Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MichaelSD

    őstag

    válasz 7 #39 üzenetére

    A GoogleDocs nekem 99%ban elég a személyes dolgaimra. Az a pár dolog amire nem elég (CV, stb.) felcsapok egy Open/StarOfficet és csokolom. Könyvet amúgy sem szövegszerkeztőben formáz az ember...
    Ha munkaadoimnak, akkor adjanak szoftvert, mert én nem veszem meg. Ha MSt adnak akkor azt használom, ezért fizetnek meg.

  • FTeR

    addikt

    válasz 7 #42 üzenetére

    nekem nincs is bajom azzal, h van más.
    abba szoktam belekötni, ha vki felsőbrendűnek állítja be az alternatívát, amikor az nem igaz. ezek a viták általában oda lyukadnak ki, h ezért a pénzért (ingyé), otthonra az is megteszi, ami egyértelműen szubjektív. nekem megér 27 ezret, h azt használhassam évekig...

  • FTeR

    addikt

    válasz 7 #39 üzenetére

    látom te is a legkisebb rossz alapján választasz :)

    hogy egészen őszinte legyek, azon editorok közül, ameyeket használok, a word-öt használom a legkevesebbszer. ha nem nézzük a code editorokat (VS, DW), akkor a onenote-ot használom a legtöbbször. élni sem tudnék nélküle. ez is egy olyan ofisz app, aminek egyáltalán nincs alternatívája.
    ettől azonban nem változik az a szakmai véleményem, ms word excel meg a többi nagyon messze a legjobb a konkurenciái közül.

    az 1bites userrel meg azért jövünk, mert abból van a legtöbb. nagyságrendel több, mint a hozzáértőből.

  • FTeR

    addikt

    válasz 7 #32 üzenetére

    úgy vélem, hogy a felhasználási körök nagyrészét nézve nincs gyakorlati előnye a dolognak, miközben sok problémával jár együtt, kezdve azzal, h szegény 1bites egyébként sem tud mit kezdeni a kínálattal (mivel számára max utólag érezhető különbség a csalódással karöltve) egészen az inkompatibilitásig (értve ezalatt a programfejlesztés nehézségeit). lásd, a komoly supportal rendelkező appok is max 2-3 nagyobb disztribet támogatnak és nem úgy általában a linuxot.
    azokon a területeken, ahol egyedi megoldás nélkül nem nagyon lehet eredményt elérni, valóban lehetnek előnyei egy újabb disztribnek. ám ez keveseket érint, a többi területen meg pár kivételtől eltekintve nincs a felhasználó számára érdemi különbség. ez az n+1. kategória. lásd mire megy linux ezzel a módszerrel. sokan egyszerűen nem tudják érzékelni a különbségeket. pár napja néztem egy felmérést, ami megdícsérte a linuxot, h hatalmas hajrában megduplázta a részesedését, így most már közelebb van az 1%hoz, mint a nullához (a cikkből nem derült ki, de sztem usa adatokról volt szó, mert osx-nak 7,5%-ot írt, a tavalyi 6-hoz képest). szemben a win 90 fölötti részesedésének.
    ez olyan dolog lehet, mint h az a magyar aki még nem autókázott még usában, nem képes felfogni, h mekkora területről van szó, hiszen neki már a 2-3 órás autózás is rengeteg, amivel már keresztül ér az országon. dallasból vegasba autópályán tovább tart az út, mint kocsival elmenni londonba, pedig előbbiek még közeli városnak számítanak.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés