Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz tisztelturam #7 üzenetére

    "De azt tudom ami a legfontosabb venni ha olcsó és eladni ha drágább mint amennyiért vettem."

    A profi befektetők a döntéseiknél nem veszik figyelembe, hogy mit mennyiért vettek, csak azt, hogy egy adott pillanatban egy adás-vétellel jobb pozícióba kerülnek-e.

  • #54625216

    törölt tag

    Amúgy a "patkányméreggel" azt sugallják, hogy a kripto jó dolog nem?
    Mármint ha az adott kontextusban a "patkány" degradáló jelző, akkor a "patkányméreg" a patkány ellen van, tehát pozitív. :DDD

  • #54625216

    törölt tag

    válasz tisztelturam #19 üzenetére

    A tőzsdéken úgy általánosságban a lejtmenetet természetesen felemelkedés követi, de az egyes részvényekre ez már nem nagyon igaz. Aki bevásárol egy részvényből, majd a cég csődbe megy, az elbukja a pénzét. Végleg.
    Meg ugye van egy olyan mondás is, hogy "hosszú távon a legtöbb befektetés megtérül, csak sajnos hosszú távon meghalunk".

  • #54625216

    törölt tag

    válasz biscuit #20 üzenetére

    "Azt kifelejted a képletből, hogy a kripto az egyben fizetőeszköz is és egyre szélesebb kőrben elérhető a világon fizetésre."

    Ezért is bizonytalan a jelenleg bányászott kriptók jövője. Ha ugyanis a nagyobb szereplők ellehetetlenítik mint fizetőeszközt (lásd: Kína), akkor a coin pont annyit fog érni, mint egy adatbázis bejegyzés egy semmire sem használt adatbázisban: semmit.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz koko52 #23 üzenetére

    "És Kína be is vezeti a digitális jüant. Tehát csak a saját kriptójának nem akar konkurenciát. "

    Ezért írtam, hogy:

    "bizonytalan a jelenleg bányászott kriptók jövője."

    Alapvetően eddig sem a blockchain technológiával kapcsolatban voltak fenntartások, hanem hogy egy bejegyzésnek egy adatbázisban attól még nem lesz értéke, mert sokan spekulálnak arra, hogy egyszer majd lesz.

    #24 biscuit:

    A dollárnak a mögötte lévő gazdaság miatt van értéke, ami képes a spekulatív árfolyamot idővel korrigálni. Tök mindegy, hogy egyébként mennyire inflálódik.
    A kripto mögött viszont csak spekuláció van, nincs semmi, amihez korrigálhatna.
    Jelenleg az a remény élteti, hogy egyszer majd valamikor valós fizetőeszközként is lehet használni és akkor majd azok, akik most felhalmoztak belőle milyen jól fognak járni. Ha viszont ez a remény szertefoszlik és még azokat a fizetési tranzakciókat is betiltják, amelyekkel valós pénzre lehet váltani, akkor a jelenleg bányászott kriptókba fektetőknek szembesülniük kell a valósággal, hogy jó drága légvárakat építettek.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz alton1978 #27 üzenetére

    "Szerintem ezt a mondatot még gondold át néhányszor és megláthatod, hogy az igazság ezzel ellentétes."

    A dollár valódi értékét az USA gazdasági teljesítménye határozza meg. Hogy ennek a teljesítménynek mik a jövőbeli kilátásai és hogy erről a befektetők mit gondolnak, az pedig a dollár spekulációs árfolyamára hat.
    Egy ponton viszont akármit is gondolnak a befektetők, a gazdasági teljesítmény korrigálni fogja a spekulatív árfolyamot.
    Az infláció természetesen kihat a dollár értékére és a befektetői hangulatot is befolyásolja, de maga a gazdasági teljesítmény árfolyamot korrigáló hatása nem az infláció mértékén múlik.

    És bár Biscuit kollégánk ellenpéldának szánta, valójában pont ezt a logikát igazolta a hozzászólásával:

    "Ahogyan egykoron szeretett pénzünknek is volt, a pengőnek, ja várjunk csak?!?!?"

    A pengőt pont azért kellett kivezetni, mert a gazdaság összeomlásának és az abból eredő hiperinflációnak hála gyakorlatilag lenullázódott az értéke. Tehát volt a spekulatív árfolyamon túl valódi értéke, amit a gazdasági teljesítmény hiánya egyáltalán le tudott nullázni.
    Ha csak spekulációs árfolyam lenne a pénzek értéke mögött és nem a gazdasági teljesítmény, akkor csakis a befektető hangulat határozná meg a pénz értékét és az így sosem kerülne szinkronba a valósággal, azaz pl. a pengő sem szűnt volna meg, mert mindig lett volna elég ember, aki rendelkezett pengővel és így érdekelt volt az árfolyam növekedésben.
    Ahogy a BTC árfolyam zuhanásokkor is gyakran halljuk, hogy "majd visszamegy az, csak most tovább kell rajta ülni egy darabig".

    "Szeretném megkérdezni, hogy El Salvador, Venezuela bitcoin elfogadásáról, mint törvényes fizető eszközről hallottál?"

    És ha a G20 országok egyszer csak elkaszálják a (jelenlegi) kriptót, akkor EL Salvador és Venezuela szopóágra kerül. Nem ez lenne az első eset, amikor ezek az országok szembe mennek a világgazdasági folyamatokkal és a végén ráfizetnek.

Új hozzászólás Aktív témák