Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz p_adam #40 üzenetére

    Hát, az első bekezdéssel bőven vitatkoznék. Legalábbis olyan alapon, hogy akiket én ismerek személyesen (nem a PH-ról), azoknak igen nagy többsége azért vett bármilyen hifi eszközt, mert menő(nek akart tűnni). Aztán persze lehet, hogy az én ismeretségi köröm ilyen, és ezért ilyenek a tapasztalataim. Konkrétan 2-3 ismerőst tudok kapásból mondani, akik nem a sznobság megszállottai, és hifiznek. Mindketten gyűjtők (a harmadik használt hifivel bizniszelt valaha, de vele rég nem találkoztam). Az egyik kazettás deck-eket gyűjt, a másik meg Sony rajongó, de csak a 2000-es évek előtti dolgokkal foglalkozik. És nem is beszélek azokról az ismerőseimről, akik megelégszenek egy 20-30 éves hifitoronnyal, mert még mindig működik, vagy azokról, akiknek elég, ha egy 8-10cm-es BT-s kockahangszóróra rá tudja küldeni a Spotify stream-et, és azt mondja, tök jól szól.
    Igen, van néhány határvonal a minőségi elvárások terén. De van egy ésszerűségi határvonal is, ami felett már a sznobéria és a marketingbe vetett feltétlen hit határozza meg, hogy mit vásárolnak.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák