Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz BDave #32 üzenetére

    Haspertipp százötven éve még nem gondoltak arra, hogy lesz egy apple, egy Ramdisk, akik trollkodni akarnak a szabadalmakkal. Akkor még nem volt It, ahol évente avul el valami. Akkor marha jó, egyszerü rendszer volt, s leginkább hatékony is. Ami elmaradt az a folyamatos frissítése a rendszernek.

    A világon körbenézni is érdekes, mert igényelhetsz védelmet nem csak globálisan, de lokálisan is. Pl. EU, csak Mo., stb.

  • fonix232

    aktív tag

    válasz BDave #32 üzenetére

    Nem jogos az Apple, legalábbis nem minden esetben. Pl mint írtam a dizájn szabadalmak, ott ugyan kell a kivitelezés, de ha akármi, mindegy hogy mi, csak részlegesen lefedi a szabadalom kikötései, már perelhetnek. Pl az Apple-nél elég volt az egyformán kerekített sarkú fekete téglalap fogalma.

    De azért azt se felejtsük el, hogy volt ennek másik oldala is. Míg az Apple sikeresen perelte dizájnelemek miatt a Samsungot, addig a Samsung sikertelenül tette ugyanezt (Koh bírónak köszönhetően) az Apple-vel szemben (és ott nem dizájn volt, hanem ténylegesen nagy hal, levédetett 3G technológiák stb). Szóval itt sok múlik nem csak a szabadalmi rendszeren, hanem az azt értelmező bírón is.

    (#33) a_n_d_r_e_w:
    A védőpublikációt írtam az előbb, de az meg lejár egy adott idő után, megújítása pedig csak felmutatott tömeggyártott termékkel vehető igénybe ha jól tudom.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz BDave #29 üzenetére

    Ha megvan az

    1. ötlet
    2. kivitelezési elképzelés (szintén csak ötlet)
    3. dokumentáció hozzá

    akkor
    4. beadva
    5. amerikai hivatal megnézi, körbenéz esetleg tessék-lássék módon haosnló belyegyzésekért, s ha
    6. tied az elsöbbség a hivatlnál akkor
    7. levédik neked.

    8. Mindegy, hogy a világ túlfelén valaki egy évszázada megcsinálta már.

    S meg kell jegyezni, anno, mikor az egész létrejött nem volt ez hülyeség, hisz sok okosságot lehetett akkor kitalálni, ami még nem volt, ezzel védve magadat, plusz a szabadalmi oltalom birtokában mecánást keresni.
    Csak azót változott a világ egy pöppet.

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz BDave #29 üzenetére

    De le kell írni. Viszont ott elég csak pár tervrajz, nálunk legalább is kell működő szerkezet is hozzá, ha jól tudom.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz BDave #24 üzenetére

    Az USA rendszerben sajnos ilyen egyszerü. európában kell megvalósítás is hozzá, és tényleg újításnak, egyedinek kell lennie, nem triviálisnak, és elöször kell megjelenni vele. Pl. a lekerekített csúcsú téglalap nem mehetne át európai rendszeren. Európában azonban adott végeredményre lehet több cégnél is szabadalom, ha a megvalósítás jelentösen különbözik- pl. hidraulikus vagy elektromos szervokormány mint termék.

  • fonix232

    aktív tag

    válasz BDave #24 üzenetére

    Sajnos de, az USA szabadalmi rendszere lehetővé teszi, hogy levédesd a saját ötleted, amennyiben azt nem fedi egy korábbi szabadalom (természetesen ha saját fedi, akkor meg lehet hosszabbítani). De vannak korlátok, eszmei szabadalmaztatás (tehát az ötlet), amennyiben nincs megvalósítva x időn belül (ha jól emlékszem, 2 és 5 év között variálódik), akkor a szabadalom bekerül az ún. "free-pool"-ba, azaz bárki szabadon használhatja. Sok amerikai cég pl ezt csinálja: levédet valamit, ami részlegesen fed egyes gyártók által készített termékeket, és utána perelik őket. Sok gyártó nem akarja bíróságra vinni az ügyet, ezért lerendezik per előtt, a cég kap egy rakás pénzt, és legtöbbször meg is szűnik. Nagyon jó példa volt erre az X-Plane per, ahol a fejlesztő a sarkára állt, és az egyik ilyen nagyobb céget le is szedte a tábláról (ott lényegében az volt, hogy ez a cég levédetetett 2006-ban egy általános szabadalmat, online belépés és szoftveraktiválás, és annyira általánosan, hogy csak részlegesen fedte az eddigi licenszeket, de bármely szoftvergyártót beperelhette volna ezért).

    (#22) szmissz:
    Nem, nem Apple mocskolás volt, hanem egyszerűen az, hogy manapság a fentebb leírt pofátlanságot nagyban csak az Apple csinálja, az emberek csak ezt az egy esetet ismerik.

    Mint ahogy leírtam, ezzel vissza lehet élni, de a kisebb szabadalom-cégek csak kis emberek után mennek. Miért? Mert így nagyobb az esélye hogy per előtt lerendezik, pontosabban, az esetek 99%-ban per nélkül a perelt fél fizet, mert nem engedheti meg magának, hogy a perbe belemenjen. Az Apple ezt bejátszotta nagyban, a legnagyobb cégek ellen. Az, hogy ezt most jogosan tette, vagy nem, már más kérdés (bizonyos szempontokból jogos volt, de pl az egész dizájn-szabadalmi rendszer egy rakás sz*r az USA-ban, ezért tehették meg hogy még a Galaxy S3-at is az "ájfón-szerűsége" miatt be akarják tiltatni. Pedig az a telefon egyáltalán nem hasonlít semennyire sem a szifonra).

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés