani. (tapasztalataim szerint az előző hullám után is így volt, kedvenc helyem a nyitás utáni első hónapban szépen felívelt, majd a nyár során egyre laposabb lett, amin az őszi felívelés sem igazán tudott segíteni, pláne, hogy nov 10-től bezártak megint)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #126 üzenetére

    Sajnos ebben is igazad van. Barátnőm és én eléggé bulizós/utazós tipusok vagyunk, és örülök h megtehettem, meg mennénk megint ha lehetne végre.

    A másik, hogy minap találkoztam egy haverral, aki kocsmát bérel és ebből próbál(t) megélni. Azt mondta, hogy ok, hogy egy csomó adót nem kell fizetni, de ez csak akkor lenne kedvezmény, ha lenne bevétele. AZ államtól egy fillért sem kapott, de a víz, gáz, internet villanyt, fizetni kell a kocsmába, sőt hiába van zárva, fűteni is kell h el ne fagyjanak a dolgok, és az árukészlete is kezd lejárni.
    1,2M ft-ja volt nov 10-én, most alig van 200 ezer, és még nem látja a végét.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #128 üzenetére

    Február óta? Nem :(
    Mondjuk ennek oka az is, hogy márciusban vettem egy új asztali gépet, de sajnos VGA-t nem tudtam az árak miatt. Elszálltak a VGA árak ... :O
    Amit novemberben kinéztem március elején ugyanazt a kártyát 2× annyiért nem tudtam megvenni :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    De ha már nyafogunk : Ma is voltam a T**coban, és hatalmas sor állt. Konkrétan akkora, hogy a mögöttem lévő random öregasszonynak a fél életemről be tudtam számolni míg sorban álltunk, mert a nyolcból egy pénztár üzemelt, oda viszont vártak vagy 20-an ... Félórát biztos sorban álltam.
    (a robot pénztár nem lett volna rossz alternatíva, de volt pár utalványom amit el akartam lőni és a robotpénztár meg nem eszi :( )

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #131 üzenetére

    jah, szerettem volna kompletten letudni a gépet. Aminek ürülök h 47000ft-ért csíptem meg a 10400F-rt (azóta volt 74 ezer is), B560-as lapot, 16GB RAMot, 2×4TB HDD-t. Csak ugye ehhez lett a GTX950, ami eléggé karcsú (kinyiffant a GTX960-asom :( a legnagyobb VGA válság közepén)
    Sajnos VGA-t nem tudtam már megoldani :(
    De látom te is ki vagy akadva a rohadélk bányászok miatt :(

    "Én elég ritkán fordultam meg a Kishegyesi úti Tescoban" - csak nem Debreceni vagy?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #133 üzenetére

    jaja, sajna a GTX960 nem a legjobbkor ment el. a GTX 950 mellett max egy HD6850 van még (az is dobozzal és mindenével) tartalékban.

    Én is gyűlölöm a bitcoint, a bányászokat, és nem csak a VGA árak miatt, bár elismerem, benne van az is rendesen.

    Nekem szerencsére 2×4TB-ot sikerült még a drágulás előtt szereznem :)

    Na, akkor üdv, kedves földim :) (merre laktál?)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #137 üzenetére

    Nos nálam az volt, hogy megvettem 25 ezerért, és ugyanaz a HDD ugyanott, pár hét múlva már 50 ezer volt.
    A bányészok ennek is felverik az árát :(
    Grafén bevonatos HDD-k? Mi ez?

    Én meg előbb a nagyerdőn, aztán a Tócóskertben.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #139 üzenetére

    Na mostmáér így tisztában vagyok a grafénnel is. hajrá!!!

    Igen, nagy a különbség. Egyik haverom nemrég adott el 10TB használt HDD-t. ANygaulagag jül járt. (többért ment el, mint amennyiért vette).

    Jah, főleg a Tócit imádom :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Tüzi #140 üzenetére

    Oh, jajj, távol álljon tőlem...XD

    JAH, NEM. Izé, aprítom őket és nem ok nélkül!
    A legnagyobb bajom ezzel az önző rendszer : egyik oldalról megdrágítják a VGA-t elfogyik a sok-sok energia, másik oldalról az emberiség előrelépését semmilyen szinten nem szolgálja(!) sőt... Igazából csak az anyagi különbségek elméllyítésére jó hosszútávon.

    Már leírtam máshol, ha eközben fontos időjárási/orvosi szimulációkat végezne a rendszer és ezért kapnának "pénzt" a résztvevők, akkor legalább haszna is lenne.

    Szivesen kifejtem bővebben ha a téma indokolja.

    Addig is :
    https://www.youtube.com/watch?v=qfGY9n85cDc

    (te nem voltál régen a GameStar fórumon is?)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #143 üzenetére

    Attól tartok ebben lesz valami, hiszen még az iparnak rá kell állni. Viaszont a chia bányászat miatt megnövekedett igények miatt hamarabb leeht rá szükség.

    Pár százat? Kinek van arra pénze? egy ismerősöm vett 10db 8TBB HDD, 4db 4TB M2 SSD és 4db 8TB SSD-t. Mikor elindulkt a chia, mert befektetésnek jó lesz, bontatlanul várják a további áremelkedést. Pénzből lehet pénzt csinálni.
    Mikor a bányászok is ugrálnak, hogy jajj hát össze lehet ezt hozni... bele sem gondol, hogy másdnak talán nincs elba$zható fölös 2-3 millája rigekre meg légkondira meg energiára. Aki ebbe belée tudott vágni annak nem is volt igazán szüksége a pénzre.
    Mostmár úgy felbacták a VGA árakat, hogy azt se tudnám megtenni h veszelk egy komolyabb kártáyt és amikor nem játszok bányászik, aztán ha vissza hozza az árát örülök, ha meg nem, akkor nem ...
    Legalább HDD fronton szerencsés voltam, a 2×4TB egy ideig elég lesz :)

    Pont ez benne a jó, hogy szellős, parkos, nem zsúfolt. Bár elég sok minden épült "bele", pl 1-2 templom, boltok, piac épület, sőt mindössze 2 szintes paneleket is találtam 2015-ben, amik mintha régebben még nem lettek volna ott.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #134 üzenetére

    Akkor még igen, bár nem túl jó áron. De mindegy, mert ő nem is az az IT arc. Tudása kb kimerül a telefonon facebook/youtube és nagyon maximum gép előtt a wordben mentés/nyomtatás, minimális formázás.
    Szerintem a bányánál azt sem értette volna, hogy miről van szó...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #150 üzenetére

    Na, én a nagyúrtól még akkor is messze vagyok, ha a négy féle hozzászólás összesen számít ehhez a listához :Y
    De sebaj.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz inf3rno #153 üzenetére

    Régen (máshol is, nemcsak itt)hosszúakat írtam, erre sorozatban kaptam meg főleg egy bizonyosfórumon, hogy "nincs kedvem elolvasni" meg túl hosszú és társait, ezért igyekszem rövidebbeket írni azóta. Persze van akin ez sem segít

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #157 üzenetére

    Akkor cserélnél Lordságommal? :DD

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #159 üzenetére

    Csak nem katona vagy?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #161 üzenetére

    Jah így már értem.
    Azt hittem úgy veterán, mint a Merci a vaterán :D

    Na, és most miért nyavalyogjunk, a VGA árakon és a ft mélyrepülésén kívül?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Chaser #164 üzenetére

    Bizony, bizony, ez olyan panaszkodós topic .Egy fajta dühöngő

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz inf3rno #166 üzenetére

    Helyes h nem bányászol... :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #168 üzenetére

    Raeg jártál erre ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz inf3rno #169 üzenetére

    Kell hozzá egy VGA ami 500Kiló mostanság ...
    Emiatt a kripto csalás miatt...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz inf3rno #172 üzenetére

    Nekem sajna muszáj lesz VGA-t venni, mert a mostani már nagyon régi, játszani meg csak szeretek.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #174 üzenetére

    Igen, sajnos az a rossz, hogy sokan ennyiért is megveszik, fent tartva az árakat :(
    Elég lenne 1-2 hónapig nem venne senki VGA-t utána negyedáron lenne... ráadásul a skalperek is jól megszívnák. Ehelyett sokan még tápolják is ezt az állapotot, pl a bányászok.
    Persze ők is megfogják szívni mikor a cripto megy a levesbe.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #173 üzenetére

    Tessék betenni a kedvenc témák közé, ahogy én csináltam és akkor nem kerül ki a látótérből :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #181 üzenetére

    Sajnos tényleg nem igyekszik :( pedig a legkárosabb scam szerintem eddig.
    Nemsoká lejjebb menő VGA árak : tavaly ilyenkor is ezt hallgattam már ... :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #183 üzenetére

    Igen emiatt az egyre több miatt kellene globálisan tiltani, legalább a bányászatot.

    Én viszont nem óhajtom dobni a gamerkedést, pláne h jóformán más hobbim alig maradt :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Nikaré #185 üzenetére

    Bizony ki kéne. De sajnos én is kezdem kétleni... de egyszer úgyis összeomlik, mivel nicns mögötte valós érték

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz inf3rno #186 üzenetére

    Hát amúgy jah :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz inf3rno #189 üzenetére

    majd magyar módiba csinálom : Kimegyek Ausztriába síelni dolgozni. Mint tavaly előtt. A pénztárcámnak az is egészséges volt.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #191 üzenetére

    " kinek lenne az érdeke a gamerek kivételével? :N"
    A föld minden lakójának. Beleértve magukat a bányászokat is.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #196 üzenetére

    Nem árt óvatosan fogalmazni itt, mert nemegyszer megesett, hogy teljes erővel repült belém egy-egy bányász, hogy mégis hogy merek ilyet mondani???
    Mert ha te nem látod, hogy ez milyen nagyszerű dolog, akkor te buta vagy...
    Pedig nézzük csak az intő jeleket : Az első dolog, hogy a coinokat sok helyen már botokkal is reklámozzák, de egyes országokban óriásplakátokon is. Ha ez tényleg a mesés meggazdagodás kulcsa lenne hirdetnék??? Dehogyis! Pár ember csendben jól megszedné magát. Akkor mégis miért kell? Mert ez bizony egy piramis játék, ahol negatív értékek megteremtésével (erről lejjebb) gondolnak pénzt keresni.
    (Itt jut eszembe az a kedves bányász, aki elmondta az egyik fórumon, hogy ha ennyi idős koromra nincs 3-400 ezrem, hogy befektessek egy bányász gépbe (ami már akkor is édeskevés volt), akkor kössem fel magam. Aztán rövid eszmecsere után kiderült, hogy (kb egy idősek voltunk), nekem egy saját tehermentes családiházam van, ő meg albérletben lakva várja a kriptótól a csodát. Nem is tudom miért is nem küldtem neki egy kötelet? :DD Elképzelem ahogy csórikám majd ha kipukkan ez az egész, egy VGA-kból eszkábált kunyhóban próbálja magát meghúzni, vagy megeszi a coinjait, hogy ne éhezzen :D )

    A coin lassú ahhoz h valódi curreny legyen belőle, lényegesen lassabb mint a fiat pénzeké. (nem csoda, mindet ki kell bányászni és blokkot csinálni belőle) nem beszélve a hatalmas energiaigényéről. Mindaddig ameddig javarészt úgyis a fiat pénzre váltása a cél, a coin pont nem tudja teljesíteni az alapvető elvárást sem. Az NFT is azért jött, nehogy elkezdjenek az emberek ki cashelni a criptóbol, mert összeomlik.
    Ami azt illeti alaposan utána olvastam az utóbbi időben (sőt, tavaly egy rövid ideig még BTC-t is birtokoltam), és már a biztonságossága (cripto lopások, láncelemek később nem javíthatóak, a blockchain lemásolhatósága, másik chainbe linkelése; tokenekbe való kód inyektálása, meg ugye a FORKing problem) és az egész értelme is kétséges számomra.
    Amikor pedig a kételyeimmel jövök, akkor ...

    ... A végén mindig ugyanoda lyukadunk ki akárhány bányásszal folytatok komolyabb eszmecserét :
    1. Épp megújuló energiát használ, persze, hogy van napelem, az amúgyis lett volna, a VGA-t pedig nem károsítja semennyire mert ő ért hozzá 
    2. Nem kapzsi, csak megélhetési bányász, már rég hajléktalan lenne ha nem kezd bányászni, csak ezért vágott bele (azért volt pár száz ezre elindulni)
    3. Amúgy dolgozik, ez csak fizu kiegészítés ami nélkül nem lenne meg (azért volt pár száz ezre elindulni)
    4. pár száz ezres/milliós költség talán fáj, de hát minden üzlethez kell befektetés nemde? Ha neked nincs ennyid akkor lusta vagy, buta vagy, meg tuti, hogy eliszod a pénzt, ahelyett h felelőségteljesen gondolkodnál a jövődet illetően (épp azt teszem!)
    5. Már mindegyik VGA, jujj de nagyon visszahozta az árát, már többszörösen is... csak hát nem Fiat pénzben, hanem coinban; aztán kiderül, hogy eddig csak költött a gépre meg a bányászatra, de elméletben csomó pénze van, még ha gyakorlatban nem is vett ki semmit, és hülye vagy ha te szerinted ez nem a jövő
    6. Különben is, neki pont ingyen van a villanyáram és a légkondi, így azokat sem kell levonni a fenttartási költségből
    7. Ő egy számtech zseni, hogy ilyet tud üzemeltetni, és amúgyis piszok mód expert a témában, kínos kérdéseknél pedig jön a kötelező személyeskedés
    8. Ő ért hozzá, nem fog vele befürödni, mert ezen csak nyerni lehet, és a végén mikor milliókat keresett egy jó kiszállással és a HWk eladásával házat/Ferrarit/tengerparti nyaralót stb. vesz, te meg csak irigykedhetsz, buta vagy és nem érted, meg különben is savanyú a szőlő.
    (+1. A jjaj én nem : Amúgy nem is vagyok bányász, csak van 0,00183 BTC-m, és ezért pártolom a rendszert, meg micsoda zseniális technológia ez... ) 

    Ha legalább orvosi, meteorológiai stb. kutatásokban használnák ezt az egészet akkor azt mondanám, hogy right, mert az emberiség előrehaladását szolgálja. De az, hogy kapzsi emberek terhelik vele a környezetet és a gazdaságot, csakhogy elméletben nagyobb vagyonuk legyen, na annak semmi értelme. Állandóan bányászni kell... az arany értékállóságának mikor van szüksége arra, hogy folyamatosan bányásszák?

    Persze értem én, azért kardoskodnak mellette mert beletették a sok pénzt, és most úgy vannak vele, hogy működnie kell, mert nem bukhatnak el. Aztán most majd jön a szokásos mert a ruhaipar, élelmiszer ipar stb is szennyez. Egyrészt enni és öltözködni muszáj, viszont piramisjátékot játszani játékpénzzel nem muszáj, másrészt hogy mások is pazarolnak nem jogosít fel mégtöbb pazarlásra.
    Némelyik személyes sértésnek veszi, ha felhívom rá a figyelmét, hogy azért van baj rendesen ... de nemszabad elbukni, mert beállt mögé. Ezért elnézik, elbagatelizálják vagy kimagyarázzák minden káros hatását, csak legyen munka nélkül pénz, vagyis "ingyen ebéd". Pedig az nincs. Negatív értékteremtéssel akarnak pénzt csinálni (hardver lefoglalása, energia elhasználása)... az ilyen lehet azt várja mikor bemegy egy vendéglőbe, hogy a fogás mellé írt árat neki fizetik ki miután megette :D
    A 8-as ponthoz annyit, hogy nem nekem savanyú a szőlő, hiszen én kívül álló vagyok (aki azért szintén szív emiatt, de nem a nem létező pénzre irigy), hanem annak aki beszállt, neki kell édes legyen a szőlő, elvégre bevásárolt, ha már bele szállt érdeke, hogy hirdesse mennyire jó, mert ha nem szállnak bele sokan, az ő pénze is elértéktelenítődik. Arról nem is beszélve, hogy ő lesz az a hülye, akit felültettek.
    Mindeközben a rendszer önmagát is sanyargatja, hiszen akik benne vannak, és igazán pénzesek (jellemzően más területekről) azok folyamatosan fejlesztik a hardverparkot, vagyis egyre nehezebb lesz velük lépést tartani, miközben új versenyzőként beszállni is egyre kevésbé lesz érdemes. Gyönyörűen árnyalja a képet, hogy minél többen bányásznak (minél nagyobb kapacitással) annál nehezebb kitermelni egy újabb coin-t, és annál nagyobb lesz az előállítási költsége, valamint annál alacsonyabb lesz a várható haszon is.

    Ez tulajdonképpen egy olyan MLM amin az is bukik aki nem száll be (környezetszennyezés és elborult VGA árak). Mivel nem nyomtatnak új fiat pénzt mikor egy coin gazdát cserél, vagy kibányászódik, ezért nyilvánvaló, hogy valaki aki nyer a végén a kiszállással, kitermel mindenképp szükségszerűen egy vagy több vesztest is. Persze mindegyik vakon hiszi, hogy okosabb mint a többi és majd ő lesz az aki szakít... Innen is tudom, hogy nagyon maximum is átlag esze lehet mindent egybevéve, hiszen az átlag emberekre jellemző, hogy az átlag 80%-ánál okosabbnak hiszi magát. Valamint, hogy egyszerűen nem érti a a criptot, csak magát látja gazdagon a végén. Pont az ideális átverés alapja az ilyen.

    VGA Árak : Értem én, hogy chiphiány, meg koronavírus, meg kevés gyártási kapacitás, ezzel szeretjük magyarázni a VGA hiányt, és a bányászokat lehetőség szerint meg sem említeni, de onnan tudom, hogy a bányászat a hunyó a VGAknál, hogyha nem így lenne, hanem a fentebb megnevezett okok lennének kizárólag, akkor csak akkora hiány és drágulás lenne mint most jelenleg, alaplapból/processzorból. Esetleg mobiltelefonból.
    A másik oka amiért nyilvánvaló, hogy a bányászat tehet a magas VGA árakról, az, hogy amikor felröppent, hogy HDDvel is lehet bányászni, akkor a 25 ezerért vett 4TB-os HDDm ára kb 2 hét alatt lépte át az 50 ezres álomhatárt újonnan. Aztán amikor kiderült, hogy ez az egész dolog nem egészen úgy megy, meg felhőbe költözik stb, akkor megint 2 héten belül 25-30 ezer ft volt a 4TB-os HDD.

    A másik nagy kedvencem néhány bányász youtuber (lehet olyan elvakult híveket fogni a komment szekciójukban, hogy hajjajj) akik kedvesen mosolyogva avatnak be a munka nélküli gyors meggazdagodás titkába (ha olyan nagy buli lenne, megtartaná magának), miközben az egyikük pl kéri, hogy küldj neki Patreonon pénzt, vagy bányásszál neki egy darabig. Biztos jól megy akkor a sora ... (JA NEM!)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz inf3rno #198 üzenetére

    Elég lett volna azt írni rá : Sajnos a kacsák többszöri felszólítás után sem távoztak a képből... :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz inf3rno #200 üzenetére

    Na, most ennek egy másik oldali szemszögét elmesélem, igaz itt messzebb menés volt :
    2015-ben történt Cipruson. Kb 2 hete dolgoztunk ott, amikor az egyik este vacsoráztatásnál feltűnt, hogy egy kedves hölgy vendég valahogy bőven hátra tévedt üzemi területre, konkrétan a konyhán is túl, a drink storeban nyitogatja a hűtőket, meg töltöget italokat. Erősen tilosban járt (oda vendégek egyáltalán nem mehetnek) szóval mondtam havernak, hogy tessékeljük már ki, mielőtt valami gond lesz ebből. Haver tök normálisan elmondta neki, hogy ez itt egy olyan terület ahol nem szabad tartózkodnia, és menjen el innen, amit kér kivisszük neki az asztalához. Némi ellenállás után el is húzott a csaj, mi meg folytattuk a munkát. kb 5 perccel későbbig, amikor a mi két nagy főnökünk meg egy idegen pofa (mint kiderült egy még nagyobb főnök) jelent meg, és konkrétan úgy letoltak minket, hogy majdnem kirúgtak. Kiderült, hogy ez a két nagy górénk főnökének a lánya volt, és ő oda mehet a holtelben ahová csak akar, azt csinál amit akar és neki két pincér ne mondja meg h mit csinál... (elkényeztetett ****a) Azzal érveltem, hogy ezt nem tudtuk (nem volt a csajra írva), és most megjegyezzük, hogy többet ne is szóljunk hozzá. Meg is jegyeztem, mert ritka ronda csaj volt amúgy szal nem volt nehéz :D 1-2szer még láttam a szezonban, jó nagy ívben kerültem el.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    HÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :O

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #215 üzenetére

    Igen, ki kellett (és ez messze nem az egész), mert manapság ez egy nagyon elterjedt piramisjáték, ami károsabb mint eddig bármelyik.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #219 üzenetére

    A blockhainnek pont annyi haszna van mint a mustárgáznak. Okosszerződés amire fel tudják hozni, azt ugyan nem tudom, hogy működik, de a criptónál azért kell bányászni, mert a blockchaint azzal működteted. Na most ezekután van egy félelmem ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Nikaré #221 üzenetére

    Hogy az okos szerződésekhez is kellene egy fajta "bányászat"

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #223 üzenetére

    Kezded érteni :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ubyegon2 #227 üzenetére

    "Meg nyilván mindenfajta bányászás is környezetkárosító volt, ez a coinbányászás viszont nem termeli a hasznos nyersanyagot, energiát áttételesen, hanem feleslegesen parazolja, ez nyilvánvaló." - érted a cripto lényegét :)
    Ahogy szoktam mondani, az emberek fele érti a cripto lényegét, a másik felének meg van...

    peut-être latine ? malheureusement je n'en parle pas :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Aktív témák