Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • utomi

    senior tag

    Hát az első néhány hozzászólástól a hányinger rám jött de szerencsére utána már értelmes kanyart vettek a kommentek.

    Én tegnap rögtön feltettem a Pixel 2 XL-emre és hát azt kell mondjam nagyon-nagyon jó lett. A Google is felismerte ami egyértelmű amúgy, a notchal elérhető a szinte káva nélküli telefon amihez meg egyszerűen nem passzolt már a régi három virtuális gombos rendszer. Szerintem átláthatóbb lett a multitasking és annyi jó ötletet pakoltak bele, hogy egyszersmind sikerült bőven felülmúlni az iOS jelenlegi megoldását. (Na persze az iOS 12 ezen változtathat ugye.) Nagyon jó lett, hogy bárhonnan elérhetem az alkalmazás indítót vagy, hogy a multitasking felületen bedobja a leggyakrabban használt appok indító ikonját. De baromira tetszik, hogy multitask váltón nem kell megnyitni egy alkalmazást ahhoz, hogy mondjuk kimásolj onnan valamit hanem már magában az előnézeti képen is megteheted ezt. Rengeteg hasznos újítás van és a felület is nagyon jó lesz. El kellene fogadni, hogy jelenleg ez az irány (notch+minimál káva) és a Google semmi mást nem csinál csak alkalmazkodik ehhez. Teszem hozzá meglepően stabil és fluid a P ahhoz képest, hogy egy DP-ről beszélünk. Nem véletlen, hogy a nagyobb külföldi lapok mint az Android Police vagy az Android Central örömmel fogadták ezt az új felületet. Kellett már.

    Ami az Google Assistantet illeti, azért nem semmi, hogy ott is egyre közelebb kerülnek a természetes emberi szintű beszédhez, sőt ha valóban működni fog az, hogy a GA felhívja mondjuk a fodrászt és foglal egy időpontot akkor egy egészen más szintre jutunk el. Ami a magyar nyelvet illeti, hát azt nyugodtan el lehet felejteni. A GA és társai még az olyan egyszerűnek mondható nyelvvel is bajban vannak sokszor mint az angol vagy a végtelenül szabályos német. Akkor szerintetek mit kezdene a magyarral? Amikor mind második szavunk kétértelmű és tele vagyunk ragozásokkal. Na és akkor ehhez jön, hogy össze vissza vagyunk 10millióan világszerte. Hát nem tennék nagyobb téteket arra, hogy egyhamar lesz magyar nyelvű asszisztens. Tessék mindenkinek megtanulni legalább egy közép szinten angolul(nem egy bonyolult nyelv) és akkor máris lehet élvezni a digitális asszisztens előnyeit. Egyébként pedig senki se anyuból meg apuból induljon már ki ahol nyilván extra alacsony az idegen nyelv ismerete hanem a jövő generációjából akik szerencsére nem lesznek már ilyen bajban. A fiam 8 éves és a kezdettektől angolul is néz meséket meg sorozatokat és számára teljesen természetes ez. És ez a jelenlegi világunkban így van rendjén.

Új hozzászólás Aktív témák