- Yettel topik
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Motorola Edge 30 Ultra - a 200 megapixeles kérdés
- Egy óra, két rendszer
- Poco F5 - pokolian jó ajánlat
- Honor Magic V2 - origami
- Samsung Galaxy S24 FE - később
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
Új hozzászólás Aktív témák
-
Azt azért tegyük hozzá, hogy a HBCC gyakorlatilag az oprendszerek jól bevált memória-menedzsmentjét (lapkezelés) másolja. Csak itt swap és RAM helyett RAM és VRAM között megy a dolog. Pont azok a problémák merültek fel most a VRAM kezelését illetően, mint ami anno a RAM kapcsán 30 évvel ezelőtt az x86-os PC-knél. Ugye a lapozófájlról van szó, ami a Windows 3.0 óta létezik, s ennek célja az, hogy a RAM hatékonyabb használatával kevesebb RAM-mal is biztosítható legyen ugyanaz az élmény.
Csak persze a lapozófájl (főleg HDD esetén) az egy bűnlassú valami a RAM-hoz képest, míg a VRAM és RAM között nincs ekkora nagy különbség. Illetve a HBCC egy hardveres valami, nem szoftveres.
-
Hát a bruteforce megoldás az nem jó. De az NV mást nem is tehet. Csak erre érdemes felkészülni, hogy a több RAM nem feltétlenül több, mivel nincs kihaszálva. Tehát a jövőben valószínűleg az lesz, hogy pl 8 GB AMD VRAM = 16-24 GB NVIDIA VRAM.
Ez a vallásos analógia nálam vicc kategória. Én alapvetően jó indulattal állok hozzá az elmélethez, de ha vásárlásról van szó, akkor a gyakorlat alapján fogok dönteni.
De most a Volta is különösen tetszik, hogy egyszerű, külön Tensor, FP64, FP32 és INT feldolgozókat használnak, kíváncsi vagyok hogy ha a konzumer részleg Ampere lesz, akkor ez mit jelent. Szerintem az lesz, hogy a konzumer kártyákban csak FP32 feldolgozó lesz, ami ugye dupla FP16-ra lesz képes, s ezt végre engedélyezni fogják konzumer szinten is. Azaz a V100-hoz képest az egész GPU tök más feldolgozókat és ütemezést fog használni, innen jön a másik név.
-
válasz
GodGamer5 #151 üzenetére
Konzoloknál nincs (értelmetlen) HBCC, mivel egy koherens memória van.
Hitetetleneknek: (
)
Ez a HBCC sokak számára olyan, mint az NVIDIA TurboCache vagy annak ATI megfelelője, a HyperMemory. De nagyon nem ugyanaz.
A TurboCache célja a költségkímélés volt. Tesco gazdaságos memória méret és sávszél (tehát nem turbo), ami kb arra volt elég, hogy a framebuffert tartalmazza, tehát az adatok a rendszermemóriában voltak, és ez ugye a PCIE-n keresztül ment át a GPU-ba. Rettenet rossz valami, nem csoda, hogy csak a kisebb GPU-knál terjedt el, mert ott nem volt akkora a büntetés.
A HBCC nagyon más, mégpedig azért, mert itt tényleg gyors a cache, és nem csak a framebuffer fér bele. Továbbá nem az a célja, hogy több memóriát emuláljon a GPU mellé, hanem hogy minél kevesebb felesleges adat legyen a VRAM-ban. Hisz a jelenlegi probléma az, hogy alkalmazástól függően csak 30-60%-a van kihasználva a VRAM-nak. Nem kell a HBCC miatt több sima RAM, mivel HBCC nélkül az adatok ugyanúgy benne vannak a rendszermemóriában is, a HBCC csak azt menedzseli, hogy a RAM és a VRAM között minél kevesebb másolás legyen.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- LG OLED Televíziók: KÉSZLETKISÖPRÉS -30%
- Azonnali készpénzes Microsoft XBOX Series S és Series X felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- AKCIÓ! Asus TUF F15 FX506HM Gamer notebook - i5 11400H 16GB DDR4 RAM 512GB SSD RTX 3060 6GB W10
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G5 - i5-8G I 8GB I 128GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- KIÁRUSÍTÁS - REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad Ultra Docking Station (40AJ)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest