- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Mobil flották
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Írországban lezárult, az USA-ban csak most indul az Apple dráma
- Motorola G86 - majdnem Edge
- Xiaomi Smart Band 10 - a hetedik napon megpihen
- Légies iPhone halvány színei
- iPhone topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Okosóra és okoskiegészítő topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Chaser
legenda
mostani genben 8 magos van, de még zen előtti genből, mivel 4-5 évre adják ki, meglepne ha 8 magos lenne az új gen is, de majd meglássuk'
mindenesetre ha "csak" 8 magos lesz zen2-vel - 3,4ghz rémlik -, akkor is egy silány portnál a pc-s hw igény fájó lesz, ps-nél is valszeg ugyanaz a hw lesz, de legalábbis nagyon közel egymáshoz -
andy19770128
aktív tag
Hát 2 év alatt megduplázódott a 4 nél több magot használó játékok sora. Win 7 alatt. Win 10 alatt majd 4 szeres a szám... Tipikkus példa: eve online . ês wow.. 4 éve 2/4 et használtak. Ma meg a eve 8/16 a wow meg 6/12 ig megy. És az uj nyár végi nagyvpatch. Kitolja 12/24 ig
-
sb
veterán
Nem értem, hogy miért vetted így a lelkedre ezt az egészet.
És azt sem, hogy miről írsz.
Ha itt volt szubjektív vélemény az épp a tiéd volt. És ez is az. Mi páran pedig próbáltunk objektivitást belevinni.
1. Konkrét problémákról írva (boot, energiagazdálkodás, reakcióidő, nvme beállítások, stb...), nem a levegőbe puffogtatva.
2. És szerintem egyáltalán nem részrehajlóan. Én magam legalábbis épp azt írtam, hogy léteznek ilyen problémák, de nagy részük sw oldali vagy hw független. Esetleg hw függő, de mindkét oldalon előfordulhat. Egyik oldalra sem volt fika, sem istenítés. Alappal sem, nemhogy alap nélkül.(És mielőtt visszatérnénk a user error - sértettség témakörhöz, ugye az is ki lett lőve, mert nem véletlenül írtam ezekről. Léteznek, előjöhetnek. Nem user hibák.)
-
joey04
titán
nem akartam belemenni, de igen, ezt gondolom én is, hogy volt már idő áttérni a több mag/szál kihasználására, egyrészt a konzolok miatt, másrészt ez már a harmadik sorozat ryzen. valamennyit várhatóan megint javulni fog, de nem ugrásszerűen.
hint: ez nem azt jelenti, hogy szar az amd, igenis szépen lenyomják szvsz az intelt most már játékokban is, csak nem lesz az a nagy alázás amit várnak, "csak" egyértelműen jobb vételek lesznek.
-
koko52
nagyúr
Igen PL Far Cry ND 9400 27 FPS vs 2600 40 FPS, vagy Watch Dogs 2 szintén 49 vs 54. A többinél 9400 felé billen a 0.1%
Ezek a 0.1% sokszor a win ill driver hibák. Ha PL teljesítmény centrikusra állítod az energia gazdálkodást mindjárt megugrik a 0,1% low értéke. Saját tapasztalat.
És kérdéses melyik Win10, mert a 1903 Intelnek lassulást, AMD-nek gyorsulást hozott.
És még ott van a játék optimalizálás is. Ki hova írja a játékait.
A videó amúgy jól hozza a CPU limitet de másra nem jó, mert fél millás kártya mellé senki nem tesz 50K alatti CPU-t. -
sb
veterán
Nem azt írták, hogy bullshit, hanem, hogy más oka lehet, nem a hw architektúra vagy a szarazAMD faktor.
Ahogy írták, energiaséma beállítások (azon belül is vannak alapból nem látható részletek), boot-nál alaplap, win beállítások, úgy általában win „lelalakottsága”, driver problémák, azok tisztítása, stb… ezek mind sokat számítanak.És még ebben a formában sem AMD hülyeségről van szó. A fele eleve tők hw független sw-s dolog. De hw függőek is ugyanúgy vannak mindkét oldalon. NVMe méréseknél hoztam felhozni példának, hogy egy CDM 4k mérés is nagyon nagy különbségeket mutat aszerint, hogy pl. van-e bekapcsolt SpeedShiftIntel oldalon. Sokszor notikban, de még desktopban sincs is rá bios opció. Nekem win10 update-eknél kapcsolgatta magát ki és be „magától”. És még emögött is ott van a váltás agresszivitása amit kb sehol nem tudsz állítani 1-2 progin kívül és ugyanúgy befolyásolja a mérést.
Szóval nem bullshit, csak ilyesmiknek van igazán hatása az „érezhető” rendszersebességekre. -
andy19770128
aktív tag
Hát én rendszeresen ezekkel: WOW, Eve online, Metro exodus., Fallout 4-76, Stellaris, Xcom 2, Doom 2016. Star Wars-The Old Republic. Mass effect andromeda. Ezek mind használják a 12 szálat. egyedül a wow 4/8 at csak. De tudod mit A jagged allience 2 tényleg csak 2 szálat használ. Ezt konkrétan tudom mivel a kedvencem. 99 es game
-
Zoltn
senior tag
Én is így jártam! Aztán egy hang a fejemben megsúgta nézzék bele az energiahasznalati semakba. Energiatakarekoson volt a rendszer.
(valószínűleg én állítottam át, csak elfelejtettem). Atvaltottam Ryzenhez optimalizáltra, és huss már szaladt is minden. A4790k val sem volt semmi bajom, de váltottam R5 2600 ra, és még pénzem is maradt(volna, ha nem veszek csillivilli RGB ramot).
-
Én msi z370 tomahawk, i5 8600k@5ghz és 2x4gb 3200 ramról váltottam ryzen 2600@4ghz-ra. Kijött egy asus strix b450-e gaming alaplap (wifi miatt kellett a drágább lap, az inteles gépbe is vettem volna vevőt, vagy lap csere lett volna) és 2x8gb 3200 ram az árából. Teljesítményben meg nagyon nem vettem észre a váltást, talán pubg-ban a min fps néhol kevesebb lett (az átlag 2fps-el lett kisebb), bár én mind a két konfigon 140-re korlátoztam a gsync miatt, így reális kép nincs, viszont mást meg minek nézzek, ha így játszok. Singleplayerben meg megint mind1, hogy 70 vagy 80fps van (nem mértem, lehet ennyi különbség sincs). Alapból megjelenéskor cserélni akartam ryzen 3600-ra vagy 3700x-re, de nem tudok ész érvet (a saját felhasználási szokásomhoz mérten) hogy minek. Így majd ha beállnak az árak vagy upgradelek vagy nem.
Maga a rendszer meg semmivel sem lassabb, mint az intellel volt, ott tényleg valami más gond lesz.
-
nemlehet
őstag
Ne haragudj, de ez totál bullsh*t.... Egy 6 magos közép-felső kategóriás processzornál gondolkodós a rendszer akkor ott valami mással van súlyos gond. Pl SSD-nél valami AHCI driver bug vagy rossz beállítás.
Esetleg még a személyes elfogultságod alapján te rosszabbnak akarod látni. Nem a Ryzent vagy az AMD-t akarom védeni, de ebben a szituban maga a CPU már bőven overkill kategória ahhoz, hogy a system performance-t befolyásolja. Ilyenről akkor lehetne beszélni ha valami legalja N-es pentiumot meg ULV i3-at vetnénk össze, ott lehet ezzel gond mind a magszám, mind az órajelek miatt.
Mondom ezt úgy, hogy FX-ről váltottam i7-re, vettem mellég a i7-4700HQ-val szerelt laptopot, majd most eladtam az i7-et és váltottam Ryzenre mert kellett a magszám. Tudod mikor vettem észre bármi változást a rendszer sebességben? Amikor váltottam HDD-ről SSD-re még az FX-el, azóta az általános géphasználati élmény KB totál ugyan az. Még a rendszerindulás sebessége is sokkal inkább magától az alaplaptól függ mint a benne lévő procitól. A laptopom indul be leggyorsabban, pedig abban van a 2. leggyengébb hardver és a leglassabb SSD (Kingston V300)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Hegesztés topic
- Windows 10
- Házimozi haladó szinten
- Milyen TV-t vegyek?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Nintendo 3DS és DS topic
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia topik
- Nagyrobogósok baráti topikja
- További aktív témák...
- HYNIX 2GB DDR3 RAM eladó
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Honor 200 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- DELL PowerEdge R740 rack szerver - 2xGold 6130 (16c/32t, 2.1/3.7GHz), 64GB RAM, 10Gbit HBA330, áfás
- BenQ PD-2700-U Monitor - Designer 4K 27"
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest