Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz dabadab #34 üzenetére

    Sajnos ez nagyon jellemző otthon. Nagyon kevés az a cég akinél komolyan veszik a dolgozók kényelmét/egészségét. Ennek az oka ott is keresendő, hogy a HP, Dell, Lenovo nem egyszer a olcsóbb modelleket viszik Kelet Európába. Én még emlékszem, mikor kijöttem ide akkor már a cégnél back light keyboard-os HP ProBookok voltak, mikor bejöttek az IPS paneles HP-k, akkor már azt vették ez volt 2015-ben, Magyarországon a 2018-ban jelentek meg az ilyen típusú ProBookok. Persze a korrupció is erősen benne van, mert "ha ezt veszed" akkor kapsz vissza a zsebbe valamit. Szóval sajnos minden szinten rosszul jön ez ki otthon, általánosítani nem lehet.
    A Most a második legnagyobb bankban most kezdték bevezetni az IPS paneles Dell Latitude 5000-eseket, mikor azért már 2 éve piacon vannak a jobbak is. Itt ahogy néztem TN külön kérni kell.
    Szóval mostanában változik azért a helyzet, de lassan.

    (#38) villamos
    Na ha van lehetőség, akkor gyorsan el onnan.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Tetsuo #53 üzenetére

    Ez rendben van nem is mondtam, hogy nem de azt nem nagyon értem, ha csak az van. Mert otthon nagyon sokáig nem volt pl BackLight Probook, miközben nyugatabbra már volt 2015 óta. Az IPS kijelzőtől nem is beszélve, de ugyan ez a Latitude 5000 is. Meg az is előfordult 2014-ben, hogy Magyarországon IPS paneles EliteBook 840 G1 nem volt csak TN paneles verzió, rendelni sem lehetett, miközben máshol volt IPS is.

    Az rendben van, hogy van alacsonyabb kategória is, de ha csak az van drágábban mint nyugatabbra, vagy Szlovákiában van ennyiért sokkal jobb is na ezzel van a baj, és otthon ezt nem egyszer eljátszották a nagykerek, hivatkozva, olyan dolgokra, mint a Dell nem gyárt ilyen vagy olyan modellt, vagy a HP nem szállít ezt vagy azt, természetesen mindkettő azt szállít amit kér az ügyfél.
    A G5-ös ProBook úgy került be a kereskedelembe, hogy valamelyik ügyfél így rendelte meg, a HP leszállította magyar billentyűzettel, majd az ügyfél visszamondott párat, erre eladták cirka 50 000 Ft különbséggel, mint a sima modell. ES végződéssel, ez volt 2018-ban, na német, angol billentyűzettel G2 óta létezett 2015-ben. Ez pedig egy munkára kihegyezett gépnél igen praktikus, hát a nagyker, meg a magyar hp spórolt kb 30 $- majd továbbadta 200 $-os haszonnal a backlight-os verziót. Szóval itt nem az a nagy dolog, hogy van alapverzió, hanem az a baj, hogy több modellből is csak az volt, persze aranyárban.

    A Lenovo ebben jól áll ,mert Ők legalább konzisztensen kapható évek óra IPS panellel is, bárkinek. Mostanában ahogy nézegettem a minősége is is helyrekerült, mindenesetre ebből a szempontból a Lenovo oda figyelt mindig is.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz opr #66 üzenetére

    2000-es szériából már rég kinn van az elitebook, de azt hiszem legalább fél éve a probook is. Mondhatni elsőként adták ki az AMD-s Ryzen Pro-s business masinákat.
    3000-es szériát nem láttam még tőlük.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák