Hirdetés

Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    Nekem konkrétan a postával van tele a hócipőm.
    Úgy 8-9 hónapja kezdődött, hogy értesítéseket kezdtem találni a postaládámban sikertelen kézbesítésről. Egyre sűrűbben. Olyan időpontokban is, amikor tudtam, hogy tutira otthon voltam.
    Na most ezzel csak az a baj, hogy az ilyen ajánlott levél és egyéb átvételen rajta van, hogy 15:30-tól átvehetem a postán, ami gyakorlatilag tudom jól, hogy 15:45 leginkább, (nem egyszer volt olyan h 15:40kor még nem volt bent a kézbesítő) a posta meg szeret 15:50 körül bezárni, szóval egy 5 perces időablakom van átvenni a leveleimet/küldeményeimet.
    Egyik alkalommal volt olyan h random kinéztem az ablakon, és láttam, hogy vidáman írja a csaj az értesítőt, külön becsengetés vagy bármi nélkül, úgy szóltam le neki h rohanok el ne menjen.

    Még tavaly beleszálltak a kapunkba és összetört (ez az ügy sincs lerendezve azóta sem) meg a posta láda is. így a kapu mellé kiraktam a kerítésre egy csövet, (ahogy a faluban itt az emberek 50%-a) mondván jó lesz az.

    Vagy fél évig senkinek semmi baja nem volt ezzel a megoldással. Majd jött egy levél a postától, hogy tegyek fel megfelelő levélszekrényt, mert az nincs. (az, hogy a kézbesítő nem csenget csak értesítést hagy, az nem baj). Első körben nem foglalkoztam vele.
    Majd kaptam egy második papírt, (tulajdonképpen szórólapot) hogy vegyek rendes levélszekrényt, vagy a jövőben meg sem kísérlik a kézbesítést. Ez azért nem lenne szerencsés, pláne, hogyha értesítőt sem hagynak.
    Na öcsém olvasta, aki gondolta akkor míg nyaralok vesz gyorsan egy postaládát. El is ment ide a kis "mindenes" boltba, és vett egy szép postaládát potom 11499ft-ért. Aránylag hátast dobtam, mivel ilyen 3-4 ezer ftra tippeltem egy postaláda áránál és a neten utánanézve is ez lett igaolva, sőt konkrétan azt a ládát is megtaláltam ami lett, ez 8090ft.
    A láda mellett megmaradt a műanyag cső is, kiírtam h reklám újságot ide, és gondoltam értelemszerűen a levél meg lehet a ládába.
    Hát ma mikor ellenőriztem a cuccot, a következő kép tárult elém : a postaláda reklám újságokkal tele, de csak félig begyömöszölve, mellette pedig a műanyagcsőben, az értesítő :facepalm:

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Aktív témák