- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
- Leépíti a Sony az európai piacot?
- Ne legyetek bátorak, ha ezt a rollert választjátok - OOTD T10
- Légies iPhone halvány színei
- Google Pixel topik
- Realme GT 2 - aláírjuk
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Honor 200 Pro - mobilportré
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dr. Szilikát
őstag
2010 körül vettem egy HM1000 egylapátost a Media Marktban, ha jól rémlik, akkor még 1 év garancia volt az egész gépre.
A tengely meg is szorult ezalatt. El kellett vinni egy kijelölt szervizbe a gépet, ahol rendeltek hozzá új sütőformát. Mire ez is megszorult, már lejárt a garancia.
Konstrukciós hiba, spórolás miatt a siklócsapágy kotyogni kezd, emiatt a szimering már nem szigetel, sós víz befolyik, korrózió kinyírja. Ezután már magam javítottam, illetve próbáltam kiküszöbölni ezt a problémát, de így is időnként ismételni kell a szerelgetést. Plusz, vásároltam is még új sütőformát, hogy azt is szétszedhessem és javítgathassam.
Még ez sem lenne vészes, ha legalább az elkopott tengelyt kapni lehetne, de nem. Szimering és siklócsapágy kapható, bár abból is kicsit rövidebb a szabványméret, mint a gép eredetije. Beépíthető, de így még hamarabb berágódik.
Gyakorlatilag mai áron mondjuk 1000 Ft-ot kellene rátenni szerintem a gép árára, hogy normálisan megcsinálják, dupla golyóscsapággyal, vagy hosszabbított siklócsapággyal, ami stabilabban tartaná a tengelyt.
Szerintem kicsit furcsa eljárás, hogy leveszik a garanciát egy gyakran meghibásodó fődarabról, amit olyan áron lehet ismét beszerezni, ami a gép árának fele, harmada (típusfüggő, de jelentős része).
Mintha TV-nél nem lenne garancia mondjuk az alaplapra vagy tápegységre. (Kijelzőt csak azért nem írtam, mert annak rendelési ára márkaszervizben szinte egy új TV-vel egyenlő.)
Fogyasztóvédelemnél meg lehetne piszkálni a dolgot, már akinek van ehhez kedve, jogász hajlama stb., nekem biztosan nincs.
-
Dr. Szilikát
őstag
Érdemes rákeresni a Youtube-on, pontos típus szerint. Elég sok szétszedős videó van. Amikor kíváncsiságból érdekelt a különböző gépek belseje, gyakorlatilag fotelből ki tudtam tapasztalni, hogy mik vannak.
gorenje bread maker repair
drive belt replacement
disassemblyIlyesmi.
-
Dr. Szilikát
őstag
Bordásszíj tud ilyet, amikor a fogak már lerohadnak, néha elakad, megfelelő recsegő hang kíséretében, majd végül totálkáros lesz. Sajátomba rendeltem egy korrekt minőségű darabot, de ez más típus, így nekem csak 1700 Ft-ba került akkor a javítás:
-
Dr. Szilikát
őstag
Ezekben bordásszíj van, ami megcsúszni nem tud. Ha a fogak kikopnak, akkor meg már a hangján is lehet hallani, hogy recseg, akadozik. Vagy elszakad és már nem is forgat egyáltalán. Arra próbálok utalni, ha ilyen baja van, azt észreveszed általában.
Némelyiknek idővel szétmállik az anyaga, én is így jártam, amikor a gépet nem használtam pár évig. Amikor eltettem, még jó volt, mire elővettem, elkezdtek leválni a fogai. Ragacsos szilikonolaj vált ki az anyagból, szinte szétrohadt szíj.
Ritkább az olyan konstrukció, (videókon többféle fémházas típusban láttam ilyen megoldást), amiben a bordásszíj gyárilag kifordítva szerepel, azaz sima szíjként, sima görgőn fut. Itt lehetséges idővel megcsúszás, gyengülő dagasztás, alábbi link erre is mutat példát:
https://haztartasitartozekok.cafeblog.hu/2013/12/02/kenyersuto-ekszijcsere-hazilag/
-
Dr. Szilikát
őstag
válasz
BladePocok #116 üzenetére
Noha itt offtopik, de egylapátos gépnél jól bevált a 500 gramm liszt / 300gramm víz, amiből valamennyi elpárolog, így lesz 0,75 kg kenyér nagyjából.
Ha a lisztből 5-10 % teljes kiőrlésű, illetve Graham-liszt, akkor 320-330 ml víz is szükséges lehet. Ez alá is lehet menni méretben, de probléma lehet, amikor dagasztás közben feltekeredik középen a tészta és csak forog körbe, nem gyúródik át rendesen. Ekkor egy fakanállal lehet korrigálni, hogy jobban dagasszon, illetve a vizességet is úgy hangolni, hogy ne legyen túl kemény a tészta, ami a gépet is erősebben terheli és kevésbé kelhet meg.
Hosszabb használat után a sütőtér alja korrodálhat, miután a dagasztás elején kiverhet némi sós lisztfelhőt, ami később a párásodás hatására belemaródik a horganyzott alaplemezbe. Szétszedtem, letisztítottam, de akkor már hiányos lett a horganyzott réteg, hamar ismét rozsdás lett. Noha ez csak esztétikai probléma, használatot nem befolyásolja, de legközelebb már azt csináltam, hogy alufóliával borítottam az egész alaplemezt. Nyilván nem lett volna fontos teljesen az egészet, de végül így egyszerűbbnek tűnt.
Azóta jobban is néz ki belül, pláne még arra is rászoktam, hogy a kavarás elején letakarom a sütőformát, így nem veri ki a lisztet.
A magyarban nagyon elterjed "üst" elnevezés ezekre a gépekre nagyzoló. Az üstök komolyabb méretű főzőedények, ez csak egy sütőforma.
-
Dr. Szilikát
őstag
válasz
mephi666 #103 üzenetére
Az összetevők elkülönítésével kapcsolatban, a kezelési utasítások szerintem ezt csak azért hangsúlyozzák, mert időzített sütésnél van jelentősége, tehát amikor sokáig áll a keverék.
Továbbá egyes típusok gombnyomásra nem azonnal indítják el a dagasztást, hanem még vár, pihentet, hogy átmelegedjenek az összetevők. Noha a fűtést rá sem kapcsolja feltétlenül, csak bizonyos környezeti hőmérséklet alatt.
De ha én a dagasztást azonnal indítom, úgyis rögtön keveredik minden, ilyenkor nincs különösebb jelentősége a szeparálásnak. Szoktam csinálni úgyis, hogy előbb csak a száraz anyagokat mérem bele a digitális mérlegen. Utána fogom a sütőformát és elkezdem ferdén forgatni, hogy elkeveredjen nagyjából a tartalma. Majd ezután mérem rá a folyadékot.
Általánosságban a liszt tömegének 60 %-ával egyenlő a víz tömege, normál fehér kenyérre vonatkoztatva. Ehhez képest lehet azután korrigálni ha egyes lisztek / korpák módosítják a vízigényt.
#101 Frontiner
Sajátomban a hangkeltő lyukját letömítettem, gyurmaszerű tapasszal, így nem annyira fülsértő. Ilyen kis alkatrész a panelon (angolul buzzer néven fut):
Gép szétszedésével kapcsolatban elég barbár dolgokat láttam a témában, noha a Youtube-on is ma már sok videó mutatja be ezen gépek kulturált megbontását. Nem mondom, amikor saját HM 1000 gépem szét kellett szedni, előbb engem is felbosszantott a tervezőmérnök kis trükkje, ami által megnehezítette a bontást. De legyőztem végül sportszerűen (akkoriban még videós segítség nélkül).
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Gainward Phantom RTX 5090 32GB (Bontatlan,Alza Garancia)
- GIGABYTE GTX 1050 OC 2GB videókártya
- Asus ROG Strix G15 G512LW - 15.6" FullHD 240Hz - i7-10750H - 16GB - 512GB SSD - Win11 - RTX 2070 8GB
- Gyári Apple tokok iPhone 12-13-14-15-16pm
- AKCIÓ! GAMER PC: Új i5-14400F (10mag/16szál) +Új RTX 5060 Ti +16-64GB DDR4! GAR/SZÁMLA! 50 FÉLE HÁZ!
- BESZÁMÍTÁS! MSI H510M i5 10500 32GB DDR4 960GB SSD RTX 3060 12GB Rampage SHIVA ADATA 600W
- Samsung S25 Ultra 256GB Csak kipróbált!! Jótállás: 2028.06.19.-ig
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- 24" Eizo FlexScan EV2146W, 1920X1200 szép, hibátlan nélkül
- DELL PowerEdge R730xd 16LFF+2SFF rack szerver - 2xE5-2680v3,64GB RAM,4x1GbE,H730 RAID v ZFS
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest