Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Oliverda #335 üzenetére
Ezek nem kereskedelmi processzorok. Az asztali termékekbe szánt Llano 2C megoldások majd csak július végén jönnek.
Persze, hogy meg kell tervezni, de a jó üzleteknek is van egy határa. A GloFo 2011-ben minden 32 nm-en keletkező gyártási veszteséget benyel az AMD-től. Ez azért elég komoly dolog az iparágban. Minimum elvárható az AMD-től, hogy tervezzenek egy kisebb lapkát, ha már a veszteséget áthárították a gyártóra. Az AMD hosszútávon számol a GloFo-val, számukra sem jó, ha túlzottan sok lesz a veszteségük. Az arabok bírják, de biztos van egy egyezmény ezzel kapcsolatban, hogy az AMD törekszik ideális körülményeket teremteni a GloFo-nak a chipek méretének csökkentésével.
A Phenom II az más tészta volt. Ott az AMD a waferekért fizetett. Most a kész lapkákért fizetnek. Ha a waferről pár lapka nem lesz jó, akkor azt nem veszik meg. A GloFo elrakhatja őket emlékbe.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
baluka26 #332 üzenetére
A GloFo nem adhatja el az AMD termékét. Ha az AMD nem veszi meg, akkor azt ki kell dobniuk. Természetesen nem fogják kidobni, hanem megkeresik az AMD-t, hogy elvinné-e őket pár dolláros darab áron. Az AMD meg ráncos szemöldökkel ráveti magét és eladja 100 dollárért darabját. Ez az előnytelen része a GloFo számára a friss gyártási szerződésben. Most az AMD nagyon olcsón vásárolhat terméket. Jövőre ez változik, mert a GloFo-nak fog fülig érni a szája, hiszen az AMD-nek kötelessége lesz minimum 20%-ka több wafert rendelni a 2010-es szinthez képest.
(#333) dabadab: Például a GlobalFoundries nem forgalmazhat x86-os processzort. Az Intel morci lenne, hiszen a licencük csak a gyártásra vonatkozik. A forgalmazásra csak az AMD-nek van joga.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Oliverda #330 üzenetére
Llano 2C azért lesz, mert a GloFo nem fogja a 4C-t eladni kétmagosként. Nekik már az komoly probléma, hogy az AMD helyett ők vesztenek pénzt a selejten. Kisebb lapkákat olcsóbban lehet gyártani, így a GloFo számára ez kevesebb veszteséget jelent.
Ezért nem jelent még meg az A4 és az E2, mert a GloFo nem hajlandó azokat, így Llano 4C-vel gyártani. Az új egyezmény minden szempontból hátrányos erre az évre a bérgyártónak. Egyszerűen nem megszokott, hogy az eladható selejt költségeit, nem a megrendelő nyeli be. A teljesen selejtek nyilván eddig is a bérgyártók kasszáját terhelték. Tulajdonképpen az AMD mindenféle gyártással kapcsolatos anyagi veszteséget áthárított a GloFo kasszájába. Cserébe, ha a GloFo elér egy bizonyos kihozatalt idén, akkor az AMD 20%-kal több lapkát fog rendelni jövőre. Természetesen 2012-ben már visszatér a waferenkénti fizetési mód.Nyilván egyik cég sem hülye, ezért fogja az AMD csak jó olcsón megvenni az eladható selejtet. A GloFo úgy sem tudna vele mást kezdeni, hiszen a szerződés egyértelműen meghatározza, hogy mi az amit az AMD-nek kötelező megvennie, és mi az amit nem. Például ha a Llano 4C lapkából csak három CPU-core működik, akkor azt az AMD-nek nem kötelező megvennie. Persze jó áron megveheti. Ha összegyűl egy csomó ilyen lapka, akkor biztos elviszik a packot, de csodálkoznék, ha pár dollárnál többet fizetnének darabjáért. A GloFo úgy sem tudja másnak eladni.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A GloFo-n múlik ez. Az AMD szerintem nem zárkózik majd el a jó üzletek elől. A GloFo számára is jobb eladni a kétmagosként működő négymagosokat dömpingáron. Úgyis kuka lenne belőle. Az viszont biztos, hogy az AMD nem ad többet pár dollárnál darabjáért, ha ez nem jó a GloFo-nak, akkor meg kidobják őket a kukába.
Az AMD-nek addig ez is, jó, amíg nem a saját pénzük áll a selejtben.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Az A6-ok is vannak. Az A6-3600 65 wattos. Ennél kisebb TDP-jű nem lesz. Az A4 azért késik, mert azok kétmagosok. A GloFo úgy kötötte meg az egyezményt, az AMD-vel, hogy minden gyártási selejt a GloFo kasszáját terheli, vagyis az AMD-nek csak a jó processzorokért kell fizetnie. Éppen ezért az AMd-nek nincs szüksége most 2 magos verzióra, mert, amelyik chip hibás azt nem veszik meg. Később lesz Llano 2C verzió, ami kiépítésben is csak két magos. Azokból lesz A4 sorozat.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Oli gondol az ilyenekre. Ezt biztos meg fogja nézni. Épp van nálunk brutál órajelen üzemelő RAM is, amit majd lehet állítgatni.
A Linuxot nem tudjuk megnézni. Így is túl sokat idő lesz a teszt, a Linuxszal ez legalább egy nappal tovább tartana. Ha az oprendszerre nagyobb igény lenne a piacon, akkor más volna a véleményünk, de egyelőre a tömeges igény a Win 7 felé mutatkozik. Én is imádom a Linuxot, de amíg nagyon nagy többséget a Win érdekli, addig inkább több wines programot mérünk.
(#291) attiati: Lapunk már van, a prociért hétfőn megyünk. Egy hét biztos lesz a tesztelés, szóval jövőhétre biztos nem lesz kész.
(#290) atti_2010: Valszeg megnézzük a Dual Graphics-ot, de csak a VGA-knál válogatjuk a játékokat DX10+ elven. Az IGP-knél DX9-es program is bekerülhet, ahol még nem működik a rendszer. Egyelőre ez egy nagy vérző seb.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
KKaresz45 #282 üzenetére
Shogun 2 esetében az AI valós időben van számolva a Fusionon. A köröket a CPU-magok számítják.
[link] - Nem úgy néz ki, hogy az AI annyira megterhelné az IGP-t. Inkább erőre kapnak tőle. Persze a körök számításánál ennek nincs jelentősége ott nem alkalmazható a GPU-s algoritmus.A Shogun 2 esetében az AI számítása csak a Fusion APU-kra van engedélyezve. A Radeon GPU-knál ez a funkció tiltott. Ez azért van, mert natívan van megírva az algoritmus az AMD CTM felületén. A natív programozás miatt két optimalizálás is szükséges. Egy a C/E/Z Fusion-re és egy az A szériára. Ha engedélyeznék a GPU-kra is, akkor mindegyik GPU-hoz külön meg kellene írni a natív kódot, ami borzasztó pluszmunka, és nem vállalták a fejlesztők.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Én már lassan egy hónapja tudom, hogy ilyen lesz, csak eddig sok dologról kussolnom kellett.
Azelőtt amikor még nem tudtam, hogy mit hoz, akkor ennél kevesebbre számítottam. Főleg valamivel gyengébb IGP-s teljesítményre.Én a hagyományos PC híve vagyok, vagyis szeretem azt a nagy dobozt a lábamnál, melynek ventilátorai egy-egy komolyabb program indításánál felsüvítenek.
Ebből a szempontból, nekem van lehetőségem VGA vásárlására, mert elfér a dobozban. A fogyasztás annyira nem hat meg, azt nyilván elismerem, hogy a Lynx platform performance-szolgáltatás/wattban etalon.
