Hirdetés

2016. szeptember 26., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-01-21 19:55:44

Mobilarena

Összefoglaló kinyitása ▼

(#7901) ABDUL96

ABDUL96
(lelkes újonc)

Sziasztok :) A kezembe akadt egy Xperia Sola,nos a probléma csak az,hogy akié volt a telefon az feldugta laptopra,elkezdett szoftvert frissíteni rajta,vagy a gép fagyott be,vagy szétkapcsolt a frissités során,így a telefonnak annyi lett.Mivel nekem adta ezért kiváncsi vagyok lehet e megoldást találni a problémára.
Mivel a telefont első tulajtól kaptam így teljesen gyári nincs mookolva se semmi szóval segítséget vagy tippeket várok hogy lehetne feltámasztani :D Amióta elszállt azóta csak bejön a sony logó és utána egy kép egy felkiáltó jellel egy háromszögben és mellette a telefon.

(#7902) Bkrisz9 válasza ABDUL96 (#7901) üzenetére

Bkrisz9
(őstag)

flashtool. osszefoglaloban megtalalsz mindent

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#7903) patrikgtaivs

patrikgtaivs
(őstag)

Volt egy okostelefonom.

R.I.P. Sony Xperia Sola 2013-2015. Élt: 2 évet sem. Már többször találkozott a földdel, eddig nem volt baja tőle, de most végleg meghalt. Éppen Skype-oltam, és amikor tettem volna le a telefont, kiakadt. Tegnap pedig véletlenül mást hívtam fel, és persze, hogy már nem bírtam kinyomni, mert pont akkor kifagyott.

Mostanában kevesebbet használtam, bár így is idegesített a sok baj vele, de ennek ellenére így is szinte mindent megcsinált, amire kellett. Az akkumulátor egy 2-3 milliméter szélességű (ugyan olyan mélységű) 1 centi hosszú csíkban benyomódott, a kijelzőnek alsó részének csak egy kis része világít. Amit a legjobban sajnálok, az a belső tárhelyen lévő adatok, számomra fontos WhatsApp beszélgetések vesztek el. Mielőtt elmentem megkérdezni, hogy meg tudják-e csinálni, a kis LED még világított, ha töltőre/gépre dugtam, de most már, hogy hazaértem az sem ad jelet (a bicikli kosarában vittem, puha táskába csomagolva, szóval nem tudom, mitől lett baja).

Mivel drága lenne a javítása, ezért használt telefonban gondolkodok max 25 ezerért. A lényeg, hogy legyen benne 2 magos processzor, legalább 768MB RAM (a Sola-ból okulva), és 8 GB-os tárhely. Szerintetek mit lenne érdemes venni? Előre is köszi a válaszokat.

"If it's stupid but it works, it ain't stupid..."

(#7904) 1stVikman válasza patrikgtaivs (#7903) üzenetére

1stVikman
(fanatikus tag)

Húgomnak van egy Telenoros Sola-ja, amit már nem használ, ha érdekel PM-ben megbeszélhetjük. ;-)

(#7905) patrikgtaivs válasza 1stVikman (#7904) üzenetére

patrikgtaivs
(őstag)

Köszi, de nem hiszem, hogy kellene még egy ilyen telefon. :D Amúgy is T-Mobilos vagyok, szóval emiatt is felejtős. Most egy használt Xperia V-t néztem ki, az a telefon jónak tűnik. Arról nem tudtak rosszat mondani a fórumon, egyedül azt, hogy a csatlakozók védőajtaja könnyen letörik, de az a kinézett telefonál már mindegy, mert mindkettő letört. :DDD De ha valakinek van valami ellenvetése, az most szóljon, vagy hallgasson örökre. ;]

A Sola-n lévő cuccokat viszont valahogy le kéne menteni. Nem teljesen halott a telefon, ha rádugom a gépre, még világít a LED. Valamikor még a tálcán is kiírja, hogy érzékeli a telefont, de az intézőben nem jelenik meg. Könnyen sérült az USB csatlakozója is, mert néha csak akkor érzékeli, ha megmozgatom. Ez is jókor tud elromlani, most vettem új laptopot...

"If it's stupid but it works, it ain't stupid..."

(#7906) zso73 válasza Kristof14 (#7875) üzenetére

zso73
(PH! kedvence)

Szia. Tudnál segíteni abban,hogy melyik a legjobb rom erre a,telefonra ? A stabil működés a lényeg. Köszi

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#7907) lord.lakli válasza zso73 (#7906) üzenetére

lord.lakli
(őstag)

Gyári GB-t tegyél fel, sajna ICS selejt lett és sz@rból senki sem tud várat építeni.

(#7908) zso73 válasza lord.lakli (#7907) üzenetére

zso73
(PH! kedvence)

Nem tudtak egy telefonról sem jó ics-t leszedni ? Gáz. Zte-re sikerült.Downgrade gyári romnál lehetséges ? -CWM kell hozzá,vagy sem ? Ha nem muszály nem mókolnék vele feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#7909) beta válasza zso73 (#7908) üzenetére

beta
(fanatikus tag)

azert nincsenek romok, mert 1) nem lehet megkerulni a zart bootloadert 2) a sony nem adta ki a forrast..

(#7910) lord.lakli válasza zso73 (#7908) üzenetére

lord.lakli
(őstag)

Nexus S-en használtam ICS-t és még ott sem volt tökéletes. Ha gyártó belenyúlt, akkor meg csak rosszabb lett.

(#7911) zso73 válasza lord.lakli (#7907) üzenetére

zso73
(PH! kedvence)

Tudnál működő linket adni nekem,ahonnan le tudom szedni a TV-t. Köszi.

(#7912) zso73

zso73
(PH! kedvence)

Xperia Sola GB linkre lenne szükségem. Tud valaki ilyet ?

(#7913) Bkrisz9 válasza zso73 (#7912) üzenetére

Bkrisz9
(őstag)

Összefoglaló: [link]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#7914) zso73 válasza Bkrisz9 (#7913) üzenetére

zso73
(PH! kedvence)

Köszönöm. Ezzel semmit nem érek. Csak a Chrome-ra akar telepíteni flash playert, mert elavult. De nem tud települni, mert valami szarul megírt vírus. Illetve valami Norton szarságot akar telepíteni, ami szintén nem jól működik. Ergo ez valami szar oldal....Ezért is kértem letöltős linket. Mert itt a PH-n is a 90 % első oldalas leírásokban szereplő linkek üresek, nem működőek, vagy éppen vírus injektálós oldalak....

Seria.hu is ezt írja...

Our services have been closed.
Thank you for your understanding

[ Szerkesztve ]

(#7915) Bkrisz9 válasza zso73 (#7914) üzenetére

Bkrisz9
(őstag)

nekem ment. na m1 akkor... xda topic? ott is lattam valahol a gyari romokat.

(#7916) zso73 válasza Bkrisz9 (#7915) üzenetére

zso73
(PH! kedvence)

Le tudnád nekem tölteni, és feltenni valahova a romot. Csak egy pár napra. Az összes link zsákutca. Vagy rossz, vagy CRC hibás a fájl, vagy 404.... :W
Köszönöm

(#7917) beta válasza zso73 (#7916) üzenetére

beta
(fanatikus tag)

azer annyira nem bonyolult letolteni vmit 4sharedrol...

(#7918) zso73 válasza zso73 (#7916) üzenetére

zso73
(PH! kedvence)

Megoldottam, köszi

(#7919) ot93

ot93
(fanatikus tag)

Üdv!

Valakinek volt ilyen vagy hasonló jelenség(ek)?
- 40% körül hirtelen kikapcsol és utána bekapcsolva 1-2%-ot jelez...
- Töltéskor meg általában 60% körül megáll a % növekedés (folyamatosan ennyit jelez) aztán egyszer csak 100-ra ugrik...

Valaki tudná, hogy mit lehetne ez ellen tenni? Főként az elsőre kellene megoldás! :F

Intel i3-3220, Sapphire HD7770 1 Gb, ASRock B75 Pro3, Kingston HyperX Black 8 Gb, Kings6ton 6SSDNow V300 120 Gb, 2x WD Blue 500 Gb, Asus Xonar D1, Logitech G100s, Hama AK 220, Win10

(#7920) lord.lakli válasza ot93 (#7919) üzenetére

lord.lakli
(őstag)

Új akku

(#7921) ot93 válasza lord.lakli (#7920) üzenetére

ot93
(fanatikus tag)

de tuti, hogy az megoldaná? nem lehet esetleg szoftveres gondja? :)

Intel i3-3220, Sapphire HD7770 1 Gb, ASRock B75 Pro3, Kingston HyperX Black 8 Gb, Kings6ton 6SSDNow V300 120 Gb, 2x WD Blue 500 Gb, Asus Xonar D1, Logitech G100s, Hama AK 220, Win10

(#7922) Bkrisz9 válasza ot93 (#7921) üzenetére

Bkrisz9
(őstag)

Nem. Az enyém is ezt csinálta már 1,5 év után. Falhoz is b@sztam párszor. (A mostani LG-m 1 éves és még mindig 4óra+ kijelző időket hoz..) Bármit tettem rá gyárit vagy főzött ROM-ot mindig szar maradt. Az új akku árán vegyél inkább egy butatelefont. Sok szenvedéstől kíméled meg magad. Meg amúgy is.. ebbe már nem éri meg szerintem.. a telefon nem ér annyit. (Új korába se ért egy forintot se. Na jó.. GB-el még igen. Úgy még szerettem is.)

[ Szerkesztve ]

(#7923) lord.lakli válasza ot93 (#7921) üzenetére

lord.lakli
(őstag)

Amit leírsz az a kipurcanó akku összes tünete :)

(#7924) Pityesz78

Pityesz78
(fanatikus tag)

sziasztok, besz@rt a telóm és kaptam egy céges Sola-t. Tele van hányva mindenki mindenével, gondoltam csinálok egy factory resetet recoveryből, de hogyan is? Nincsen?
A fő gondom, hogy sehogyan sem tudom beállítani a google accountomat és minden számom ott van.
Hibás jelszót ír ami nem lehetséges
2.3.7. van rajta, próbáltam gyárilag frissíteni de szerinte már a telefonon vannak a legújabb frissítések. Az nem a 4.0.4 ICS? Miért tagadja le? :)

Segítséget kérnék!

(#7925) Bkrisz9 válasza Pityesz78 (#7924) üzenetére

Bkrisz9
(őstag)

Szaladj,menekülj!!! Gyújtsd fel kérlek! Kíméld meg magad és a következő tulajt is. Egyébként a beállításokból is lehet teljes visszaállítást indítani elméletileg. A frissítést passzolom de ha nem akarsz idegroncs lenni jobb is így.

(#7926) Pityesz78 válasza Bkrisz9 (#7925) üzenetére

Pityesz78
(fanatikus tag)

hehe, már megtaláltam köszi, kényszer van pár napig nincs más... de benyalattam vele a google accountom igz factory reset után. Csak telefonálni kell, remélem arra jó :D

(#7927) Bkrisz9 válasza Pityesz78 (#7926) üzenetére

Bkrisz9
(őstag)

GB-el elviselhető alap feladatokra (telefon,sms,e-mail)

(#7928) lord.lakli válasza Bkrisz9 (#7925) üzenetére

lord.lakli
(őstag)

:DDD :DDD +1

(#7929) beta válasza Bkrisz9 (#7927) üzenetére

beta
(fanatikus tag)

Es az a vicc, hogy a gingerbreadnek meg normalis dual core tamogatasa sem volt.

(#7930) Bkrisz9 válasza lord.lakli (#7928) üzenetére

Bkrisz9
(őstag)

Megkeserítette az életem ez a telefon egy jó évre. Azóta fejlődött a Sony de ha meglátom ezt a feliratot valamin azt azonnal szét tudnám verni. LG ellenben megfogott. Nem felső kategóriás a telefon (most már főleg, 1 éves.) de tökéletes. Nagyon szeretem.. és a topicjában szinte 0 panasz van rá. Ennyin múlik egy felhasználónál egy márka megítélése. Egy rossz termék elég az utálathoz.

(#7931) lord.lakli válasza Bkrisz9 (#7930) üzenetére

lord.lakli
(őstag)

Jaja. Z1C viszont egész használható lett, de N5-el összehasonlítva azért a Sony csak lassít rajta :)

[ Szerkesztve ]

(#7932) Pityesz78

Pityesz78
(fanatikus tag)

fel akarom tenni a dropboxot, de a play azt irja, h nem kompatibilis az eszköz! wtf? :Y

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.