Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz t72killer #45 üzenetére

    Izé, az első iPhone a megjelenése pillanatában konkrétan összehasonlíthatatlanul jobb felhasználói élményt nyújtott mint bármelyik ellenfele a piacon, szóval az ilyen hívő, maki, fanatikus meg hasonló jelzőket nem igazán érdemli meg szerintem az, aki a kényelmetlen winmo helyett inkább azt választotta anno, a hiányosságai ellenére is.

    A hiba ott volt, hogy Balmer nem ismerte fel, az iPhone jelentette irányba kéne elmozdulni, helyette nyomatta a süket dumát arról, hogy az ő telóik is mindenre képesek, amire az iPhone, miközben nem ez volt a lényeg a felhasználóknak, hanem hogy mennyire kényelmesen férnek hozzá ezekhez a funkciókhoz, mennyire fluid a rendszer, stb. Aztán mire felébredtek Redmondban, már késő volt, az Android (ahol ráéreztek, hogy mi kell a népnek) egész szépen kinőtte magát az iOS mellé, a MS erőtlen kísérleteit pedig senki sem vette komolyan.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz t72killer #64 üzenetére

    Ok, de ez te vagy, a vásárlók legnagyobb része meg hálistennek az iPhone jelentette irány mellett döntött, így most nem kell wm-os pda-kkal meg billentyűzetes BB-kkel szarakodnunk. Illetve akinek ez tetszik, az most is megteheti ezt, de legalább van alternatíva :DDD

    Nem azt mondom, hogy nem voltak hiányosságai az első iPhone-nak, hanem azt, hogy ezekkel együtt is sikeresen megreformálta a mobilos felhasználói élményt, ami sokkal nagyobb súllyal esik a latba, minthogy nem tudta a 3g-t...

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz t72killer #83 üzenetére

    Nem igazán értem mit akarsz mondani, én nem mondtam, hogy bármit is feltaláltak volna, azt mondtam, hogy mindent kényelmesebbé tettek, nem véletlenül az iPhone irányába indult el a mobilpiac, és nem a pda-k meg blackberryk felé. Épp ez a legcsodásabb, hogy nem a funciók özöne miatt, hanem a hiányuk ellenére is, mert annyival kényelmesebb volt, hogy az embereknek még így, bután és herélten is jobban kellett az iOS, mint a konkurencia. Persze ebben benne volt a hype is, de pusztán a hype-ra alapozva nem tartott volna ki ilyen hosszan a lelkesedés, és nem követte volna az egész mobilszektor az érintésre alapozott interface tekintetében Jobs vízióját (illetve nem az egész, de meg lehet nézni, hova jutott az, aki ragaszkodott a jól bevált formulákhoz).

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák