Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • modulus

    aktív tag

    El nem bírnám képzelni, hogy az órámat is ennyit töltögessem, mint a telefonom. Úgy egyáltalán az okosórákat, aktivitásmérőket sem értem mire jók. Persze, sok mindenre. De hagyjuk már. :D
    Ha sportolni akarok, bőven elég a g-shock a csuklómon, mindent tud, ami kellhet. Ha valami extra igényem támadna véletlenül, ott az okostelefon.
    De sportemberként bőven kiszolgál a casio, és lehet ütni vágni minden körülmények között, elég ha 10 évente ránéz egy órás, hogy minden rendben van-e.

  • modulus

    aktív tag

    válasz Memmaao #7 üzenetére

    Mutathatja a bolygók együttállását is meg 1 halom fölösleges infót, attól nem fog jobban menni egy adott sport.
    Volt 1 időszak, amikor pulzusszám tartományú edzést tartottam, ehhez egyetlen megoldást találok megfelelőnek és nagyjából hitelesnek, a mellkaspántot.

    Ezek az órák nagyon erős parasztvakítás, marketinggel sok mindenkit megkajáltattak. Ezt tudja, meg azt. Oké. De minek? Úszni ne menjen el helyettem 3 km-t, meg futni 15-öt?
    Pontosan tudom, hogy hol meg mennyit sportolok magamtól is, amit kell, meg le tudok mérni az órával.

  • modulus

    aktív tag

    válasz Memmaao #9 üzenetére

    Soha nem használtunk okostelefont, pulzustartomány edzést mindig monitoron (akár tablet) figyeltünk az egyesületnél, testsúlycsökkentés vagy diagnosztika alkalmával.
    Az egyesületnél se volt szükség soha ilyen sportórás aktivitásfigyelős bohóckodásra, míg országos vagy olykori nemzetközi versenyre készültünk.
    Mióta egyesületen kívül ráérősebben telnek a hétköznapjaim, azóta játszottam a gondolattal, hogy 'saját magam szórakoztatására' beruházok egy ilyen eszközre. Emiatt került elő a telefon is, hogy a bejárt útvonalat kirajzolva, grafikonnal, szakaszadatokkal utólag megnéztem. Ennek is jó sok értelme. Vagy 2x jót mosolyogtam rajta, azóta se használom.

    Annyira fölösleges még így is ez a sok funkció, hogy landolt a kukában az ötlet. Alvásmonitorozás (?? :D), meg pedálfordulat, lépések száma... Vicc kategória. Meg jelezze, hogy sportolj... Ezt neked kell érezni, és akarni - szeretni menni csinálni. Ha noszogatni kell, megette a fene. Ha magadtól nem csinálod, ezzel se fog menni. :C
    Önfejlesztésre sprint-, kör-, szintidőmérés stb. Mennyiséget egyre feljebb, vagy szintidőt egyre lejjebb. Különféle sportágak válogatása, hogy ne fásuljon be a test. Stb.

  • modulus

    aktív tag

    válasz Maximum1 #11 üzenetére

    Mai gyerekek is csodálkozva néznek a szalagos kazettára, meg a floppy lemezre.

    Én nem teljesen érzésre sportolok, de nagyjából igen. Tudatos, tervezett edzések nevezném inkább. Térképet előzetesen megnézve tudom mi hol, hány méterre van, tudom merre vagyok, mi van körülöttem, merre vannak a égtájak. Versenyen is pontosan tudni illik ezeket fejből. Számozott pályán, akár úszómedencében meg egyértelmű.

    Nagyjából be tudom lőni magamtól hogy mennyi a pulzusom (egy szűk intervallumon). Egyébként megtanultuk kontrollálni is, például tudatosan levinni 60-ra vagy az alá, persze ehhez idő kell mire lecsökken. Lövészetnél fontos a kontroll a pontosság miatt, +a két dobbanás közötti elsütés.

    Nem mintha egy amatőr sportolónak bármi szüksége is lenne ezekre, félprofi, profi kategóriában se használunk semmi kütyüt, 1 normális karórán kívül, csak amíg a szakorvos diagnosztizál pár hetente.

    [ Szerkesztve ]

  • modulus

    aktív tag

    válasz Memmaao #15 üzenetére

    A-a. Az előző (14-es) hozzászólónak sikerült rátapintani. A 80-as években még nem is éltem, nem hogy ott ragadtam. :DD A sport nem atomfizika, pláne nem a hétköznapokban, amatőr szinten, és nem szükséges hozzá egy adathalom, hogy valami megfelelően működjön. Önismeret. Szerintem.

    Nekem csak volt 1 véleményem - lásd 6-os komment-, de valaki mindig meg akar meggyőzni, hogy az nem úgy van.
    A többi hozzászólásom csak reagálás volt, nem lebeszélés a termékről. Vagy az ehhez hasonló cuccokról. Vegye csak, de használja is sokáig, legalább több embert látnék magam körül. :)
    Ne csak a jól sikerült befektetést mantrázza, hogy elhiggye saját maga is, kell az neki.

    Az a baj, ahogy látom, hogy az ilyet vásárlók nagy része, az elején el van ájulva, dicsekszik, de azt se tudja mi mire való, aztán pár hónap után már a polcon porosodik (munkatársaim). Vagy mint a szomszédom is vesz 1 sportórát, mert neki kell, hogy 2 hetente hogy kocog 3 km-t, és tegye fel bukksira a teljesítményt. Amióta megvette, meg most már jó ha eljár másfél havonta sportolni. :N :F

  • modulus

    aktív tag

    válasz gusthy #18 üzenetére

    Mi értelme van ennek a hozzászólásnak? :F
    Elolvastad egyáltalán, amire válaszoltál? Egy véleményt írtam le alapvetően. Senkinek sem válaszolva, vagy nekiugorva.
    Ellentétben itt pár emberrel, akik nem tudják elfogadni más véleményét.

    Amikor azt mondom szerintem felesleges, nem feltétlen csak magamból indulok ki, elég szétnézni a családban, a munkahelyen, vagy a lakókörnyezetemben. Hirtelen mindenkinek égető szükséges, létigény lett az alvásmonitorozás, a véroxigén vagy pulzusmérés, esetleg a lépései száma, vagy bármi egyéb más. Ameddig meg nem veszi, és rá nem un pár hónap után. A karkötőtől, a telefon márkájával megegyező okosórán át a sportórákig.

    Elhiszem, hogy valaki használja / szüksége van rá, de amennyire látom legtöbbüket csak a marketing zsebre vágta, kell nekik mint kisgyereknek a játék. :N

    Az jó dolog, ha valaki megvesz egy ilyen eszközt, és ténylegesen használja is, illetve hasznát tudja venni. :)

    Egyébként nem különösebben érdekel, csak én is a Garminok után kezdtem nézelődni egy időben hagyományos karóra kiváltására, mert árban is elég olcsóak, meg minőségi cuccok, stb. Csak az üzemidő borzasztóan karcsú. Fél évtől lenne talán élhető kategória nekem.

    [ Szerkesztve ]

  • modulus

    aktív tag

    válasz Memmaao #20 üzenetére

    Igen, semmi értelmét nem látom ebben a formában.
    Autós tesztben is leírom, ha valami sokat eszik, de cserébe lomha.

    Miért nem tudnám éjszaka tölteni? Mint amiért a karórákat is egyre hosszabb használati időtartamra kezdték gyártani. Az emberek használni szeretik az órát, nem szervizbe hordani, vagy tölteni.
    Én éjszaka is használom az órát, valamikor többször is felkelek, olyankor jól esik rápillantani mennyi idő van még pihenni.
    Az lenne még durva, ha többet kéne tölteni, mint a telefonom. :C Na annak úgy végképp semmi értelme.

  • modulus

    aktív tag

    válasz Memmaao #23 üzenetére

    Valóban mondasz valamit. :C

    Vegyünk egy hegymászókötelet, csináljunk belőle egy vékonyabb, rugalmasabb változatot, élénk színekkel. Kevésbé kap bele a szél, szép színes, mivel vékonyabb tudod használni cipőfűzőnek, karkötőnek, hajfogónak, kulacsfogónak, falidísznek, vagy köthetsz belőle sapkát is akár. Sokoldalú, igaz már csak 4-6 méterig tudod használni mászásra, testsúlytól függően, mert kisebb az ellenállóképessége, de jóval kisebb szakaszokban megfelel eredeti céljának is. Nevezzük el sporthegymászókötélnek

  • modulus

    aktív tag

    válasz Memmaao #25 üzenetére

    Ajajj, na úgy látom betalált a szöveg, kibújt a szög elég rendesen. ;] De miért kell ehhez hisztizni sose értettem :F

    Amúgy ezek az órák pont az a kategória, amit szerintem tényleg bárki könnyedén kifizet pár napi bérből.
    Felelős gondolkodással inkább az a fájó, hogy megannyi elektronikai hulladék, műanyag etc. Nincs már elég így is.
    Minthogy tartósan használható cuccot tennének le az asztalra. :N

  • modulus

    aktív tag

    válasz Memmaao #27 üzenetére

    Így már érthető lenne a stílus. :N
    De azon erősen csodálkozom, hogy ha tényleg ilyen helyen dolgozol, tudnod kellene, nem a mozgástól lesz jobban a társadalom. Sőt, olaj lehet a tűzre. Ha mozgással eléget mondjuk 400 kalóriát, majd a kiégett szervezet kívánja a pótlást és bevisz 800-at rossz minőségű táplálékból. Kettőt visszalép kb.

    A legfontosabb az étrendet kell először helyretenni minden esetben, és ez szakembert kíván nagyon sokszor (nem diéta!). Így lehet viszonylag gyors eredményt elérni, ami nem is csoda, mert 70 százalékban a kaján múlik a normális testtömeg. Aztán majd jöhet a sport az alapvető fittség eléréséhez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák