Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Retekegér #74 üzenetére

    Nagyon hasonló a szemléletük és a színvonaluk is. Árban meg kb. ugyanaz lenne Abit is, isten nyugosztalja. Talán még egy kicsit jobb is a hozzáállásuk, mint anno az Abité volt. Az egyetlen kivétel az első pár szériájuk megbízhatósága. De azt meg akkor kompenzálták azzal, hogy nagyságrendekkel olcsóbbak voltak, mint egy hasonszőrű konkurens lap, viszont alig tudtak kevesebbet, általában olyasmi fícsöröket, amik egy átlag felhasználót hidegen hagytak és ha vettél egy jó példányt, soha nem volt panaszod rá.
    Ezeket a problematikus Asrock lapokat én mondjuk csak hírből ismerem, meg a fórumokról, de már alig emlékszem, mert ilyen 2003-2005 ig bezárólag hallottam bármi ilyesmiről.

    Az Abitnak is volt olyan másfél éve 98-99 tájékán, amikor szar kondenzátorokat használt, amik eléggé lejáratták, mert kipukkadtak, meg hamar tönkrementek, de aztán utána meg kiváló lapokat gyártottak kiváló alkatrészekkel és tuningbarátok voltak. Kedveltem az Abitot, a VGA-ik is olcsóak voltak hasonló minőséggel, mint egy Sapphire, vagy egy MSI. Most az Asrock-al kapcsolatosan van olyan érzésem, mint anno az Abit felé. Csak annyi, hogy az Abit kivált bennem egyfajta nosztalgikus, kellemes érzést (mikor 3 napig a WC-n is boldogan szorongattam a manial-ját és vele aludtam, vagy az első tuningolások, felfedezések izgalmát, szóval ilyeneket. Na ez az, amivel egy Asrock sajnos soha nem lesz képes versenyezni (legalábbis az én lelkivilágomban) aztán lehet, hogy így a jó.

    Remélem, hogy akik most fiatalok, a sok tablettől, meg a végletekig leegyszerűsített, "mindent a segged alá teszünk, elég, ha kattintasz/megnyikkansz" alkalmazásokat futtató zseb kéziszámítógépeiktől, amiket manapság telefonnak becéznek és a zsebükben hordanak, meg a facebook, a manipulatív, agymosó média, az igénytelen zenék, az ellaposodott kapcsolatok arrogáns, elszigetelt magányában élő és egzisztencia hajhászó, "40évesen szívroham a stressztől, minden az érdekről szól" nihilbe rohangáló tömegnyi csürhe korában azért, még lesznek olyan egyedek, akikben megmaradt az a fajta igény, vagy éhség és lesz alkalmuk rá, hogy átélhessék azt az izgalmas kalandot, amit mi a kilencvenes évek végén-2000-es évek elején. Talán épp asrock-al :)

    Áldás békesség. Benji atyát hallották. A még ébren levőknek nyugodalmas jóéjszakát, a már nyugalomra térteknek pedig szép álmokat kíván a 102.1.18/512v*c-s másnéven Felemás Fatojás erőteljesen leamortizálódott, bár normál állapotában sem túl fényes képességeket felvonultató stábja! A továbbiakban a Trabicseki Nostradamus alternatív punkrock együttes "szálkával eszem a halat, hülyevagy?" című örökbecsű túlvilág sláger meghitt, mármár szívünket mennyei magasságokba emelő lírai dallamait hallgathatják, amit a különösen nagy érdeklődésnek engedve végtelenített vasoxid audiokazettán biztosítunk az önök számára - tidim didim diim - TESLA! Az örök márka! Rendeljen tesla kazettásmagnót 50x-es áron! Telefonos megkeresése után múzeumunk gazdasági osztályvezetőjének bélyegnyaló és kávéfőző munkatársnője felkeresi önt otthonában egy kivételes darabbal, de feláras szolgáltatások is elérhetők végtelenül igényes hűséges vásárlóink számára. Részletekért hívjon bizalommal! - tadam dadam daam - "apáám ökör volt! De mégis megpatkolt! tanulj tinó, zseléshajúgengszter lesz belőőőleeed" Sssssssssshhhsssssssssshhs "Nasa! Nasa! this is robert Epsleck astronaut. We have a little problem. The sun is coming.. any advice?" SSssshhhshssssssssss Bartók rádió budapest. Pontos időjelzést adunk. tik tik tik tik tik BUMMafejbe ébresztő haveeeer :DDD

Új hozzászólás Aktív témák