Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Foglalt név

    addikt

    Irigylem, hogy páran még elámulnak a szemfényvesztéstől, ami felváltotta a fejlődést az utóbbi 1-2 évtizedben. Én szerettem kütyübuzi lenni, de sajnos a piac teljesen kiöli belőlem, mert már minden "kínai".
    Az x230-at évek óta szeretném lecserélni, de egyszerűen semmit nem találok, ami jobb lenne. Ennek annyi baja van, hogy nem támogatja 60Hz-en a 4K-t. Az új gépek nagy részén már egy bal egér gomb sincs a tapipadhoz. USB portok, ne adja ég LAN csatlakozó? Mindent lespórolnak, hogy könnyű legyen és végül ugyanúgy nem megy 1.3kg alá, mint az én külön vázas gépem, amiben 1-2 csavarral bármit cserélek/bővítek, legyen az ram, hdd, billentyűzet.
    Telefon hasonló, a már 6 éves SE két ponton sovány, az akku nem bírja a hideget és sötétben nem lehet vele videózni. Az hogy ma már csak phableteket kapni, egyéni problémám, de ne nincs is semmi olyan tulajdonságuk, ami meggyőzne, hogy megkössem ezt a kompromisszumot. Tudom, hogy bennem van a hiba, mert a való világban ragadtam és nem lettem instazombi, így az előlapi kamera nem térít meg.
    Mindenhol a fingreszelés megy kb., eljutottunk odáig, hogy az autóipar nagyobbakat lép, mint az IT. Ma egy elérhető autó, 10 helyett 5 körül gyorsul százra és kb. egy konzerves doboz is megfutja a 200-at. Mindeközben sikerült lerakni egy Raytracinget. Ott lenne ugye még a VR, ami végre tényleg működik, de a profit hajhászás megölte a kreativitást és mivel ez egy új műfaj, tartalom hiányában halódik. Pedig látszik, hogy itt hála az égnek nem a halálos iramban száz fog működni, hanem pl. az astrobot.
    Azt hiszem itt van a kutya elásva, ameddig sorok állnak egy telefonért aminek csak a neve új, miért lenne igazi fejlődés? Hiszen olcsóbb semmit csinálni, így jobb lesz az év végi mérleg.

  • Foglalt név

    addikt

    válasz kuntics #13 üzenetére

    Valóban sokat segített tavaly, de az új kb. 1 évet bírta, fel is ajánlották az apple-ben, hogy adnak kedvezményt a következőből annak ellenére, hogy 3 hónap rá a garancia. Ennek ellenére most inkább én raktam bele egy utángyártottat, ami elvileg 2000mah tud a gyári 1600 helyett. Remélem ezzel jobb lesz. Ennek például nagyon örültem, hogy az új technológia elérhető a régebbi készülékhez és ezért nem kell újat venni. Lsd. Fairphone, remélem a framework is eljut idáig.

    [ Szerkesztve ]

  • Foglalt név

    addikt

    válasz domos #17 üzenetére

    Tökéletes példája annak, amit nem vennék. Nincs rajta egy usb-a, kártyaolvasó, a ramok nem bővíthetőek, az akku nem kivehető és még sorolhatnám.
    A minit néztem, de egy kézzel nem érem át azt sem, annyit meg nem ér egy uwa kamera. Hozzáteszem 4x annyiba kerül, mint az SE annak idején. Amíg megveszik én is gyártanám.

Új hozzászólás Aktív témák