- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Légies iPhone halvány színei
- Itt az igazság a Samsung állítólagos Android Auto alternatívájáról
- Milyen okostelefont vegyek?
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Honor 400 Pro - gép a képben
- Kiszivárgott a Pixel 10 Pro
- Az Oppo Find X8 Ultra lett a legvékonyabb kameramobil
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dilikutya
félisten
Az Athlon XP-nél nem azt írták a dobozra, melyik Intel processzorral van párban az adott modell. A modellszám, 1800+, 2000+, 2500+ stb. az 1 GHz-es Athlon-hoz viszonyította a CPU-t. Ez egy népszerű tévhit, hogy az Intelnek bármi köze van ehhez. Ha az Intelhez viszonyított sebességet akartad belőni, a modellszámnál 100-200-300 MHz-el lassabb Pentium-hoz állt közelebb, ami az árat figyelembe véve még mindig nem volt rossz. Később már nehezebb volt viszonyítani, mivel a modellszámozás túlhaladt a 4000-en, de az Intel CPU-k órajele 3400 MHz-nél tetőzött akkoriban.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Ha eszközszintű megoldást akarnak, akkor ahhoz kell a licenc. Ha API szintűt, akkor arra már most ott van a Pascalban a megoldás, ami csak a CUDA mellett működik. A Volta is azért ment tovább az eszközszint felé a Power architektúra támogatásával, mert nincs igazán köztes megoldás erre a problémára. Az egyik lehetséges alternatíva az lenne, ha a Microsoft és a Khronos kiegészítené a DirectX és a Vulkan API-t, de annyira át kellene ezeket alakítani, hogy egyhamar ezzel nem végeznének. Hosszabb távon persze mindenképpen érdemes majd bevállalni egy átalakítást.
-
Hát a bruteforce megoldás az nem jó. De az NV mást nem is tehet. Csak erre érdemes felkészülni, hogy a több RAM nem feltétlenül több, mivel nincs kihaszálva. Tehát a jövőben valószínűleg az lesz, hogy pl 8 GB AMD VRAM = 16-24 GB NVIDIA VRAM.
Ez a vallásos analógia nálam vicc kategória. Én alapvetően jó indulattal állok hozzá az elmélethez, de ha vásárlásról van szó, akkor a gyakorlat alapján fogok dönteni.
De most a Volta is különösen tetszik, hogy egyszerű, külön Tensor, FP64, FP32 és INT feldolgozókat használnak, kíváncsi vagyok hogy ha a konzumer részleg Ampere lesz, akkor ez mit jelent. Szerintem az lesz, hogy a konzumer kártyákban csak FP32 feldolgozó lesz, ami ugye dupla FP16-ra lesz képes, s ezt végre engedélyezni fogják konzumer szinten is. Azaz a V100-hoz képest az egész GPU tök más feldolgozókat és ütemezést fog használni, innen jön a másik név.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Ha tipikusan a fejlesztő oldaláról nézed, akkor a HBCC amire nem kell direkten optimalizálni, mert az az eszközszinten valósul meg, operációs rendszer alatti absztrakcióval. A hagyományos menedzsment viszonylag magasan, a program vagy a kernel meghajtó szintjén dolgozik, tehát az operációs rendszer felett. Ennek a működéséhez erőforrást kell befektetnie a programozóknak. Ha nincs pénz optimalizálni, akkor azzal pont a HBCC jár jól, mert az eleve teljesen függetlenített a programkódtól. De amúgy muszáj, hogy legyen pénz a memóriamenedzsment optimalizálására, főleg úgy, hogy az explicit API-k hatékony működéséhez ez egy alapvető elvárás. Akinek nincs pénze rá, nos ne írjon programot.
Egyébként persze a fejlesztők számára sokkal egyszerűbb lenne, ha mindenhol HBCC lenne, és akkor nem nyomná a vállukat a memória szoftveres menedzsmentje, ami egy komoly teher a PC-n, ahol van egy rakás eltérő memóriával rendelkező hardver. Egyszerűen hagyhatnák, hogy a HBCC oldja meg hardveresen, és kész, munka letudva. Ilyen viszont belátható időn belül nem lesz. Nem elég az, hogy az egyik gyártó megoldja ezt a problémát. Mindenkinek meg kell oldania, és még akkor is ott vannak a legacy hardverek. A dolognak viszont nincs jelentősége, mert a fejlesztő írhat akármilyen szoftveres menedzsmentet, mert a HBCC annak minden hatását képes eliminálni. Tehát az az ideális, ha a HBCC-s hardverekről tudomást sem vesznek. Ezek működnek maguktól is. Ha nagyon akarnak támogatást rá, akkor engedélyezik az inkluzív cache módot, és ennyi. Ez is csak inicializálásra vonatkozó kódot igényel.(#140) gbors: Természetesen, de attól, hogy előre ki van jelölve a szegmens, még a CPU használhatja azt akármire. Ezért van az, hogy egy CPU-t használó alkalmazás nem omlik össze, ha futtatás közben aktiválod a HBCC-t. Ami az aktív HBCC szegmens mellett egyedül kikötés, hogy a CPU+GPU területnek a kijelölt szegmensbe kell esnie. Az nem számít, hogy más adat is van ott, elfér.
-
Tigerclaw
nagyúr
Azt én úgy értettem, hogy csak, hogy jövőre az Ampere csak bemutatva (demozva) lesz. Nincs hova sietnie az Nvidia-nak, szóval kétlem hogy felrúgták a hosszabb távú terveiket. Esetleg akkor tudom elképzelni, ha az Ampere valami gyengébb alternatívája lenne a Volta-nak, vagy kettéválik a fejlesztési irány és a Volta nem gamer kártya lesz, illetve technikailag lép valamit az ellen is, hogy az olcsóbb gamer kártyákat használják professzionális célra. Adná az isten, hogy kihozzanak olyan gamer gpu-t, ami még bányászatra sem lenne alkalmasak.
-
Dilikutya
félisten
Mit kéne a memóriakezelésen javítani, ha fürtökben lóg a Vram a kártyáról? Nem túl valószínű, hogy 16-32 GB-os kártyákat kezdenek a piacra dobálni azért, hogy a fejlettebb memóriakezelésnek hála az új Assassin's Creed csak 8-at használjon 4K-ban is. Komoly munkára persze kihasználható a sok Vram, de az meg jelenleg sem probléma, Quadro egész biztosan van már 24 GB HBM2-vel.
-
Tigerclaw
nagyúr
Az extra memória felára költség oldalról azért kockázati tényező lehet.
Mondjuk nem tudom, hogy a több memória akkor is szükségessé válik-e ha nem váltanak a playerek 4k felbontásra, ami nem fog olyan gyorsan megtörténni, ha megnézzük, hogy milyen áron kaphatóak a 30+ inches 4k monitorok.
-
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Igazából ezek nem pont a megnövelt memóriamennyiségből erednek, hanem abból, hogy a WDDM nem fog ellenőrzéseket futtatni. De nüansznyik a különbségek, ha a program nincs rosszul megírva.
Nem szükséges több memória. Mint írtam a CPU+GPU által elérhető rendszermemória másképp van kezelve HBCC mellett. Amikor ezt aktiválod, akkor a HBCC fixen detektálja magának az erőforrást, és fizikailag is a meghatározott címtartományra kerül minden CPU+GPU által is elérhető adat. Ha nincs HBCC-d, akkor is szükség van erre, csak ilyenkor a driver nem mondja meg a Windows-nak, hogy milyen címtartományt használjon erre. Alapvetően ezért kell a HBCC-hez Windows 10, mert a korábbi OS-ekben ez nem kivitelezhető. Végeredményben ugyanannyi memória kell a játékhoz HBCC-vel és HBCC nélkül is.
-
->Raizen<-
veterán
Eleg jol fut a forza 7 vegan es nem akad senkinek. Auto konfigon ultra konfigon is 3-6 verseny utan elkezd a 970 brutalul akadni es kimaradnak kepkockak, texturak a nezoteren. Jol szemlelteti a problema nagysagat, cod uj resze is ful bezart bongeszovel nem akad durvan de ha par lap meg van nyitva az is durvan akad
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A mai játékokban kb. ugyanolyan sebességet kapsz HBCC-t bekapcsolva és kikapcsolva. Ezt kipróbáltuk. HBCC-vel kicsit simább az élmény, mert megmenekülsz a WDDM ellenőrzéseitől, ezért hagyjuk a tesztjeinken aktívan.
A fő kivétel manapság a Shadow of War, ami a külön textúracsomagjával nagyon rosszul működik, és ott az aktív HBCC plusz ~10%-ot hoz. Itt ugye előjön az, hogy a hardver immunis a programkódra, tehát a sebességet az elrontott optimalizálás, vagy annak hiánya nem érinti negatívan.Ahol igazán számít a HBCC azok a 8 GB-nál több VRAM-ot igénylő játékok (nincs ilyen), vagy a Shadow of Warhoz hasonló, rossz streaminggel működő programkódok. Még ha van is elég VRAM-od, akkor is elszenvedi a hardver a programkód problémáit, amire a HBCC immunis.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Call of Duty: Black Ops 6
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Légies iPhone halvány színei
- Itt az igazság a Samsung állítólagos Android Auto alternatívájáról
- CNC topik
- Mesterséges intelligencia topik
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Milyen okostelefont vegyek?
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Fedezd fel az NVIDIA világát! Kamatmentes rèszletre is!
- Apple iPad Air 4 64GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B460M i5 10400 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA TT 500W
- Asus TUF 16 FA607PI - 16" 2,5K 165Hz - Ryzen 9 7845HX - 32GB - 1TB - RTX 4070 - Win11 - 1,5 év gari
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest