Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eladogeppc

    veterán

    válasz Hi!King #67 üzenetére

    Ez egyszerűen nem igaz. Igenis nagyon sok a desktop és szerver mérnök. Az, hogy te olyan helyen forogsz, azt megértem, de ez nem így van.
    IT üzemeltető szinte minden cégnél van, fejlesztő nem. Azért érdekes lenne, ha több fejlesztő lenne, mint üzemeltető.

    Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

  • Madwe

    nagyúr

    válasz Hi!King #69 üzenetére

    De a multik nagyjánál nyilván rosszabb itthon az üzemeltetők aránya mint az anyaországban, lévén itthon jellemzően csak a belső hálózatot s laptopokat kell menedzselni, egyébként javarészt fejlesztés folyik, míg külföldön vannak a szerverek amik több üzemeltetőt igényelnek. Már ha on prem, ha cloud, akkor kérdéses cloud infra hol van, de jellemzően azon állások se itthon lesznek megtalálhatóak, mert nincs sok képzett jelölt ezekre a pozikra.

    Általánosságban minden nem fejlesztő céghez kell pár üzemeltető, igen, de ezen cégek számossága nem olyan nagy, míg fejlesztő cégekhez raklap kellenek a fejlesztők, amik nem igényelnek számosságban sokkal több üzemeltetőt.

    Egyébként pl devops engi, sre, cloud architect, system engi - ezek részben üzemeltetések, ha oda számolod, máris sokkal többen vannak s sokkal magasabbak a bérek is :D

    [ Szerkesztve ]

  • hallador

    addikt

    válasz Hi!King #67 üzenetére

    Valahol jogos amit írsz, az ok nagyon egyszerű. Egy ITSH, AUDI, Mercedes stb esetében van ITIL. people management meg ticketing rendszer és CMDB. Ezeknek a Soros Gyuri bácsitól származó technológiák pedig egyszerűen nagyban segítika azok munkáját akik üzemeltetnek. Emlékszem egy külföldi Autógyárban kb 3000 Switch, 8 N7K, kb 200 ESXi host, 1600 VM, 4 Power 870 kb, TSM 30 ember üzemeltette.
    Miért? Mert mindenki tudja a dolgát, minden elő van készítve, minden smakkol és ennyi. Ja nem mellesleg dolgozni is akarnak.
    Ehhez képest Kelet-Európai cégeknél inkább alkalmaz 200 mérnököt, Ha kimondod, hogy ITIL, vagy CMDB jön a TEK, mert azt azt hiszik Terrorista vagy.
    Szóval nagyon nem mindegy, hogy a szervezettség miatt 6 hálóhatos képes üzemeltetni 3000 hálózati eszközt, vagy mer lusta, motiválatlan, tanulni nem akaró senkiháziból veszel fel 6 embert, akik 100 eszközt sem tudnak üzemeltetni. Ez nagyon nem mindegy.
    A Magyar cégek 90 % az utóbbi. Nem csoda, hogy ilyen a helyzet.

    Egy komoly multiban 20 - 30 ember a komplett rendszert elüzemelteti, mert képzik őket, nem a 90-es években élnek. nem másra mutogatnak, nem szarháziskodnak.

    Ez az egyik fele.

    A Másik fele, hogy a programozás megtanulásához nem a pénz, hanem az akarat az elsődleges motiváció. Persze ha 10 éve programozol, és nem egy cégnél delphiben, hanem 6 - 8 nyelvet kipróbáltál sokkal több megoldás lesz a fejedbe, és sokkal gyorsabban oldod meg a problémát.
    Egy Senior rendszer mérnöknek ez nem lesz elég, mert ha nem jut el a megfelelő helyre ahol a meg lehet tanulni a technológiát esélye sem lesz. Na most a Multi fog költeni a magyar cégek meg olyanok mint székely ember, egyszer már kifizettem 20 éve, ja hát azóta változott az nem az én bajom.... Egy komoly IT infrastruktúra 10 - 15 millió $. Ha egy igazán komoly rendszer akkor 50 millió $ is lehet. Ja nem elég a leülök a gép elé és megtanulom, min ha nincs eszközöd.

    A harmadik, a programozás alapjait akarattal meg lehet tanulni iskolában. A rendszermérnököt nem mert egy műegyetem is 10 évvel van lemaradva úgy mindennel ami ehhez a szakmához kell.

    Röviden ennyi.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Hi!King #85 üzenetére

    Azon szoktam röhögni, amikor
    - ott van az önéletrajzban az e-mail, bejelölöm, hogy levélben keressen -> felhív
    - ott van az önéletrajzban a sok éves, pont olyan gyakorlat, ami kell (és mondjuk már korábban is feltöltöttem, tehát nem akkor kamuztam be) -> nem is válaszol, vagy sajnos nem önt választottuk, de volt, hogy felhív, lebeszéljük, hogy interjú, aztán az interjú után jaj mágsem :D
    ...nem igazán látom azt a nagy munkaerőhiányt az "IT szektorban", na.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Snoop-y

    veterán

    válasz Hi!King #104 üzenetére

    Nalunk olyan a ceges policy, hogy csak annak van kocsija akinek a munkajahoz kell pl sales. Meg a CEO-nak sincs. Fizetnek eleget, hogy tudjal venni olyan kocsit amit akarsz.

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • nyisziati

    veterán

    válasz Hi!King #136 üzenetére

    Lehet, de a szocializmus kevés vívmányainak egyike pont az volt, hogy a mellérendeltséget hangsúlyozták ÉVTIZEDEKIG, és ezért ez megragadt az emberekben.
    És nem örültem neki, hogy a jobboldal visszatértével ez a szemlélet is visszajött.
    Főleg pedig, hogy - a környezetemben legalábbis - vidéki emberek hozták vissza ezt a kifejezésmódot.
    Szerintem kár volt.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Hi!King #141 üzenetére

    Volt egy HR-es egyik melóhelyemen, aki kijelentett egy ilyet, hogy "hát igen, a vidékiek rosszabb képességűek, tőlük kevesebb is elég"
    Hamarosan kiderítette valaki, hogy a határ mellől költözött Pöstre... :D

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Hi!King #141 üzenetére

    Van olyan informatikus akit simán idereptetnek Hong Kongból 1 napos problémamegoldásért, majd bedugják az 5 csillagos szállodába relaxálni amíg jön a gépe, na az még a nettó 1 millát is kiröhögi. Ilyen is van mutatóba, de nem lehet azt mondani hogy ennyi a kereset a szakmában mint neki, mert ez kb. 5 ember számára elérhető az egész világon.

  • ronaldo

    őstag

    válasz Hi!King #150 üzenetére

    A szociális hozzájárulási adónak címkézett valami valóban elég sok, az átnevezés óta szerintem ők azt ilyen "címkézetlen" "fizessadót, mi majd elköltjük" dolognak tekinti.

    Az, hogy kell fizetni ilyet is - mondjuk nagyon szerencsétlen a neve - még nem is lenne baj, csak itt is több őszinteségre lenne szükség. Az államnak csak adóbevételei vannak (közvetett vagy közvetlen módon), abból kellene finanszírozni mindent. Az útépítés, a zebrák felfestése, az önkormányzatok működtetése, mind olyan, amit közösen veszünk utána igénybe. A majdani nyugdíjad viszont nem közös téma, abból mindenkinek a sajátja lesz, a haver nem fogja megosztani veled a nyugdíját. Ugyanígy, amikor a (majdani, illetve ad-hoc) egészségügyi ellátásodért fizetsz, azt saját magadnak teszed, ezért ezek szerintem kényesebb témák, itt igen is pontosan tudni kellene, hogy mennyi az annyi, mire megy el a pénz és ebből mit fogsz te viszontlátni. Abba én nem akarok beleszólni általánosságban, hogy hova fessenek zebrát, meg milyen időközönként fessék újra.

    A magánellátáshoz: azért az nem igaz, hogy csak pitty-putty kidobhatnak a szerződésedből. Sőt, ha a biztosításod ideje alatt egy teljesen újonnan kialakult krónikus betegséged lesz, abból sem táncolhat ki sem a biztosító sem az eü. ellátó. Nyilván ha már ez megvan nálad, akkor nem is kötnek veled szerződést, ami a kapitalizmusban érthető. Az állami ellátásnak természetesen viszont ezt is el kell látnia, ő nem szelektálhat (bár most nagyon undorító módon épp a napokban léptünk arra az útra, amely megint nem a feltétlen őszinteséget támogatja...), el kell látni, ami borzasztó költséges, nyereségesen nem működtethető. A magánellátásnál jelenleg annyit kell tudni, hogy 65 éves korodig veheted igénybe/kötheted. Tudomásom szerint nincs olyan szolgáltató az országban, akinél ez nem így lenne (én a megkötés előtt több, mint egy évig vizsgáltam a piacot, ezért van egy közepesen felszínes, de szerintem elég átfogó képem erről a piacról). Az pedig, hogy a nagy műtéteket hol és kik csinálják majd, igazából mindegy is, van sok olyan állami intézmény, ahol az infrastruktúrális és személyi feltételek is adottak a minőségi munkavégzéshez, csak pénz nincs a működtetéséhez, már hónap másodikán kimerül a tb finanszírozott műtétek száma. Viszont a magánszektorból becsatornázott betegeket gond nélkül ellátják itt. Jó ez így? Hát, nem teljesen így kellene működnie, ez egy olyan igazi vadkapitalista átmeneti időszak. Ha épp nekem lenne szükségem ilyen műtétre, zavarna-e, hogy ilyen módon intézik a mihamarabbi elltásomat? Tök őszintén, akkor marhára nem.

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Hi!King #153 üzenetére

    Az ilyen mutyiknak azzal lehetne véget vetni, ha
    - nem lenne durva orvoshiány
    - az Eü. minisztérium tenné a dolgát
    - és ha bárkit ilyenen kapnak, az durva büntire számíthatna.
    Ezek közül semmi nincs jelenleg.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • ronaldo

    őstag

    válasz Hi!King #153 üzenetére

    Azt már a biztosító/csomagja válogatja, hogy van-e szerződéskötés előtt vizsgálat, vagy önbevallós lap, amit ki kell tölteni. Jellemző, hogy a komolyabb "magáncsomagoknál" már ez elvárás. Itt azért több helyen is szét lehet szálazni a dolgot.

    Ahol nincs előzetes vizsgálat/legalább önbevallós lap, azok általában a kisebb összegű biztosítások. Azért azt is be kell látni, hogy évi 40 ezer forintokért nem fognak senkin végrehajtani több százezres (milliós) beavatkozásokat.

    Illetve egy korrekt szolgáltatónál korrektül le van írva, hogy bizonyos beavatkozásokat hol csinálnak, nem csinálnak titkot abból, hogy van amik adott kórházban (pl. Honvéd) vannak, csak más priorizálással, mintha tb-vel mennél.

    Adózás: Pont ezt írtam fentebb, ha amit írsz az lenne, akkor Magyarország a 10 millió 100 ezer forint alatti kereső országa lenne, két perc alatt. Tóninak is hirtelen rezsire meg kajára futná csak. :(

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Hi!King #157 üzenetére

    Én úgy vagyok vele, hogy a teljesen államit is lehetne jól csinálni, csak alapból normálisan kéne gazdálkodni, pénzt rakni bele, és nem ellopni.
    Nem különösebben érdekelne, hogy veszteséges az eü., ha olyan ellátás lenne, mint fejlettebb helyeken, erre szívesen adózok.

    @Dr. Akula : Vannak azért olyan hálózatok, amire nem engednek be kívülről ilyesmit, akkor ide kell jönni.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Hi!King #161 üzenetére

    Korrupt az lesz, amit hagynak korruptnak lenni. Szerintem szándék kérdése, hogy mi hogyan van egy országban.

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák