Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    Az ugye látható abból a képből, hogy a WP7 fog elterjedni 2015-re (illetve a WM-mel együtt lesz ilyen az elterjedtsége, ami ha jól emlékszem nem tűnik el a céleszközök piacáról, bár nem tudom ezt belevették-e, de gondolom igen, különben nem szerepelne ott). Ha 2015-ben is árulni fognak még ezzel a mai rendszerrel okostelefonokat, akkor azok valahol az alsó-középkategóriában lehetnek majd, igen nyomott áron. Így már akár el is lehet képzelni, hogy a nagy okostelefon dömping hatására a ma okostelefonnak hívott eszközök lesznek akkorra a "buta" telefonok, a többségén ott lesz valamelyik platform, így az alsóbb árszegmensekben hamar elterjedhet akár a WP is, ha ezek a platformok addigra kiszorítják a "zárt rendszerű" telefonokat a nagyobb piacokról. Legfelül meg nem tudni mik lesznek, én úgy érzem egyre inkább lebutítják a mobilos op.rendszereket, rengeteg alkalmazás, de semmi több, mint a Java-s korszakban, csak sokkal bonyolultabb programokkal. Ezeket az eszközöket nemrég még PDA-nak hívtuk csak (valójában telefonos PDA vagy XDA), aztán az Androiddal "lesüllyedt az okostelefon mezőnybe" (a mai napig van pár érthetetlen hiányossága, ami úgy tűnik nem akaródzik megoldódni, mint a memóriakártyára telepítés, amit csak nagy nehezen sikerült beletenni, de a végeredmény így is a hülyeség kategóriába sorolandó, a hackerek ügyesebben megcsinálták "pillanatok" alatt, sőt ennél a WM is jobb volt talán, bár annyira már nem is emlékszem ott hogyan működött pontosan, túlzottan elandroidosodtam).
    Én meg továbbra is remélem, hogy lesz valami még a MeeGo-ból, eddig az a legígéretesebb, csak rég a piacon kéne már lennie egy tucat telefonnak vele.
    Egyébként ha egy Blackberry érdemben fog tudni androidos programokat is futtatni, plusz ügyesen bánnak a QNX-szel, akkor okozhatnak meglepetéseket ők is.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz feliks #50 üzenetére

    "A WP7frissítés legalább mindenre felmegy azonnal, ha kijön az update. (kivétel ugye a Samsung ahol behalt egy-kettő)"

    Meg kivéve a szolgáltatónál vett telefonokat, ahol a szolgáltatók hónapokra is visszatarthatják, és meg is teszik.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Valentino K. #52 üzenetére

    Egészen pontosan mi köze a Bluetooth fájlküldésnek és az USB OTG-nek az illegális tartalmakhoz? Biztos van, aki állítja, hogy van párhuzam, de úgy értem hogy szorítja vissza, ha kimarad? Ha valakinek illegális tartalom kell, rákeres a neten és letölti. Telefonra meg ráteszi kábelen, ha Bluetooth-on nem tudja, vagy WLAN-on, vagy NFC-vel, vagy akárhogy, ezt mindig meg fogják oldani. Mellesleg Androidra nem nagyon alkalmazzák az USB OTG-t, inkább csak Symbianra manapság, pedig nagyon hasznos, mondhatnám kötelező funkciónak kéne lennie, akárcsak az FTP, SMB, NFS kliens/szerver megoldásoknak, de ezekre szerencsére van külső program, legalábbis Android esetében. WP7-nél gondolom tilos.
    Amit írsz, az egybevág azzal, amit én is írtam, hogy az okostelefon lesz a jövőben a "buta" telefon, így szerintem az okostelefon helyére valami másnak kéne lépnie, mondjuk MeeGo-val vagy Windows 8-cal futó telefonfunkciós palmtopoknak.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Valentino K. #56 üzenetére

    A Sony Ericsson meg feloldja a megkötéseket, amiket most a HTC is bevezet. Közel nem annyira biztos még a kötöttségekkel teletűzdelt elképzelés, csak egy bizonyos szegmensben képzelhető el, ahol ma is jelen van. És még sehol sincs sem a MeeGo, sem a LiMo, sem az androidos programokat futtató QNX, amikről csak találgatni lehet, hogy mit fognak csinálni. A többségé mindig a megkötés lesz, de valami ellensúly maradni fog a legfelsőbb szegmensekben, ahogy régen volt a zárt rendszerű telefonokra ellensúly az okostelefon/PDA.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák