Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ribizly

    veterán

    válasz b. #89 üzenetére

    A "baromi egyszerű használni" valóban nem helyénvaló, de elvileg elegendő volna berendezni a megfelelő helyszíneket, amelyekhez utána "csak" be kellene állítani a megfelelő napállást, meg belső fényforrásokat. Done. Amit persze megelőz egy erre felkészített engine és egy 10^99999-en model minden paraméterével. :DDD
    Nekem inkább az a fura, hogy amikor már minden működik frankón a közelítő megoldásokon (nézz csak meg egy Ubisoft game-t (új AC, FC) vagy egy Witcher 3-at), akkor kezdenek el erre rámenni. Ami egy grafikusnak, engine fejlesztőnek, 3D modellezőnek, informatikusnak, VGA fejlesztőnek új és jó dolog az a gaming és gamer oldalán ez kb. egy nagy 0.

  • ribizly

    veterán

    válasz kikikirly #76 üzenetére

    Teljesen félreérted a dolgot (és nem csak Te).
    A mai közelítő megoldások, mint global illumination, tükröződéseket, mozgó felületeket (víz), god-rays, soft shadows, stb. annyira jól meg vannak már csinálva, hogy gyakorlatilag túl jól közelítik az eredeti elérendő célt, ami nem más mint a Ray-Tracing.
    A Ray-Tracing-nek nagyon magas az erőforrásigénye és csak néhány helyen érhető tetten a működése. Ezt még megfejelték most azzal, hogy a mostani játékokban nem mindent azzal számolnak ki, hanem csak bizonyos fényforrások és bizonyos modellek fényvisszaverődés, - kioltás, tükröződését, szóródását, stb. számolják ki így, mert egy egész map-nyi dolgot nem tudnak még most sem. Ez azért van, mert ma csak azt számolják a meglévő módszerekkel is csak ami benne van a látóteredben (esetleg néhány egyéb objektumot), míg a Ray-Tracing-nél nem hanyagolhatnád el az azokról visszaszóródó, visszatükröződő fényt sem, ergo mindenre realtime ki kell minden foton hatását számolni. Az pedig nem könnyű. ;)

    @(#87) b.
    Pedig elvileg könnyebb kéne legyen betenni, mert nem kell tervezni a fényekkel, árnyékokkal mert majd maguktól "megérkeznek". :D Viszont nem lehet elnagyolni az objektumok formáját és azok felületének a milyenségét fény (elnyelés, visszatükrözödés, szórás, szín, "anyag") szempontból. Szóval az implementáció elvileg könnyebb, de a körbedolgozás elsőre több.

  • ribizly

    veterán

    Ez simán egy "meg lehet ezt is csinálni" jellegű dolog még. Majd 2 generációval ezután lehet majd talán érdemi teljesítményre számítani Ray-Tracing-ben. Addig meg lehet hagyni, hogy elárasszák a piacot a 4K@144Hz-es cuccok, amikre megint nem lesz elég az akkori kraft (ergó +1 gen ;]). Én most úgy vagyok ezzel, hogy nagyon tetszik (főleg, hogy végre megjeleik valami elérhető közelségben az amiről az egyetemi évek alatt csak hallani lehetett, de egy render akár napokig is eltartott), de ez még nem az amire én várok. Viszont a fény az alagút végén most mosolyt csal az arcomra. Az irány ugyanis jó.

Új hozzászólás Aktív témák