Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Urby66

    aktív tag

    válasz kolopele #49 üzenetére

    A 4K gaming kapcsán:
    Én most "kényszerből" ideiglenesen egy 55-ös 4K tévén játszom és sajnos nem tudok 1 méternél távolabb ülni tőle. :W Igen, ez csak az én szubjektív véleményem, de azt mondom, hogy 1080p felett FPS játékban nem látok különbséget még ilyen köezről nézve sem. Azaz igen, mert 4K-nál kisebb felbontás alatt megvan a 80-120 FPS. ;]
    Ok, mondjuk a Frospunk azért észrevehetően jobb 4K felbontásban de ott ugye elég statikus a kép és nekem elég az a 40-50 képkocka másodpercenként.

    Az élettartamról:
    Készültem egy cikkel amiben az órajelek emelésének hatását mérem. Egyenlőre ebből nem lett semmi de bemásolom ide az élettartamról szóló részt. Általánosságban én azt gondolom, hogy a jól méretezett tápellátás, hűtés esetén nem szabadna, hogy észrevehetően csökkentse a HT használata az alaplap élettartamát. Persze a tuning már kicsit árnyalja a képet. Szóval a cikkrészlet:

    "Elsőként nézzük meg mi a véleménye az Intel-nek a Xeon processzorok tuningolásáról. Az általuk kiadott whitepaper-ből idézek: “ Professzionális feladatokhoz, mérnöki, pénzügyi, vagy érzékeny adatok feldolgozása esetén a tuningolás következményei katasztrófálisak lehetnek.” A következmények háromféleképpen jelentkezhetnek az Intel szerint: Előfordulhat garanciavesztés, hardverhiba illetve számolni kell a degradációval. Nézzük ezeket sorjában:
    Garanciavesztés: erről szerintem nem is érdemes többet beszélni. Használt piacról dolgozunk több mint 6 éves technikával.
    Hardverhiba: Azzal riogatnak, hogy a magasabb feszültség illetve működési frekvencia okozta károk miatt a gépünk el sem indul majd. Persze, ez egy valós veszély, de ha nem először csináljuk illetve nem rögtön ezer voltot és 6 GHz-et állítunk be nem lesz baj.
    Degradáció: Ez érdekes kérdés. Jellemzően minden egyes processzor degradálódik a működése során. Ezzel a gyártó számol is és olyan módon alakítja ki a processzor belső felépítését, hogy ez a folyamat jelentősen hosszabb legyen mint a processzor tervezett életciklusa. A megemelt feszültség és magasabb működési frekvencia gyorsítja ezt a folyamatot."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák