Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MMSZoli

    tag

    Még annyit, hogy Budán is vagy egy kisebb nukleáris erőmű (100KW), a BME területén, mondjuk nem nagyon reklámozzák, de majdnem oda mentünk be angolra elsősként, csak szóltak, hogy nem kellene :-)
    Annyira biztonságos, hogy a hallgatók méricskélnek rajta, és nem egy új darab.

    (hozzászólást olvasni)
    [Hír]

  • MMSZoli

    tag

    válasz atti_2010 #140 üzenetére

    Személyes nukleáris erőmű
    Már van, állítólag Japánban már kapható.
    [Mini Nukleári Erömű]
    Pár méter x pár méter, leásod, gondozásmentesen megy 40 évig. Utána a gyár gondoskodik róla... 10MW a kapacitása, egy kisebb lakókörzetet ellát.

    Itt egy cikk, ahol ugyan hoax-nak mondják, de utána rögtön többen megerősítik, hogy a Toshiba fejleszt valami ilyesmit, söt egy alaszkai várossal már tárgyalásokat is folytattak.
    [Hoax?]

    Egyébként a társadalom nagy része ellenségesen, félelemmel szemléli a nukleáris erőműveket, pedig a nagy mennyiségű áramot előállító erőművek közül ez a legkörnyezetbarátabb. Egyre több "zöld" is elfogadja, mivel -leszámítva a baleseteket- TÉNYLEG nem szennyezi a környezetet, a hulladék pedig könnyedén kezelhető (lenne, ha nem csinálnának állandóan politikát belőle a sötétzöldek). Nekem a környezetvédelmi kollégám szintén pártolja, "pedig" jól kiképezték az egyetemen.
    Csak egy adalék a környezetbarát energiával (pl a napelemekkel) kapcsolatban: a napelemcella előállítása során használ NF3 gáz (melynek kb 2-10%-a kijut a vákumkamrából) kb 18-ezerszer (!!!) erősebben üvegházhatású gáz, mint a CO2. Csak mivel a Kyoto-i egyezmény idején még keveset használtak belőle, nem is vették fel a listára...

    Vissza ez erőművekre: Nincs CO2 termelés, nincs elégetett olaj, pakura, földgáz, nem beszélve arról, hogy pakura, szén, stb erőművek rengeteg izotópot csak egyszerüen kilöknek a levegőbe, Te meg beszívod és jó rákos leszel tőle. A nukleáris eröműnél csak vízgőz van, ha sikerülne fúziós technológiában továbblépni, még az sem (pl tokamak).
    Pakson lényegében nincs magasabb háttérsugárzás, a kesztyűk, ruhák, elhasznált elem mind elfér 1-2 nagyobb konténerben. Ha nem lenne ilyen szarrágó ez a nép, a puszta közepén be lehetne ásni eg nagy betonbunkerbe. De VALAKI mindig tüntet...
    Ezzel szemben egy pakura erőműben évente több ezer TONNA anyagot égetnek el, több tonna izotóppal borítva be a környéket...
    Csak hogy egyértelmű legyen, mennyire nem csak a levegőbe beszélek: voltam Pakson és láttam szétbontott blokkot (bár azt csak messziről).

    Ha pedig valakit érdekel, mellékelten küldök egy linket, ahol ki van elemezve, hogy miből áll az emberek éves sugárzás-terhelése, érdekes módon csernobillal, pakssal együtt is a növények elfogyasztásából és a belélegzett radonból ered a legnagyobb része.
    http://mti.kvk.bmf.hu/sites/mti.kvk.bmf.hu/files/2sensor_1.pdf

    Pár kiragadott dolog:
    "Csernobil hatása Magyarországon: a ma élı generáció által kapott és még várható többletdózis személyenként nem nagyobb mint 1 mSv (70 éves átlagéletkorral) . Ez kevesebb mint a természetes háttérsugárzási terhelés 1 %-a." (ez a kumulált érték)
    "Magyarországon: 2,4 mS/év (87 % 2,1 mS/év természetes eredető, 13 % 0,3 mS/év emberi tevékenységbıl eredö). Az emberi tevékenység >90% az orvosi vizsgálatok.
    "Dózis terhelés Ausztráliában (3,6 mSv/év)" USA (átlag) 3,6
    Egyiptom (Nílus delta) 4,0, Brazília (tengerpart) 5,0 Niue Island (Csendes ó.) 10,0,".

    Még egy érdekesség: "A csernobili katasztrófában kibocsátott radioaktivitás kb. 400-szorosa volt a Hirosimára ledobott atombombáénak, ugyanakkor az 1950-1960as években végzett magaslégköri atombomba-kísérletek 100-1000-szer több radioaktivitást szórtak szét a légkörben, mint a csernobili robbanás."

  • MMSZoli

    tag

    Öhhhm, kihozhatnának 40nm-el egy alacsony fogyasztású kisebb méretü AGP karit :DD

    A HD2600pro-t szívesen lecserélném, de a 3850 túl sokat fogyaszt (az AGP porthoz képest különösen), és jó nagyméretü dög, a 3650 viszont túl kicsi lépés. Legfőbb ok a modernebb ventillátor és GPU vezérlés lenne, ugye egy minigépben a hö sem mindegy. Minderre a 40nm válasz lehetne...
    Habár a 4770-et esélytelen lenne AGP-s gépben kihasználni, egy közepesen erős, passzív(bvagy csendes) hűtéssel rendelkező, HD képes (legfőképp low profile) AGP kártyáért nagyon sok régebbi DELL, IBM, HP/Compaq tulaj ölni tudna.
    Ezek mind jó gépek, és személy szerint szeretem ezeket a jól megkonstruált csendes, kis méretü PIV vagy AMD64 gépeket. Kár lenne mindet kikukázni, internetezére, videónézésre, időnkénti játékra böven alkalmasak lennének még ma is.Nem beszélve arról, hogy mennyi ipari hulladéktól kimélné meg a hulladéklerakókat.
    A jelenlegi low profile kártyák mind elég gyenguszok, leszámítva a HD lejátszást, de az kevés a boldogsághoz..

Új hozzászólás Aktív témák