Figyelembe kell venni, hogy ezt az AMD nem nekem szánta, mert én egyike vagyok annak a kisebbségnek, akikre építeni üzletileg nem előnyös. Konkrétan nulla terméket fejleszt idén nekünk az AMD. Lehozzák a szerverről a Bulldozert és ennyi. Többet nem érünk meg, mert a teljes piac töredékét tesszük ki. Ez az amit az AMD eddig figyelmen kívül hagyott, de ha növelni akarják a részesedésüket, akkor ahhoz olyan termék kell, ami nevezhet a piac zsíros, és jelenleg felkapott részeibe. A Fusion pont ilyen. Teszem azt, hogy ha LCD-PC-t akarnék venni (nem akarok, de tegyük fel, hogy berúgok egy nap), akkor a Fusiont venném a Sandy Bridge helyett, mert több szolgáltatást kínál, gyorsabb az IGP-je, és ez nem elhanyagolható, hiszen az új böngészők már GPU-val gyorsítják a megterhelő webes tartalmak megjelenítését. Ugye nem győzi az ember hangsúlyozni, hogy az OEM-es csatornákon értékesített asztali rendszerek 70%-a PCI Express portot sem tartalmaz, a dedikált GPU beépítése kizárt. A mostani mainstream/performance platformjaival az az AMD-nek a baja, hogy egyetlen prociban sincs IGP, így a jelenleg uralkodó "kell a francnak IGP-nélkül" hozzáállás hátrányos számukra. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Nem próbáltam Fusionon, de a Settlers7 demóját régebben játszottam egy GeForce GT 240-en. Ez az IGP kb. olyan gyors, mint a GT 240. Annyi a kérdés, hogy a demó minden grafikai extrát tartalmaz-e, vagy esetleg a teljes játék esetében magasabbra rakható a minőség.
A Civ 5-öt szándékosan a kivételhez raktam. A Starcraft 2-őt tuti viszi. Azzal az AMD mért sebességet. Még az MLAA-t is rápakolták. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Attól függ melyik stratégiai játékra gondolsz. A Fusion pérládul a Total War: Shogun 2-ben gyorsabb a másik konfignál, mivel az IGP a grafika mellett számolhatja az AI-t, de egy Radeon VGA már erre nincs felhatalmazva.
A Civ 5 kivételével egyébként nem lenne gondja a legerősebb APU-nak az említett játékokkal HD-ben.Ennél erősebb APU várhatóan pár hónapig nem lesz. Talán akkor, ha a régi termékeket eladják. Ezt persze nem lesz könnyű, elhanyagolható igény mutatkozik az IGP nélküli procikra az OEM csatornákon. Valszeg az Athlon II-k főleg dobozos kivitelben lesznek kiszórva.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A gyorsulás egy dolog, de a minőség már másik.
Fusion képminőség , Sandy Bridge képminőség
Nyilván alul-mintavételezve a jelentet a Llano APU sem "csak" 2,5x lenne gyorsabb az SB-k IGP-jénél. Persze ezt az AMD már nem teheti meg, mert a partnereknek maximális WHQL minősítés van ígérve a szerződésben. Innen már nem lehet visszavenni. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
fordfairlane #152 üzenetére
Először is le kell szögezni, hogy a PC-s vásárlók jó része sosem vesz 100 dollárnál drágább VGA-t. Ez ugye eddig is világos volt, semmi újdonság ebben. Példával ezt egyszerűbb megérteni. Nézzük meg a Sandy Bridge i3-akat. Azért ezeket, mert az eladások zöme i3. Képes a grafikus magja x teljesítményre, és ezt kínálja egy bizonyos áron. Ezzel az OEM-ek készítenek egy LCD-PC-t (azért LCD-PC a példa mert ezekre a gépekre van jelenleg tömeges igény, és ezek eladása nő hónapról-hónapra az asztali piacon). Tegyük fel, hogy van a gépen y haszon. Na most vegyük elő, hogy az OEM gyártó úgy dönt, hogy beépít egy VGA-t. Először is olyan alaplapot kell tervezni, ami támogatja az MXM modulokat, lehetővé téve a dedikált GPU-t. Mindehhez kialakítani a körülményeket és a szükséges tápellátást 25-40 maximum 50 (ha figyelembe vesszük a 100 dolláros VGA-k energiaigényét) dollárral növeli az előállítási költséget (függően attól, hogy milyen VGA beépítésére gondolt a gyártó). Kezdjük a legolcsóbb MXM modullal, ami a Radeon HD 6300M. A körítés megoldható legolcsóbban vagyis 25 dollár körül. A modul ára pedig 50 dollár körül van jelenleg. Ez a termék előállítási költségében +75 dollár. Ezt ugye be kellene építeni az árba, de a Radeon HD 6300M tulajdonképpen jó ha 10-15%-kal gyorsabb az Intel HD Graphics 2000-nél, vagyis reálisan szemlélve a helyzetet a termék ára jó ha 30 dollárral emelhető. Következésképpen csináltál egy alig erősebb terméket, amin kevesebb lesz a hasznod, mint a gyengébben. Ráadásul a support költsége magasabb, hiszen nem csak Intel, hanem AMD holmi is került a gépbe. Nyilván a VGA-ból vehetjük a GeFOrce G210-et is, ami 50 dollár körül van, de az lassabb a HD Graphics 2000-nél, vagyis +75 dollárért gyengébb teljesítményt kínál a gép, ami eléggé gázos. Nem véletlen, hogy ötletként sem merül fel a G210 alkalmazása.
Mehetünk nagyobb VGA-k felé is. Elvihetjük a gondolatmenetet a 100 dolláros MXM modulra is, ami kb. +150 dollárral növeli meg a termék előállítási költségét, de a rendszer így is csak annyit gyorsul, hogy maximum 80 dollárral emelhetsz az árcédulán. Ha a reális gondolkodol az eladáson, akkor az a 80 dollár inkább 60. Megint a saját hasznodat csonkítod. A Llano esetében kvázi ugyanez a helyzet, csak annyi a különbség, hogy a Llano IGP-je már eleve többet kínál, mint a 100 dolláros MXM modulok.
Ezért kerülik az OEM-ek a VGA-k beépítését, mert a többletköltség nem realizálható a végfelhasználói árban, és ezzel a nyereségük apad.Az USB 3.0 abban jelentene megoldást, hogy az OEM-ek az IGP-s rendszerekkel maximális nyereségre törhetnek, miközben a VGA-gyártókat sem nullázzák le, ugyanis a felhasználó a megvásárolt termék melle vehet egy külső VGA-t, ha úgy tartja jónak. Ez persze sajnos nem ilyen egyszerű. Az AMD azért nem szeretné ebbe az irányba vinni a fejlesztéseket, mert a külső VGA-k eddig sem remekeltek a kasszáknál. A jövőben is kérdéses a felhasználói reakció.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
_csanesz #218 üzenetére
Az a poén, hogy már vannak ilyen GPU-val gyorsítható programok, pár ebből már heterogén módban is fut (OpenCL). Mindegyikből a legújabb verziót kell érteni, hiszen azok támogatják a Fusiont.
- OpenCL: ArcSoft TotalMedia Theatre, Corel WinDVD, ArcSoft ShowBiz, Corel Digital Studio, Cyberlink PowerDirector, vReveal MotionDSP, a Sony Vegas Movie Studio HD, ArcSoft MediaConverter, Viewdle Uploader, ArcSoft Webcam Companion, ImageMagick, Dolphin - Nintendo Wii/GC Emulator, Phaseone Capture One 6.0
- DirectCompute (5.0): Windows 7 drag&drop transcodere, Cyberlink MediaEspresso, Cyberlink PowerDVD, Cyberlink MediaShow.
- Programok profiknak OpenCL-lel: Rovi MainConcept, Sony Vegas Pro, ArcSoft Panorama Maker Pro, Corel VideoStudio Pro, eyeon Fusion
- Prezentációs programnak ott a ViVU, ami a cégeknek ajánlott, heterogén módon programozott OpenCL-es alkalmazás. Videokonferenciázásra ez a legjobb.
AMD APP-re (régebbi Stream felületre) épülő programok: A's VideoConverter, ATI Transcode Converter, ATI XCoder, Roxio Creator, Roxio MyDVD, Adobe Premiere Pro CS4, Microsoft Expression Encoder 3, ElcomSoft Password Recovery, Elcomsoft Wireless Security Auditor, RAR GPU Password Recovery, PhotoShop CS4, Accent ZIP Password Recovery (van OpenCL verziója), Elcomsoft iPhone Password Breaker, DenoiseMyImage Professional, Pyrit (van OpenCL verziója), HDR Expose (van OpenCL verzió), Accent OFFICE Password Recovery 5, Xilisoft Video Converter, ImTOO Video Converter, 4media Video Converter, AVCWare iPhone Video Converter, AVCWare iPod Movie Converter
Natívan CTM felületre írt program/játék a Total War: Shogun 2, ami az AI számítását átrakja a Fusion APU-k IGP-jére.
Egyéb GPU-s gyorsítást valamilyen módon kihasználó elterjedt programok: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Microsoft Office (Powerpoint, Word és Excel), és pár Adobe program -
Abu85
HÁZIGAZDA
Még egyszer valaki trollozik elmegy pihenőre. Nem gond maga a szöveg, de nem látom a hsz-ekből, hogy mirrmur troll lenne. Ha az lenne, bezony egy szót sem szólnék, de így nem hagyhatom figyelmen kívül. Tessék befejezni, amíg a Banhammerem elő nem veszem.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Angel1981 #144 üzenetére
Szerintem az SI generációban a legnagyobb GPU teljesen új architektúrat kap, míg a kisebbek a Caymant viszik tovább. Előfordulhat, hogy a legkisebb az Evergreen VLIW5-ös shadereit fogja használni. Ez attól függ, hogy a Deccan platform APU-ja milyen architektúrára épít.
Természetesen a Caymant is fejlesztik. Az új architektúrával az a baj, hogy nem lesz olyan skálázható, mint a régi. Elég csak a Barts és a GF116-ot megnézni. Az előbbi VLIW5-ös, míg az utóbbi cGPU architektúra. A barts agyonveri a GF116-ot, közben a GPU kiterjedése alig nagyobb. Ha leskálázzák az új architektúrát, akkor azzal a GPU-k méretét növelik, ami tekintve a VGA-piac állapotát nem jó. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Angel1981 #137 üzenetére
Az AMD SI, az új shader architektúra alapján ugyanúgy cGPU, mint a Fermi. Nem igazán a játékok futtatása az elsődleges. [link]
Az AMD stratégiája annyiban más, hogy ez az új architektúra csak a felsőházban lesz jelen, így az alsóház marad a Cayman alapjain. Ez véleményem szerint stratégiai döntés. Az SI nem skálázható olyan jól, mint egy Cayman.
A másik kérdés, hogy a játékok motorjai hogyan alakulnak át (jönnek az új konzolok, amire a vezető fejlesztők már most készülnek, a konzol megjelenésére már programok kellenek, vagyis a tűzhöz közel ülő emberkék már tudják, hogy mire számítsanak). Egyre több olyan bonyolult shader kerül elő, ahol az ILP meglehetősen alacsony. Ez bekavarhat az aktuális rendszerek hatékonyságába. Jelenleg ugye elég magas az ILP a shaderekben, de minden jel arra mutat, hogy kb. 2-3 éves távlatban nézve ez az irány megváltozik. Tulajdonképpen a játékok idővel a cGPU architektúrákhoz idomulnak. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Pusztitusz #127 üzenetére
Lassan négy hónapja platformdriver a Calatyst. Ha teljesen AMD-s géped van, akkor a Vision Engine Controll Center települ, mindenféle extra szolgáltatással. Ezek főleg a processzormagok paraméterezésére szolgálnak és az energiamenedzsment állítható a programon belül. Természetesen, akik nem akarják egyénileg konfigurálgatni, azoknak van előre kalibrált automatikus profil. Ha meg nem tetszik, akkor ki lehet kapcsolni az extrákat.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Angel1981 #122 üzenetére
Az NVIDIA is jön vissza a Windows 8 megjelenése után. A next-gen GPU-ik ARM processzort fognak tartalmazni. Egyszerűen akkor a piac, hogy ezt nagyon is érdemes kiszolgálni teljesen integrált lapkákkal.
Aztán még ki tudja, hogy hány cégnek jut eszébe meglovagolni a Win 8-at. A wintel monopóliumnak az ARM-os rendszerek támogatásával vége. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Angel1981 #107 üzenetére
Független kimutatás nincs, mert eddig sosem vizsgálták ezt a helyzetet. Az OEM gyártóktól származik egy friss adat, hogy a globálisan eladott, úgymond előre összerakott PC-k (ebben csak a boltokban összeszereltetett vagy otthon összerakott egyénileg kiválasztott komponensekből álló konfigok nincsenek benne) 70%-a nem tartalmaz PCI Express kivezetést dedikált GPU-nak.
(#116) Pusztitusz: Persze, hogy szorulnak ki a piacokról. Mégis hogyan adjanak el procit a partnereknek, amikor követelmény lett az IGP? Erre jelent megoldást a Llano.
Az Apple hozta be az LCP-PC-k koncepcióját, de azóta több tucat vállalat átvette. Jelenleg nagyon fogynak ezek a gépek, és ezért sürgetik a partnerek a szabványosítást. Az Intel javában csinálja a thin Mini-ITX rendszerek All-In-One specifikálását. Már majdnem kész a tervezet. Egyedül azon megy a vita, hogy az AMD felvetette, hogy a dedikált GPU valós előny, és az Intel adjon rá lehetőséget a szabványban. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Pusztitusz #94 üzenetére
A konzumer vásárlók a tömegek. Ők vesznek pici, csinos, LCD kijelző mögé épített asztali gépet. Ez a trend, amit le kell követni jelenleg, vagy elbukod a piac nagy részét. Erről beszélt az AMD egy konferencián keresztül, hogy az asztali PC már nem azt jelenti, amit régen. A házba épített bővíthető konfigurációk eladása masszívan csökken.
(#95) Male: Ez is bőven koncepció, csak ilyet nem lehet nyilatkozni. Mindenesetre a thin Mini-ITX szabvány esetében valóban nagyon azon vannak, hogy technikailag tiltott legyen a VGA beépítése. Egyedül az AMD van a VGA-k alkalmazása mellett, ők meg édeskevesek.
(#92) EarL 007: Elég sok ilyen van: A"s VideoConverter, ATI Transcode Converter, ATI XCoder, Xilisoft Video Converter, ImTOO Video Converter, 4media Video Converter, AVCWare iPhone Video Converter, AVCWare iPod Movie Converter. Persze a fizetős programok minőségét sosem fogják elérni az ingyenesek, de egy-egy megközelíti.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Pusztitusz #82 üzenetére
A belépőszintű VGA-knak eleve vége. Ha nem csinálnak rá alternatívát, akkor az OEM-eknek marad az Intel Sandy Bridge mint egyetlen IGP-vel rendelkező performance lapka. MEg kell érteni, hogy az OEM-ek nem akarnak VGA-t építeni a gépekbe. Ez az új irány... vagy beállsz a sorba az igényeknek megfelelő hardverrel (IGP-s CPU), vagy nézed, hogy drasztikusan csökken VGA és procieladásod.
Minden abból indul ki, hogy mostantól a tömegek igényeit egy lapkával kell kielégíteni. Felteheted magadnak a kérdést, hogy VGA beépítése nélkül melyiket választanád? A Sandy Bridge-et vagy a Llano APU-t. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Zeratul ne trollozódjunk már. Mirrmur nem mondott semmi rosszat. Csak leírta, hogy az igényeinek nem felel meg. Sokunknak nem tetszik ez a mindent egy lapkába koncepció. Ettől persze tény, hogy a piac ilyeneket akar, és az AMD-nek ezt az igényt ki kellett szolgálni.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Persze, mi a PH-n a piac jelentéktelen részét képviseljük, vagy tesszük ki, viszonylag durva igényekkel. Az AMD viszont cég, tehát számukra a pénz elsődleges, és a tömeges vásárlói igények alapján a Llanoban van a nagy pénz. 2012 első negyedévében a vállalat leszállított PC-s processzorainak 90%-a Fusion lesz.
(#77) atti_2010: Persze, nagyon jó kis program. Bár nekem most a PowerDirector 9 tetszik, mert szerkesztési funkciókat is kínál, dehát ízlések és pofonok.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
easy...rider #72 üzenetére
Nagyon jók a GPU-s algoritmusok már. Az NVIDIA driverébe van egy nagyon fos CUDA-s algoritmus építve, amit sok program használ, de teszem azt a Mainconcept CUDA-s megoldása x86-os szintű minőséget hoz. Olyan programot kell keresni, ami minőségi algoritmust alkalmaz. Ennyire egyszerű.
Például a PowerDirector 9 ebben elég jó, de ott a MediaConverter 7 is, aminek az OpenCL algoritmusa nagyon jó. A CUDA-s már nem az, de a GeForce is támogatja az OpenCL-t.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Semmi más nem kell egy átlag júzernek. Azoknak kellhet több, akik már átléptek az 1.1-es szintre. A programozhatóság ebből a szempontból jelentős előny. A fix hardver mindig is behatárolta a lehetőségeket. Addig jó, amíg ezeken a lehetőségeken belül mozogsz, de ha ki akarsz lépni, akkor már nem az.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Angel1981 #65 üzenetére
Egyértelmű. A végcél a heterogén feldolgozás. A Fusion ezen az úton az első lépcső. Jövőre lesz egy következő, míg 2013-ban akkorát lépünk, hogy nem lesz IGP nélküli proci.
(#67) mrhitoshi: Az a Bulldozer lesz. Ez a Fusion az asztali és a mobil piacra jött. Majd pár hét múlva jön a szerverpiacra szánt Bulldozer is, aminek nyilván lesz pár asztali variánsa.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Olvastad mit írtam? MPEG4 kodeken belül már nem megy minden part ... Az MP4 az MPEG-4 Part 12. Ezenkívül még sok van.
(#63) devast: Pontosan. Ez Ivan Edward Sutherland Wheel of Reincarnation szabálya. [link] Most ott tartunk, hogy a GPU megy vissza a CPU-ba. Megcsinálták már ezt többször is, nem is kell nagyon visszamenni a múltba, gondolva a matematikai koprocesszorra.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A Tomshardware jól látja. A Llano mainstream rendszer. A "mom and dad" részen lehet vitatkozni, ugyanis kétséges, hogy a PC-s asztali piac jelentős része anyuka és apuka.
Nehéz ezt az irányt elfogadni a techjunkies oldalaknak, de jelenleg a piac jelentős része apró, dizájnos, mindent egybe masinákat keres. A techjunkies közösség, azaz Mi a nagybetűs kisebbség vagyunk. Ránk alapozni nem jó biznisz, éppen ezért az érdekeink, és az általunk kedvelt PC-s értékek a háttérbe szorulnak.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Ha a kiválasztott formátumot támogatja a Quick Sync, akkor annál jobb nincs ... sebességben talán lehet, de fogyasztásban nem. Az AMD-nek is feltették a kérdést, hogy miért nem építenek/építettek hasonló fix hardvert az APU-ba, hiszen alig foglal tranyót, de ők azt mondták, hogy a fix funkciós hardverrel kompromisszumokat kell kötni, így az általánosan programozható hardvert jobbnak értékelik. Arra bármilyen program írható.
(#53) Hiftu: Ezért kell csak a számot figyelembe venni.
A százalékos gyorsulás szerencsére nem manipulálható, ilyen piszkos trükkökkel.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Attól függ, hogy milyen formátumba transzkódolsz. Ha olyanba, amit nem képes kezelni a Quick Sync, akkor kapásból az APU-s megvalósítás van előnyben. A programozható hardver számára csak a program szab korlátokat, míg a fix funkciós hardver pont a programnak szabja meg a határokat. Teszem azt, ha MPEG4-be szeretnéd a tartalmat, akkor kapásból felmentetted a Quick Sync hardverét, hiszen az erre nem képes.
(#48) UnSkilleD: Igen. Az idei APU-k csak két kijelzőt kezelnek egyszerre.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
easy...rider #36 üzenetére
Az ASRock csinál Mini-ITX-es A75-ös alaplapot. Valamikor szeptember körül akarják a bedobni a mély vízbe.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
antikomcsi #34 üzenetére
Nincs ott. A HD6550D az IGP neve. Meglepő a tempója, de ennyire gyors.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A csúcskategóriás CPU-k a szerverpiacra készülnek. Oda nem kell IGP. Az asztali verziókban sem lesznek.
Egyelőre nehéz megmondani, hogy az új igények mellett hol fogják felvenni a VGA-k a fonalat. De elméletben, aki felsőházból választ procit, az többnyire nem belépőszintű VGA-t vesz a termékbe. Persze eleve az sem mellékes, hogy a teljes asztali PC-s piac alig 10%-a költ 200 dollárnál drágább CPU-ra. 400 dollárnál drágábbra meg alig 2%. Biztos lesz olyan akinek ez a helyzet nem tetszik, de a többség úgyis combos VGA-t vesz a combos porcik mellé. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
antikomcsi #26 üzenetére
Csakhogy a régi Athlon II eltűnik. Az AMD-nek már most nehezére esik eladni a terméket, mert a partnerek IGP-s porcit akarnak. Erről szól a hír, hogy az OEM-ek igényei megváltoztak. A CPU+VGA már nem gazdaságos számukra. Egy lapkában kell nekik mindkettő.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Angel1981 #25 üzenetére
Az AMD hat hónap alatt szeretné kivonni az IGP nélküli CPU-kat. Egyedül a felsőházban marad meg a Bulldozer. Az alatt minden proci IGP-s lesz.
Nagyjából a 65-70%-a a VGA piacnak a 100 dollár alatti termékeket jelenti. Ha ezek eladása esik, akkor óriási baj van. Egyelőre senki sem tudja megmondani, hogy mi lesz a VGA-piac sorsa. Az AMD mondta, hogy ebben a generációban már nem tudnak változtatni. Ezek a 40 nm-es termékek ezzel a termékskálával végigmennek. Amíg jönnek a 28 nm-esek, addig lehet elemezni a helyzetet, mert az előrejelzések is nagyon eltérőek. Még mindig sokan mondják azt, hogy a VGA-piac nem fog esni, de már vannak olyan elemzők, akik a piac összeroppanását jósolják. Igazából annyira új a helyzet, hogy senki sem tud pontos jóslatokat szolgálni. Az AMD visszaeséssel számol a VGA-piaccal kapcsolatban, de szerintük ez nem lesz 30-40%-nál több. Mindenesetre továbbra is győzködik a gyártókat és az Intelt, mint szabványfelelőst, hogy kínálják fel a thin Mini-ITX alaplapokon a dedikált GPU-k beépítésének lehetőségét. Ezzel a gyártóknak nem kell kötelezettség sem, csak egy opció lenne a GPU beépítése. Jelenleg a szabványtervezett sarkalatos pontja, hogy a processzorok PCI Express vezérlőjét nem lehet kivezetni. Így ugye nehéz VGA-t rakni a gépekbe, ha nincs meg a port.
Az IGP hatásait leghamarabb a 28 nm-es generációnál fogjuk érezni. Egyébként a drágulás nagyon is opció. Ez valóban öngerjesztő folyamat, de magát a VGA-piacot veszteségesen nincs értelme fenntartani, vagyis kell találni egy olyan egyensúlyi állapotot, ami mellett még nyereséges. Ha ehhez drágulás kell, akkor drágulni fognak a VGA-k. Ami állandó téma a gyártók részéről az a külső VGA-k forgalmazása. Az OEM-ek ezt javasolják, de képlékeny a dolog. Egyrészt nem tudni, hogy a vásárlók elfogadják-e ezt a megoldást. Az eddigi külső VGA-s megoldások eladása eléggé gyenge volt, bár kétségtelen, hogy alig kaptak reklámot.
Olyan szinten, mint a hangkártyák piaca biztos fennmarad a VGA-piac is. A többi a reformokon múlik. Ha kitalálnak valamit a gyártók, akkor komolyabb gond nélkül is átvészelhetik a VGA-k az IGP-k nyomulását. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Pusztitusz #2 üzenetére
A CPU-t, vagy APUt olcsón lehet gyártani, mert az csak egy lapka. A VGA gyártása drága.
A VGA senkinek sem nagy biznisz. Ha az lenne nem ment volna tönkre a BFG az elmúlt évben. Az AMD és az NV sokkal nagyobb cég, ellavíroznak negyedévről-negyedévre pár millió dollár nyereséggel, esetleg veszteséggel, de nem ezt várja az ember egy olyan piactól, ami 500-700 millió dollár bevételt hoz. Azért szar a sajnos VGA-piac. Nagy befektetés, és esetlegesen kicsi haszon. Most meg pláne szar lesz, hogy az OEM-gyártók ennyire érdektelennek tartják a VGA-k beépítését.
Nem írtam le a cikkben, mert szerintem örök ötlet marad, de az OEM-gyártók azt javasolják az AMD-nek és az NV-nek, hogy csináljanak USB 3.0-s VGA-kat. Én ezt nem tudom elképzelni, és alapvetően az AMD sem szimpatizál a gondolattal. Az NV-t még erről nem kérdeztem, mert nem voltak a konferencián, de gyanítom, hogy nekik sem tetszik az ötlet.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- DOOM - The Dark Ages
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Garmin Instinct – küldetés teljesítve
- Házimozi haladó szinten
- Kompakt vízhűtés
- CPU léghűtés kibeszélő
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Projektor topic
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- Milyen notebookot vegyek?
- További aktív témák...
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Lenovo ThinkPad X13 G2 multitouch
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 TomaHawk R5 3600 16GB DDR4 512GB SSD RX5500 XT 8GB Rampage SHIVA TT 530W
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S23/Samsung Galaxy S23+/Samsung Galaxy S23 Ultra
- BenQ PD-3200-U Monitor - Designer 4K 32"
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest