Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Ed_007 #25 üzenetére

    Azért ez itt jelentősen különbözik az általad felsorolt dolgoktól, ugyanis itt az MNB sem tudott érdemben valós kockázatot mondani (mégis csak egy EU-s tagállam bankjáról van szó, nem piramisjátékról).

    DRM is theft

  • Tapsi

    addikt

    válasz Ed_007 #25 üzenetére

    A kérdés hozzád is szól: miért rossz az, ha a litván jegybank auditálja Revolutot az MNB helyett? Merthogy itt konkrétan erről van szó.

  • sifarr

    senior tag

    válasz Ed_007 #25 üzenetére

    ...aztán ha valami probléma van, rögvest fordul a szél és "a zállam azé' van, hogy segíccsen azt aggya vissza a pénzemet" lesz a mantra. ... pedig maguknak köszönhették, ami történt.
    Hagyd! Úgy sem értik. A fintech nemzedék nem emlékszik 2008-ra. Nem tanul(t) történelmet sem. Nem tudja azt sem, mi volt a tulipán lufi. Bizonyos tájékozottsági szint alatt pedig kortól függetlenül az ingyenesség mindent visz.
    Azt sem látják, hogy mekkora a kockázata, ha egy 2,8 milliós ország egy 16 milliós ügyfélkörrel rendelkező bankot biztosít betétileg. Főleg egy kisgömböc bank esetében. Amelyik most lép ki a kockázatosabb területre, a fedezetlen hitelek termékkörére.
    A pénzbőséget is szűkíteni kell hamarosan a világban, az alapkamatokat is emelgetni, lesznek ezekből burulások is.
    Niincs új a nap alatt. A történelem gyakran pedig ismétli önmagát. A litvánok akár meg is bánhatják, ahogy Izland sem könnyen jött ki a gödörből. Tanulságos a történetük!

  • Boond

    addikt

    válasz Ed_007 #25 üzenetére

    Tudtommal, egyébként kb mindenki azt javasolja, hogy azért ne bankként tekintsél rá. Ne tárolj ott túl nagy összegeket, ne kérd oda a fizetésed stb... Normális keretek között használva viszont viszonylag kicsi az esélye, hogy komolyabb gondod akadna - remélhetőleg.

    Az pl szerintem túlzás, hogy otthoni bankszámládat feladni... (no meg eleve vmiről fel kel tölteni). A végletek nem jók, nem ajánlott az biztos.

    Ettől függetlenül itt a fórumban is vannak jó páran akik több 10 milliós tranzakciókat hajtogatnak végre... de ők pl nem utcáról beestek és elkezdtek ezzel foglalkozni... átlag Jóska, meg lehet ezt szűri le.

    Pont az ilyen és hasonló problémákat lehetne kezelni, magyar ügyfélszolgálattal majd... szerintem egyébként előbb utóbb lesz is. Idén pl több más nyelvű ügyfélszolgálat elindulása pl német, asszem legyen litván is be van jelentve többek között... Panaszok nagy részét szerintem így rövid úton korrektül lehet kezelni.

    Hazai leánybank sem egy elvetemült ötlet... de annak ára van, egy részt a töke, amit belekel rakni, másrészt, a hazai törvények... és úgy már kevésbé lesz vonzó. Egy ügyfalszolgálatot fenntartani még mindig jobban megérheti nekik.

    "Itt is hasonló lehet a helyzet: az állam/MNB nem tud úgy ellenőrizni, mint egy hazai bankban,"
    Annak idején az MNB kapott értesítést, hogy gáz lesz ez figyelmeztessék a bankot/lakosságot... De az akkori vezetést, finoman szólva sem érdekelte. Sőt anno propagálták, terelték az embereket az euró, jen stb felé. A magyar hitelek drágításával többek között...

    Itt azért nem ez a helyzet. Ugyan úgy van jegybanki felügyelete a Revolutnak, csak nem az MNB hatásköre.
    De kb amit írtam feljebb, szomszédos országban nyitsz egy bankszámlát, ott sincs hatásköre az MNB-nek, ott is a helyi pénzügyi felügyelet foglalkozik vele.

    Mind a két oldalnak amúgy egyszerre igaza is van, meg nem is. Csak nézőpont kérdése.

    [ Szerkesztve ]

    ⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

  • Boond

    addikt

    válasz Ed_007 #25 üzenetére

    "Itt is hasonló lehet a helyzet: az állam/MNB nem tud úgy ellenőrizni, mint egy hazai bankban, nem tudja pl. auditálni az informatikai hátteret olyan mélységben, mint egy hazai banknál,"

    De a Litvánjegybank és felügyelet viszont igen. Az európairól nem is beszélve.

    Szerintem pl teljesen jogos, hogy erre felhívja a figyelmet, a magyar jegybank, eddig oké. A fogyasztó védelmi rész is oké. A hazai leánybank az az ami már egyéni egyezségen múlik, mivel erre törvényi ok nincs. Tehát nincs kényszerhelyzet.

    "(már ahol a mastercard működik, pl az amerikai kontinensen idegenekedve figyelik, hogy az meg micsoda? :) )"
    Működik ott is, csak max nem a revolut, esetleg nem betéti kártya, hanem hitel.

    "Emellett a Revolut még mindig nem nyereséges, nincs valódi üzleti modell,"
    Elvileg ez nem valós információ (már). Legalábbis, az egyik rádióban nyilatkozott, a fintechzone főszerkesztője, és az alapján, már volt nyeresége is. - De nem néztem jobban utána, nem olyan túl régi az interjú... pont ennek kapcsán került szóba, hogy ezt trükkösen elfelejtik megemlíteni...

    itt azért zajlik egy küzdelem a piacért...

    Transferwise, viszont nem bank, oda pl több intézet nem feltétlenül fog kiutalni. Elvben hiába nyereséges a wise, ugyan úgy kockázatos, sőt akár kockázatosabbnak is ítélik, pl azért mert semmilyen biztosítás nem vonatkozik rá.

    ⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

  • Major Lion

    senior tag

    válasz Ed_007 #115 üzenetére

    Az a hsz egy cikkbol van :)

    En azt se tudom amugy mi a tulajdonosi hattere a CIB-nek, ERSTE-nek, stb, csak a Csanyit ismerem, o azt mondta soha nem huzna le senkit :D

    [ Szerkesztve ]

    On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

  • Ivy.4.Ever

    őstag

    válasz Ed_007 #115 üzenetére

    Miért az OTP, Sberbank, Gránit és a Bank holding kiknek a tulajdonában van? :)

Új hozzászólás Aktív témák