Új hozzászólás Aktív témák
-
MrChris
nagyúr
S1/S1R-hez jön egy Sigma MC-21 adapter amivel Canon EF és Sigma SA obikat lehet adaptálni.
-
MrChris
nagyúr
válasz
vihartigris #38 üzenetére
A specifikáció szerint 4:2:2/10 bit 4k30p-t belső rögzítéssel is tudja, mire megvehető lesz hamarosan upgradelhető is lesz, gondolom hasonlóan mint a GH5 esetében. HDMI-n keresztül pedig ugyan ez 60p-ben. Valamint még van HDR Mode és Hybrid Log Gamma. Még hogy nincs kraft.
Tudtommal a Sonynál egyes modelleknél nem volt probléma, hogy timelaps és egyéb funkciók amik másnál ingyenesek, náluk külön app-ban volt letölthető. Pana meg ezt csinálja.
Úgy látszik nem lehet eléggé kihangsúlyozni, hogy ez nem a leggyorsabb, de ettől még/már teljesen megfelelő sebesség videózásra. De még nem érkezett teszt, hogy mennyire hátráltató vagy sem. A minta videókon annyira nem jött át, hogy négy századdal később volt meg a fókusz, persze ha ez a fontos akkor nem ezt veszik meg. Cserébe viszont nagyon karistolós és még iso 25600-on azon a videón alig zajos, lényegesen élesebb, részletesebb, zajtalanabbnak látszik mint pl. az A7III vagy akár az A7S2. S1, A7III. Számomra pl ez a képi különbség messze fontosabb mint pár századnyi AF sebesség. De majd biztosan lesznek jó kis egzaktabb összehasonlítók amiből kiderül mire is képes. Ami nagyon átjön a képeken, hogy a milc itt tényleg csak a tükör elhagyását jelenti és a méret csökkentés egyáltalán nem volt szempont.
Maga a váz építése magasabb, prémium kategóriának látszik (pl. weather sealing) mint az A7III. Így szerintem érthető is, hogy az induló ára fölé van téve. Miért is lenne akkor olcsóbb? Piac majd úgy is eldönti.
-
MrChris
nagyúr
Jelenleg ez a legjobb videós képességgel bíró FF váz, 10bit, 4:2:2, legerősebb IS és elképesztően éles a képe, mondhatnám teljes tartalommal bíró 4K. A zajszintjéről ez elég biztató, színekről is azt írják, hogy nagyon jó lett. Az AF-ról még nem igazán derült ki, hogy olyan rossz e, vagy csak nem lesz annyira gyors mint a Sonyé. Fotó esetén nagyon gyors, videónál se tűnik annyira bénának, de rendes kimerítő tesztet, csak egy bétás verzióval találtam.
Új hozzászólás Aktív témák
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Apple iPhone 13 Pro Max - őnagysága
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Hálózati kábelek és szerelésük
- Revolut
- Macska topik
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Megjelent a The Last of Us Part 1 PC-s kiadása
- További aktív témák...
- Thinkpad X230 legenda: i7 CPU, IPS kijelző, 12 GB, dupla SSD, magyar villbill, webcam, fingerprint
- Csere-Beszámítás! Asztali számítógép PC Játékra. I5 12400F / RTX 3070 / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max/
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- 14" Dell Latitude laptopok: 5400, 5480, 5490, 7480, E7440, E7450 / SZÁMLA + GARANCIA
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest