Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz WhiteWalker #39 üzenetére

    Naaa, hogy beszélhetsz így, hát a gépházban sokkal hatékonyabbak lettek a kódok, ráadásul ki ne szeretné a P betűt. Ne mondd már, hogy nem fogott ez az érzés, hogy szaladj egy új, 250 rugós flagshipet venni, amire nem csak a P, de Q, de talán az R is megjelenik majd, tovább finomítva a kódolást, amiből a világon semmit sem veszel majd észre? :)

    Más.. félig off, mert a rendszerhasználatot, felhasználói szokásokat érinti csupán.
    Én viszonylag új vagyok az Android userek körében, mert az első manifesztációit gyakorlatilag használhatatlannak és vállalhatatlannak tartottam, csakúgy, mint az iOS-t. Tavaly év végéig N900-at használtam a végtelen testreszabhatósága és a mobileszközön PC-hez legközelebbi Linux feeling kedvéért (korlátozás nélküli, valós multitasking pl), de eljárt felette az idő, direkt utód pedig sajnos nincs, főleg nem billentyűzetes, és az egyetlen részben alternatívát, a BB10-et kivéreztették a fenébe, így maradt az Android.. egy éve a Google Maps, és a BKK app használatának igényével vettem egy használt LG Leont egy low level hajszárító áráért, pár hónappal utána egy G3-at (3/32-est) 30k-ért, ami egy vállalható VGA árának kb fele.
    Noha az egész Google-filozófia, illetve a mai, centralizált internet, az ipari adathalászat, a reklámokkal tűzdelt appokkal teleszemetelt áruház hányingert vált ki belőlem leginkább, mint lélektelen használati tárggyal, mindkét eszközzel módfelett elégedett voltam és vagyok, főleg annak fényében, amit fizettem értük.
    Viszont nem értem a jelenséget, ami az új rendszerverziók megjelenésével jár együtt, és a munkatársaim körében is látom.. van egy eszközük, kiválóan működik, gyors, reszponzív, kiszolgálja az igényeiket, mégis, ha már nem jön ki rá az új Android, mennek, és vesznek egy újat.
    Valaki fejtse ki nekem, hogy miért jó ez, azon kívül, hogy más mozdulatokkal kezeled a UI-t, illetve pár milliszekundummal gyorsabban tölt be valamelyik messenger?

Új hozzászólás Aktív témák