Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Godlike

    tag

    Elolvastam sok hozzászólást, hogy ennyi pénzért notebookot lehet kapni és hogy mennyivel használhatóbb stb. stb.
    A saját szubjektív véleményem:

    Volt notebookom nem is gyenge, de 3 év használat után arra jutottam, hogy aki a munkát komolyan gondolja, (több órát dolgozik a géppel naponta) az rájön, hogy a notebook előtt, hiába teszi asztalra bárhová, csak majompózban tud dolgozni. Túl közel van a monitor a billentyűzethez stb stb (ergonómiába most nem mennék bele) .... Kényelmetlen kicsi és még sorolhatnám... egy előnye marad egy asztali géppel szemben hogy könnyen el tudod rakni. Akinek nagyobb teljesítményre van szüksége annál, mint hogy szöveget szerkesszen, vagy táblázatot kezeljen, az általában méretben nagy, és meglehetősen nehéz laptopot kénytelen venni (az egyetlen előny redukálódik arra, hogy a 17"-os laptopod asztaltól asztalig cipeled, minimum 4kg töltővel együtt)

    A netbook a windows+atom párosítással szerintem plusz billentyűzetnél többet nem nyújt egy ipadhoz képest... sőt!

    Innentől kezdve szerintem ezeket kell mérlegelni:
    szükséged van-e fizikai billentyűzetre
    akarsz-e 1kg-nál többet cipelni...
    valóban használsz e olyan programot amire nem találsz az appstore-ban alternatívát

    Szerintem, hogy prezentáld egy előadáson a már elkészített munkádat, bőven elég az Ipad. Ha sokat gépelsz úton útszélen vegyél notebookot, de ha igazán a gép előtt töltöd a napot, használj asztalit.

    Személy szerint az asztali + ipad felé hajlok, úgy hogy tudom hogy a munkám miatt nem tudok lemondani a 22"-ról, viszont elég sűrűn kell mutogatni a munkát másoknak, ügyfelekkel egyeztetni részleteket...

    [ Szerkesztve ]

    Godlike

  • Godlike

    tag

    válasz Bog #358 üzenetére

    Ez egy kissé furcsa indok "ez pont olyan, amit eddig is megoldottak a szüleid, most egy picit majd kényelmesebb lesz".

    - Van Autód?
    - Minek az ez pont olyan, amit eddig is megoldottál, most egy picit majd kényelmesebb lesz.

    Egyébként laptop mellé az Ipad teljesen felesleges. Asztali gép mellé már inkább.

    Godlike

Új hozzászólás Aktív témák