Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csapo83

    aktív tag

    Szerintem ez a moduláris felépítés nem rossz ötlet és támogatom is a dolgot. Pont azért nem lehet tökéletes telefont csinálni mert mindenkinek más a fontos. Ha sikerülne valamelyik gyártónak kihoznia egy olyan készüléket ami tényleg személyre szabható és ne adj isten még a későbbiekben modernizálható is ( pl cserélhető központi modul új SOC-al és rammal ) akkor nagyot kaszálhatna ( persze az igazán nagy húzás az lenne ha ezek szabványossá válnának ). Ez lehet hogy még sokáig nem valósul meg de ha jól emlékszem valaki annó próbálkozott már a dologgal ( külön modul volt a "központi egység", kijelző, akku, kameramodul, multimédiás modul ).

    Ez a telefon még nem moduláris, max bővíthető...

    A moduláris telefon valahol itt kezdődik illetve kezdődne:

    https://www.wired.com/2014/04/google-project-ara/

    [ Szerkesztve ]

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz Cifu #61 üzenetére

    Az igaz hogy az átlag felhasználók nem fognak bele ilyen műveletekbe de ha egy cseppet is belegondolunk akkor az ilyen 200-300 ezer közti készülékeket nem is ők veszik meg évente.

    Szerintem a gyártók sem fizetnének rá mert pl egy új kameramodul vagy egy új SOC modul cserére könnyebben és gyakrabban rá lehetne venni a felhasználókat. Nézd meg a PC piacot. Több gyártó és több termék amiket kombinálva ki lehet alakítani a számodra megfelelő rendszert. Pl van aki a kamerákért van oda és nagyon magasról tesz a kijelzőméretre, másnak a kijelzőméret a fontos és az akkuidő de a kamerával szemben nincsenek nagy igényei ( pl tartalomfogyasztáshoz ).

    Érdekes gondolatkísérlet lenne ha leírnák páran hogy mi is lenne a tökéletes telefon nekik ( ésszerű keretek közt, a jelenleg piacon lévő részegységekből ), és szerintem nagyon kevesen találnának a piacon olyat ami tudja amire szükségük van de nem kell plusz költségbe verniük magukat olyan funkciókért amiket nem vagy csak alig használnak.

    [ Szerkesztve ]

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz artos #114 üzenetére

    Az a gond hogy az Almaphone sem az üzemidejéről híres. Kollégám megvette az iPhone 7 Plust én pedig minden nap kiröhögöm amikor káromkodik délután hogy le fog merülni ( én akkor még bőven 35-50% körül vagyok azonos használat mellett az S7 EDGE-vel ).

    A Snapi 820 pedig nem sokkal de éhesebb jószág mint a 8890-es Exynos és ebben nagy jelentősége van a GPU-nak is.

    Szóval szerintem is elég harmatos a 2600mA ( egy egész napot biztos nem bír ki ha tényleg használod is a telót és abban is kételkedek hogy annyit bír e mint az iPhone 7 Plus )

    [ Szerkesztve ]

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz Rigormortiis #118 üzenetére

    Számít az AMOLED is de amiről kevesebb teszt szól az az a tény hogy az Exynos nagyon jól bánik az akkuval bár azért ha nagyon megizzasztod akkor bizony tud zabálni ő is.
    Nekem pl az S7 EDGE-t sikerült csúnyán felmelegítenem pár VR alkalmazással de a fogyasztása akkor is rendkívül baráti volt.
    Azok a gyártók akik a Snapdragont használják lehet hogy tesztekben magasabb pontokat kapnak ( ez teszi eladhatóvá a telefonokat ) de cserébe az üzemidő ha nem is drasztikusan de romlik.

    Két módon lehet növelni az üzemidőt:
    1.: Csökkented a fogyasztást
    2.: Növeled az akkut

    A Samu a kettőt kombinálva ér el masszív üzemidőt a kínaiak inkább az akkut növelik de azt valami irgalmatlan ügyesen.

    Jelenleg csak a Meizu az a kínai gyártó aki inkább a Samu SOC-t választotta a Snapi helyett.

    [ Szerkesztve ]

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz MrPetya19 #130 üzenetére

    Tök jók az egyedi megoldások mert csak gyárit vehetsz belőle egy vagyonért... A kiegészítőket gyártó cégeknek nem biztos hogy megéri a gyártása

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

Új hozzászólás Aktív témák