Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy TNT

    őstag

    válasz karib #1052 üzenetére

    Egy raptor nagyon gyors. Az elv az, hogy kettő még gyorsabb ugye ? Na már most kézenfekvő, hogy RAID0-ban még gyorsabb. Elvégre 2 ''hagyományos'' vincsit is megéri RAID0-ba fűzni bizonyos esetekben. Na már most szerintem két raptor lenyomja minden tekintetben a hagyományos vincsiket amik szintén RAID 0-ban vannak.
    Egyébként pl: Battlefield-nél tényleg csak pár másodpercet jelent,de mégis csak számít.( a legutolsó olykor 30 másodpercet is késhet az elsőhöz képest) És ez a lényeg. Valamint másolás és egyébb művelet közben sem egy rossz dolog.

    Gondolom arra gondolsz, hogy ha külön-külön lenne használva akkor jobb teljesítményt érnék el ? :U Ez is csak néhány esetben igaz. És pont a RAID 0 előnyei miatt nem. (szerintem pont egymással szemben áll ez a két megoldás)
    Én úgy számolom, hogy +24Mb/s a többlet átlagosan fele annyi elérési idővel. (a mostani rendszeremhez képest) de ha PCI-x ben lenne a kártyám akkor talán még több is lehet. Egyedül attól fázom, hogy nem tudom kipróbálni, hogy milyen PCI-x ben..... talán tényleg nem éri meg ? :B :U :F mindenesetre nagy pofáraesés lenne, ha semmivel sem lenne jobb.. :C :DD

    A windows boot-ot nem gyorsítja ? Én azért tettem RAID 0-ba mert megőszültem mire betöltődött. Az, hogy mennyire gyors vagy mennyire lassú a betöltés függ még a feltelepített programok méretéből/számából ( ami a boot során betöltődik) persze az inicializálás is számít.

    Mint mondtam az 5 év gari ami nagyon tetszik még benne. Ami mégiscsak több mint 3 :U
    Ez egy későbbi eladhatósági szempont is egyben.

Új hozzászólás Aktív témák