Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Darmol #20 üzenetére

    "miért a bányászatra van kihegyezve a cikkben szereplő cucc?"

    mert, most a csapból is a bányászat hájp folyik. A szivacsagyú felső manager pedig boldogan költi a cég pénzét arra, hogy utána a prémiuma jogosságát bizonyító prezentációba beletehesse, ő milyen okos volt és megvédte a céget.

  • Pötyi

    őstag

    válasz Darmol #20 üzenetére

    Pont az tűnt fel nekem is, amit te írtál! Ha egy titokban feltelepülő bányászprogi elvisz pár százalék memóriát és gépidőt, de a felderítését/tiltását végző M$ progi elvisz ugyanannyit (vagy esetleg többet), akkor ugyanott vagyunk, ahol a part szakad! Akkor nekem, felhasználónak tök mindegy, hogy a bányászprogram lopja, vagy a peccs viszi!

    A végeredmény számomra ugyanaz: szabad erőforrásaimból veszítek valamennyit.

    :DDD

    QNX is cool!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Darmol #81 üzenetére

    "megy a duma, hogy nem a lapát a hibás hanem a tehén seggluka kicsi. A többség úgyis elhiszi.": te kiállnál ország-világ elé, hogy a tied elég nagy? lássuk! :P :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Gargouille

    őstag

    válasz Darmol #81 üzenetére

    Itt most vállalati közegről beszéltünk, ahol ezek - feltételezve kompetens rendszergazdát - nem szoktak előfordulni, illetve kezelhető dolgok, amiket meg felsoroltál azok jellemzően az otthoni környezetben jelentenek problémát (már akinek).

    Nyilván nem reprezentatív minta, de mi sok kliens gépet is üzemeltetünk, mind uptodate, de érdekesen nem tűnnek el fájlok sehonnan, nem instabil és nem települnek nem kívánt funkciók. Nem vitatom amit leírtál, biztos úgy van, de én ezt sok sok százas gépállomány esetén sem tapasztalom. Valahogy ez is olyan fura ellentmondás, mint régen is voltak akiknek két havonta újra kellett telepíteni a gépet mert szarawindows, miközben mások (köztük magam is) max akkor és azért telepítették újra mert gépet cseréltek pár évente.

    Nem akarom elvtelenül védeni az MS-t csak ez kábé olyan mint amikor vérpisti leül egy linux elé életében először aztán epét hány, hogy milyen szar a linux, pedig csak meg kéne érteni és ismerni ahhoz, hogy megfelelően (és ezáltal problémamentesen) használni tudja.

    Az ms pedig minden update előtt elmondja, hogy miket rak bele, az milyen változásokat hoz, sőt még update preview is van. Ha mégis meglepetésként ér valakit a változás az inkább azért lehet mert nem tájékozódik róla.

    Megjegyzem minden más rendszer és szoftver is rendre új funkciókkal bővül és változik folyamatosan ahogy frissítik, ez (sajnos vagy szerencsére) teljesen általános az iparban.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Darmol #91 üzenetére

    Hát azt nem láttam, hogy milyen tapasztalatokra hivatkozol, mert ezt nem írtad oda (bocs ha elsiklottam mégis fölötte). De ha céges környezetről beszélsz, akkor az az általános gyakorlat, hogy pilot gépeken előteszteli az ember a frissítést + előre megnézi, hogy mik változnak stb. mielőtt kitolja tömegesen a kliensekre. Persze ha nem ez az eljárás, akkor valóban lehetnek kellemetlen meglepetések.

    Nem azt vitatom, hogy léteznek hibásan kiadott patch-ek (vannak most is, voltak eddig is), hanem azt, hogy ez valami védhetetlen dolog lenne, amire senki nincs felkészülve és hónapról hónapra meg kell rajta lepődni. Mert ezt tényleg vitatom, mert igenis fel lehet rá készülni, ennek évtizedre visszamenő bevett gyakorlata van. Nem csak MS esetében, hanem bármilyen szoftver frissítésnél, sőt a hardvereknél is ugyanígy van, mikor például routereken frissít az ember OS-t meg firmware-t, azt sem egyből éles eszközön "próbálod ki".

    Még egyszer mondom, nem az MS-t akarom mentegetni, mert az, hogy például hibásan jön ki egy patch az az ő saruk. De a másik oldalon meg teljesen elvárható bármelyik szakembertől, hogy ez ne felkészületlenül érje, menjen elébe, ha mégse, az viszont meg az ő sara.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Darmol #101 üzenetére

    Srácok, mielőtt átharapnátok a torkomat, könyörgöm nézzétek már meg, hogy vállalati környezetről beszéltem végig, ti meg jusztazért is erőltetitek ezt az otthoni marhaságot. Tisztára süketek párbeszéde. :)

    Amiket leírtam azok ráadásul teljesen általános és magától értetődő dolgok egy cégnél már vagy egy évtizede. Nem azért mert én guru lennék bármiben is, hanem mert kábé minden rendszergazda így csinálja.

    És igen, a Windows update-eket is elő kell tesztelni, bevizsgálni mielőtt telepíted tömegesen, mivel előfordulhat, hogy hibás a path de az is, hogy nem a patch hibás, hanem valamilyen más szoftver nem működik rendesen, mert a gyártója nem frissítette. Ez nem MS sajátosság, hanem ha kijön az AutoCAD-hez egy nagy update, vagy az SAP-hoz, azt is pontosan ugyanígy csinálod, ez nem gyártó függő. Pontosan ugyanúgy, ahogy egy új szervert is tesztüzemben futtatsz mielőtt produktív környezetbe rakod, mert akármilyen drága volt és bármilyen márkájú, előfordulhat, hogy mégis hibás benne valami. Ugyanígy a HDD-kből is hibatűrő tömböt építenek, mert akármelyik HDD gyártó is adhat ki hibás szériát. Ettől mégsem mondjuk, hogy minden HDD rossz.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Darmol #111 üzenetére

    Nézd, ez ugyanaz a parttalan érzelmi vita, mint amikor a Linux-ot szokták anyázni meg fitymálgatni azok akik vagy nem értik vagy megszerettek egy régi állapotot amihez ragaszkodnak és minden ami változik ehhez képest az "visszalépés" és "szar". Nekik sincsen igazuk szerintem, Windows-al kapcsolatban most neked sem. Ez egy érzelmi álláspont, amiről pont ugyanannyira értelmetlen vitázni, mint a "szépségről". Mondom: szerintem.

    Nem akarlak meggyőzni az ellenkezőjéről, elfogadom ha szerinted úgy rossz az egész ahogyan van, viszont abban meg lehetnél te nyitottabb (vagy elfogadóbb), hogy egyrészt van akinek tetszenek ezek a változások, másrészt meg azért technológiai szinten azt állítani, hogy nem fejlődött semmit a kezdetek óta, sőt visszafejlődött...

    92 óta foglalkozom PC-vel, végigéltem a Win 3.1-től napjainkig az összes kiadást, ezek egy jó részét üzemeltetve is cégeknél. Nem mondom, hogy minden tökéletesen és pont úgy változott, ahogyan tetszett volna (minden lépcsőnél nekem is hagyták el cifra mondatok a számat), de ha objektíven nézem végig, akkor nagyságrendekkel jobb ma a Windows mint mondjuk 10 évvel ezelőtt. Minden hibájával együtt is ezt gondolom.

    Ami pedig a problémák kezelését illeti, itt sem állítom, hogy tökéletes. De szerintem nincs még egy ilyen mélységében és részletességében dokumentált rendszer, gyakorlatilag csak akkor nem találod meg valaminek a pontos beállítását, leírását, migrálási lépéseit stb. ha direkt nem akarod megtalálni. És ez nem csak magára a Windowsra igaz, hanem az összes termékükre. Emellett külön oktatási rendszere is van az MS-nek, ahol az összes technológiájuk szakszerű használatát el lehet sajátítani és akár minősítést szerezni belőle. (Ezt csak azért mondom, mert nagyon sok hiba valóban user error, illetve tudatlanságból, hanyagságból fakad.) De akár lehet arról is beszélni, hogy hány különféle egyéb tool-t készítenek (pl. sysinternals) és tesznek elérhetővé, hogy hibát keress vagy különféle spec feladatokat oldjál meg vele. Nem akarom tovább sorolni, sem győzködni téged, csak arra szerettem volna rámutatni, hogy ha objektívebben próbálod megnézni, akkor nem ennyire fekete-fehér a világ.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák