Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz tachikoma #4030 üzenetére

    Igazából ha megnézed az utód, A53 tesztjét, ott is azt írják hogy jobb vétel az A52S.
    Teljesen mindegy mit veszel, 1-2 év alatt elavul.
    Mindenhol a legtöbbet eladott telefonok közt van az A52S.
    Utólsó pillanatig Xiaomi vonalon akartam maradni, de fórumokat olvasva, meg véleményeket, ezért lett a Samu.
    Éjszakás műszakban voltam, az udvaron beszélgettünk éjjel. Annyi fény volt, ami az utcáról beszűrődött, a kolléga arcát a mobilja világította meg. Előkaptam a Samut, lefotóztam. Röhögés, mit akarsz ilyenkor vaku nélkül telefonnal...? Átküldtem nekik a képet, személyiségi jogok miatt nem teszem ki, de meghökkentek. :D :D
    Hardveresen szerintem nagyon hasonló a Mi11 Lite 5GNE, meg az A52S.
    A Samu ára Euronicsban 25 ezerrel volt több, kijelző meg szoftveres bugokról olvastam a Xiominál, nekem megadta a lökést a drágább fele.
    Azt gondolom mindegyiket örömmel használnám, és megelégedéssel. Mindegyik jó telefon. Sőt, a 8T is tette a dolgát, de én ráálltam erre a 2-2,5év utáni készülékcserére. Ugye még a hűségszerződésekkor rászokott az ember. De ennyi idő után már picit gyengül az aksi, a szoftveres oldal meghaladja a hardver lehetőségeit, egyre több az akadás....
    Ez van, fogyasztói társadalom, ezt keresik, ezt fejlesztik.
    Szerintem ahogy pörögnek az eladások, bármelyik keresett modellt veszed, max 1-2 hónapja gyárthatták.
    Egy a lényeg, azt vedd ami tetszik, ami bejön. Tök mindegy mi van ráírva, ugyanazokból az alkatrészekből legózzák össze a kínai "rabszolgák", lehet ugyanabban a gyárban.
    Nekem a MIUI kicsit jobban testre szabhatónak tűnik mint a Samu rendszere. Másik oldalon a szuper, stabilizált optikájú kamera nagy érzékelővel, meg a döccenésmentes szoftver (Egyenlőre...), a jó támogatottság, a magasabb IP védelem NEKEM megérte a felárat. Tudom hogy telefon, de nekem a fotózás volt az egyik fő szempont. Régen is tükörreflexes Paktica-val toltam, most is van digitális tükörreflexesem (Nikon D90, Nikon 18-105 optikával), de nem is fejlesztem, hatalmas batár, meggondolom hova viszem. A telefon észrevétlen a zsebben van, bárhol-bármikor előkapom, aztán oda ért a technológia, hogy eddig szemüveg nélkül nem mondtam meg egy képről monitoron, hogy a tükrös géppel, vagy telefonnal készült. Mostanra szemüveggel, a képbe nagyítva sem biztos hogy megmondom.....Hála istennek, fejlődnek a dolgok! :D

Új hozzászólás Aktív témák