Hirdetés
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Google Pixel topik
- Telekom mobilszolgáltatások
- Hogy bírja a Xiaomi 17T Pro az egész napos városnézést?
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Xiaomi 17T - T-modell
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
K82
őstag
Hát, ez így nálam egy nagy minusz pont, miután végre letöltöttem egy jó offline GPS appot

(#146) K82 Ez viszont ad némi reményt, hogy mégiscsak hasznáklható lesz. Elvégre ha csak a GPS megy, az kevésbé eszi az aksit, mintha minden más cucc (WiFi, Blutotth) is vele együtt.
Remélem, a gyártók ezt felül fogják majd bírálni, és megmarad az egyszerű váltási lehetőség.Nem értem hogy befolyásolná a high accuracy/gps only opció az offline GPS app működését. GPS only módban egyszerűen lassabban fog jelet találni, ennyi az egész.
zizidor kolléga fogalmazta meg jól a lényeget, és amióta androidos telefonom van, szinte soha nem használtam a GPS only opciót, nem vettem észre egyik telefonom sem számottevő változást az akkuidőben.
-
zizidor
őstag
Van egy kis félreértés a helymeghatározással kapcsolatosan. Sokan azt hiszik, hogy ha a GPS engedélyezve van, akkor folyamatosan megy és folyamatosan fogyaszt. Szerencsére nem így van, amikor aktív, azt jelzi egy státusz ikon.
A wifi, bluetooth, mobilhálózat infókkal felturbózva pedig sokkal gyorsabb lehet a pozícionálás, és ott is működik, ahol egyébként nincs GPS vétel (pl. épületen belül), de ezeket sem folyamatosan használja. Így pont azt éri el, hogy egy-egy helymeghatározás sokkal gyorsabb lehet, ezáltal kevesebb energiát is igényel.
-
Necroman_Mk2
őstag
Hát, ez így nálam egy nagy minusz pont, miután végre letöltöttem egy jó offline GPS appot

(#146) K82 Ez viszont ad némi reményt, hogy mégiscsak hasznáklható lesz. Elvégre ha csak a GPS megy, az kevésbé eszi az aksit, mintha minden más cucc (WiFi, Blutotth) is vele együtt.
Remélem, a gyártók ezt felül fogják majd bírálni, és megmarad az egyszerű váltási lehetőség. -
Necroman_Mk2
őstag
Érdekes volt a leírás, de mert én elég tradícionális módon használom az okostelóm (hanghívás, SMS, zenelejátszás, YouTube, net, néha fényképezés), ezért engem a legtöbb változás nem érint. Bár ez az átalakított csuszka egy érdekes dolognak tűnik, a személyi asszisztens meg hát a jövő egyik zenéje - a Marvel filmekben már működik

Ha lehet majd használni a mostani telómhoz (Samsung A3 2017), lehet fölteszem, vagz maradok Oreon.(#1) zsolt320i Érdekes, a Google kb. 12 %-ot ír - vagy az még a frissítés előtt volt? De még ha kb. 2 milliárd droidos készülékkel számolunk, az 5,7 % akkor is több mint 100 millió készüléket jelent.
(#63) jonnyjoker01 Önmagában véve dicséretes lépés, de kéíváncs vagyok, hányan fogják használni is. Lásd: Sy-lői beállítások a WIndowsban.
-
fatal`
titán
(#122) Crytec210: elég sok telefonon lehet dupla gombnyomással kamerát indítani, szinte 100% hatékonysággal. Asszony Xiaomi A1-e, a OnePlus 2-tól kezdve az összes telefonom tudta/tudja ezt. Mondanám h felesleges a kétállású kapcsoló az érintőfókusz mellett, arról nem is beszélve h pillanatok alatt élesít a telefon.
(#124) enginev3.0 : nem szoktam a GPS funkciókat kikapcsolni, észrevehetően nem befolyásolta az akkuidőt.
(#133) Blizzardking, (#140) hunfatal: a wifi/BT scanning kikapcsolhatósága megmaradt, csak a GPS only/network only opció szűnt meg.
Szerk.: átalakult, elbújtatták az opciót. A location services alá költözött be a GPS only opció (á'la improve location accuracy).
Pontosan ez a problémám. GPS-t csak akkor használok, ha nem tudom hova megyek pontosan és navigáció kell, de az időjárás miatt a network location mindig be van kapcsolva.
Szerk.: Ja most látom, hogy csak költöztették. És a gyakorlatban ez vajon hogy működik? Ha azt bekapcsolom, de a GPS-t ki, akkor marad a régi battery saving vagy pl. csempvel csak az egészet ki-be lehet állítgatni?
-
#72630400
törölt tag
-
Blizzardking
őstag
-
#77646080
törölt tag
Pisztácia nem is volt...

-
Blizzardking
őstag
-
#72630400
törölt tag
Ugy tünik az Android 9.P neve=Pisztácia lesz.
-
Fall-N
veterán
Én nem azt firtattam, hogy miért nincsenek plusz hardvergombok a telókon, hanem azt, hogy amik vannak, azok miért nem remapolhatóak? Pl. ha nincs épp hívásom és nem megy médialejátszás, akkor kikapcsolt kijelzőnél milyen funkciót lát el mondjuk a hangerő fel gomb dupla nyomásra? Semmilyet. Lehetne zseblámpakapcsoló? Símán, ha root+Xposed nélkül is engedné a rendszer a remapolását. Bekapcsolt kijelzőnél van rá mód. Ezt használhatják pl. a kamera alkalmazások a zoomoláshoz, vagy a böngészők a tab váltáshoz. De, kikapcsolt kijelzőnél ez felejtős, pedig a zseblámpa kapcsolgatáshoz hasznos lenne.
Hasznos lenne, csak a nagy átlag nem akarja ennyire kihasználni a lehetőségeket, amikről nem is tud, hogy lehetne.
Mondjuk én sem használom másra, mint amire gyárilag van, a zseblámpa jó nekem az értesítési függöny csempéjéről. Eleve sok telefonon erősebb a gomb nyomáspontja, így annyira nem is kényelmes használni, főleg ha mégha a védőtok rá is lóg. A hangerőt is szoftveresen állítom inkább van erre segédprogramom, ami az értesítési sávból állítható.
Akkor lehetne az ujjlenyomat olvasót is befogni pár dologra, főleg ha hátul van. (Előlről nem hiszem, hogy kopogtatná bárki is.)
-
Somatom
veterán
Én nem azt firtattam, hogy miért nincsenek plusz hardvergombok a telókon, hanem azt, hogy amik vannak, azok miért nem remapolhatóak? Pl. ha nincs épp hívásom és nem megy médialejátszás, akkor kikapcsolt kijelzőnél milyen funkciót lát el mondjuk a hangerő fel gomb dupla nyomásra? Semmilyet. Lehetne zseblámpakapcsoló? Símán, ha root+Xposed nélkül is engedné a rendszer a remapolását. Bekapcsolt kijelzőnél van rá mód. Ezt használhatják pl. a kamera alkalmazások a zoomoláshoz, vagy a böngészők a tab váltáshoz. De, kikapcsolt kijelzőnél ez felejtős, pedig a zseblámpa kapcsolgatáshoz hasznos lenne.
-
Fall-N
veterán
Ez is jó téma. Xposed Additions. Bármely gombot lehet vele remapolni. Külön funkciók rendelhetőek az Androidos gombműveletekhez (1,2,3 nyomás, nyomvatartás, hosszan nyomvatartás). Az előző chinafonomon a kamera gombbal hívás készenléti állapotban a "zseblámpát" kapcsoltattam ki/be. Csengés hívásállapotban rövid nyomásra fogadta, hosszan nyomásra pedig elutasította a hívást.
A kérdés az, hogy miért kell ehhez root, meg Xposed keretrendszer? Miért nem tudhatja alapból a rendszer a hardvergombok remapolhatóságát?Azért mert lassan azon vannak a gyártók, hogy minél kevesebb gomb legyen, beleértve az érintőst is. Dedikált gomb szinte egyiken sincs, csak egy-két strapa telefonon.
-
dezz
nagyúr
-
K82
őstag
(#122) Crytec210: elég sok telefonon lehet dupla gombnyomással kamerát indítani, szinte 100% hatékonysággal. Asszony Xiaomi A1-e, a OnePlus 2-tól kezdve az összes telefonom tudta/tudja ezt. Mondanám h felesleges a kétállású kapcsoló az érintőfókusz mellett, arról nem is beszélve h pillanatok alatt élesít a telefon.
(#124) enginev3.0 : nem szoktam a GPS funkciókat kikapcsolni, észrevehetően nem befolyásolta az akkuidőt.
(#133) Blizzardking, (#140) hunfatal: a wifi/BT scanning kikapcsolhatósága megmaradt, csak a GPS only/network only opció szűnt meg.
Szerk.: átalakult, elbújtatták az opciót. A location services alá költözött be a GPS only opció (á'la improve location accuracy).
-
Somatom
veterán
Nagy a kereslet, pörög az telefonüzlet. A cégek addig ütik a vasat, amíg meleg. Aztán majd valamennyire ráunnak az emberek. De ezek alatt az évek alatt hatalmas fejlődés zajlik le és egyelőre nem is nagyon látni a végét, ami az elektronikát illeti. (Inkább ez, mint a háború, abban is begyorsul az ipari fejlődés, és nem csak a hadi iparban, ami bizony ínyére van a felső vezetésnek. Leginkább persze a nyerteseknek.) Jó lenne, ha az elavult telefonokat sokkal nagyobb mértékben újrahasznosítanák, de ez a hulladéknak apró töredékét teszi csak ki. A háztartási gépek is lehetnének tartósabbak és benzines autóból sem kellene már annyi új típus (amik többsége szinte már csak a küllemükben tér el). Majd inkább elektromos autóból...
De a legjobb az lenne, ha az olajat szinte már csak kenőanyagként használnánk, műanyagként csak ahol muszáj, utóbbit könnyebben lebomlóval helyettesíteni, ahol csak lehet, a szenet pedig elfelejteni.Céljaim: A delfinek megmentése és a világbéke.
Mi vagy te? Szépségkirálynő?
-
dezz
nagyúr
Nagy a kereslet, pörög az telefonüzlet. A cégek addig ütik a vasat, amíg meleg. Aztán majd valamennyire ráunnak az emberek. De ezek alatt az évek alatt hatalmas fejlődés zajlik le és egyelőre nem is nagyon látni a végét, ami az elektronikát illeti. (Inkább ez, mint a háború, abban is begyorsul az ipari fejlődés, és nem csak a hadi iparban, ami bizony ínyére van a felső vezetésnek. Leginkább persze a nyerteseknek.) Jó lenne, ha az elavult telefonokat sokkal nagyobb mértékben újrahasznosítanák, de ez a hulladéknak apró töredékét teszi csak ki. A háztartási gépek is lehetnének tartósabbak és benzines autóból sem kellene már annyi új típus (amik többsége szinte már csak a küllemükben tér el). Majd inkább elektromos autóból...
De a legjobb az lenne, ha az olajat szinte már csak kenőanyagként használnánk, műanyagként csak ahol muszáj, utóbbit könnyebben lebomlóval helyettesíteni, ahol csak lehet, a szenet pedig elfelejteni. -
hcl
titán
-
Somatom
veterán
Az az alkalmazás szerinted honnan szerezné a cellainfót?
-
hcl
titán
Ez az új kedvencem.

Bőven elég lenne tudni 600 méteres pontossággal a helyemet az általános dolgokhoz, amihez a cella alapú helymeghatározás simán elegendő, de neem, mm pontosan tudni akarja hol van, kapcsolgatva a wifit meg a gps-t meg a bluetooth-ot meg az összes f@szságot, teljesen feleslegesen. És (ha úgy marad ahogy K82 írja) nincs rá opció hogy ezeket letiltogasd.Igen egyébként, az offline GPS nekem is hiányzik (ne egye már a mobilnetet, ha csak azt akarom tudni, hol vagyok - de erre van app, pl. a Sygic navigációja), viszont olyan appot lehetne alkotni, ami cellainfók alapján működik... :S
-
fatal`
titán
-
#77646080
törölt tag
Nem ilyen egyszerű ez. Pl. sok gyártó úgy spórol erőforrást, hogy kikapcsolt GPS esetén, ha a kijelző is ki van kapcsolva, akkor a rendszer nem közöl helyinfókat. Figyelek pár automatizálós topikot és mindegyikben azt látom, hogy a cella és wifi alapú helymeghatározás vagy működik, vagy nem. Úgy rémlik, hogy az Androidos smart lock -ban nincs is wifi alapú feloldás. Tehát, sztem nem nagy érvágás, ha nem lehet külön használni.
Mi a baj azzal, ha állandóan bekapcsolva tartod a GPS -t?Jól emlékszel, nincsen WI-FI alapú feloldás a Smart Lock-ban.
F_Gergely
Csak bizonyos gyártóknál nem érhető el, Samsung Galaxy esetén éppen van "híváskezdeményezés hanggal" opció:
Tény, hogy Gyorstárcsázás néven fut, ami korábban egy ettől eltérő funkció volt a hagyományos mobiltelefonokon, de van ilyen.
Nem szükséges hozzá, hogy hangmintát ments a névjegyhez, mint az a példádban szereplő Nokia esetén volt.
-
#16820480
törölt tag
Ezt a funkciót szerintem a minden platformon elérhető hangasszisztensek vették át lényegében.
-
Somatom
veterán
Úgy tudom, hogy ilyen sosem volt az Androidban. Sőt, szinte az összes ilyen alkalmazás szövegértelmezésen alapul. Csak egyet találtam, ami hangmintaegyezéses módszert használ (mint a régi "butatelók"). Voice Speed Dial. Erre az alkalmazásra épül a hangvezérlésem (vagyis net nélkül is működik, nyelvtől független és csak az én hangomra reagál). Kis trükközéssel bármilyen Androidos művelet végrehajtatható vele.
-
Blizzardking
őstag
Nem ilyen egyszerű ez. Pl. sok gyártó úgy spórol erőforrást, hogy kikapcsolt GPS esetén, ha a kijelző is ki van kapcsolva, akkor a rendszer nem közöl helyinfókat. Figyelek pár automatizálós topikot és mindegyikben azt látom, hogy a cella és wifi alapú helymeghatározás vagy működik, vagy nem. Úgy rémlik, hogy az Androidos smart lock -ban nincs is wifi alapú feloldás. Tehát, sztem nem nagy érvágás, ha nem lehet külön használni.
Mi a baj azzal, ha állandóan bekapcsolva tartod a GPS -t?Nem elsősorban a gps-szel van bajom, hanem a wifi scanninggel és a BT scanninggel. Ha kikapcsolom a wifit és a bluetooth-ot, akkor az lenyen kikapcsolva és kész. És ne feltételekhez kötötten legyen kikapcsolva, hanem addig, ameddig én, vagy egy általam írt task vissza nem kapcsolja. Ez a problémám. Ugyanolyan elvi probléma mint a tieid zöme amúgy.
Btw már ezerszer mondtam, hogy aki agyon automatizálja a rendszerét, annak a root alap kell legyen. Anélkül szűznek ismaradni és... tudod
Arra biztos működni fog valami secure settings beállítás hogy a helyemghatározás cella-alapú legyen, max nem rakták ki kapcsolóra az ui-n. De ha nem lehet kikapcsolni a wifi scanninget... az rohadt nagy parasztság lenne. -
F_Gergely
őstag
én azt nem értem a hanghivás miért tünt el?! Vagy csak bizonyos gyártók szedték ki a rendszerből?
Már a nokia 3310 is tudott hanghivást, most meg hiába okostelefon, nem tudok a névjegynél hangmintát hozzárendelni.... -
Somatom
veterán
Ez az új kedvencem.

Bőven elég lenne tudni 600 méteres pontossággal a helyemet az általános dolgokhoz, amihez a cella alapú helymeghatározás simán elegendő, de neem, mm pontosan tudni akarja hol van, kapcsolgatva a wifit meg a gps-t meg a bluetooth-ot meg az összes f@szságot, teljesen feleslegesen. És (ha úgy marad ahogy K82 írja) nincs rá opció hogy ezeket letiltogasd.Nem ilyen egyszerű ez. Pl. sok gyártó úgy spórol erőforrást, hogy kikapcsolt GPS esetén, ha a kijelző is ki van kapcsolva, akkor a rendszer nem közöl helyinfókat. Figyelek pár automatizálós topikot és mindegyikben azt látom, hogy a cella és wifi alapú helymeghatározás vagy működik, vagy nem. Úgy rémlik, hogy az Androidos smart lock -ban nincs is wifi alapú feloldás. Tehát, sztem nem nagy érvágás, ha nem lehet külön használni.
Mi a baj azzal, ha állandóan bekapcsolva tartod a GPS -t? -
Blizzardking
őstag
Miért lenne egyszerűbb szétdarabolni a technikát, amikor van egy olyan eszköz a zsebemben, aminek tudnia kéne minden elvárásomat. Tudná, illetve tudta is, amíg a Google nem tiltotta le az ezekhez szükséges lehetőségeket. Persze, csak az én érdekemben. Értem én, hogy a Miracast -tal szerinte kompatibilitási problémák vannak, de miért kell ezért letiltani? Hogy az se használhassa, akinek egyébként működne?
Ez az új kedvencem.

Bőven elég lenne tudni 600 méteres pontossággal a helyemet az általános dolgokhoz, amihez a cella alapú helymeghatározás simán elegendő, de neem, mm pontosan tudni akarja hol van, kapcsolgatva a wifit meg a gps-t meg a bluetooth-ot meg az összes f@szságot, teljesen feleslegesen. És (ha úgy marad ahogy K82 írja) nincs rá opció hogy ezeket letiltogasd. -
Somatom
veterán
Miért lenne egyszerűbb szétdarabolni a technikát, amikor van egy olyan eszköz a zsebemben, aminek tudnia kéne minden elvárásomat. Tudná, illetve tudta is, amíg a Google nem tiltotta le az ezekhez szükséges lehetőségeket. Persze, csak az én érdekemben. Értem én, hogy a Miracast -tal szerinte kompatibilitási problémák vannak, de miért kell ezért letiltani? Hogy az se használhassa, akinek egyébként működne?
-
Burt1793
veterán
Minek kétállású gomb? A mai telefonok olyan gyorsan fókuszálnak, hogy nincs erre szükség. Ha meg nem automata dönti el a fókusz helyét, hanem kattintasz a kijelzőn, akkor is elég az egyállású exponáló gomb (pl a hangerőgombok)
-
FoxiestFox
félisten
Tucatjával tudnék még mondani ilyeneket. Nincs rá tömegigény? Rendszeresen olvasok erre vonatkozó kérdéseket a topikokban. Vagy, beszélhetünk a mentésekről. Pontosabban a hiányukról. Ezt az első Androidban kellett volna megoldania a Google -nek. Az egy dolog, hogy megadja rá a lehetőséget a fejlesztőknek, de egyértelműen látszik, hogy ez kevés. Vagy van az alkalmazásnak ilyen opciója, vagy nincs. Az egyes mentéseket is lepkehálóval kell összevadászni a különböző mappákból.
Sztem a Google -nek létre kéne hoznia két fix, OS szintű utasítást (mentés/visszaállítás) és definiálnia egy fix elérési utat (pl. Android/data, illetve, opcionálisan Gdrive). Ezeknek az utasításoknak minden Playes alkalmazásnak engedelmeskednie kell és végrehajtania a saját mentési/visszaállítási metódusát az adott útvonalra. Így a felhasználó egyetlen gombnyomásra tudna mentést/visszaállítást készíteni. A Google meg kiadná az ultimátumot, hogy X dátum után nem frissíthető Play alkalmazás, ha az új verzió nem alkalmazkodik ehhez a metódushoz. Na, ez valóban a felhasználói élmény érdekében történő változtatás lenne.Én egyetértek mindezzel, de akkor sem tömegigény sajnos. A fórumokban azért látod sokat, mert aki igényli, oda írj, akinek meg tök jó minden, nem ír semmit.
Én is szeretnék egy csomó mindent automatizálni, lokáció, esemény, stb függővé, Google-telenné tenni, de nem fogok ezért rootolni, hogy vagy téglásítom az eszközt, vagy nem fognak tovább működni a banki appok.. -
Somatom
veterán
Mert egy ostoba, korlátolt kacat, azért. A színeket, a képeket, az ikonokat tudd testreszabni, a többire nincs tömegigény.

Tucatjával tudnék még mondani ilyeneket. Nincs rá tömegigény? Rendszeresen olvasok erre vonatkozó kérdéseket a topikokban. Vagy, beszélhetünk a mentésekről. Pontosabban a hiányukról. Ezt az első Androidban kellett volna megoldania a Google -nek. Az egy dolog, hogy megadja rá a lehetőséget a fejlesztőknek, de egyértelműen látszik, hogy ez kevés. Vagy van az alkalmazásnak ilyen opciója, vagy nincs. Az egyes mentéseket is lepkehálóval kell összevadászni a különböző mappákból.
Sztem a Google -nek létre kéne hoznia két fix, OS szintű utasítást (mentés/visszaállítás) és definiálnia egy fix elérési utat (pl. Android/data, illetve, opcionálisan Gdrive). Ezeknek az utasításoknak minden Playes alkalmazásnak engedelmeskednie kell és végrehajtania a saját mentési/visszaállítási metódusát az adott útvonalra. Így a felhasználó egyetlen gombnyomásra tudna mentést/visszaállítást készíteni. A Google meg kiadná az ultimátumot, hogy X dátum után nem frissíthető Play alkalmazás, ha az új verzió nem alkalmazkodik ehhez a metódushoz. Na, ez valóban a felhasználói élmény érdekében történő változtatás lenne. -
moleculez
veterán
Nem hiszem. Van itthon egy LG "okos TV". Az előző chinafonommal működött a Miracast, az új telóval meg nem. Nem kellett sokáig dúlnom a netet, hogy kiderüljön a hiba oka. Köszi, Google!
Évekig használtam a Dolphin -t, majd egy Androidfrissítés után nem működött úgy, mint korábban. Ehhez sem kellett bravúros nyomozás. Köszi, Google!
Ha ezek egyedi igények lettek volna, akkor nem akadtam volna rá ilyen gyorsan a hiba okára.Nem lenne egyszerűbb egy laptop? Akár chromebook?
-
Pttypang
veterán
Ez is jó téma. Xposed Additions. Bármely gombot lehet vele remapolni. Külön funkciók rendelhetőek az Androidos gombműveletekhez (1,2,3 nyomás, nyomvatartás, hosszan nyomvatartás). Az előző chinafonomon a kamera gombbal hívás készenléti állapotban a "zseblámpát" kapcsoltattam ki/be. Csengés hívásállapotban rövid nyomásra fogadta, hosszan nyomásra pedig elutasította a hívást.
A kérdés az, hogy miért kell ehhez root, meg Xposed keretrendszer? Miért nem tudhatja alapból a rendszer a hardvergombok remapolhatóságát?Oke, de ettol meg nem lesz fizikailag ketallasu a gomb. A konkret kezreallo opciot hianyolom belole. Regen szokas volt, aztan lehagytak, majd visszahozzak extrakent..
-
fank70
csendes tag
Fingreszelés.
-
FoxiestFox
félisten
Ez is jó téma. Xposed Additions. Bármely gombot lehet vele remapolni. Külön funkciók rendelhetőek az Androidos gombműveletekhez (1,2,3 nyomás, nyomvatartás, hosszan nyomvatartás). Az előző chinafonomon a kamera gombbal hívás készenléti állapotban a "zseblámpát" kapcsoltattam ki/be. Csengés hívásállapotban rövid nyomásra fogadta, hosszan nyomásra pedig elutasította a hívást.
A kérdés az, hogy miért kell ehhez root, meg Xposed keretrendszer? Miért nem tudhatja alapból a rendszer a hardvergombok remapolhatóságát?Mert egy ostoba, korlátolt kacat, azért. A színeket, a képeket, az ikonokat tudd testreszabni, a többire nincs tömegigény.

-
enginev3.0
félisten
-
Somatom
veterán
Ez is jó téma. Xposed Additions. Bármely gombot lehet vele remapolni. Külön funkciók rendelhetőek az Androidos gombműveletekhez (1,2,3 nyomás, nyomvatartás, hosszan nyomvatartás). Az előző chinafonomon a kamera gombbal hívás készenléti állapotban a "zseblámpát" kapcsoltattam ki/be. Csengés hívásállapotban rövid nyomásra fogadta, hosszan nyomásra pedig elutasította a hívást.
A kérdés az, hogy miért kell ehhez root, meg Xposed keretrendszer? Miért nem tudhatja alapból a rendszer a hardvergombok remapolhatóságát? -
Pttypang
veterán
A kétállású (ha ez a neve) gomb lenne minimum a kameragomb.
Nem a kamera megnyitása a probléma, illetve tudtommal a samsungokon megy a kétszeres gombmegnyomásos megnyitás, az is kicsit vegyesen tapasztalataim szerint. (A5 2016) -
K82
őstag
-
K82
őstag
Felraktam
Ezen tényleg nem lehet állítani a helymeghatározás pontosságát?Már nincs meg a GPS only opció, ha helymeghatározás van, használ mindent (aGPS, wifi/BT scanning).
-
enginev3.0
félisten
Felraktam
Ezen tényleg nem lehet állítani a helymeghatározás pontosságát? -
Narxis
nagyúr
Az 1 kilós telefon is nagy fejlődés az 5 kilóshoz képest. Csak nem ugyanaz, mint a 150 grammos.
És igen, az átkosban tízévekig gyártottak egy-egy mosógép vagy tévétípust és összesen volt néhány. Színes tévéje pedig a viszonylag jobban keresőknek volt. (A la egyenlőség.)
A verseny pedig ilyen, évente (hűha!) váltják egymást a hardvergenerációk. Viszont mérnökök hadát tartja el és biztosítja a technológiai fejlesztéshez szükséges dollármilliárdokat.
De ahogy már többen írták, egyátalán nem kötelező évente lecserélni mindent. A többség nem is teszi.

Ez így akkor is pazarlás és nem fenntartható fejlődés!

-
dezz
nagyúr
Az 1 kilós telefon is nagy fejlődés az 5 kilóshoz képest. Csak nem ugyanaz, mint a 150 grammos.
És igen, az átkosban tízévekig gyártottak egy-egy mosógép vagy tévétípust és összesen volt néhány. Színes tévéje pedig a viszonylag jobban keresőknek volt. (A la egyenlőség.)
A verseny pedig ilyen, évente (hűha!) váltják egymást a hardvergenerációk. Viszont mérnökök hadát tartja el és biztosítja a technológiai fejlesztéshez szükséges dollármilliárdokat.
De ahogy már többen írták, egyátalán nem kötelező évente lecserélni mindent. A többség nem is teszi.

-
Narxis
nagyúr
Nyilván csak ez a 2 véglet létezik, a nem fejlesztünk semmit meg az évente kiadott 20 mobil gyártónként lepkefingnyi különbséggel az előző évihez képest.

-
nonsen5e
veterán
A biztonsági frissítések hogy jönnek? Google adja ki, vagy a gyártók továbbra is?
Mert tök szép a rakás új feature, de a halál fizet 50-100 ezret valamiért, amire 1-2 év (jobb esetben) a support.@schawo : Nekem is sokkal tisztább és szárazabb érzés a Lineage a Samsung bloatware-i nélkül... És 1-2 hetente jönnek updatek. S5-re.
Na most én úgy vagyok vele, hogy lehet tök jó az az éve outdated OS, amire inkább nem teszi fel a user a frissítéseket, de ha valami ordas biztonsági nagykapun keresztül lopja le valami bot az ember accountját, az nem vicces. Akkor inkább legyen lassabb.
A másik, hogy a gyártó minek ad ki olyan updateket adott hardverre, amitől használhatatlanná lassul.@Aprósólyom : Az új főverzió azért van, mert az OS fejlesztés alatt áll. Hogy a gyártó nem támogatja rendesen, az más kérdés.
@Fox : Célzott hackertámadás nélkül is sok olyan dolog van, ahol beszívhatod, ha nem biztonságos a telód. Pláne az itteni korlátos mobilnetek korában, ha valami lezabálja, már elég bosszúság.
"A másik, hogy a gyártó minek ad ki olyan updateket adott hardverre, amitől használhatatlanná lassul."
A napnál is világosabb, hogy miért. Az átlag embernek ötlete nincs róla, hogy vissza lehet esetleg tenni a régi, használható sebességű rendszert. Ebből következik, hogy ha kijön az új update, majd sunyiban települ a háttérben, a user csak azt veszi észre, hogy "de lassú lett ez a szar" - és amint telik le a 2 év, már rohan is a szolgáltatóhoz venni fix két év után a következő telefont, és indul újra a kör.
-
hcl
titán
A biztonsági frissítések hogy jönnek? Google adja ki, vagy a gyártók továbbra is?
Mert tök szép a rakás új feature, de a halál fizet 50-100 ezret valamiért, amire 1-2 év (jobb esetben) a support.@schawo : Nekem is sokkal tisztább és szárazabb érzés a Lineage a Samsung bloatware-i nélkül... És 1-2 hetente jönnek updatek. S5-re.
Na most én úgy vagyok vele, hogy lehet tök jó az az éve outdated OS, amire inkább nem teszi fel a user a frissítéseket, de ha valami ordas biztonsági nagykapun keresztül lopja le valami bot az ember accountját, az nem vicces. Akkor inkább legyen lassabb.
A másik, hogy a gyártó minek ad ki olyan updateket adott hardverre, amitől használhatatlanná lassul.@Aprósólyom : Az új főverzió azért van, mert az OS fejlesztés alatt áll. Hogy a gyártó nem támogatja rendesen, az más kérdés.
@Fox : Célzott hackertámadás nélkül is sok olyan dolog van, ahol beszívhatod, ha nem biztonságos a telód. Pláne az itteni korlátos mobilnetek korában, ha valami lezabálja, már elég bosszúság.
-
#16820480
törölt tag
Valaki el tudná nekem mondani, hogy milyen céllal adnak ki évente új főverziókat, hogy aztán a régi telefonok kiessenek frissítésekből, pl. biztonsági frissítésekből? Két fő verziós frissítést kaptam a telefonom megvásárlása után (eredeti 5 óta most már 7 van), de hétköznapi felhasználói szemmel az 5 is tökéletesen használható volt. Na már most, az viszont garantált, hogy mivel "mesterségesen" elöregített az operációs rendszer, így garantáltan, már nem fognak rá biztonsági frissítést sem kiadni. A legutóbbi biztonsági frissítésem 2017. szeptemberi, és most, hogy két éve elmúlt, már nem is hiszem, hogy valaha ki fognak-e rá adni...
Eskü, pont a támogatás minősége miatt gondolkodom most már apple telefonban, pedig sokáig kötöttem az ebet a karóhoz. De egy lassan 5 éves iphone 5s még mindig megkapja a frissítést...Ha megnézed az aktuális legfrissebb Android biztonsági közleményt, akkor látszik jól benne, hogy még 6-0-ra is adtak ki frissítést most júniusban. Azzal nem tud a Google mit kezdeni, hogy a telefonod gyártója szarik a fejedre, mivel nem a Google a telefonod gyártójának főnöke/tulajdonosa/egyebe.
schawo: Köszi, de inkább nem kérek a gyártói ilyen-olyan kókler megoldásokból a telefonomon. Nem győztem letiltani és kikapcsolni az idióta LG appokat is, amik folyton azzal zaklattak, hogy optimalizáljam a telefont, meg futtassam ezt vagy azt. Ami plusz funkciót szeretnék, azt általában egy app telepítésével el lehet érni, de így az én kezemben van a döntés, hogy felteszem-e.
-
nonsen5e
veterán
Ami kell funkció, azt belerakom ilyen meg olyan appokkal, Xposed + Magisk + egyé varázslattal, a törölhetetlen gyártói bloatware és botnet halmazból meg legyen minél kevesebb a telefonomon.
Épp elég a chipsetben az NSA/MSS inside™. -
schawo
titán
Hú, gugli de le van maradva a gyártói rendszerekhez képest. Régebben volt értelme az érintetlen rendszernek, de a mára a gyártók nagyon kitapasztalták az android lehetőségeit, és már az alsó kategóriában is köröket vernek a pucér droid elkövetkező változatára is.
-
schawo
titán
Valaki el tudná nekem mondani, hogy milyen céllal adnak ki évente új főverziókat, hogy aztán a régi telefonok kiessenek frissítésekből, pl. biztonsági frissítésekből? Két fő verziós frissítést kaptam a telefonom megvásárlása után (eredeti 5 óta most már 7 van), de hétköznapi felhasználói szemmel az 5 is tökéletesen használható volt. Na már most, az viszont garantált, hogy mivel "mesterségesen" elöregített az operációs rendszer, így garantáltan, már nem fognak rá biztonsági frissítést sem kiadni. A legutóbbi biztonsági frissítésem 2017. szeptemberi, és most, hogy két éve elmúlt, már nem is hiszem, hogy valaha ki fognak-e rá adni...
Eskü, pont a támogatás minősége miatt gondolkodom most már apple telefonban, pedig sokáig kötöttem az ebet a karóhoz. De egy lassan 5 éves iphone 5s még mindig megkapja a frissítést...De egy lassan 5 éves iphone 5s még mindig megkapja a frissítést...
És az aki felteszi, örökké átkozza magát a hülyeségéért. Attól hogy lehet, még nem biztos, hogy jó dolog. Lásd pont apple. -
#77646080
törölt tag
És ti abba, hogy mennyire tökmindegy a security patch verziószáma, ha célzott hackertámadás célpontjává válik valaki, amivé a kis fostos inszignifikáns fogyasztói életével sosem fog?
Tudatos eszközhasználattal több éves securtiy patchekkel is nullaközeli biztonsági kockázattal használhatók a consumer eszközök. A közösségi szarok, (ahogy a Google is), minden további nélkül értékesít minket mindenféle hack nélkül, a hackereknek pedig nem mi vagyunk a célközönsége.
A fenti kérdésemre sem próbált meg senki válaszolni, hogy miért kell évente megvenni a legújabb kacatot.
Cseszett agymosott konzumerizmus.A fenti kérdésemre sem próbált meg senki válaszolni, hogy miért kell évente megvenni a legújabb kacatot.
Nem "kell", a vásárlás évente mindössze lehetőség (nem kötelező).
Nálam, a legnagyobb megelégedettségemre, egy több, mint 2 évvel ezelőtti flagship fut. Van még rajta másfél év jótállás, addig biztosan, de talán annál is tovább szeretném megtartani. Kapott két főverzió frissítést (MM ➡️ NUGÁT ➡️ OREO) és a gyártó gyakorlata alapján még egy évig a security level is kap frissítést.
Samsung Galaxy S7.
-
dezz
nagyúr
-
FoxiestFox
félisten
Miért nekem válaszoltál? Nekem mit kéne ezen gondolkodnom? Ha nem 007 -es ügynök a user, vagy épp nem a hidegfúzió dokumentációját tárolja a telóján, akkor nagyobb haszonnal kecsegtet a szervert támadni, mint egy klienst. Az NSA sem a kliensek telóin kutakodott, hanem a Google kábelét fúrta meg.
A kérdésedre legfeljebb az tudna válaszolni, aki évente cserél telót. Én nem tartozom közéjük és még csak nem is flagshipeket választok.Jól teszed.
Azért neked, mert te vetetted fel, hogy milyen kár érhet: hát lényegében semmilyen, a telógyártókat érheti az a kár, hogy nem landol náluk egy havi fizud (vagy több) évente-kétévente. -
Somatom
veterán
És ti abba, hogy mennyire tökmindegy a security patch verziószáma, ha célzott hackertámadás célpontjává válik valaki, amivé a kis fostos inszignifikáns fogyasztói életével sosem fog?
Tudatos eszközhasználattal több éves securtiy patchekkel is nullaközeli biztonsági kockázattal használhatók a consumer eszközök. A közösségi szarok, (ahogy a Google is), minden további nélkül értékesít minket mindenféle hack nélkül, a hackereknek pedig nem mi vagyunk a célközönsége.
A fenti kérdésemre sem próbált meg senki válaszolni, hogy miért kell évente megvenni a legújabb kacatot.
Cseszett agymosott konzumerizmus.Miért nekem válaszoltál? Nekem mit kéne ezen gondolkodnom? Ha nem 007 -es ügynök a user, vagy épp nem a hidegfúzió dokumentációját tárolja a telóján, akkor nagyobb haszonnal kecsegtet a szervert támadni, mint egy klienst. Az NSA sem a kliensek telóin kutakodott, hanem a Google kábelét fúrta meg.
A kérdésedre legfeljebb az tudna válaszolni, aki évente cserél telót. Én nem tartozom közéjük és még csak nem is flagshipeket választok. -
FoxiestFox
félisten
És ti abba, hogy mennyire tökmindegy a security patch verziószáma, ha célzott hackertámadás célpontjává válik valaki, amivé a kis fostos inszignifikáns fogyasztói életével sosem fog?
Tudatos eszközhasználattal több éves securtiy patchekkel is nullaközeli biztonsági kockázattal használhatók a consumer eszközök. A közösségi szarok, (ahogy a Google is), minden további nélkül értékesít minket mindenféle hack nélkül, a hackereknek pedig nem mi vagyunk a célközönsége.
A fenti kérdésemre sem próbált meg senki válaszolni, hogy miért kell évente megvenni a legújabb kacatot.
Cseszett agymosott konzumerizmus. -
Somatom
veterán
Valaki el tudná nekem mondani, hogy milyen céllal adnak ki évente új főverziókat, hogy aztán a régi telefonok kiessenek frissítésekből, pl. biztonsági frissítésekből? Két fő verziós frissítést kaptam a telefonom megvásárlása után (eredeti 5 óta most már 7 van), de hétköznapi felhasználói szemmel az 5 is tökéletesen használható volt. Na már most, az viszont garantált, hogy mivel "mesterségesen" elöregített az operációs rendszer, így garantáltan, már nem fognak rá biztonsági frissítést sem kiadni. A legutóbbi biztonsági frissítésem 2017. szeptemberi, és most, hogy két éve elmúlt, már nem is hiszem, hogy valaha ki fognak-e rá adni...
Eskü, pont a támogatás minősége miatt gondolkodom most már apple telefonban, pedig sokáig kötöttem az ebet a karóhoz. De egy lassan 5 éves iphone 5s még mindig megkapja a frissítést...Gondolkodtál már azon, hogy mekkora rizikófaktorral, milyen kár érhet, ha nem a legfrissebb az Androidverziód, vagy a biztonsági csomagod?
-
Narxis
nagyúr
Valaki el tudná nekem mondani, hogy milyen céllal adnak ki évente új főverziókat, hogy aztán a régi telefonok kiessenek frissítésekből, pl. biztonsági frissítésekből? Két fő verziós frissítést kaptam a telefonom megvásárlása után (eredeti 5 óta most már 7 van), de hétköznapi felhasználói szemmel az 5 is tökéletesen használható volt. Na már most, az viszont garantált, hogy mivel "mesterségesen" elöregített az operációs rendszer, így garantáltan, már nem fognak rá biztonsági frissítést sem kiadni. A legutóbbi biztonsági frissítésem 2017. szeptemberi, és most, hogy két éve elmúlt, már nem is hiszem, hogy valaha ki fognak-e rá adni...
Eskü, pont a támogatás minősége miatt gondolkodom most már apple telefonban, pedig sokáig kötöttem az ebet a karóhoz. De egy lassan 5 éves iphone 5s még mindig megkapja a frissítést...Azért, hogy új okostelefont kelljen venni. Fogyasztói társadalom.
-
Aprósólyom
addikt
Valaki el tudná nekem mondani, hogy milyen céllal adnak ki évente új főverziókat, hogy aztán a régi telefonok kiessenek frissítésekből, pl. biztonsági frissítésekből? Két fő verziós frissítést kaptam a telefonom megvásárlása után (eredeti 5 óta most már 7 van), de hétköznapi felhasználói szemmel az 5 is tökéletesen használható volt. Na már most, az viszont garantált, hogy mivel "mesterségesen" elöregített az operációs rendszer, így garantáltan, már nem fognak rá biztonsági frissítést sem kiadni. A legutóbbi biztonsági frissítésem 2017. szeptemberi, és most, hogy két éve elmúlt, már nem is hiszem, hogy valaha ki fognak-e rá adni...
Eskü, pont a támogatás minősége miatt gondolkodom most már apple telefonban, pedig sokáig kötöttem az ebet a karóhoz. De egy lassan 5 éves iphone 5s még mindig megkapja a frissítést... -
Somatom
veterán
Médiatartalmakat sikerült átküldenem (többé-kevésbé, mert nem minden formátum támogatott). A képernyőtükrözéssel vagyok elakadva. De, nem is az LG TV a lényeg, csak azon bukott ki a dolog. Ezt a funkciót elsődlegesen arra használnám, hogy amikor a kamionnal olyan helyen kell hétvégéznem, ahol nincs net, ott legalább a telóról tudjak filmeket nézni a hordozható kis TV -men. Erre pont jó lett volna egy Miracast dongle ... ha lenne Miracast. A Google szerint a Chromecast a megoldás. Vettem is egyet. Aztán kiderült, hogy a CC nem kiváltó eszköz, mert a Miracast -tal ellentétben akkor is kell neki net, ha egyáltalán nem akarok netről castolni. Ezt is köszi, Google!
Böngészőből tényleg sok van, csak egyik silányabb, mint a másik. A Dolphin kezelhető volt egérrel is. Továbbá:
-realtime tördelés
-fix asztali kliens mód
-beállítható az oldalak megnyitása új lapon
-LastPass beépülő.
-Kilépés gomb.
Stb.
LastPass plugin a Dolphinon kívül, Firefox -hoz és Yandex -hez van. A Yandex elhasal az egérrel kezelésen. A Firefoxot egy beépülővel próbálom rávenni az áttördelésre, de nem sok sikerrel. Meg, vannak más hiányosságai is. -
Narxis
nagyúr
Nem hiszem. Van itthon egy LG "okos TV". Az előző chinafonommal működött a Miracast, az új telóval meg nem. Nem kellett sokáig dúlnom a netet, hogy kiderüljön a hiba oka. Köszi, Google!
Évekig használtam a Dolphin -t, majd egy Androidfrissítés után nem működött úgy, mint korábban. Ehhez sem kellett bravúros nyomozás. Köszi, Google!
Ha ezek egyedi igények lettek volna, akkor nem akadtam volna rá ilyen gyorsan a hiba okára.Az LG okos tévéhez van androidos app amit az LG direkt erre készített. Böngészőből is vagy egy tucat van, a Dolphin felett már eljárt az idő.
-
Somatom
veterán
Az régen volt. Sztem manapság már a legritkább esetben visszafordítható. Pl. Samsungon ott van a KNOX. Az én telómon (Moto) pedig bootloadert kell hozzá nyitni, amihez a nyitókódot a Lenovotól kell igényelni. Az igényléshez el kell fogadni egy nyilatkozatot, amiben a user lemond mindenféle garanciális igényéről.
-
Somatom
veterán
Nem hiszem. Van itthon egy LG "okos TV". Az előző chinafonommal működött a Miracast, az új telóval meg nem. Nem kellett sokáig dúlnom a netet, hogy kiderüljön a hiba oka. Köszi, Google!
Évekig használtam a Dolphin -t, majd egy Androidfrissítés után nem működött úgy, mint korábban. Ehhez sem kellett bravúros nyomozás. Köszi, Google!
Ha ezek egyedi igények lettek volna, akkor nem akadtam volna rá ilyen gyorsan a hiba okára. -
Pttypang
veterán
Végigolvastam becsülettel, de őszintén szólva nem nagyon tudok felidézni semmi olyasmit, amit miatt azt mondanám, hogy igen, végre valami okos változtatás!
Én még bőven a 7-es androidon vagyok, a 8-asnál se volt igazából semmi újdonság, ami megfogott volna, de a biztonsági frissítések miatt meg akartam lépni a váltást. Rosszabb aksiidő és pár probléma után visszamenekültem a 7-esre. Kétszer is megcsináltam ezt a kört. A 7-esen a Google Daydream még érdekelt anno (de hát ahhoz is mókolni kellett, mert csak úgy nem lehet támogatni akármilyen telefont, ugye?). Gondoltam talán majd az Android P.
Hát nem. Semmi, de szó szerint semmi érdemleges változás nincs. Így pedig motíváció sincs arra, hogy nekem frissebb android kellene. Oldják meg a biztonsági frissítéseket a 7-eshez, és kezit csókolom...

Én elhiszem, hogy a Google-nél is vért izzadnak az új dolgok kitalálásán, de ilyen gesztusvezérelt dolgokkal és hasonlóakkal hagyjanak már békén. Ugye emlékszünk még az "alvó" telefon képernyőjére való "rajzolgatás" divathóbortjára? Hol van most? Sehol. Bezzeg egy dedikált kamera gomb szinte senkinek se jut az eszébe a telefongyártók közül. De majd az új gesztusok jók lesznek. Gondolták ők.
Az ilyen asszisztensekkel is hagyjanak már békén, nincs rá szükségem.
Eme kirohanásnak mindössze annyi a lényege, hogy utána meg csodálkoznak, hogy hát milyen nehezen terjed el az új verziók... Nem csoda, kérem szépen. Nem kellene évenként új főverzió, hanem elég lenne 2-3 évente. Aztán azt kellene menet közben folyamatosan biztonsági frissítésekkel, esetleg időszakos kinézet / content update-ekkel ellátni. Rossz lóra ült fel a Google és utána fogja a fejét, hogy rossz irányba megy....

Kameragombot en is hianyolom erosen.
-
Narxis
nagyúr
Maximálisan egyetértek. Eddig minden verziófrissítésnek volt számomra nagyon fájdalmas hátulütője. Megvettem ezt a telót 6 -tal és rögtön azzal szembesültem, hogy a Google letiltotta a Miracastot:
"Android supported Miracast, in Android 4.2 (KitKat) and Android 5 (Lollipop). However, Google dropped native Miracast support in Android 6 (Marshmallow) and later.".
Magamtól eszembe nem jutott volna frissíteni, de egy másik csúf Google hiba miatt megváltozott a modem alapbeállítása és ettől elszállt a 2G, 3G elérésem. Ezen a FR nem segít, csak a ROM csere, így kénytelen voltam engedni, hogy 7 -re frissüljön. Gondolom, a webview -ben rombolt valamit a Google, mert onnantól megszűnt a kedvenc böngészőmben (Dolphin) a realtime szövegáttördelés.
Most az Oreoért nyivákol a telóm, de kizárt, hogy engedjem frissülni. Viszont, lassan időszerű a csere és ha az új teló 8.1 -el jön ki, akkor nem tudok rá régebbit varázsolni. Automatizálós topikokból nekem az jön le, hogy 8.1 -től már nem lehet root nélkül, automatizáltan, kimenő hívást elutasítani. Van egy magam kreálta hangvezérlésem, amihez nélkülözhetetlen ez a funkció. Nagyon nem szeretném bebukni. A háttérben futó kamera funkciót is használom, sokat segít a munkámban. Ha igaz, amit hallottál, akkor P -től ez is bukó. Vagy, root. Vicc, hogy be kell buknom a garit ahhoz, hogy normálisan használhassam a telót.Inkább azt mondanám, hogy elég egyedi igényeid vannak.

-
Fall-N
veterán
Gondolj arra, hogy amivel a legtöbb esetben szervizbe viszik az emberkék a telójukat (kijelzőbetörés, beázás) arra úgysincs gari. Annak meg, hogy valami magától tönkremegy benne, annyira kicsi az esélye, hogy azt egyáltalán nem fáj bebukni a rootért cserébe.
Meg azért általában a root visszafordítható a legtöbb esetben.
-
#04441088
törölt tag
Jó lesz ez, lesz benne azért pár jó, hasznos funkció.
-
Blizzardking
őstag
Maximálisan egyetértek. Eddig minden verziófrissítésnek volt számomra nagyon fájdalmas hátulütője. Megvettem ezt a telót 6 -tal és rögtön azzal szembesültem, hogy a Google letiltotta a Miracastot:
"Android supported Miracast, in Android 4.2 (KitKat) and Android 5 (Lollipop). However, Google dropped native Miracast support in Android 6 (Marshmallow) and later.".
Magamtól eszembe nem jutott volna frissíteni, de egy másik csúf Google hiba miatt megváltozott a modem alapbeállítása és ettől elszállt a 2G, 3G elérésem. Ezen a FR nem segít, csak a ROM csere, így kénytelen voltam engedni, hogy 7 -re frissüljön. Gondolom, a webview -ben rombolt valamit a Google, mert onnantól megszűnt a kedvenc böngészőmben (Dolphin) a realtime szövegáttördelés.
Most az Oreoért nyivákol a telóm, de kizárt, hogy engedjem frissülni. Viszont, lassan időszerű a csere és ha az új teló 8.1 -el jön ki, akkor nem tudok rá régebbit varázsolni. Automatizálós topikokból nekem az jön le, hogy 8.1 -től már nem lehet root nélkül, automatizáltan, kimenő hívást elutasítani. Van egy magam kreálta hangvezérlésem, amihez nélkülözhetetlen ez a funkció. Nagyon nem szeretném bebukni. A háttérben futó kamera funkciót is használom, sokat segít a munkámban. Ha igaz, amit hallottál, akkor P -től ez is bukó. Vagy, root. Vicc, hogy be kell buknom a garit ahhoz, hogy normálisan használhassam a telót.Gondolj arra, hogy amivel a legtöbb esetben szervizbe viszik az emberkék a telójukat (kijelzőbetörés, beázás) arra úgysincs gari. Annak meg, hogy valami magától tönkremegy benne, annyira kicsi az esélye, hogy azt egyáltalán nem fáj bebukni a rootért cserébe.
-
NumberGuy
tag
Végigolvastam becsülettel, de őszintén szólva nem nagyon tudok felidézni semmi olyasmit, amit miatt azt mondanám, hogy igen, végre valami okos változtatás!
Én még bőven a 7-es androidon vagyok, a 8-asnál se volt igazából semmi újdonság, ami megfogott volna, de a biztonsági frissítések miatt meg akartam lépni a váltást. Rosszabb aksiidő és pár probléma után visszamenekültem a 7-esre. Kétszer is megcsináltam ezt a kört. A 7-esen a Google Daydream még érdekelt anno (de hát ahhoz is mókolni kellett, mert csak úgy nem lehet támogatni akármilyen telefont, ugye?). Gondoltam talán majd az Android P.
Hát nem. Semmi, de szó szerint semmi érdemleges változás nincs. Így pedig motíváció sincs arra, hogy nekem frissebb android kellene. Oldják meg a biztonsági frissítéseket a 7-eshez, és kezit csókolom...

Én elhiszem, hogy a Google-nél is vért izzadnak az új dolgok kitalálásán, de ilyen gesztusvezérelt dolgokkal és hasonlóakkal hagyjanak már békén. Ugye emlékszünk még az "alvó" telefon képernyőjére való "rajzolgatás" divathóbortjára? Hol van most? Sehol. Bezzeg egy dedikált kamera gomb szinte senkinek se jut az eszébe a telefongyártók közül. De majd az új gesztusok jók lesznek. Gondolták ők.
Az ilyen asszisztensekkel is hagyjanak már békén, nincs rá szükségem.
Eme kirohanásnak mindössze annyi a lényege, hogy utána meg csodálkoznak, hogy hát milyen nehezen terjed el az új verziók... Nem csoda, kérem szépen. Nem kellene évenként új főverzió, hanem elég lenne 2-3 évente. Aztán azt kellene menet közben folyamatosan biztonsági frissítésekkel, esetleg időszakos kinézet / content update-ekkel ellátni. Rossz lóra ült fel a Google és utána fogja a fejét, hogy rossz irányba megy....

Közel 80%-os market share esetén, van még egyáltalán olyan, hogy vért kell izzadni bármin is. Felmerülhet a kérdés, hogy van-e még olyan, hogy konkurencia harc?

-
moleculez
veterán
Nem a névadásra gondoltam nyilván, ezért is hoztam fel a W10-t példának. Úgy kellene megcsinálni mondjuk 10. foverziot, hogy ami azt megkapja, az már a többit is. Csakúgy, mint minden gép amin W10 fut, megkapja a frissítéseket.
-
Somatom
veterán
Én azt olvastam hónapokkal ezelőtt, hogy az android p-ben csak előtéri alkalmazások fogják tudni használni a kamerát. Vagyis háttérben futó autós kamera és spy programok nem, viszont erről mostanában még sehol nem olvastam, valószínűleg nem igaz.
Én minden új android verziótól félek, ilyenkor rendszerint a régi programjaim meg se nyekkennek az új oprendszer alatt, hetekig tart mire minden programomban kibogozom hogy mi miért nem működik, éppen ezért nem is nagyon érdekelnek az újdonságok, mert azokhoz nyúlnak hozzá legtöbbször a soron következő android verzióban (a legnagyobb szívás eddig a lollipop-marshmallow átállás volt)Maximálisan egyetértek. Eddig minden verziófrissítésnek volt számomra nagyon fájdalmas hátulütője. Megvettem ezt a telót 6 -tal és rögtön azzal szembesültem, hogy a Google letiltotta a Miracastot:
"Android supported Miracast, in Android 4.2 (KitKat) and Android 5 (Lollipop). However, Google dropped native Miracast support in Android 6 (Marshmallow) and later.".
Magamtól eszembe nem jutott volna frissíteni, de egy másik csúf Google hiba miatt megváltozott a modem alapbeállítása és ettől elszállt a 2G, 3G elérésem. Ezen a FR nem segít, csak a ROM csere, így kénytelen voltam engedni, hogy 7 -re frissüljön. Gondolom, a webview -ben rombolt valamit a Google, mert onnantól megszűnt a kedvenc böngészőmben (Dolphin) a realtime szövegáttördelés.
Most az Oreoért nyivákol a telóm, de kizárt, hogy engedjem frissülni. Viszont, lassan időszerű a csere és ha az új teló 8.1 -el jön ki, akkor nem tudok rá régebbit varázsolni. Automatizálós topikokból nekem az jön le, hogy 8.1 -től már nem lehet root nélkül, automatizáltan, kimenő hívást elutasítani. Van egy magam kreálta hangvezérlésem, amihez nélkülözhetetlen ez a funkció. Nagyon nem szeretném bebukni. A háttérben futó kamera funkciót is használom, sokat segít a munkámban. Ha igaz, amit hallottál, akkor P -től ez is bukó. Vagy, root. Vicc, hogy be kell buknom a garit ahhoz, hogy normálisan használhassam a telót. -
domel
tag
Én azt olvastam hónapokkal ezelőtt, hogy az android p-ben csak előtéri alkalmazások fogják tudni használni a kamerát. Vagyis háttérben futó autós kamera és spy programok nem, viszont erről mostanában még sehol nem olvastam, valószínűleg nem igaz.
Én minden új android verziótól félek, ilyenkor rendszerint a régi programjaim meg se nyekkennek az új oprendszer alatt, hetekig tart mire minden programomban kibogozom hogy mi miért nem működik, éppen ezért nem is nagyon érdekelnek az újdonságok, mert azokhoz nyúlnak hozzá legtöbbször a soron következő android verzióban (a legnagyobb szívás eddig a lollipop-marshmallow átállás volt) -
Fall-N
veterán
Sztem ebben van néhány pontosítanivaló és talán érdemes is egy kicsit foglalkozni a témával. Az LG mókolását nem ismerem. Tudomásom szerint az osztottképernyős módot a Samsung mutatta be először. Ha jól rémlik, akkor a Note1 -ben. Az biztos, hogy az SGS2 -mön (anmo, 2013 -ban) használtam gyári alapú, custom ROM -on (Android 4.1) és nem csak Samsung alkalmazásokkal működött.
Ami a Google megoldását illeti, tulképp a 6 -ban debütált, root -tal előhívható, rejtett funkcióként. Aztán, a 7 -ben lett nyilvános. DE! Ha valaki használt már pl. Remix OS -t (Android 6 alap), az nem érti, hogy a Google -nek miért csak egy ilyen alfa állapotú csökevényt sikerült összehoznia. Persze, ebben is vannak plusz lehetőségek, csak ügyesen elrejtve (freeform mode). Szvsz. szégyen és gyalázat, hogy mások messze lekőrözik a Google -t az Android fejlesztésében. Mi kell ahhoz, hogy valaki képes legyen hasznos és innovatív fejlesztéseket kiadni? Anyagi erőforrás, humán erőforrás, jogosultság. A Google -nek vajon melyik hiányzik?Inkább gondolom ők is úgy vannak vele, mint az Apple. Nem akarnak nem egyszerre mindent ellőni. Akkor tudnak jövőre is valamit bemutatni. Vagy párhuzamosan megy a P utáni rendszer fejlesztése és még tesztelik, alfa állapotában van, bugos.
-
Somatom
veterán
Ne hasonlítsd ahhoz, hogy az LG megcsinálta az osztott képernyőt. Egyrészt csak a saját alkalmazásaival működött. Másrészt más az, hogyha van rá hivatalos API, ami alapján a fejlesztők bele tudják tenni az alkalmazásukba a kódot. Úgy tud csak működni bármilyen telefonon, amin legalább 7.0 fut.
Ameddig csak egy gyártó támogat valamit, addig nem sokat ér, mert különböző márkák közt már nem működik. Jó példa a témázás: ami Huawei EMUI téma van az nem jó a Samsunghoz vagy Sonyhoz. Nincs semmi átjárás köztük. Főleg, hogy saját alkalmazásuk alatt lehet letölteni. Ha végre a gyártók is a ROM-jukba beleraknák a Substratum/Sony RRO layer támogatást akkor mindegyiken működne. Playen van amúgy is téma hozzá.
Sztem ebben van néhány pontosítanivaló és talán érdemes is egy kicsit foglalkozni a témával. Az LG mókolását nem ismerem. Tudomásom szerint az osztottképernyős módot a Samsung mutatta be először. Ha jól rémlik, akkor a Note1 -ben. Az biztos, hogy az SGS2 -mön (anmo, 2013 -ban) használtam gyári alapú, custom ROM -on (Android 4.1) és nem csak Samsung alkalmazásokkal működött.
Ami a Google megoldását illeti, tulképp a 6 -ban debütált, root -tal előhívható, rejtett funkcióként. Aztán, a 7 -ben lett nyilvános. DE! Ha valaki használt már pl. Remix OS -t (Android 6 alap), az nem érti, hogy a Google -nek miért csak egy ilyen alfa állapotú csökevényt sikerült összehoznia. Persze, ebben is vannak plusz lehetőségek, csak ügyesen elrejtve (freeform mode). Szvsz. szégyen és gyalázat, hogy mások messze lekőrözik a Google -t az Android fejlesztésében. Mi kell ahhoz, hogy valaki képes legyen hasznos és innovatív fejlesztéseket kiadni? Anyagi erőforrás, humán erőforrás, jogosultság. A Google -nek vajon melyik hiányzik? -
#46922752
törölt tag
Na ennél is mindenki elmondja ( köztük én is ), hogy minek, semmi új etc. Aztán majd a többség lelkesen várja mikor jön már a 3.14?!! Aztán kopp, hogy na ezt fölös volt várni. Dejókat nevetek majd a Note8 és note9 topikokban.

-
Fall-N
veterán
Mondom 6.1, 6.2, 6.3. Ennyi a változtatás. Nyugodtan olvass vissza itt a kommentek között, senki nincs lefeküdve a hatalmas és fantasztikus főverzió váltást igénylő újdonságok miatt.
De legalább azt el lehet vele érni, hogy lehet új telefont venni, mert ha kijönne 8.2-ként, akkor talán frissülnének a telefonok, igy meg vehetsz új telefont ha 1 évnél régebbid van.Arról a vicces tényről nem is beszélve, hogy a legtöbb gyártó már fényévekkel ezelőtt (sokszor jobban) megcsinálta azokat amik most hatalmas újdonságként vannak beharangozva (ugye megvan hogy az LG-nek már 5.0-ban volt osztott képernyője, ami pl. a 7.0 "hatalmas" újdonsága volt...)
ui: egyébként ez már régen nem szakmai oldal, az 5 éve volt. Azóta több a bulvár mint lassan az indexen, címadás, tartalom minden full clickbait.Lassan az utolsó noname magyar youtuber is hamarabb tesztel/mutat be eszközöket (pl. mobiltelefon) mint ez a lapcsalád.
Ne hasonlítsd ahhoz, hogy az LG megcsinálta az osztott képernyőt. Egyrészt csak a saját alkalmazásaival működött. Másrészt más az, hogyha van rá hivatalos API, ami alapján a fejlesztők bele tudják tenni az alkalmazásukba a kódot. Úgy tud csak működni bármilyen telefonon, amin legalább 7.0 fut.
Ameddig csak egy gyártó támogat valamit, addig nem sokat ér, mert különböző márkák közt már nem működik. Jó példa a témázás: ami Huawei EMUI téma van az nem jó a Samsunghoz vagy Sonyhoz. Nincs semmi átjárás köztük. Főleg, hogy saját alkalmazásuk alatt lehet letölteni. Ha végre a gyártók is a ROM-jukba beleraknák a Substratum/Sony RRO layer támogatást akkor mindegyiken működne. Playen van amúgy is téma hozzá.
-
Somatom
veterán
-
#16820480
törölt tag
hm, ez nem is rossz ötlet. android is kapna egy 6 hetes ciklust lehet jót tenne. ma már szinte sehol nem látok olyat, hogy egy honlap csak az ie, firefox, és chrome 2 legutolsó főverzióját támogatja. felhasználói és enterprise oldalon is jónak látom, hogy 1-2 éves ciklus helyett kvázi folytonos software frissítés lehetséges.
Hasonló dolog már most van a havi biztonsági frissítésekkel, csak az sajnos nem megy ki közvetlenül a telefonokra, hanem a gyártóknak kell implementálni
Tényleg jobban le kellene választani a gyártói felületet a rendszer magjától, és akkor lehetne közvetlen frissíteni.
Az is lehet, hogy az Android már marad ilyen, amíg él. Talán majd a Fuchsia, ha egyszer éles rendszer lesz belőle. -
ViZion
félisten
olyasmi is lehetne, h delete goggle sh!t apps... van egy rakás, ami örökké fut, mert nagyon kell... valakinek, de mondjuk nekem nem. De megszabadulni nem tudok tőlük.
-
bolondember
MODERÁTOR
Nekem Lollipop van, teljesen jo.
nálam N5-ön annó Lollipop - Marshmallow átálláskor az üzemidő kb 50%-kal nőtt, ugyanolyan felhasználás mellett.

-
bitblueduck
senior tag
Teljesen mindegy, hogy mi a verziószáma, hihetetlen, hogy még mindig ezen pörögnek néhányan
Ha láttál már Google terméket, akkor tudod, hogy kicsit cinikusan állnak a számozáshoz, legjobb példa erre a Chrome. Bevezették a 6 hetes frissítési ciklust, mindegyik főverziót kap, már 60 felett tartunk. Ráugrott a Mozilla is, Opera is. Az eredménye az, hogy a fejlesztőket kivéve senki nem beszél már lényegében verzióról, csak "a legfrissebb" van és kész. Windows esetén is a 10-es volt az utolsó számozott verzió, azt frissítik rendszeresen. Igazából ezt kellene csinálni Android esetén is, hogy nincs számozás, csak van a legfrissebb, ami gyártótól függetlenül frissül a telefonon. Talán pár lépésben (pár főverzió alatt) el is jutunk ide a Project Treble segítségével, ha minden jól megy.Az meg semmit nem jelent, hogy xy már megcsinálta egy korábbi verzióban. Ezt kb úgy kell nézni, hogy az AOSP a mainline kód, a gyártók dolgai meg a development branch-ek, ahonnan a már beérett dolgokat beemelik a főágba is, hiszem amíg ott nincs meg, addig nem fogja minden rendesen támogatni általában.
hm, ez nem is rossz ötlet. android is kapna egy 6 hetes ciklust lehet jót tenne. ma már szinte sehol nem látok olyat, hogy egy honlap csak az ie, firefox, és chrome 2 legutolsó főverzióját támogatja. felhasználói és enterprise oldalon is jónak látom, hogy 1-2 éves ciklus helyett kvázi folytonos software frissítés lehetséges.
-
S e t h
nagyúr
Ettől a sok újdonságtól könnyű elvarázsolódni azoknak, akik az évenként kijövő flagshipek között is óriási differenciákat vélnek felfedezni.
-
#29263560
törölt tag
Mondom 6.1, 6.2, 6.3. Ennyi a változtatás. Nyugodtan olvass vissza itt a kommentek között, senki nincs lefeküdve a hatalmas és fantasztikus főverzió váltást igénylő újdonságok miatt.
De legalább azt el lehet vele érni, hogy lehet új telefont venni, mert ha kijönne 8.2-ként, akkor talán frissülnének a telefonok, igy meg vehetsz új telefont ha 1 évnél régebbid van.Arról a vicces tényről nem is beszélve, hogy a legtöbb gyártó már fényévekkel ezelőtt (sokszor jobban) megcsinálta azokat amik most hatalmas újdonságként vannak beharangozva (ugye megvan hogy az LG-nek már 5.0-ban volt osztott képernyője, ami pl. a 7.0 "hatalmas" újdonsága volt...)
ui: egyébként ez már régen nem szakmai oldal, az 5 éve volt. Azóta több a bulvár mint lassan az indexen, címadás, tartalom minden full clickbait.Lassan az utolsó noname magyar youtuber is hamarabb tesztel/mutat be eszközöket (pl. mobiltelefon) mint ez a lapcsalád.
Az ugye megvan hogy azèrt heggeszti bele ezeket a dolgokat a Gúgli hogy a legutolsó ratyi kis sz@r telefonon is tudd használni ne csak az LG-n
A rendszerszintű integrálással nincs semmi baj. Az hogy szerinted azon múlik a frissítès a gyártónál hogy 9.0 vagy 8.3, egy nagyon rossz vicc. -
judas13
veterán
Vajúdtak a hegyek, és egeret szültek, kicsike szürke, jelentéktelen, haszontalan kis egereket, nagyon kicsikéket. Markenting szempontból persze forradalmi tt minden. És tán világmegváltó is bizonyos látószögből nézve ez az egész. Ja és ezek az egerek is amúgy alapon elefántok ha úgy nézzük őket. Igaz Erősen kell koncentrálni, hogy elefántnak hassanak.
Pedig nem hatnak: Popsicle. Pineapple Cake, Parfait, Poptart, Pancake, Pumpkin Pie Peanut butte......
Ezt úgy érzem mindnyájan be fogjuk nyalni, de rendesen.

-
Just486
senior tag
Mennyire használható a mindennapokban?
Nincs vele különösebb baj (főleg alap guglis alkalmazásokat használok rajta).
A megjelenése továbbra is teljes mértékben igénytelen, de ez nem a verzió sajátossága. -
kalmanahos
tag
Nekem Lollipop van, teljesen jo.
-
Fall-N
veterán
-
enginev3.0
félisten
Mennyire használható a mindennapokban?
-
Sinesol
veterán
Gondolom memóriahasználat terén is halad a korral és már legalább 6 giga kell, hogy ne akadjon semmi.

-
Somatom
veterán
-
moleculez
veterán
Igazán mehetne innentől kezdve az egész ilyen Windows-szeruen, egy verzió, aztán az kap patcheket, featureoket. Ennek semmi értelme így.
-
Fall-N
veterán
Nem tudom miért háborogtok, amikor a legtöbb gyártó ki sem fogja adni vagy ha igen akkor sem ebben a formában hanem alaposan átdolgozva.
- A gesztus vezérlés lehet, hogy ki lesz hagyva, elég nehezen állt át például a Samsung is a kapacitív gombokról. Nem hiszem, hogy rögtön át fog állni a virtuális fix gombokról. Hacsak nem lesz kötelező ez a P-hez.
A jelenlegi kínálatból például kíváncsi leszek, hogy fogjuk megkapni az A1-re a kapacitív gomb miatt. Ahol ráadásul a vissza és a recent gomb is fordítva van.
Egyébként sem foglalt eddig sem sokat, ha normálisan fel volt készítve az alkalmazás a transzculens (átlátszó) navigációs sáv megjelenítésre Pl. Talon. Itt meg gyakorlatilag egy home gomb van állandóan, maximum a vissza van még mellette.- Az értesitesi sáv is csak minket érint akiknek Android One és Pixel telefon. Akiknek más márka annak úgysem így fog kinézni.
- Az évenkénti kiadott főverzióval sincs baj, mert inkább mindig reszelnek a dolgokon. Komoly változások tényleg több év után jön. Pl. Android 2 -> Android 4 (holo UI) -> Android 5 (material design) -> Android ?
Szóval ez is a Lollipop óta van reszelgetve, bár Oreo óta van Project Treble így inkább innen kezdődik design váltás nélkül újabb struktúra.Bocs a helyesírási és forgalmazási hibákért, elsőre véletlenül elküldtem egy szóval a hsz.-t és utána szerkesztettem.
Egyébként lehetne végre, ami kimaradt:
- Moduláris OS a gyártói framework allatt, hogy ne kelljen várni a gyártókra a frissítések miatt. Főleg a security patch, amihez nem is kéne a gyártó.
- Automata és időzíthető világos/sötét UI. API az alkalmazásokhoz. -
Fall-N
veterán
Nem tudom miért háborogtok, amikor a legtöbb gyártó ki sem fogja adni vagy ha igen akkor sem ebben a formában hanem alaposan átdolgozva.
- A gesztus vezérlés lehet, hogy ki lesz hagyva, elég nehezen állt át például a Samsung is a kapacitív gombokról. Nem hiszem, hogy rögtön át fog állni a virtuális fix gombokról. Hacsak nem lesz kötelező ez a P-hez.
A jelenlegi kínálatból például kíváncsi leszek, hogy fogjuk megkapni az A1-re a kapacitív gomb miatt. Ahol ráadásul a vissza és a recent gomb is fordítva van.
Egyébként sem foglalt eddig sem sokat, ha normálisan fel volt készítve az alkalmazás a transzculens (átlátszó) navigációs sáv megjelenítésre Pl. Talon. Itt meg gyakorlatilag egy home gomb van állandóan, maximum a vissza van még mellette.- Az értesitesi sáv is csak minket érint akiknek Android One és Pixel telefon. Akiknek más márka annak úgysem így fog kinézni.
- Az évenkénti kiadott főverzióval sincs baj, mert inkább mindig reszelnek a dolgokon. Komoly változások tényleg több év után jön. Pl. Android 2 -> Android 4 (holo UI) -> Android 5 (material design) -> Android ?
Szóval ez is a Lollipop óta van reszelgetve, bár Oreo óta van Project Treble így inkább innen kezdődik design váltás nélkül újabb struktúra. -
nonsen5e
veterán
Nem sokra megyünk a Treble-lel, ha egyes gyártók erre fel elkezdik zárni a bootloadereket. Egy dolog, hogy ők b*sznak fejleszteni, de azt is megakadályozzák, hogy xda-ról szedjek le customot...
-
#16820480
törölt tag
iPhone hiányában sajnos nem tudom összehasonlítani h mennyire fluid ahhoz képest, de a nem vettem észre megakadást a P2XL-en.
Nem tudom OnePlus telefonon mit tud a (beépített) gesztusvezérlés, de ez a program elég sok beállítást enged:
[link]Mindezt left/center/right swipe up - swipe up & hold - swipe left/right gesztusra is.
Hát, nézd meg videón, látszik a különbség szerintem elég jól

Az OP gyári gesztusok semmit nem tudnak, nincs semmi testreszabási lehetőség egyáltalán benne. Bármelyik oldalon felhúzod, akkor visszalép, középen a home, stb. Szóval ez az app max csak az ihletet vette OP-től amúgy teljesen más

-
K82
őstag
Igen, ebben reménykedem, hogy csak az a pirula marad a véglegesben, mert annak semmi értelme, hogy ott figyel mellette (de csak néha) egy vissza gomb is

Amúgy nekem az OP megoldása nem tetszik. Egyrészt nem igazán sima a működése (nagyon nincs meg az az iOS simaság), másrészt nem elég okos. Most úgy használom, hogy van a három gomb, aminél a vissza hossza lezárja a képernyőt, az app váltó hosszan meg lehúzza az értesítéseket. Ezt nem tudják a gesztusok sajna.
iPhone hiányában sajnos nem tudom összehasonlítani h mennyire fluid ahhoz képest, de a nem vettem észre megakadást a P2XL-en.
Nem tudom OnePlus telefonon mit tud a (beépített) gesztusvezérlés, de ez a program elég sok beállítást enged:
[link]Mindezt left/center/right swipe up - swipe up & hold - swipe left/right gesztusra is.
-
jonnyjoker01
veterán
Két dolog tetszik az új rendszerben: az asszisztensi újítások (lens fejlesztése elsősorban, sokszor segített megtalálni bizonyos dolgokat) és szerintem ami a legfőbb, digitális jólét program. Még elég kezdetlegesnek néz ki, de örülök, hogy elindultak ebbe az irányba, ugyanis a túlzott mobilhasználat elég nagy probléma manapság. Egyre több ismerőstől hallom, hogy korlátozásokat vezettek be maguknál és hirtelen mennyivel több idejük van egy nap több alvás mellett.
Én speciel még annak örülnék ha valamilyen használati tanácsokat is adna, pl. közösségi média túlzott használatának pszichológiailag alátámasztott negatív hatásai a statisztikák felett, ha látja, hogy 3+ órát nyomkodja valaki a fészbúkot (vagy akár dobhatna ilyen témájú cikket is now kártyákba) stb...Gesztusvezérlésnek örülök, bár elég ratyi a mostani állapota (számomra a sailfish os gesztúravezérlése marad a favorit). Az új recent tab egyértelműen nem tetszik, lollipoptól kezdve android "védjeggyé" vált a vertikális elrendezés, erre most egy iphone- és gyártó specifikus os-kopi lett belőle.
-
atike
nagyúr
-
#16820480
törölt tag
A navigációs sávot jobban is megoldhatták volna, maradhatott volna az az egy szem "kapszula", ha már egyszerűsíteni akarnak. Balra húzás vissza, jobbra húzás alkalmazásváltó. Az alkalmazásváltó egyébként szerintem jóval kényelmesebb így vízszintes elhelyezésben.
Nem rossz az XDA-s cucc, de a OnePlus Gestures még jobb. Amióta felpakoltam a Pixel2-re, már navbar sincs, ahogy írtad, teljes mértékben ki tudja váltani - már a Nexus7-en is inkább ezt használom.
Igen, ebben reménykedem, hogy csak az a pirula marad a véglegesben, mert annak semmi értelme, hogy ott figyel mellette (de csak néha) egy vissza gomb is

Amúgy nekem az OP megoldása nem tetszik. Egyrészt nem igazán sima a működése (nagyon nincs meg az az iOS simaság), másrészt nem elég okos. Most úgy használom, hogy van a három gomb, aminél a vissza hossza lezárja a képernyőt, az app váltó hosszan meg lehúzza az értesítéseket. Ezt nem tudják a gesztusok sajna.
-
Postas99
őstag
-
K82
őstag
Nekem bejön az új felület alapvetően, bár még lehetne kicsit okosabb a gesztus vezérlés. Nagyon egyszerűsíteni akarja a G a dolgokat, pedig meg lehetne jobban oldani. Ott van mondjuk az XDA fejlesztésű navigációs gesztus app, sokkal többet lehet vele csinálni, és ténylegesen kiváltja az egész navigációs sávot. Valami ilyesmit várnék a G-től, meg mondjuk azt, hogy ha már szinte csak nagy telefonokat csinál mindenki, akkor oldják már ugyan meg, hogy a képernyő tetejére ne kerüljenek vezérlőelemek, mert alig lehet őket elérni.
Ettől függetlenül szerintem felteszem majd, amint elérhető, bár gyanítom, hogy először úgyis valami custom ROM lesz majd, ami erre épül.
Hallosz: Itt is ez folyik, a motorháztető alatt van fejlesztés főleg, de néha át kell rajzoljanak pár GUI elemet is, mert különben jön a nyafogás, hogy semmi nem változik.
A navigációs sávot jobban is megoldhatták volna, maradhatott volna az az egy szem "kapszula", ha már egyszerűsíteni akarnak. Balra húzás vissza, jobbra húzás alkalmazásváltó. Az alkalmazásváltó egyébként szerintem jóval kényelmesebb így vízszintes elhelyezésben.
Nem rossz az XDA-s cucc, de a OnePlus Gestures még jobb. Amióta felpakoltam a Pixel2-re, már navbar sincs, ahogy írtad, teljes mértékben ki tudja váltani - már a Nexus7-en is inkább ezt használom.
-
Somatom
veterán
-
atike
nagyúr
10-től már egészen jó lesz...

Na mire én ezt valamin használni fogom tudni... Addigra már kint lesz a 11 is...

-
Integrale
veterán
Mondom 6.1, 6.2, 6.3. Ennyi a változtatás. Nyugodtan olvass vissza itt a kommentek között, senki nincs lefeküdve a hatalmas és fantasztikus főverzió váltást igénylő újdonságok miatt.
De legalább azt el lehet vele érni, hogy lehet új telefont venni, mert ha kijönne 8.2-ként, akkor talán frissülnének a telefonok, igy meg vehetsz új telefont ha 1 évnél régebbid van.Arról a vicces tényről nem is beszélve, hogy a legtöbb gyártó már fényévekkel ezelőtt (sokszor jobban) megcsinálta azokat amik most hatalmas újdonságként vannak beharangozva (ugye megvan hogy az LG-nek már 5.0-ban volt osztott képernyője, ami pl. a 7.0 "hatalmas" újdonsága volt...)
ui: egyébként ez már régen nem szakmai oldal, az 5 éve volt. Azóta több a bulvár mint lassan az indexen, címadás, tartalom minden full clickbait.Lassan az utolsó noname magyar youtuber is hamarabb tesztel/mutat be eszközöket (pl. mobiltelefon) mint ez a lapcsalád.
Tehat, ha 8.1-8.2-8.3-nak hivnak a frissiteseket, akkor frissulnenek a telefonok.

-
Somatom
veterán
Kivéve, amikor egy megszokott dolgot szeretne az új rendszeren is használni, de nem lehet, mert a Google az új verzióban letiltotta. Akkor az átlag user is szembesül a motorháztető alatti változásokkal.
-
Purple_46
tag
Kíváncsian várom az új verziót.

-
Cifu
félisten
Cikket azért írok XY a témáról, mert nincs róla megfelelő magyar nyelvű forrás, és bízom abban, hogy akit érdekel a téma, az megfelelően tájékozódhat belőle. De emiatt nem is magyar nyelvű forrásokból tájékozódom érthetően.
Olvasni azért olvasok a MA!-n, mert érdekel az adott téma, de olyan szinten nem, hogy most végignézzem a külföldi oldakat, hogy tájékozódjak. Ha tisztában lennék az adott téma mélységeivel, akkor nem olvastam volna el az adott MA! cikket (hiszen újat aligha mondana), és egyben nem is írnék ide a fórumra...

-
ollie
MODERÁTOR
Mondom 6.1, 6.2, 6.3. Ennyi a változtatás. Nyugodtan olvass vissza itt a kommentek között, senki nincs lefeküdve a hatalmas és fantasztikus főverzió váltást igénylő újdonságok miatt.
De legalább azt el lehet vele érni, hogy lehet új telefont venni, mert ha kijönne 8.2-ként, akkor talán frissülnének a telefonok, igy meg vehetsz új telefont ha 1 évnél régebbid van.Arról a vicces tényről nem is beszélve, hogy a legtöbb gyártó már fényévekkel ezelőtt (sokszor jobban) megcsinálta azokat amik most hatalmas újdonságként vannak beharangozva (ugye megvan hogy az LG-nek már 5.0-ban volt osztott képernyője, ami pl. a 7.0 "hatalmas" újdonsága volt...)
ui: egyébként ez már régen nem szakmai oldal, az 5 éve volt. Azóta több a bulvár mint lassan az indexen, címadás, tartalom minden full clickbait.Lassan az utolsó noname magyar youtuber is hamarabb tesztel/mutat be eszközöket (pl. mobiltelefon) mint ez a lapcsalád.
Mondom 6.1, 6.2, 6.3. Ennyi a változtatás.
Nem ennyi. Még linket is kaptál, ahol megnézheted, hogy mennyi minden változott.
Android 6-ról 7-re 5600 szavas cikk írja le a változtatásokat. 7-ről 8-ra ugyanez 6300 szó.
Valójában többet változott 6-ról 7-re, mint 5-ről 6-ra. -
#16820480
törölt tag
-
Cifu
félisten
-
#16820480
törölt tag
Mondom 6.1, 6.2, 6.3. Ennyi a változtatás. Nyugodtan olvass vissza itt a kommentek között, senki nincs lefeküdve a hatalmas és fantasztikus főverzió váltást igénylő újdonságok miatt.
De legalább azt el lehet vele érni, hogy lehet új telefont venni, mert ha kijönne 8.2-ként, akkor talán frissülnének a telefonok, igy meg vehetsz új telefont ha 1 évnél régebbid van.Arról a vicces tényről nem is beszélve, hogy a legtöbb gyártó már fényévekkel ezelőtt (sokszor jobban) megcsinálta azokat amik most hatalmas újdonságként vannak beharangozva (ugye megvan hogy az LG-nek már 5.0-ban volt osztott képernyője, ami pl. a 7.0 "hatalmas" újdonsága volt...)
ui: egyébként ez már régen nem szakmai oldal, az 5 éve volt. Azóta több a bulvár mint lassan az indexen, címadás, tartalom minden full clickbait.Lassan az utolsó noname magyar youtuber is hamarabb tesztel/mutat be eszközöket (pl. mobiltelefon) mint ez a lapcsalád.
Teljesen mindegy, hogy mi a verziószáma, hihetetlen, hogy még mindig ezen pörögnek néhányan
Ha láttál már Google terméket, akkor tudod, hogy kicsit cinikusan állnak a számozáshoz, legjobb példa erre a Chrome. Bevezették a 6 hetes frissítési ciklust, mindegyik főverziót kap, már 60 felett tartunk. Ráugrott a Mozilla is, Opera is. Az eredménye az, hogy a fejlesztőket kivéve senki nem beszél már lényegében verzióról, csak "a legfrissebb" van és kész. Windows esetén is a 10-es volt az utolsó számozott verzió, azt frissítik rendszeresen. Igazából ezt kellene csinálni Android esetén is, hogy nincs számozás, csak van a legfrissebb, ami gyártótól függetlenül frissül a telefonon. Talán pár lépésben (pár főverzió alatt) el is jutunk ide a Project Treble segítségével, ha minden jól megy.Az meg semmit nem jelent, hogy xy már megcsinálta egy korábbi verzióban. Ezt kb úgy kell nézni, hogy az AOSP a mainline kód, a gyártók dolgai meg a development branch-ek, ahonnan a már beérett dolgokat beemelik a főágba is, hiszem amíg ott nincs meg, addig nem fogja minden rendesen támogatni általában.
-
#77646080
törölt tag
Ennyi! Pont ugyanígy vagyok vele, nálam két féle állapota van a hívási hangerőnek: max vagy rezgés. Ezt pedig gyorsgombbal egyszerűen állítgatom. Nagyon utáltam, hogy amikor a média hangerejét akartam állítani, akkor előbb meg kellett nyitnom valami médiát... vagy előbb állítani a hívási hangerőt, csak hogy előjöjjön a gomb, hogy váltsak a médiára.
Szerencsére rájöttem, hogy samsungra van a gyártótól egy alkalmazás, amivel be lehet állítani, hogy mindig a media hangerejét allítsák a gombok. De jó látni, hogy a gyári androidba is bekerül!
Én is megértem egyébként, hogy valakinek ez nem tetszik. De nekem abszolút ez a preferált megoldás. -
FoxiestFox
félisten
Ezek is masszírozzak a nagy semmit.

Naaa, hogy beszélhetsz így, hát a gépházban sokkal hatékonyabbak lettek a kódok, ráadásul ki ne szeretné a P betűt. Ne mondd már, hogy nem fogott ez az érzés, hogy szaladj egy új, 250 rugós flagshipet venni, amire nem csak a P, de Q, de talán az R is megjelenik majd, tovább finomítva a kódolást, amiből a világon semmit sem veszel majd észre?

Más.. félig off, mert a rendszerhasználatot, felhasználói szokásokat érinti csupán.
Én viszonylag új vagyok az Android userek körében, mert az első manifesztációit gyakorlatilag használhatatlannak és vállalhatatlannak tartottam, csakúgy, mint az iOS-t. Tavaly év végéig N900-at használtam a végtelen testreszabhatósága és a mobileszközön PC-hez legközelebbi Linux feeling kedvéért (korlátozás nélküli, valós multitasking pl), de eljárt felette az idő, direkt utód pedig sajnos nincs, főleg nem billentyűzetes, és az egyetlen részben alternatívát, a BB10-et kivéreztették a fenébe, így maradt az Android.. egy éve a Google Maps, és a BKK app használatának igényével vettem egy használt LG Leont egy low level hajszárító áráért, pár hónappal utána egy G3-at (3/32-est) 30k-ért, ami egy vállalható VGA árának kb fele.
Noha az egész Google-filozófia, illetve a mai, centralizált internet, az ipari adathalászat, a reklámokkal tűzdelt appokkal teleszemetelt áruház hányingert vált ki belőlem leginkább, mint lélektelen használati tárggyal, mindkét eszközzel módfelett elégedett voltam és vagyok, főleg annak fényében, amit fizettem értük.
Viszont nem értem a jelenséget, ami az új rendszerverziók megjelenésével jár együtt, és a munkatársaim körében is látom.. van egy eszközük, kiválóan működik, gyors, reszponzív, kiszolgálja az igényeiket, mégis, ha már nem jön ki rá az új Android, mennek, és vesznek egy újat.
Valaki fejtse ki nekem, hogy miért jó ez, azon kívül, hogy más mozdulatokkal kezeled a UI-t, illetve pár milliszekundummal gyorsabban tölt be valamelyik messenger? -
#33907968
törölt tag
Rengeteg változás van verzióról verzióra. A 2.x és 4.x-es időkhöz képest kevesebb GUI változás és több motorháztető alatti talán. Ha kíváncsi vagy rá, akkor tessék megnézni a developer.android.com oldalon, ott egy elég jó összefoglaló, példákkal és leírásokkal: Oreo, Nougat, MM. Ez egy szakmai fórum kellene legyen, ne vigyük már le a színvonalat tékozló homár szintre

Mondom 6.1, 6.2, 6.3. Ennyi a változtatás. Nyugodtan olvass vissza itt a kommentek között, senki nincs lefeküdve a hatalmas és fantasztikus főverzió váltást igénylő újdonságok miatt.
De legalább azt el lehet vele érni, hogy lehet új telefont venni, mert ha kijönne 8.2-ként, akkor talán frissülnének a telefonok, igy meg vehetsz új telefont ha 1 évnél régebbid van.Arról a vicces tényről nem is beszélve, hogy a legtöbb gyártó már fényévekkel ezelőtt (sokszor jobban) megcsinálta azokat amik most hatalmas újdonságként vannak beharangozva (ugye megvan hogy az LG-nek már 5.0-ban volt osztott képernyője, ami pl. a 7.0 "hatalmas" újdonsága volt...)
ui: egyébként ez már régen nem szakmai oldal, az 5 éve volt. Azóta több a bulvár mint lassan az indexen, címadás, tartalom minden full clickbait.Lassan az utolsó noname magyar youtuber is hamarabb tesztel/mutat be eszközöket (pl. mobiltelefon) mint ez a lapcsalád.
-
Taci
addikt
Abban mi a logika, hogy ha az app drawert "hozod fel", akkor előtte a kvázi semmibe minden alkalommal megnyílik egy töredék másodpercre a megnyitott alkalmazások listája is? Nem elég lassú a rendszer, lassítani kell még így is rajta?

-
Johnie
tag
Én már csak egy ilyen maradi, egyszerű telefon user vagyok 😃 (mint a telefon használók 99%-a) 😃 . Zenét hallgatok, néha játszom, néha fényképezek, néha filmet nézek, néha neten olvasgatok... És egyre ritkábban telefonálok 😃
-
#16820480
törölt tag
Rengeteg változás van verzióról verzióra. A 2.x és 4.x-es időkhöz képest kevesebb GUI változás és több motorháztető alatti talán. Ha kíváncsi vagy rá, akkor tessék megnézni a developer.android.com oldalon, ott egy elég jó összefoglaló, példákkal és leírásokkal: Oreo, Nougat, MM. Ez egy szakmai fórum kellene legyen, ne vigyük már le a színvonalat tékozló homár szintre

-
ollie
MODERÁTOR
-
#33907968
törölt tag
-
pusszycat
nagyúr
Teljesen igazad van. Ha lehetne én még a 2 vagy 4 verziójú androidot használnám a mostani telóimon, de sajnos nem lehet. Frissíteni én sem szoktam. Minek ha minden működik első verzióval, használhatón? Windowst sem szoktam frissíteni ha mindene működik. Win-ből is még a 7-est használom, 8-10 számomra kusza. Sem a telómon, sem a gépemen nincsenek titkos, elrejtenivaló dolgok: Képek, zene, játék stb.....
"Sérti a fülemet ez a hitetlen beszéd....." by Darth Vader
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
WhiteWalker
nagyúr
Ezek is masszírozzak a nagy semmit.

-
ollie
MODERÁTOR
Androidnál is főleg a gépházban vannak a változtatások, de az átlag user számára csak azt létezik ugye, amit a saját szemével lát.
-
Johnie
tag
Végigolvastam becsülettel, de őszintén szólva nem nagyon tudok felidézni semmi olyasmit, amit miatt azt mondanám, hogy igen, végre valami okos változtatás!
Én még bőven a 7-es androidon vagyok, a 8-asnál se volt igazából semmi újdonság, ami megfogott volna, de a biztonsági frissítések miatt meg akartam lépni a váltást. Rosszabb aksiidő és pár probléma után visszamenekültem a 7-esre. Kétszer is megcsináltam ezt a kört. A 7-esen a Google Daydream még érdekelt anno (de hát ahhoz is mókolni kellett, mert csak úgy nem lehet támogatni akármilyen telefont, ugye?). Gondoltam talán majd az Android P.
Hát nem. Semmi, de szó szerint semmi érdemleges változás nincs. Így pedig motíváció sincs arra, hogy nekem frissebb android kellene. Oldják meg a biztonsági frissítéseket a 7-eshez, és kezit csókolom...

Én elhiszem, hogy a Google-nél is vért izzadnak az új dolgok kitalálásán, de ilyen gesztusvezérelt dolgokkal és hasonlóakkal hagyjanak már békén. Ugye emlékszünk még az "alvó" telefon képernyőjére való "rajzolgatás" divathóbortjára? Hol van most? Sehol. Bezzeg egy dedikált kamera gomb szinte senkinek se jut az eszébe a telefongyártók közül. De majd az új gesztusok jók lesznek. Gondolták ők.
Az ilyen asszisztensekkel is hagyjanak már békén, nincs rá szükségem.
Eme kirohanásnak mindössze annyi a lényege, hogy utána meg csodálkoznak, hogy hát milyen nehezen terjed el az új verziók... Nem csoda, kérem szépen. Nem kellene évenként új főverzió, hanem elég lenne 2-3 évente. Aztán azt kellene menet közben folyamatosan biztonsági frissítésekkel, esetleg időszakos kinézet / content update-ekkel ellátni. Rossz lóra ült fel a Google és utána fogja a fejét, hogy rossz irányba megy....

Teljesen igazad van. Ha lehetne én még a 2 vagy 4 verziójú androidot használnám a mostani telóimon, de sajnos nem lehet. Frissíteni én sem szoktam. Minek ha minden működik első verzióval, használhatón? Windowst sem szoktam frissíteni ha mindene működik. Win-ből is még a 7-est használom, 8-10 számomra kusza. Sem a telómon, sem a gépemen nincsenek titkos, elrejtenivaló dolgok: Képek, zene, játék stb.....
-
zizidor
őstag
Végigolvastam becsülettel, de őszintén szólva nem nagyon tudok felidézni semmi olyasmit, amit miatt azt mondanám, hogy igen, végre valami okos változtatás!
Én még bőven a 7-es androidon vagyok, a 8-asnál se volt igazából semmi újdonság, ami megfogott volna, de a biztonsági frissítések miatt meg akartam lépni a váltást. Rosszabb aksiidő és pár probléma után visszamenekültem a 7-esre. Kétszer is megcsináltam ezt a kört. A 7-esen a Google Daydream még érdekelt anno (de hát ahhoz is mókolni kellett, mert csak úgy nem lehet támogatni akármilyen telefont, ugye?). Gondoltam talán majd az Android P.
Hát nem. Semmi, de szó szerint semmi érdemleges változás nincs. Így pedig motíváció sincs arra, hogy nekem frissebb android kellene. Oldják meg a biztonsági frissítéseket a 7-eshez, és kezit csókolom...

Én elhiszem, hogy a Google-nél is vért izzadnak az új dolgok kitalálásán, de ilyen gesztusvezérelt dolgokkal és hasonlóakkal hagyjanak már békén. Ugye emlékszünk még az "alvó" telefon képernyőjére való "rajzolgatás" divathóbortjára? Hol van most? Sehol. Bezzeg egy dedikált kamera gomb szinte senkinek se jut az eszébe a telefongyártók közül. De majd az új gesztusok jók lesznek. Gondolták ők.
Az ilyen asszisztensekkel is hagyjanak már békén, nincs rá szükségem.
Eme kirohanásnak mindössze annyi a lényege, hogy utána meg csodálkoznak, hogy hát milyen nehezen terjed el az új verziók... Nem csoda, kérem szépen. Nem kellene évenként új főverzió, hanem elég lenne 2-3 évente. Aztán azt kellene menet közben folyamatosan biztonsági frissítésekkel, esetleg időszakos kinézet / content update-ekkel ellátni. Rossz lóra ült fel a Google és utána fogja a fejét, hogy rossz irányba megy....

Pontosan ugyanezt érzem én is. Nagyon remélem hogy az új verzió nem pusztán annyiból áll mint amit a cikkben leírtak, mert szinte az egész csak kozmetika. A Treble meg eléggé megkésett reakció a Google részéről. A gesztus vezérlésre meg nekem bőven kielégítő amit a Nova Launcher tud.
-
Draken
őstag
Megy a szokásos erőlködés, aztán vagy sikerül, vagy nem. Elég nehéz vmi igazán újat, használhatót mutatni. Én magasról szrok az újabb verziókra. Semmi olyan nincs bennük, amiért késztetést éreznék a váltásra. Jól elvagyok LP-n is. G3-ra hivatalosan úgysincs semmi évek óta (csak MM), de nem is hiányzik. Új telót meg pláne nem veszek azért, h elmondhassam, Android P(unci) fut rajta...
Engem sem fogott el a "must have" érzés, bár mindentől függetlenül inkább android one telót veszek, mint bármilyen ócska gyártó által kókányolt szart. Ez is egy vélemény, persze megértek ettől függetlenül másokat is, hogy ez túl puritán lehet, esetleg máshol jobbak/kényelmesebbek a megoldások. Nálam így is úgy is teló csere lesz az év vége felé, a nexus 6p-t le kel váltanom.
-
pusszycat
nagyúr
Meg kell szokni ezt is,és jó lesz majd.

-
SkyLine3000
addikt
Megy a szokásos erőlködés, aztán vagy sikerül, vagy nem. Elég nehéz vmi igazán újat, használhatót mutatni. Én magasról szrok az újabb verziókra. Semmi olyan nincs bennük, amiért késztetést éreznék a váltásra. Jól elvagyok LP-n is. G3-ra hivatalosan úgysincs semmi évek óta (csak MM), de nem is hiányzik. Új telót meg pláne nem veszek azért, h elmondhassam, Android P(unci) fut rajta...
-
whatwhatwhat
aktív tag
Nem vagyunk egyformák, ezek a telefonok a tartalomfogyasztásról szólnak, és elmondhatatlanul idegesítő, amikor elkezdi nekem a hívás hangerejét állítani, pedig azt az ember egyszer beállítja a csengőhanggal együtt, és készülékváltásig hozzá nyúl.
De persze megértem, vannak még, akik arra használják a telefont, amire kitalálták, de ezek szerint ők alkotják a kisebbséget.
Ennyi! Pont ugyanígy vagyok vele, nálam két féle állapota van a hívási hangerőnek: max vagy rezgés. Ezt pedig gyorsgombbal egyszerűen állítgatom. Nagyon utáltam, hogy amikor a média hangerejét akartam állítani, akkor előbb meg kellett nyitnom valami médiát... vagy előbb állítani a hívási hangerőt, csak hogy előjöjjön a gomb, hogy váltsak a médiára.
Szerencsére rájöttem, hogy samsungra van a gyártótól egy alkalmazás, amivel be lehet állítani, hogy mindig a media hangerejét allítsák a gombok. De jó látni, hogy a gyári androidba is bekerül!
Én is megértem egyébként, hogy valakinek ez nem tetszik. De nekem abszolút ez a preferált megoldás. -
darvinya
titán
Próbáltam megemészteni mi a szándéka Google-nak, de valahogy nem éreztem semmi tartalmat.
Ja…fejlesztő 5 éves gyereke rajzolgatott, s véletlenül az került be ikon csomagba. -
Integrale
veterán
-
Hallosz
senior tag
Ebből a szempontból nézve, a Win 10 (és az iOS) bevállni látszik.
Van egy megszokott kinézet, és a gépházban folyik a meló, és nem az a nagy szám, hogy átrajzolnak néhány ikont. -
#16820480
törölt tag
Nekem bejön az új felület alapvetően, bár még lehetne kicsit okosabb a gesztus vezérlés. Nagyon egyszerűsíteni akarja a G a dolgokat, pedig meg lehetne jobban oldani. Ott van mondjuk az XDA fejlesztésű navigációs gesztus app, sokkal többet lehet vele csinálni, és ténylegesen kiváltja az egész navigációs sávot. Valami ilyesmit várnék a G-től, meg mondjuk azt, hogy ha már szinte csak nagy telefonokat csinál mindenki, akkor oldják már ugyan meg, hogy a képernyő tetejére ne kerüljenek vezérlőelemek, mert alig lehet őket elérni.
Ettől függetlenül szerintem felteszem majd, amint elérhető, bár gyanítom, hogy először úgyis valami custom ROM lesz majd, ami erre épül.
Hallosz: Itt is ez folyik, a motorháztető alatt van fejlesztés főleg, de néha át kell rajzoljanak pár GUI elemet is, mert különben jön a nyafogás, hogy semmi nem változik.
-
#29263560
törölt tag
Pussy, azt mindenki szereti
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
bandigyerek
senior tag
Pancake. Az emeletes palacsinta.
-
bitblueduck
senior tag
igazából az lenne a legjobb ha a felhasználó kvázi észre sem venné, hogy verziót ugrott max hogy a legutóbbi frissítés tovább tartott. amikor samsung és társai széthackelik a rendszert akkor elég lenne ha a droid kifejezetten OS lenne (+store és google appok mert azt úgysem hagynák ki) + opcionálisan referencia UI-al meg appokkal. biztonsági frissítés meg automatikus lenne főverzión belül, vendorfüggetlen. mint windowsnál, vagy linux esetén. mert ez a treble semmit nem ér sok helyen. csingcsung noname gyártó ha egyszer eladta a terméket utána már hozzá nem ér a sw-hez, akármennyire megkönnyítik. tisztelet a kivételnek.
most jól megmondtam, na
-
logitech1
tag
az első bétánál azt mondták, hogy a "régi" vezérlés megmarad, visszakapcsolható.
Remélem marad is.Úgy legyen. Remélem marad is,de nagy változás nincs benne.
-
TomFace
tag
Ezek a változások érdemi újítást nem hoznak cserébe bosszantó dolgokat mint a hangerő csúszka only média hangerő csúszka. Bogarássz a menüben ha le akarod halkítani a csengetést.
Arról nem szólt a fáma, hogy a gesztusvezérlés mint olyan kikapcsolható?Én sem értem minek ilyen gyorsan főverziót váltani? Két évente elég lenne és az adott főverziót kiforrottá tenni és fejlesztgetni, patchelni. A statisztikai adatok meg eleve torz adatok. A legfrissebb verzió hány %-on van nem releváns hiszen a gyártók is nagyon lassan frissítenek és nem mindenki vesz új telefont évente.
Nem jó ez az irány szerintem.Nem vagyunk egyformák, ezek a telefonok a tartalomfogyasztásról szólnak, és elmondhatatlanul idegesítő, amikor elkezdi nekem a hívás hangerejét állítani, pedig azt az ember egyszer beállítja a csengőhanggal együtt, és készülékváltásig hozzá nyúl.
De persze megértem, vannak még, akik arra használják a telefont, amire kitalálták, de ezek szerint ők alkotják a kisebbséget.
-
Kisszidi
csendes tag
Alig várom, hogy az LG is frissítsen. Oh wait...

-
ollie
MODERÁTOR
Mindenki tudja hogy a 6.0 óta kb. semmi érdekesebb változás nincs, a 7 simán lehetett volna 6.1, az Oreo 6.2, ez meg 6.3 és még akkor is lehet hogy túl nagyot léptem verzióban... Csak hát ugye itt is a marketingesek mondják meg a tutit.
Fejlesztői oldalról nézve sokkal több minden változott a motorháztető alatt, khm... mondjuk úgy hogy még nem biztonságos de már használhatatlan...

Ja, mindenki tudja, aki nem ért hozzá.
-
ClioRS
őstag
Mennyivel jobb az iphone X féle vezérlés....
Pedig nem szeretem az almát. A Nokia 9-ew MeeGo-val meg össze se lehet hasonlítani.... 
Miért nem lehet az alsó sáv átlátszó mindig?
-
FoxiestFox
félisten
Érdektelen, csakúgy, mint az utóbbi néhány. 6.0-n vagyok egy LG G3-mal, és sem a készülék, sem a rendszer nem tett semmit, hogy le akarjam cserélni.
Az egész telekom ipar rég elment az agyatlan consumeridiotizmus irányába, miért is ne tennék, sokan megveszik évről évre az új motyókat, holott érdemi változás vagy 5 éve nem volt. -
fatal`
titán
az első bétánál azt mondták, hogy a "régi" vezérlés megmarad, visszakapcsolható.
Remélem marad is.Úgy legyen.
Meg az azutáni verziókban is... -
batai15
félisten
Nekem tetszik, kivéve az újfajta vezérlést.
Maga az alap navbar kellően buta, pedig aki custom romot használ, annak tuti ismerős a smartbar, jóval több mindenre lehet használni. Egyrészt lehetne ez illetve opcionálisan a tényleges gesztus vezérlés. Miuit használok, nagyon kényelmes. -
bolondember
MODERÁTOR
-
Burt1793
veterán
Durva ez a pangás. Lassan lehet ritkítani az évi új verzió kiadását... Ez a 8-as majdnem két hónapja van fent a mobilom, minimális a változás működésben a 7-eshez képest.
-
aelod
veterán
Ezek a változások érdemi újítást nem hoznak cserébe bosszantó dolgokat mint a hangerő csúszka only média hangerő csúszka. Bogarássz a menüben ha le akarod halkítani a csengetést.
Arról nem szólt a fáma, hogy a gesztusvezérlés mint olyan kikapcsolható?Én sem értem minek ilyen gyorsan főverziót váltani? Két évente elég lenne és az adott főverziót kiforrottá tenni és fejlesztgetni, patchelni. A statisztikai adatok meg eleve torz adatok. A legfrissebb verzió hány %-on van nem releváns hiszen a gyártók is nagyon lassan frissítenek és nem mindenki vesz új telefont évente.
Nem jó ez az irány szerintem. -
Baggins86
aktív tag
Ilyen komoly fícsörök miatt teljesen felesleges új rendszert kiadni...
-
#33907968
törölt tag
Végigolvastam becsülettel, de őszintén szólva nem nagyon tudok felidézni semmi olyasmit, amit miatt azt mondanám, hogy igen, végre valami okos változtatás!
Én még bőven a 7-es androidon vagyok, a 8-asnál se volt igazából semmi újdonság, ami megfogott volna, de a biztonsági frissítések miatt meg akartam lépni a váltást. Rosszabb aksiidő és pár probléma után visszamenekültem a 7-esre. Kétszer is megcsináltam ezt a kört. A 7-esen a Google Daydream még érdekelt anno (de hát ahhoz is mókolni kellett, mert csak úgy nem lehet támogatni akármilyen telefont, ugye?). Gondoltam talán majd az Android P.
Hát nem. Semmi, de szó szerint semmi érdemleges változás nincs. Így pedig motíváció sincs arra, hogy nekem frissebb android kellene. Oldják meg a biztonsági frissítéseket a 7-eshez, és kezit csókolom...

Én elhiszem, hogy a Google-nél is vért izzadnak az új dolgok kitalálásán, de ilyen gesztusvezérelt dolgokkal és hasonlóakkal hagyjanak már békén. Ugye emlékszünk még az "alvó" telefon képernyőjére való "rajzolgatás" divathóbortjára? Hol van most? Sehol. Bezzeg egy dedikált kamera gomb szinte senkinek se jut az eszébe a telefongyártók közül. De majd az új gesztusok jók lesznek. Gondolták ők.
Az ilyen asszisztensekkel is hagyjanak már békén, nincs rá szükségem.
Eme kirohanásnak mindössze annyi a lényege, hogy utána meg csodálkoznak, hogy hát milyen nehezen terjed el az új verziók... Nem csoda, kérem szépen. Nem kellene évenként új főverzió, hanem elég lenne 2-3 évente. Aztán azt kellene menet közben folyamatosan biztonsági frissítésekkel, esetleg időszakos kinézet / content update-ekkel ellátni. Rossz lóra ült fel a Google és utána fogja a fejét, hogy rossz irányba megy....

Mindenki tudja hogy a 6.0 óta kb. semmi érdekesebb változás nincs, a 7 simán lehetett volna 6.1, az Oreo 6.2, ez meg 6.3 és még akkor is lehet hogy túl nagyot léptem verzióban... Csak hát ugye itt is a marketingesek mondják meg a tutit.
Fejlesztői oldalról nézve sokkal több minden változott a motorháztető alatt, khm... mondjuk úgy hogy még nem biztonságos de már használhatatlan...

-
Integrale
veterán
Az ikonoktól egyszerűen csak hányingerem lett, 7.0 óta valahogy nem sikerül eltalálni a megfelelő és egységes ikoncsomagot.
Az értesítési sáv pedig egy rossz vicc. -
Plazmacucci
félisten
Csak annyit kérünk, hogy a google mocskai ne szívják le random az akksit, de ezt évek óta. A többi sallangot szinte észre sem venni, főleg nem a gyártók telefonjain. Ennyire nagy kérés ez? *irony*
Am szerintem popsicle lesz.
-
mindhunter
tag
Nem is tudom, nem hoz lázba. Mintha csak körbe-körbe futna a Google, nem tudván mit is akar már ezzel az egésszel.
-
Cifu
félisten
Végigolvastam becsülettel, de őszintén szólva nem nagyon tudok felidézni semmi olyasmit, amit miatt azt mondanám, hogy igen, végre valami okos változtatás!
Én még bőven a 7-es androidon vagyok, a 8-asnál se volt igazából semmi újdonság, ami megfogott volna, de a biztonsági frissítések miatt meg akartam lépni a váltást. Rosszabb aksiidő és pár probléma után visszamenekültem a 7-esre. Kétszer is megcsináltam ezt a kört. A 7-esen a Google Daydream még érdekelt anno (de hát ahhoz is mókolni kellett, mert csak úgy nem lehet támogatni akármilyen telefont, ugye?). Gondoltam talán majd az Android P.
Hát nem. Semmi, de szó szerint semmi érdemleges változás nincs. Így pedig motíváció sincs arra, hogy nekem frissebb android kellene. Oldják meg a biztonsági frissítéseket a 7-eshez, és kezit csókolom...

Én elhiszem, hogy a Google-nél is vért izzadnak az új dolgok kitalálásán, de ilyen gesztusvezérelt dolgokkal és hasonlóakkal hagyjanak már békén. Ugye emlékszünk még az "alvó" telefon képernyőjére való "rajzolgatás" divathóbortjára? Hol van most? Sehol. Bezzeg egy dedikált kamera gomb szinte senkinek se jut az eszébe a telefongyártók közül. De majd az új gesztusok jók lesznek. Gondolták ők.
Az ilyen asszisztensekkel is hagyjanak már békén, nincs rá szükségem.
Eme kirohanásnak mindössze annyi a lényege, hogy utána meg csodálkoznak, hogy hát milyen nehezen terjed el az új verziók... Nem csoda, kérem szépen. Nem kellene évenként új főverzió, hanem elég lenne 2-3 évente. Aztán azt kellene menet közben folyamatosan biztonsági frissítésekkel, esetleg időszakos kinézet / content update-ekkel ellátni. Rossz lóra ült fel a Google és utána fogja a fejét, hogy rossz irányba megy....

-
fatal`
titán
Ez a gesztusvezérlés valami borzalmas. Gondolom a régi módszer véletlenül se marad meg.
-
AllTheBest
őstag
Egy ideje használom már a MIUI-n a xiaomi-féle gesztusvezérlést és az ezerszer jobbnak tűnik, mint amit android p-n akarnak behozni, azért ez szerintem vicces...
-
ghiottone
nagyúr
-
enginev3.0
félisten
Hát nekem ezek a frissítések már eléggé elfogytak, értesítési sávot minden évben át szabják mintha olyan nagy dolog történne vele
-
Reinkz
senior tag
Mi értelme a gesztus vezérlésnek ha navi sáv ugyanúgy foglalja a helyet?, nagyon remélem hogy ezen dolgoznak még.
-
#29263560
törölt tag
"Az egyéves évfordulóhoz közeledve az Oreo jelenleg 5,7%-on áll"
Ez egy szempontból (üzleti) meglepő, hogy a gyártók nem frissítenek
, másrészt érthető, vegyél új telefont ha akarsz új oprendszert.
HW szempontból, én úgy veszem észre, hogy az új oprendszereknek jóval nagyobb (sajnos)
a hw igénye mint a régebbieknek, szóval ez is indok lehet arra, hogy a régebbi mobilokat nem frissítik.A Project Treble ezen akar változtatni majd, ès 8.0-val kiadott telefonon kötelezően a rendszer rèsze kell hogy legyen. Frissítèsnèl ez opcionális.
-
zsolt320i
senior tag
"Az egyéves évfordulóhoz közeledve az Oreo jelenleg 5,7%-on áll"
Ez egy szempontból (üzleti) meglepő, hogy a gyártók nem frissítenek
, másrészt érthető, vegyél új telefont ha akarsz új oprendszert.
HW szempontból, én úgy veszem észre, hogy az új oprendszereknek jóval nagyobb (sajnos)
a hw igénye mint a régebbieknek, szóval ez is indok lehet arra, hogy a régebbi mobilokat nem frissítik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- PlayStation 5
- Futás, futópályák
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Formula-1
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Google Pixel topik
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy S23 Ultra 512/12GB független
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo Legion Duel 2 512GB mobiltelefon garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Samsung Galaxy S24 Ultra 256GB mobiltelefon garanciával hibátlan működéssel
- IPhone 15 Pro 128GB natúr titán színben, 88%-os aksi, + Quadlock tok + kijelzővédő
- Eladó iPhone 16 fekete, szép állapotban
- AKCIÓ! 14TB Seagate EXOS X16 HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! Asus ProArt OC RTX 4070Ti 12GB videókártya garanciával hibátlan működéssel
- ÚJ Lenovo LOQ Intel Core i7-13650HX, 32GB, 1TB, RTX 5060(8GB), FHD IPS 144Hz
- BESZÁMÍTÁS! Asus Crosshair VIII Extreme Wifi alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy S23+ / 8/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest







De a legjobb az lenne, ha az olajat szinte már csak kenőanyagként használnánk, műanyagként csak ahol muszáj, utóbbit könnyebben lebomlóval helyettesíteni, ahol csak lehet, a szenet pedig elfelejteni.




Azért neked, mert te vetetted fel, hogy milyen kár érhet: hát lényegében semmilyen, a telógyártókat érheti az a kár, hogy nem landol náluk egy havi fizud (vagy több) évente-kétévente.



, másrészt érthető, vegyél új telefont ha akarsz új oprendszert.


