- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Google Pixel 7a - venni vagy nem venni?
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Apple iPhone 13 Pro Max - őnagysága
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Poco X6 Pro - ötös alá
- Magisk
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Fotók, videók mobillal
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A kódtól függ. Ha mondjuk CUDA kódot kell portolni, akkor a HIP sokkal kézenfekvőbb. Például a CAFFE nevű deep learning keretrendszert Tip verzióját, ami ugye 55000+ soros programkód, lényegében négy nap alatt leportolták HIP-re (ebből automatikus, HIPify konverzió volt 54000-nél valamennyivel több sor). Manuálisan kb. pár száz soros módosítást igényelt, és a teljesítménye megegyezik a CUDA kóddal.
Az OpenCL portnál már 32000-nél is több sort írtak át benne manuálisan, hónapok óta fejlesztik, és a teljesítménye el sem éri a CUDA/HIP verziót. -
Abu85
HÁZIGAZDA
A kisebb a jobb. Elvileg ugye time. Akkora eltérés egyébként nincs, tehát bőven lehet választani a Coriandert, kivéve a full reductiont, mert ott a CUDA jóval gyorsabb. De ezen állítólag lehet javítani.
A legfontosabb itt a választás lehetősége. Egy reálisan megfontolható olyan lehetőség, ami eddig nem volt.(#6) Z_A_P: Ja elég nehezen értelmezhető. Most már kezd átlátható lenni. Köszi.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Ehhez még annyit lehet hozzátenni, hogy itt az egyes projekteknél a két véglet a lényeg. Teljesítmény kell vagy portolhatóság. A kettő együtt ma nincs. Nagyjából az a helyzet, hogy ha teljesítmény kell, akkor CUDA vagy HIP kódot érdemes írni, de ezzel bukik a portolhatóság. A CUDA NV only, míg a HIP NV (NVCC) és AMD (HCC) only. Ha a portolhatóságon van a szempont, akkor a Coriandert érdemes használni, mert az OpenCL 1.2 iparági szinten széleskörűen támogatott, és sok a CUDA kód. Ha pedig egy ideális átmenetet keresnek a portolhatóság és a sebesség között, akkor ott a ComputeCpp és a triSYCL, de itt mindenképpen kell SPIR támogatás a gyártók részéről, tehát ez sem egy széleskörűen támogatott megoldás, noha a CUDA/HIP opcióknál nagyobb piacot lehet vele lefedni. Ide viszont manuálisan kell az eddigi kódokat leportolni, de nem olyan nehéz ez, mint manuálisan OpenCL-re portolni.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A HIP azért lényeges csak, mert arra CUDA-ról könnyű áttérni a konvertáló miatt. És a HIP kóddal ugyanolyan hatékonyan lehet kiszolgálni az NV és az AMD hardvereit. De a CUDA és a HIP már nem jól portolható OpenCL-re, tehát itt a HIP is ugyanazokkal a problémákat hozza, amiket a CUDA. Eleve az volt a célja, hogy a CUDA másolata legyen, vagyis dettó ugyanúgy működjön, csak az API hívások nevei mások. Az OpenCL-hez a HIP-nek nincs is semmi köze.
A legfontosabb, hogy a kódszintjén senki nem akar két kódbázist. Egyet akar csak. Ha OpenCL-t, akkor a CUDA és a HIP nem jelent problémát, mert eleve OpenCL-ben van a kód. Ha CUDA-t akar, akkor a Corianderrel a CUDA kódból kiszolgálható az OpenCL. Ha HIP-et használnak akkor pedig a CUDA-HIP hasonlóság miatt CUDA-ra konvertálni gyerekjáték, és onnan megint mehet a Corianderes buli.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Apple iPhone 14 Pro Max / 256 GB / 88% akkumulátor / 1év Garanciával / Gyári Független
- Bomba ár! Dell Latitude 7320 - i5-11GEN I 8GB I 512SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- AKCIÓ! Apple Macbook Air 13" 2020 M1 8GB 256GB SSD notebook garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! MSI B365M i5 8600 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB CM MASTERBOX Q300L Zalman 600W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest