Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pakriksz

    őstag

    az a szép a dalvikban és a "húúúderosszlassú jaj a java gáz" programokban, hogy utóbbi annyi biten fut ahány bites az amin fut :) ha portolják a dalvikot 64bit-re, minden arra írt alkalmazás annyin fog menni. Új utasításkészlet használata sem a programtól függ (az ugyanis dalvik utasításokat használ), hanem attól hogy a dalvik használja-e. Csak a natív kódot tartalmazó programokhoz kell hozzányúlni, de ha jól írták meg ahhoz sem nagyon.
    Hát igen az "szemét" VM-ek ezt is megkönnyítik, nem véletlenül terjednek mindenhol...

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz Parallaxis #44 üzenetére

    ez mondjuk egy egetrengető marhaság, de sebaj, sokan megragadtak azon a szinten hogy a "java az gáz" mert VM, miközben nyugodtan használják a PCjükön a .net-es programokat, csak arról nem tudják hogy VM mert exe fájlal indul, na meg nem terjedt el a laikusok közt hogy mi is az a .net :)
    Egyébként nekem nem primitív alkalmazásoknál sem laggol semmi az 1 magos 600 mhz-s armos telefonomon :D
    Aztán az kb a tized teljesítményét tudja egy dzsunka Atom procinak...

    Mellesleg a VM program gyorsabb is lehet a natívnál, hiszen a natív program fix, a vm programon pedig optimalizál futás közben a VM, persze korlátozott mértékben, egy elcseszett kódból nem fog optimálisat csinálni.

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz Parallaxis #68 üzenetére

    "Nálam a Note 2-3 és az S4 is képes lagolni, szóval hagyjuk a mellébeszélést."

    user error, vagy a samsung "fantasztikus" hírhedt custom gányolásainak köszönd.

    "Szuper, gyorsan telepítek a desktop gépemre egy VMWare-t és azon fogok dolgozni, mert ott gyorsabb lesz minden, mint natívan :D"

    Most kötekedsz vagy tényleg ennyire nem értesz hozzá? A vmware egy emulátor, a VM alapú nyelvek max részben és elég kis részük szól erről. Összekevered a szezont a fazonnal...

    De lökd csak nyugodtan, a "java szaar lassú" mert pistike ezt mondta neked, azt hallotta hogy az a szomszédjának az ismerősétől aki nagyon ért hozzá :D
    De hogy okosodjál kicsit:
    [link]
    [link]
    Na meg ki lehet próbálni a Jake2-t (quake2 javaban), ami úgy 80-90%-át hozza az eredeti natív változat teljesítményének.

    Jobb lett volna ha a gugli elhallgatja az android java-s kötődését, legalább is a laikusok előtt, akkor megelőzték volna a huhogást, észre sem vették volna, mint ahogy a .net-es programokat sem veszik észre ;)

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz Cathulhu #65 üzenetére

    úgy sikerült ezt a sok "marhaságot" hogy én tájékozódom, használom, programozom, a hozzátok hasonlók meg hallottak valamikor valamit és szajkózzák az igazi marhaságot ;)

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz Parallaxis #73 üzenetére

    bármilyen gyári droidos(vagy rendes droidos, pl cyanogen) készülék lagmentes. (persze aki lagot akar látni az látja is minden hol, még az ablakon kitekintve is, na meg egyesek az energiatakarékosságból 30fps-re korlátozott animációkat is lagnak hívják, ők jó lenne ha 25 fps-es filmet is ócsárolnák) :D
    Nekem amúgy jelenleg Alcatel V860 van, nem laggol soha legalább is ha nem GTA vice city-t próbálok rajta futtatni. De próbáltam már nexus 7-et, ánus transformer akárhányat, meg az allwinner A20-as kispcmet 1080p-ben androidot futtatva is, aminek 2 1ghz-s magja van. És mivel amúgy desktop linux van rajta, el tudom mondani hogy még ez is töredék teljesítményét tudja az E-350 brazosomnak...

    "Ejnye no, akkor mégsem gyorsabb? :D"

    Ez ki írta? Idézd kérlek. Mert én azt írtam hogy AKÁR lehet gyorsabb is, bizonyos feladatokban, na meg az a 90%-80% is hol van az általad álmodott borzasztó lassútól? :)
    Ugye nem olvastad el a amit linkeltem mi? Persze nem is kell, szajkózz csak tovább.

    @" a_n_d_r_e_w": nem eleget használtad, és bár én sem tartom az ilyen huhogók véleményét többre, de én forrást adtam, te meg mondod a 2000-es évek elején java-ról és VM-ről elterjedt szöveget, pedig azóta eltelt már egy kis idő.

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés