Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • qltsar

    addikt

    válasz mjani1172 #642 üzenetére

    & Gesundheit:

    Szoftveresen egyszerűen elviselhetetlen volt számomra a telefon egy OnePlus 7T-hez hasonlítva.

    1. 3rd Party Launcher + Gesztusvezérlés: egyszerűen akármelyik Launchert használva a készülék kijelzője kb. 2 sec-re lefagy HOME gesztusvezérlés után kilépve egy programból. Csak a gyári Launcherrel nincs jelen ez az issue. ~10 éve Nova-t használok, a gyári egyszerűen túl fapados nekem.

    2. Lif2Wake: hektikus a működése, van amikor egyszerűen nem villan fel a kijelző, van hogy pedig már félúton bekapcsol, de amikor rendeltetésszerűen működik, akkor is nagyon lassú.

    3. Fényerő inkonzisztencia a záróképernyőn: ez főleg este / kevés fénynél zavaró. Teljesen mindegy, hogy adaptív fényerőre van állítva az always on display és a sima fényerő vezérlés, 3 féle fényerővel üzemel a telefon, külön fényereje (és színhőmérséklete) van az always on displaynek, a záróképernyőnek és a feloldott állapotú kijelzőnek. Számomra ez nagyon zavaró. A színhőmérséklet differencia sajnos az optikai ujjlenyomat olvasó miatt van, de a fényerőkülönbség érthetetlen. OP-omban is optikai van, és nincs ilyen probléma.

    4. Talán az előző ponthoz kapcsolódik, de ismét csak OP-pal tudom hasonlítani. Az optikai ujjlenyomat olvasó miatt a kijelző kis részét 100% fényerőre küldött fehér fénnyel világítja meg, hogy működjön a leolvasás. Ez eléggé zavaróan van megcsinálva, nemtudom, hogy itt hardwares e a probléma (pl. kijelző-üveg összeillesztés), de a fehér fénnyel megküldött kijelző egészében világos lesz, számomra ez nagyon idegesjtő, kb. az IPS ghostinghoz tudnám hasonlítani.

    _ _ _

    5. Ujjlenyomat olvasó sebessége: itt egyszerűen gyorsabbhoz szoktam.

    6. Néhány apróbb szoftveres probléma:
    - Nem lehet beállítani notification priority-t (Today Weather-t használok, és folyamatosan hátrébb csúszik a notification valamint a celsius kijelzés a statusbaron, nem találtam beállítást erre)
    - Nincs opció rendszer szintű status ikonok kikapcsolására. (Pl. nem érdekel a hálózat típusa, vagy, hogy VoWifi / VoLTE elérhető, valamint ezek ki tudnak tolni más (fontosabb) ikonokat, és feleslegesen foglalják a helyet. Nem találtam erre beállítást.

    _ _ _

    Sajnálom, hogy vissza kellett vinnem, mert bíztam benne, hogy jó lesz, de sajnos számomra nem hozza az elvártakat. Amúgy a problémáim többségét XDA-n / Redditen megtaláltam, szóval nem egyedi esetek, de ezeket valahogy nem említik sajnos a tesztek között így én sem voltam velük tisztában a vásárlás előtt.

Új hozzászólás Aktív témák