Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bone123

    HÁZIGAZDA

    válasz gyurica úr #2 üzenetére

    Az adatrengeteget a szerverek tárolják és a tanulóprogram dolgozza fel, nem a jármű. A végcél pont az, hogy az önvezető kód a lehető legkevesebb programsorból álljon, így a legkevesebb erőforrást használja, valahol pedig "előny" a HW3 komputer számítási korlátja, mert arra sarkallja a márkát, hogy a leghatékonyabb programkóddal álljon elő. Pont erre alkalmas a neutral net training.

    Amúgy nem biztos, hogy a béta ma maradéktalanul kihasználja a két FSD HW3 chip összteljesítményét. Kettő a redundancia miatt van belőle, a biztonság miatt szükséges valamilyen szintű párhuzamos működés, de megfelelő optimalizálással hatékonyabban ki lehet használni az utolsó csepp lóerőt. A HW4 ettől még sokkal nagyobb teret hagyhat a fejlődésre és a redundanciára az extra kapacitással. A legjobb kérdés az, hogy ha tényleg jobban fut rajta az FSD kód, cserélhető lesz-e rá a HW3, és ki állja a számlát.

  • Bone123

    HÁZIGAZDA

    válasz Stard72 #6 üzenetére

    Most is kívülről kap az autó környezeti infókat, és ma is kommunikálnak egymással a járművek: féklámpa, index, megkülönböztető jelzés, sziréna, duda, karjelzések, közelgő járművek stb. – egyszerűen csak az ember interpretálja a dolgot, és nincs elméleti akadálya, hogy ugyanezt a szenzorszett gyorsabban és pontosabban tegye.

    Ha az utakon csak a legjobb 1% vezetne tökéletes figyelemmel és szabályossággal, két szem, két fül és ami köztük van valószínűleg elég lenne a balesetek többségének eliminálására, ergo nem biztos, hogy szükség van további szenzorinformációkra. Ezek ugyanis egymásnák ellent mondhatnak, lehetnek pontatlanok vagy hardverhibásak, és persze ott a beépítés és fenntartás extra költsége és karbonlábnyoma.

    Az is gond lehet, ha az autók és az úthálózat fele használ extra szenzorokat, a fele meg nem, mert akkor az önvezető kódnak mindjárt kétféle infókörnyezetben kell operálnia, megosztva a fejlesztői fókuszt is. Eséllyel jobb 100%-ban a meglévő, szemre (és fülre) tervezett közlekedésre optimalizálni – ettől még a jármű megkaphatja az időjárási (szél, ónos eső stb.) és forgalmi adatokat (baleset, elterelés, kátyú stb.).

  • Bone123

    HÁZIGAZDA

    válasz moleculez #11 üzenetére

    Nem ritka, hogy egy használt Tesla drágábban megy el az eredeti vételárnál, és hosszútávon is remekül tartják az értéküket, lást a Roadstert vagy a korai Model S-t. A használatban lévő személyautók átlagéletkora amúgy 12 év (IHS Markit Research), és ezek rendre belső égésű motorosok, rengeteg mozgó-, kopó- és kiégő alkatrésszel. Egy villanyautó egyszerűbb konstrukció, kevesebb komponensből áll, nincs belső égésű és kipufogórendszer, az elektromos motor közvetlenül adja le a teljesítményt, hosszabb az élettartama és a regen miatt a fékek is tovább bírják.

    Természetesen egy rakás szenzor, chip, kijelző stb. meghibásodhat, ez viszont általánosan igaz mindenféle hajtásra és márkára egy technológiával telepakolt jármű esetében. Az Opel valóban szép múltra tekint vissza a belső égésű motorok történetében, aztán kipróbálták magukat a villanyautók között, és akkumulátortüzek miatt az Ampera-E-t visszahívták. A lényeg: más műfaj a villanyautó, és húsz év múlva alighanem a piaci térkép is teljesen másmilyen lesz. Fogyasztóként reméljük, hogy megbízhatóbb, hosszabb élettartamú járművekkel.

  • Bone123

    HÁZIGAZDA

    válasz Shadowbull #13 üzenetére

    https://electrek.co/2021/10/14/tesla-model-3-is-best-selling-used-car-sells-for-higher-price-than-new/

    https://observer.com/2021/07/tesla-model3-used-car-price-surge-chip-shortage/

    https://insideevs.com/features/517579/tesla-model3-used-prices/

Új hozzászólás Aktív témák