- Red Magic 11 Air – vékony házból süvít a szél
- Csíptetős fülesek csatája – Sony LinkBuds Clip vs. Huawei FreeClip 2
- Mérföldkő a szilárdtest-akkuknál: fontos lépést tett a QuantumScape
- Újabb óriásakku a Honortól: az X80 lehet a következő 10 000 mAh-s modell
- iPhone 18 Pro Max: kis kapacitásbővítés hoz nagy előrelépést üzemidőben
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Fotókon a Samsung Galaxy A57
- iPhone topik
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- Android szakmai topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Nem lesz új Nothing zászlóshajó
- Poco F7 – bajnokesélyes
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tyca
senior tag
a speedtest-cli programot értem rajta.
Közben kipróbáltam torrent letöltést, az is csak 8-10 MByte-tal töltött le ( ez kb a 100 mbit szintje).Közben rájöttem, hogy a helyi hálós másolós teszt nem fog összejönni, mert nincs gigabites switchem, a routerből kijön egy gigabites és egy 100-as kapcsolat, szóval vagy a pc-be megy a gyors net vagy a pi-be, de egymás között csak 100-zal fognak másolni
-
Tyca
senior tag
sziasztok!
ma jött meg a pi3 B plus-om, egy pi3 B-t cseréltem le, egyszerűen átraktam az sd kártyát a régiből (osmc a rendszer), elindult minden rendesen, viszont a speedtest csak 100 Mbit-et mutat letöltésnél (elvileg ugye 300 körül kéne lennie), 200 Mbit-et feltöltésnél (gigabites net, a kábel közvetlenül a routerbe dugva).
Újra kéne húznom az osmc-t? Vagy lehet ezt configolni valahol? Ha 100/100-at hozna a speedtest, akkor ráfognám a régi pi-re, de ez a 100/200 kicsit furcsa.
Előre is köszi a segítséget!
-
-
Tyca
senior tag
válasz
AcCEsS
#28821
üzenetére
kezd összeállni a Hyperion, a szoftveres rész már fut rendesen, most forrasztottam össze a ledcsíkokat, 80 led van rajta összesen. Én is egy pc tápról adom neki az 5V-ot, de ha rákötöm a ledsorra, beesik a fesz 2 V alá

Terheletlenül hozza az 5V-ot. A táp lenne a szar? Vagy normális ekkora drop? Mindenesetre a ledek nem működnek így, az első pár villog csak -
Tyca
senior tag
válasz
andyhunter19
#28728
üzenetére
Szia! Url-ből nem lehet rebootolni? Nekem egy régi tplink van, szintén minden éjjel rebootolja a pi, cUrl paranccsal cron-ból:
curl -L --user usernév:jelszó http://192.168.1.1/userRpm/SysRebootRpm.htm?Reboot=Reboot -
Tyca
senior tag
Sziasztok!
nem tudom, hogy ez pi-s vagy kodi-s kérdés, hátha tudtok tippet adni.
Szóval adott egy pi3, lcd tv-re rákötve hdmi porton keresztül. Valamint van egy házimozi erősítőm, aminek csak optikai digitális hangbemenete van, a tv-nek viszont csak coax digi hangkimenete. Vettem hozzá egy aktív coax-optikai átalakítót, viszont így már jól látható-hallható hangcsúszás lép fel. Neten keresgélve olyan megoldást írnak, hogy film közben a kodi audió menüjében lehet audio delay-t állítani, na nálam nincs ilyen menüpont. -
Tyca
senior tag
válasz
icemad
#26750
üzenetére
Sziasztok!
Pi-vel csak 4 pin-es ledcsíkkal működik a Hyperion Ambilight? A linkelt angol nyelvű leírás szerint igen, de a Hyperion Configuration Tool-ban, ahol a led típusát kell kiválasztani, van egy ilyen sor, hogy: WS281X (RP1, RP2, RP3). Ez a fajta csík PWM vezérlésű, 3 pin-es (nincs külön órajel bemenet), olcsóbb is, mint a SPI rendszerű 4 pinesek. Az arduino-s leírás is ilyen csíkkal megy.
Szóval az lenne kérdés, hogy pi-vel dobott már valaki össze ilyen rendszert, és ha igen, milyen leddel? Ha megy 3 pinessel is, akkor mennyiben változik a pi felé a bekötés?
-
Tyca
senior tag
válasz
azbest
#26083
üzenetére
Kiderült, hogy a tp-link routeremben lévő sávszélesség kontrol kavar be, csak nem értem az okát. Ha engedélyezem és beállitom a bejövő sebességhez a 100 Mbit-et, akkor leesik a pi letöltése 50-60 megabit közé, ha kikapcsolom a sávszél kontrolt, akkor felmegy 80-90 közé.
-
Tyca
senior tag
Sziasztok!
Kinek milyen tapasztalata van ethernetes net sebességről? 100/50-es a netem, de a speedtest-cli-vel mérve nem megy a letöltés 60 Mbit fölé. A feltöltés 40-45 Mbit, ez kb rendben. Ha a windows-os gépen nézem speedtest.net oldalon, akkor meg 90 Mbit fölött van a letöltés.
Ami viszont érdekes, hogy ha hálózaton másolok a pi-re kötött külső vinyóra, akkor 10-11 mega byte-tal másol, tehát olyankor átmegy a kábelen a 100 Mbit (igaz, hogy ekkor meg a cpu terhelés ugrik fel, meg a hőfok is 75-80 C-ra).
Szarul mérne a speddtest-cli?
Új hozzászólás Aktív témák
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- E-roller topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Hosszú premier előzetest kapott az Arknights: Endfield
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- BestBuy topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- További aktív témák...
- Bontatlan Intel Core ULTRA 9 285K (24mag!) + hűtött VRM-es Z890 alaplap! GAR/SZÁMLA (a Te nevedre)!
- Gamer PC / Intel i5 11400 / RX 6600XT 8GB / 16GB DDR4 / 500GB SSD /
- "Kicsi méregzsák" I7-6700k / 16gb ddr4 / Rtx 2060 Super 8gb/ 256gb ssd / 1tb Hdd
- Msi Z170a Gaming M5 / I7-7700K / 16gb Ddr4 / Be quiet torony hűtő
- Medion Brand pc / I7-6700 / 16gb ram /Gtx 960 / 256gb ssd / 1tb hdd
- LÉZEREZÉS! külföldi billentyűzet magyarra kb. 20-30p alatt!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3972
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A70/Samsung Galaxy A71/Samsung Galaxy A72
- iPhone 16 Pro Max 256GB 92% (1év Garancia)
- iPhone 14 Plus 128GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4308, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

wassermann

