Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atomjani

    csendes tag

    Ma megvettem 3 ezerért Telenorosan a Tescoban. Néhány tapasztalatomat osztom meg.
    + A használati utasítás baromi jó, képekben és rövid szöveggel nagyon sok jó dolgot elmagyaráz.
    + A billentyűzet jól használható. Mondjuk az indítás/menübe lépés gombot az iránygombok közé raktam volna. Megszokható.
    + A szoftveres része összességében jól van megoldva. Nálam érdemes módon nem volt belassulás, jól működött.
    + Adtak hozzá fülhallgatót is. :)
    + Vannak jó funkciók benne, például költségek bevitele és számlálása.
    + Több telefonkönyv menedzselése.
    + Jók a csengőhangok, a rádió is szépen szól. Megjegyzem, még nem próbáltam, hogy milyen a rádió vétele, hogyha mondjuk mászkálok vele, de nem is ezért vettem.
    - Műanyag, ami önmagában nem is gond. Inkább figyelni kell, hogy le ne essen, tehát érdemes rá vigyázni.
    - A képernyőt védő fólia úgy lett kialakítva, hogy le lehessen szedni, ezért az egyik szélén van ilyen lehúzó. Megoldottam, így talán nem válik le és jobban védi a karcolódástól.

    Még nem próbáltam ki mással beszélgetni vele, valószínűleg ezzel sem lesz gond. Amiért megvettem, hogy tudjak másokkal beszélgetni, számomra ez volt a legfontosabb. Minden más egyéb számomra extra funkciónak számít.
    Az élet majd megmondja, hogy meddig bírja ez a telefon, remélem jó sokáig.
    Várom a további tapasztalatokat. Ami lesz, én is megosztom.

    Amit pedig az itteni beszélgetéseket illeti, ez nem okos telefonnak készült és nem is azért, hogy bárkivel felvágjunk vele.
    Megjegyzem, a telefonok többsége pont azért megy tönkre hardverileg vagy szoftveresen, mert minden extra dolgot beletesznek. Ez alapkészülék alaprendszerrel. Ha netezni, zenélni, játszani akarok, akkor más telefonnal, tablettel, laptoppal, számítógéppel tudok. Ha fényképet akarok csinálni, arra ott van a sokkal jobb digitális fényképezőgép.
    Amit meg a Nokiás vitákat illeti, a családban 3-ból kettő most is működik. Apám 3310-es már 10 éve megvan. Anyámé is megvan kb 2 éve 6300-as szériából(63xx) kamera nélkül, a bátyámnak ugyan ebből a szériából a kamerás esett párszor és az miatt mehetett tönkre. Most van egy másik Nokiája a bátyámnak és azzal sem volt még gond. Sokkal megbízhatóbb ez a cég, ha 4 készülékből 3 máig működik. Miközben nekem 2 Sony Erisscon telefonom ment tönkre, az Alcatel esetén is beszart a mikrofon része. Húgom egyik Samsungja is tönkrement a kettő közül(igaz érintőképernyős volt az már), ott is a mikrofonnal voltak gondok. Sokkal jobban vizsgázott eddig a Nokia, mint bármelyik másik.

    Nem minden logikus.

Új hozzászólás Aktív témák