Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doom

    aktív tag

    válasz MBazsee #427 üzenetére

    Én hasonlóval küzdök, de szerencsére nálam a vizes blokkok környékére korlátozódik a probléma, így jobban kezelhető. Nekem van ilyesmi párátlanítóm, ami elég hatékony egy nagyobb szobára, de el nem tudom képzelni, hogy 90nm-t ez mennyi idő alatt kezel le.
    Én mindenképpen azt javasolnám, hogy először próbáljátok meg szellőztetéssel kezelni a helyzetet (pl. reggel távozás előtt 5 percre mindent kinyittok, meg este is, ha megoldható). Ez sokkal hatékonyabb és olcsóbb, mint a párásító, az hangos, sokat fogyaszt, és órákig is mennie kellhet. Ha nem is egy alkalom, de 3-4 szellőztetés után beáll alacsonyabbra a páratartalom. Nálam is így volt, most már napi 5 perc is elég, hogy kordában tartsuk a párát. Persze ez sokmindentől függ, attól is, hányan laktok a lakásban, mennyit tergettek, mik a fürdési szokások, stb.
    Emellett még segíthet az ablakok jobbra cserélése, azt pl. nem írtad, hogy a cserélt nyílászárókon is megjelent-e a párásodás, vagy csak a nem cserélteken. Ha a cserélteken is megjelent, akkor milyenről milyenre lettek azok cserélve, stb.
    Az is lehet, hogy eddig a falakon is csapódott ki pára, de most a szigetelés miatt ott már nem történik ilyen, és az ablakokon ezért több jelenik meg.
    Lehet még automata szellőztető rendszert beszereltetni, de az megint egy szemmel jól látható összeg...

Új hozzászólás Aktív témák