Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    válasz opr #14 üzenetére

    "egy nagyon hasznos dolog"
    Mire gondolsz? Én a cikk alapján nem értem a célját.
    Ha az a cél, hogy megvédd a gépet a felesleges energiafelhasználástól vagy teljesítményvesztéstől, a védelem többet fog ártani mindkettőnek mint egy lopakodó kriptobányász. Főleg, mivel olyan gépeken is futtatod amik nem bányásznak.
    Ha az illegális progik futtatása elleni védelem a lényeg akkor az messze túlmutat némi bányászaton, miért a bányászatra van kihegyezve a cikkben szereplő cucc?

    Szerintem vagy a két cég akarja kihasználni az aktuális bányászlázat némi extra hírverésért, vagy a mining nem kriptomining, hanem datamining.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Gargouille #74 üzenetére

    "Szóval van sok minden amit az MS fejére"
    Csak néhány probléma már évek óta a kiadott frissítésekkel:
    - véletlenszerűen eltüntet fájlokat a meghajtókról, nem keveset
    - instabilak, és nem kicsit de inkább nagyon
    - jóváhagyás nélkül konfigurálja át a rendszert
    - és még egy rakás dolgot csinál jóváhagyás nélkül, amelyeknek semmi köze az OS vagy szgép biztonságához
    - olyan programokat és funkciókat telepít engedély nélkül, amelyeket egyáltalán nem akarok telepíteni
    - ugyanis ezek szintén tele vannak biztonsági résekkel
    És a lista koránt sem teljes.
    Az MS a Win10-el csak a szart próbálja folyamatosan visszalapátolni a fejős tehekbe, és egyes teheneknek hogy-hogy nem, ez nem tetszik. Az MS-nél tudják hogy a sok marha átlagintelligenciája nem túl magas, ezért megy a duma, hogy nem a lapát a hibás hanem a tehén seggluka kicsi. A többség úgyis elhiszi.

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz bambano #82 üzenetére

    Én elkerülöm azt a lapátot és a kritikus dolgokat Linuxos gépen és mobil adathordozón tárolom. ;)
    De te nyugodtan kísérletezzél a lapáttal, szíved joga. :DDD

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Gargouille #84 üzenetére

    Èn sem vitatom a te tapasztalataidat. De nem árt ha èszreveszed, hogy alapvetően nem saját tapasztalatra hivatkoztam (annak ellenére, hogy elèg volt nèhány gèp, ahhoz, hogy masszív adatvesztéssel találkozzam). Ellenben csak olyan dolgokat ìrtam le, amelyeket az MS hivatalosan is elismer.

    Foghatod user hibára, vagy vitatkozhatsz az MS-tal, hogy tèvednek, miszerint azok a problèmák nem is lèteznek.

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Gargouille #92 üzenetére

    "Hát azt nem láttam, hogy milyen tapasztalatokra hivatkozol."
    Most mondtam. Nem hivatkoztam tapasztalatokra. Csak arra amit az MS maga is elismer. Te adod elő, hogy mekkora Win10 guru vagy. Feltételeztem, hogy ismered a nagyközönség által is részletesen taglalt témát. Én kérek bocsánatot mert tévedtem.

    "Mondjuk utánaolvasol, aztán előteszteled 1-2 gépen és ha nincs probléma akkor 1 hét múlva teríted a frissítést akár több hullámban,"
    Na látod. Közelednek az álláspontjaink. Szerinted sem lehet külön felkészülés nélkül, megfelelő szaktudás nélkül, és megfelelő előkészületek nélkül felrakni az update-eket. mert potenciálisan elcsesznek valamit/valamiket.

    Szerinted ez nem lehet probléma, mert szerinted:
    - Ahogy Reggie is mondja szerinted mindenki minden rendelkezésre álló konfigurációból kettőt tart otthon. Csak a hülyék rendelnek egyesével laptopot a gyereknek.
    - Mindenkinek van ideje nem csak naprakésznek lenni, a Win10 updatekkel, de a megfelelő teszteket is elvégezni. És azért mert ööö... Szerinted mindenkinek ez a munkája?
    - A user van az OS-ért, nem az OS a userért.

    Szerintem:
    - Szar az MS Win10 terméke.

    Próbálkozhatsz MS heaterkedéssel vádolni, de más topikokban is elmondtam, hogy a Win7-el alapvetően ki voltam békülve.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Gargouille #110 üzenetére

    Tudod ez egy elég régi történet, és lefolyt azóta némi víz a Dunán.
    Azóta az MS úgymond gyártott többféle típusú autót, amelyek, többé-kevésbé alkalmasak voltak autónak.
    Aztán kiadták a Win8-at amely egy új típusú autó. Szélvédő nélkül. Ami nem volt gond, mert szögletes "kerekekkel" amúgy sem lehet száguldozni. És a többi. De fel volt szerelve az összes extrával, motorikusan nem rossz, stb.-stb.
    A Win10 ehhez képest jelentős előrelépés, mert már nyolcszögletűek a "kerekek" és sokkal kevésbé döcögősebb. Igaz, hogy néha kiesik 1-2 kóbor alkatrész. Néha a motor. De nem gond ott a szerszámtáska a csomagtartóban. Mindenki tud autót szerelni.
    Tényleg ez az autók aktuális szintje és velejárója, vagy egyszerűen egy rakás sz**?
    Az összkép úgymond nem az igazi.
    Na ezért nézek rád furán mikor azt írod, hogy az MS kezeli a problémákat.

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák