Új hozzászólás Aktív témák
-
Ebben nem értem, hogy mi a logika. A windowsos meghajtó vonalán megvan a magyarázat, ki lett vesézve, hogy miért jó ha külön utakon járnak. Na de Linux alapú rendszereknél semmi olyan nincs, ami indokolttá tenné azt, hogy amit már egyszer megoldottak a fő támogatású fglrx-ben, azt a legacy-ban ne tegyék. Maximum csak a lustaság lehet a magyarázat arra, hogy nem képesek egy pár karakteres módosításra, hogy pl. az újabb kernelt is támogassa. A Xorg változásainak a lekövetése sem nagy munka, főleg ha már egyszer meg is csinálták, és gyakorlatilag csak importálni kellene.
Nekem egyértelmű, hogy direkt húzták meg a határt az Ubuntunál. Főleg, hogy köztudott az, hogy elsősorban ezen disztribúcióhoz igazítják (ennek a változásait követik X és kernel vonalon) a Linuxos meghajtót. -
mepet
addikt
Ez logikus is. Mivel linuxon nem játszanak az emberek, ezért nekik kevésbé fontos mondjuk egy 1%-os FPS javulás egy játékban. Márpedig az új videokártya driverek erre hivatottak. (Merthogy új technológiák bevezetése, támogatása /főleg régi kártyáknál/ manapség nem divat...)
-
Ja-ja, én is ott olvastam először, meg nekem is ott lett világos a tényállás, hogy olvastam a tapasztalatokat is. Viszont ez egyáltalán nem jó hír, mert így sok jóra nem lehet számtani. Ha csak abból fog állni a legacy support, hogy a Precise-t támogatják amíg él, akkor adtak a ..@.-nak egy pofont.
Bár legalább a Steam játékok futtatásán javítottak valamelyest. Meg legalább engem egyáltalán nem érint, mert csak régebbi és újabb hardverem van, igazából nem is lenne mihez feltelepíteni. -
? A hír a legacy meghajtóról szól, a 13.1-esről, ne keverd ide a másikat. Azt pedig Windowsra és Linux alapú rendszerekre is egy időben adják ki, ez mindig is így volt. Én a hírhez szóltam hozzá, amiben az aktuális, 13.1-es legacy Catalystról van szó. Mi a fenéért beszélnék itt a 12.6-ról, vagy a másik meghajtóról ami HD 5XXX-től felfele támogatja az AMD grafikus hardvereit?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- BestBuy topik
- Környezetvédelem
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti / 3070 / 3070 Ti (GA104)
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Villanyszerelés
- Konzol Screenshot
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X280 - i5-G8 I 8GB I 256GB SSD I 12,5" FHD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Zebra ZP505 EPL - Hőpapíros címkenyomtató
- több EIZO EV2456 FlexScan 24" 1920x1200 16:10 IPS fekete több jelenlegi ár: 170.000.-!!!
- Creative Sound BlasterX G5 (70SB170000000) (Sound Blaster) (DAC)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest